Telepítés- segítségkérés

Sziasztok!





Ma elhatároztam, hogy telepítem a Wordpress-t de több óra próbálkozás után sem sikerült. Nem vagyok teljesen analfabéta ezekhez a dolgokhoz, főleg, hogy szó szerint követtem az utasításokat, de egyszerűen telepítés után, ha beírom a domainnevemet, nem a wordpress bejelentkezés jelenik meg. Nem történik semmi. Ha rámegyek erre a linkre:/wp-admin/install.php (amit az olvasd el file-ban találtam), ezt írja ki:WordPress requires that your web server is running PHP. Your server does not have PHP installed, or PHP is turned off.





Cpaneles tárhelyem van a megacp.com-nál.





MI lehet a probléma? Mit csináltam rosszul? Miylen infora van még esetleg szükségetek, hogy segíteni tudjatok?





Előre is nagyon köszönöm!

Azt írja, hogy a szervereden nincs PHP telepítve, vagy ki van kapcsolva. Az pedig mindenképp kell a WP-hez.





Keresd fel a szolgáltatód, mert nekem is van náluk pár oldalam és nem rémlik, hogy lenne olyan csomagjuk, amihez nincs PHP támogatás. Szóval vagy valami konfigurációs probléma van, vagy tényleg olyan csomagot vettél, amihez nincs PHP támogatás.

Tallulah: vagy irj mailt a Szabó Tamásnak ( admin@3in1host.com vagy admin@megacp.com ), vagy menj fel a megacp oldalára, loginolj be és nyiss egy ticketet, ott ird le, hogy mi a gondod. Ha net közelben van, egy órán belül szokott válaszolni. És segitőkész.











Reméljük, hogy nem nyaral :slight_smile: De szerintem akkor is van ott valaki illetékes.

Nagyon köszönöm a gyors segítséget! Sikerült megoldani a problémát.:slight_smile: Végül Szabó Tamás segített villámgyorsasággal. A megoldás abban rejlett, hogy rossz mappába (közvetlenül a rootba és nem a public-ba) telepítettem a wordpresst, valamint egy külön mappába, holott csak bele kellett volna ömleszteni. Így most már superül működik!:))

Szabó Tamás jó gyerek :slight_smile:

Sziasztok és üdv mindenkinek! friss hús vagyok.

















lenne is rögtön egy problémám:





XAMPP-al csináltam egy adatbázist, beirtam wp-config-ba a szükséges adatokat. és mikor instalálnám ezt írja ki:











Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at E:XAMPPxampphtdocsxamppblogwp-config.php:1) in E:XAMPPxampphtdocsxamppblogwp-includespluggable.php on line 890

















youtube tutorial videó alapján csináltam…

Moran:











itt van a megoldás:











http://forum.word-press.hu/topic/1556-cannot-modify-header-information-headers-already-sent-by-hibauzenet/


'varnyu' wrote on '2010-07-13:




Moran:





itt van a megoldás:





http://forum.word-press.hu/topic/1556-cannot-modify-header-information-headers-already-sent-by-hibauzenet/











ezekszerint nem olvastam át eléggé a fórumot.





köszi szépen! :)

Sziasztok!











Bár nem vagyok se programozó, se web-szerkesztő se semmi, mégis elsőre sikerült a telepítés, minden szuper! Viszont, a telepítés után, a domainem www.mydomain.hu helyett, www.mydomain.hu/wordpress/ lett elérhető az oldalam. Megváltoztatom (Settings -> General ->)a site URL-t www.mydomain.hu-ra, de az oldalam helyett a tárhelyszolgáltatóm oldala jelenik meg, az üzenettel: “az ön által keresett oldalt a tulajdonosa még nem készítette el.”





Mit csinálok rosszul? Segítsetek! Köszönöm szépen! :slight_smile:





Timi

Hát nagy valószínűséggel nem a root-ba (public_html a legtöbb esetben), hanem azon belül egy wordpress mappába telepítetted. A gyökérben meg gondolom ott vannak a szolgáltató alap fájljai.





De, ha így akarod hagyni, akkor itt egy leírás arról, hogy hogyan tudod átirányítani.

Köszönöm a gyors választ! :slight_smile:





Követtem - próbáltam követni - az utasításokat. A fő problémám az, hogy sem .htaccess, sem web.config file nincs sehol. az index.php megvan.





