Telepítés- segítségkérés

@hgrg





Nem is mondtam, hogy több memória marad, csak én feleslegesnek tartom bekapcsolgatni. Kiíratni meg egyenesen veszélyesnek. Javíts ki, ha hülyeségeket olvastam ebben a témában.





Meg figyelmetlen is voltam, nem néztem meg rendesen a byte számot. az agyam többet akart ott látni, ezért többet is láttam.











Mekkora látogatottság kell, hogy a 256 se legyen elég?

elnézést, ha offenzív volt a hangnem kissé :slight_smile:





Én is most futottam bele ilyenbe: egy subdomain alatt levő file-okhoz hozzáfértek mert nem voltak letilva a .-al kezdődő mappák (figyelmetlenség) nabumm…





pont a névnapomon betaláltak :slight_smile:





a weben sokmindent olvashatsz. sokszor előfordul, hogy túlságosan is paranoid módon reagálnak egyesek máshol meg óriási réseket hagynak (pld én is otthagytam egy régi sablon gyűjteményt webhozzáférhető mappában amikből egy color-picker app-ból fel tudtak tölteni egy php-shell-t… sajna… és az aldomain-en minden file-hoz hozzáfűztek egy nagy adag eval-t… de már visszafejtettem a config-jukat és a controller script-et :slight_smile:























elkalandoztam:





256M mem kihasználása nem elsősorban látogatókon múlik, hanem pld telepített bővítményeken és azok 'minőség'én… pld van bennük 1 db memory_leak-es és már 100 online user kifektetheti az oldalt…

Peet neked sikerült a telepítés és minden? Elindult az oldal?











Én most megint újra telepítettem a wordpresst, de még mindig nem jó. Előjön az admin felület, belépek, és utána teljes fehérség…





Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy ez miért lehet.











Nem volt valakinek már hasonló élménye?











Köszi

file-okat rendesen feltölteni…




figyelmetlenség... Na arról én is tudnék mesélni :) Egyszer régen kinn felejtettem a backupot a public_html mappában... Be is jöttek. Nem kis meló volt takarítani, felhasználóneveket, jelszavakat, adatbázis jelszavakat, előtagokat lecserélgetni 10+ honlapnál.


ez egy dev site volt amit nyitva hagytam végül mert mod_proxy-n keresztül oda került egy éles tartalom (egy darabig ott fejlesztettem és végül sietni kellett :slight_smile: ) ezért nem volt lejelszavazva.





A sablonban volt egy colorpicker





a colorpickerhez volt egy uplader





de hogy minek(?!)





No de megtanultuk :slight_smile:











Backupot mindig LEGALÁBB a docroot fölé 1el rakok ki vagy ha nem akkor legalább : htaccess filesmatch-et tiltani mindent amiben ott van hogy “bak” :slight_smile: & apache password protect-et neki…

Sziasztok!











A hibaüzenet, ha fel akar valaki iratkozni az oldal rss-re:









Quote:

XML feldolgozási hiba: XML- vagy szövegdeklaráció entitás kezdetétől eltérő helyen


Hely: http://---.com/?feed=rss2


8. sor, 2. oszlop:



^





Az oldal csak átkerült egy tárhelyről egy másikra.


Minden működik megfelelően, csak az rss nem.


Karakterkódolásokon nem változtattam semmit, mégis valami ilyen probléma lehet gondolom.

Senkinek még csak ötlete sincs?

másolj fel minden wp fájlt újra.

Sziasztok!











Tomi vagyok, egy új ember új hibával smile.gif



Quote:

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /usr/home/blueohu1/public_html/hotellock/wp-config.php on line 52





Megtettem a legjobb tudásom szerint a leírtakat, de ha böngészőbe beírom az oldalt az első pillanattól ezt kapom.


adatbázis adatok stimmelnek bár a config.php-ban nem értettem ezt:


Code:

/** Az adatbázis egybevetése */

define('DB_COLLATE', '');








Ide mit kell írnom?





Alap adatok:


Fizetős tárhely Net23-nál.


aldomain akarmi.dominim.hu


Ugyan itt Joomla hibátlanul ment, de jelenleg egy katalógust szeretnék összerakni és megismerni ezt a rendszert.





