Telepítés- segítségkérés

Igen, eddig stimmel. :slight_smile:





Könyvtár: /public_html/english/





Ebben van a worpress könyvtár tartalma.











Pontosabban így néz ki:





hxxp://tasnerpeter.eu/english/wp-admin/install.php

Sziasztok.











Az alábbi leírás szerint jártam el http://www.wordpress2you.com/2011/07/a-wordpress-telepitese/











létrehoztam a tárhelyet, az sql adatbázist, sql felhasználót, feltöltöttem a kicsomagolt 3.2.1 wp-t. Majd szerettem volna telepiteni, de valami olyasmit írt ki hogy nem találja az adatbázist. Mit csináltam roszul, vagy milyen lépést hagytam ki?

Abban az írásban az is le van írva, hogy hol lehet ellépni a dolgot, meg hogyan. Valamit elírtál, ha nem találja; kis- és nagybetűk különbözősége, betűcsere, elírás a leggyakoribb okok.





A Control Panelen nézd meg a kapcsolódási adatokat, nem szégyen egy kis papírdarabra felírni, majd töröld a wp-config.php fájlt, és a böngészővel lépj be, simán csak a hxxp://tasnerpeter.eu/english/-t írva a keresőbe (a wp-admin/install.php-t nem).











Melyik tárhelyszolgáltatónál vagy?

A belinkelt írásban példaként bemutatott tárhely szolgáltatónál hoztam létre tárhelyet. Mindent felírtam papírra ( sql adatbázis, sql user name, sql jelszó ), ezeket nem igazán értem hol kell majd használni.





tegnap letöröltem mindent, majd du-n újra feltöltöm a tárhelyre a wp-t, meg újra sql adatbázist hozok létre ( az előzőt törlöm előbb )





és majd meglátjuk. A wp-config.php fájlt töröltem a wp feltöltés előtt. AEzek után a böngészőbe a domain címemet írtam be, de ahogy olvasom nem azt kellet volna hanem a hxxp://tasnerpeter.eu/english/-t. Na majd du-n kiderül, remélem menni fog:)

Sziasztok!











Ajajj, azt hiszem egy kis keveredés történt. :slight_smile:





Mi még újoncok vagyunk: Péter.70 és Peet, két különböző problémával. :slight_smile: Győző válasza egyben érkezett. A válaszokat nagyon köszönjük.





Péter.70, a hxxp://tasnerpeter.eu… -cím az én oldalom, ez az, ami nem működik még. Ez sajnos nem fog segíteni a Te problémádon. Drukkolok, hogy sikerüljön megoldani. És sorry a keveredés miatt. Töltök fel én is avatar képet, és akkor jobban elkülönülünk majd. :slight_smile:











Győző, kell esetleg valamilyen jogosultságokat beállítani a MySQL-ben? Vagy táblát létrehozni maunálisan? Elvileg ezeket a WordPress magától elkészíti, ugye?











Köszönettel: Peet

Szia Peet!











Én most nem tudtam azóta foglalkozni a dologgal, mert épp szabadságon vagyok. Hétfőtől leszek otthon, és próbálkozom újra. Jó, hogy kiderült neked is ez a probléma. Mindenképpen megkeresem az Ultranetet hétfőn és remélem ki tudjuk deríteni a hiba okát. Így már valószínűbb, hogy nem mi rontunk el valamit. Én egyébként már rég óta dolgozom velük, és eddig semmi gond nem volt.











Rakhatod almappába is a public-on belül a wordpresst, ilyenkor azonban be kell állítani pár dolgot az Ultranetes oldaladon, pl. a mappáknál.





Üdv

Segítsen valaki…











az sql adatbázis létrehozása után ezt a képernyőt kapom:











http://members.000webhost.com/panel/mysql.php?accountID=7308503&login_hash=1kKOn6TcxMgcZKjU&action=add











ezután beírom a böngészőbe a domain nevem, foreverplankton.com





és nem jelenik meg a wordpress telepitő oldala. Mit rontottam el?

Elnézést a keveredésért! A lónak is négy lába van, mégsem asztal… :wink:











Peet! nem kell a MySQL-ben semmit állítgatni. Egy üres adatbázist kell létrehozni, amelynek van egy felhasználó neve és egy jelszava, meg egy elérhetősége (utóbbi 90%, hogy localhost névre hallgat)

Péter.70!





A foreverplankton.com oldalon tényleg nincs semmi, de a foreverplankton.hu oldalon ott vigyorog egy zsír új wp 3.2.1 a twentyeleven sablonnal! :slight_smile:

Szia Polly!











Nagyszerű, ha megtudsz valamit az Ultranettől, légyszi írj majd. :slight_smile:





Mire gondolsz, milyen beállításokat kell végezni a mappáknál? Jogosultságokat?











Köszi, üdv:





Peet

Köszönöm az információkat, Győző! Remélem hamarosan sikerül valamit kitalálnom, hogy jól működjön az oldal… :slight_smile:

Az ultranet-nél a mappa beállításait a kezelőfeleületen is lehet módosítani (köszi Polly):



































Nálam ezzel volt a gond! Elindult a telepítő! Juhúúú! :slight_smile:

Győző, látom Te nagyon nagy ismerője vagy a wordpress rejtelmeinek. Nagyon nagy és illetlen kérés lenne egy telefonszámot, vagy egyéb elérhetőséget kérnem, hogy élő szóban meg tudjuk beszélni a problémámat ( több rétü)





Természetesen akkor keresnélek, mikor Neked jó.