Total commanderrel bekapcsoltam a rejtett fájlokat,de így sincs .htaccess-em. :unsure:

Megoldódott, köszönöm szépeeen!! :smiley:









'SneakySnail' wrote on '2010-11-06:




Hát nagy valószínűséggel nem a root-ba (public_html a legtöbb esetben), hanem azon belül egy wordpress mappába telepítetted. A gyökérben meg gondolom ott vannak a szolgáltató alap fájljai.


De, ha így akarod hagyni, akkor itt egy leírás arról, hogy hogyan tudod átirányítani.

Üdv!











Nem találtam kifejezetten a kérdésemre témát, így inkább felteszem itt :slight_smile:











Dolgozom egy cégnél nevezzük XXX-nek. " honlapot készítek el nekik, mindkettőt WP-ben. Az első megvalosítása gond nélkül lezajlott.





(a WP config file egy külön könyvtárban érhető el, valamint linux alatt fut az egész szerver)











Megkértem a rendszergazdát, hogy rakjon fel nekem egy új WP-t a másik domain alá. Minden flottul ment, de azt még megemlíteném, hogy mielőtt erre kértem volna, a domain alatt volt egy egyszerű HTML page amin egy karbantartásos üzenet szerepelt.











Feltette a WP-t beírtam a domaint. ( www.xxx.hu/wp-admin).











Az admin felületet gond nélkül elérem. Igen ám amint visszalépek a főoldalra akkor bejön a karbantartás oldal. Ez idáig nem is gond. Leszedtem a HTML oldalt. F5 (gondoltam, hogy bejön a WP kezdő oldal), és egy teljesen üres oldalt kapok, semmi hibaüzenet, semmi. Nagy fehérség.











Remélem minden információt megadtam ami szükséges lehet ( Ja WP 3.0)











Üdv: Gábor

wp-config.php, nagyon nagyon figyelmesen nézd át, és a formátumát ellenőrizd!

A config.php file mint mondtam, egy teljesen külön mappában van. ( mivel két oldalt csinálok, így 2 config.php file található a mappában a kovetkező formátumban):











wp-www.xxx.hu-config-php











Belenéztem és minden stimmel

kódolást akartam mondani, nem formátumot… :rolleyes:

A kódolással szerintem nincs probléma. Az érdekes az, hogy az első honlap tökéletesen megy. a Második nem akarja megadni magát nekem :frowning:











Bármilyen oldalt meg akarok nézni ( pl.: megtekintéssel) egy üres oldalt hoz be. Szóval semmit nem lehet látni kivülről, de még admin felületről sem látom ezeket.

sziasztok !











segitseget kerek :











ingyenes tarhelyre 000space.com -on a belso vista panel 1-2 gombnomasra letelepitettem wordpresst. csak angolt telepitett es regebbi verziot. erre probaltam automatikus frissitest azonnal= nem csinalta meg,





valamit irt hogy nem engedelyezett valami.





ez utan letoltottem a neki megfelelo magyar nyelvu fajlt





es feltoltottem hogy mindent magyarul kezelhessek elvileg jo helyre tettem.





at alitani utana magyarra a …php-ba atirtam.





nem mukodott.





ez utan letoroltem a wordpress komplett mappat es az msql adatbazist is kulon.











majd csinaltam egy uj nevu msql adatbazist.





feltoltottem a magyar legujabb wordpresst panel belso feltoltojevel a gyokermappaba wordpress mappakent es benne minden.





elotte termeszetesen a config.php- csinaltam ,





amibe a 000space vezerlopultjan lathato adatokat beirtam benne az uj msql altalam krealt adatbazis nevvel.





/ elvileg nem tevedtem a config.php ben az adatok beirasaban. utf8 kodolas benne.





bementem az admin.php-be ott az install.php vegrehajtas.











eredmeny:





http://209.190.85.46/wordpress/wp-admin/install.php NEM ELERHETO !











megprobaltam ures config.php -vel is , hogy hatha rosszul adtam meg az adatokat es majd egyesevel a rendszer bekeri amit uresen hagytam a config.php-ben de, install-t ugyan ugy a weblap nem elerheto .





par nappal kesobb is ugyanez .