Előre is köszönöm a segítségeteket!


Tomi

Kedves Fórumozók!











Nem régóta kezdtem el Wp -zni. Már csináltam egy ilyen oldalt egy ingyenes tárhelyen, és most a saját tárhelyemen szeretnék csinálni. Elkezdem a wp -t telepíteni, config file átírva, nincsenek elől krix-kraxok… és mégis hibát dob. Már átnéztem az egééész Google -t, meg az oldalt de semmi. Segítségeteket előre is köszönöm











Csatolom a hiba képét: http://kepfeltoltes.hu/view/111009/hiba1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nem tudtam már törölni a hozzászólást. A lények, ha mással is ez lesz mint velem. Törölni kell Cookies -t a böngészőben, és minden megjavul smile.gif

Sziasztok!











Van 3 Wp blogom, amik a szerveren egy mappában vannak (almappák tartalmazzák az egyes weboldalakat külön-külön. Tehát egy almappa = 1 weboldallal, így 1 helyen vannak a weboldalaim). Most szerettem volna egy új weboldalon teleípetni egy új Wp-t (prefixet természetesen átírtam), de nem jön be az oldal. Ugyanazokat a kódokat helyeztem el, amik a többi oldalaimnál működnek (total comanderben írtam át, nem wordben természetesen). Az admin oldalon mégis ezt írja ki:


Quote:













...





Kérlek szépen segítsetek, hogy hol rontottam el. Köszönöm.

Közben erre a hibára sikerült rájönni: Wordpad helyett npp szövegszerkesztővel csináltam meg, de az admin oldal fapadosan jön be. Ez azt jelenti, hogy nélkülözi a grafikát. A kódokkal pedig nem enged be. Van esetleg ötletetek? Köszönöm.

Anand!











Azt nagyon jól tetted, hogy nem a WordPad-del, vagy hasonló szörnyűséggel szerkesztgeted a fájljaidat. Az “npp” rövídítés - gondolom - a Notepad++ szerkesztőt jelenti, ami nagyon kiváló dolog, csak arra ügyelj, hogy a karakterkódolás UTF8 legyen, és BOM nélkül történjék a mentés.











A többivel pedig az lehet, hogy nem ment fel rendesen minden fájl, vagy sérült valamelyik fál; töröld le a wp-config.php és a .htaccess fájlok kivételével az egészet, majd alkönyvtáranként külön-külön (nem egyszerre az egészet) töltsd fel újra az egész fájlszerkezetet.

Köszönöm Győző, minden sínen van. Szép napot!

Magyarítás,de nem meglévő sablonnal!











Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudom magyarítani magamnak ezeket a dolgokat.











Ezt az ingyenes sablont használom: http://freethemesite.com/blog/?preview_theme=comedy-magazine (http://www.adminfusion.com/forums/440-free-wordpress-themes/44324-free-wordpress-theme-comedy-magazine.html )











És azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudom magyarítani a:




  • a jobb tetején lévő Serach gombot




  • A legalján lévő Recent Posts, Recent Comments és teheme Credits feliratokat




  • A legalján lévő láblécet (All Rights Reserved) stb.




  • És a Design by … feliratot.











    Minden oldalra rákerestem a sablonon belül és:





    -sem a szerkesztőben nem találtam meg (Wp felületén)




  • Sem az images mappában a képek között (vélhetően ez felirat, egy része legalábbis, mert kijelölhető az egérrel)




  • Sem a file-ok között mikor Dreamweaverrel megnyitottam




  • Sem a Total Commenderrel, mikor rákerestem minden file-ra ezt a feliratot mustrálva











    Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

A sablon lábrésze kódolt, ennek a sablonnak a használatát nem ajánljuk.

Köszönöm a választ. Az a baj, hogy elkezdtem vele dolgozni (sok munkám van benne). Programozással elvileg megoldhatóak ezek a dolgok?

Közben pörög az agyam, bocs: esetleg az egész alsó láblécet ki lehet szedni mindenestül, nekem az is jó lenne, mert a tetejét tudtam magyarítani? köszönöm.