Sziasztok,











délelőtt néztem, először nem ment, aztán működött, el is készítettem az oldal alapjait, és most újra nem megy:





Fatal error: Allowed memory size of 26214400 bytes exhausted (tried to allocate 81 bytes) in /public_html/english/wp-includes/pomo/mo.php on line 204











Ez mitől lehet, hogy egyszer megy, egyszer nem?





Köszi!

Valami nagyon elviszi a memóriát azon a tárhelyen. Nem biztos, hogy a te honlapod okozza (feltételezem osztott tárhely). Lehet eleve kevés a szerver memóriája, lehet egy plugin, egy rosszul megírt script, stb. Leginkább a szolgáltatód tudná kideríteni, hogy mi eszi a memóriát.











Az most tényleg komoly, hogy az error reportingot bekapcsolgattad?

Köszönöm a godnolatokat Andrea, utánajárok mi lehet.











Komolyan bekapcsolattam? Nem, én kattintottam az “All” lehetőségre, hogy lássam, történik-e valami az üres, fehér képernyőn kívül. És utána megjelent a kiírás a hibával. Kezdő felhasználó vagyok, nem értek a programozáshoz és a PHP-hez, lehet, hogy így nem kellene belekezdenem a telepítésbe. Kérlek, javíts ki, ha valami nagy hibát követtem el.

Na ez az :slight_smile: Általában kezdőként szoktuk elkövetni a hibákat :slight_smile:





Ha kiíratod a hibaüzeneteket, azzal nagyon sokat segítesz a támadóknak. Kapcsold ki. A Display errors-t is.





A Wp alapvetően nem igényel PHP ismereteket, programozni sem kell tudni hozzá. Ha megismered jól elleszel vele :slight_smile:





Az üres képernyőt okozhatja az is, ha túl kevés memória jut a te honlapodra.





Előbb nézd meg, hogyha kikapcsolod ezeket, működik-e a honlapod, aztán nyaggasd a szolgáltatódat.





(Én is jártam már úgy, hogy túl gyakorira állítottam a cron-t, ezzel sikerült leterhelnem a szervert, és majdnem letiltás lett a vége…)

@Peet:





Az error_reporting arra való, hogy ha hiba lép fel eldöntse, hogy mit csináljon.





Visszajelezzen a hibáról avagy ne.





“Azzal, hogy bekapcsolod” az error_reporting-et még nem teszel semmi rosszat. Sőt.





Egy “támadás” során az elmentett hibaüzenetekből lehet leginkább visszakeresni, hogy mi is történt.





Szóval a hibaüzenetek mentésének van értelme. Persze nem érdemes a ‘Notice’ szintet bekapcsolni, mert akkor már a megjegyzéseket és figyelmeztetéseket is beleveszi, nem csak a hibákat… ami lehet, hogy felesleges számodra :slight_smile:





Lényeg, hogy a report NEM FOG MEMÓRIÁT ELVENNI TŐLED :slight_smile:





a report ígyis-úgyis elkészül maximum csak a server szintű logba és nem íródik be hozzád is.





Tehát @Andrea sajnos ettől nem marad több memóriája :slight_smile:



Code:

Allowed memory size of 26214400 bytes exhausted (tried to allocate 81 bytes)





Ez mindössze 25M memória!


A WordPress manapság már van hogy 128M-t megeszik.


Szélsőség: nagy látogatottságú oldalnak most futottam bele, hogy nem elég a 256M !! :)


Szóval.. kérd meg a szolgáltatódat, hogy legalább 64M-ra emeljék fel a limitedet.


Ha neked kell akkor a php.ini memory_limit változóját kell 25M-ról 32M-ra de inkább 64M-ra változtatnod..


ismétlem: a 25M-s limit borzasztó alacsony -wordPress-nek- :)





A gyakori cron futtatással a processzort terhelted túl azért tiltottak le.. nem mindegy..

Kedves Péter.70!











Egyik nagy tévedés, hogy értek a wordpresshez! :slight_smile: Tisztelője, támogatója vagyok a projektnek, és amiben tudok, abban segítek. Meglepő lehet, de 5 egybefüggő, hibátlan mondatot nem tudnék elmondani angolul a wordpressről, de dolgozom a fordítói csapatban; legfeljebb nekem 10x annyi energiámba kerül, mint másnak. Viszont, van erős magyar nyelv ismeretem, gyakorlatom az alkalmazásban, a stílusban, és fő feladatom ezért az egységes magyar nyelvi szerkezet kialakításában történő közreműködés.











Nem tudok két és fél sort PHP-ül, vagy MySQL-ül (legalábbis fejből biztosan nem), de meg tudom osztani a pár éves tapasztalatomat másokkal, érzékeny vagyok a közösségi élet, a kapcsolatok szervezésére - ez tehát a feladatom.











Van olyan a csapatban, aki háttal állva, félpályáról, lazán bezsákolja a wordpress-t; ő azt csinálja.











Szóval, azt akarom kinyögni végre, hogy amit itt látsz, olvasol, tapasztalsz, az maga a Közösség! Az, amelynek te is egy alkotó része vagy. Egy együttdolgozás, együttgondolkodás; én ezt láttam - elmondom. Én azt tapasztaltam - leírom. Én így oldottam meg - megosztom…











Nem nagyképűségből, kivagyiságból nem osztjuk meg privát elérhetőségünket, hanem azért, hogy legyen értelme a Közösségnek. Együüt érünk valamit! Kérdezz nyugodtan a Fórumon - azért járunk ide. Privátban hetek is eltelhetnek, amíg ráér valaki, meg tudja is a megoldást. :slight_smile:

Hello Peet,











az Ultranetnek kell szólnod, és megkérni őket, hogy állítsanak a memórián. az nekem is kevés volt, és addig nem fut a wordpress.





szerintem neked ezután már nem lesz gond vele!











üdv