  • msql hozzaferest free-ben ad a tarhely,





    php admin panelemen nem igazan olvastam olyat hogy valami lezarva, nem engedelyezve lenne szamomra .





    vagy megis ?!











    mit csinalhatok rosszul ?!











    vagy a tarhely sajat telepitesu regebbi wordpresst- szeretnem magyarul kezelni,





    vagy a magyar legujabb wordpresst szeretnem.

















    zoli

Nagyon úgy tűnik, mintha a fájlokat máshova tetted volna, mint ahol keresed. Úgy tűnik, mintha a fájlok a www.domain.akarmi és a www.domain.akarmi/wordpress között szánkáznának.











Pucolj le mindent, teljesen. Töltsd le a legújabb wp verziót a magyar oldalról. Nézd meg, hogy a tárhelyszolgáltató mit mond, hova töltsd fel a fájlokat (pl. a public_html könyvtárba, vagy éppen az adott domain gyökérkönyvtárába, stb.)





Csomagold ki a gépeden a letöltött wp-t, majd FTP-vel a szükséges helyre töltsd fel a wp fájljait, abban a szerkezetben amit a kibontáskor látsz. Nem kell a feltöltési helyen létrehozni egy wordpress nevű könyvtárat (bár lehet, csak akkor más lesz az elérési út).











Az adatbázist létrehozod, majd szépen elvégzed a telepítést.

====





koszonom a tanacsot !





az angol tudasom az csak feluletes.





ugy ertelmezem a telepitesi utmutatot, hogy a htdocs -ba kellene betenni a wordpresst?!





lepucoltam mindent a tarhelyen az online file managerrel a vezerlopulton kivalasztva.





100% free tarhely es 100% free msql -t mutat a vezerlopult.





htdocs mappat azt nem latom./ rejtett?!/ , csak gyoker / jellel es semmi mappa latszik.





vagy egybol a gyokerbe teszek mindent vagy csinalok egy valami nevu mappat pl wordpress es abba ,





amit mar kiprobaltam. vagy en krealjak htdocs mappat… es abba tegyem ?!











vagy amit irnak hogy rajuk bizom a a telepitest es a 2.8.5 angol wordpresst gombnyomasra telepitem amit ugyan 100%-ban jol mukodoen megcsinaltam mar csakfrissiteni nem tudtam vagy mert magyar 2.8.5 magyarositas sem sikerult.











4 kepet csatoltam [attachment=274:4.JPG]











help-ben ez van:











Step 1 - Uploading the files





The script cannot run unless its files and associated directories are uploaded into the HTDOCS folder of your website which can be done via FTP Client or the Online File Manager. Always remember, uploads go into the HTDOCS folder, never anywhere else.











If you prefer to use the iVista tool to install the script select, iVista in your website control panel, choose the location and where you want it installed, if you want the script to be the first thing seen leave it as is otherwise change it. Finally, select the script you wish to install and click INSTALL NOW.











The script will then be installed in your HTDOCS folder where you selected it to be and you should now have the user account to login and get started with the script.:

















Step 2 - Creating a MySQL database





99% of PHP scripts require a MySQL database, use your MySQL database manager to create a MySQL database and take careful note of the database name.











You will be asked for your MySQL database name at the final stage next…

















Step 3 - Script Configuration





Now that you have uploaded the files and you have the database, you need to run through the script installation routine by browsing to the install/uploaded location and locating the installation page.











This location/page can vary between scripts so it is best to refer to the documentation that came with the script or the developer installation materials on their website!











In many cases simply visiting the installation location will direct you to the installation page which allows you to continue setup however if not, again refer to the documentation/official site of the script. Below are some common locations:











http://yourwebsite.com/install.php





http://yourwebsite.com/install





http://yourwebsite.com/installation











If you cannot locate the installation page and you have verified its supposed location using the script help documentation please verify the upload was successful using the Online File Manager to find all the associated files and that they are intact and accounted for including directory names and file names. In many cases you may also find the installation location via this method such as a sub-directory, if this is the case simply adjust your URL accordingly and browse there.

















Stage 4 - Finalizing





Most of the questions you are asked on the installation page are easy to answer, we will explain what to enter for the MySQL questions:











MySQL Database Name : (Made using MySQL Database Manager )





MySQL Password : : : : (Same as your current vistaPanel Password)





MySQL Username : space_6651649





MySQL Hostname or Server: sql211.000space.com