Szájbarágósan kérem szépen elmondani!:)

De az átlag földi halandó hogy a manóban fogja tudni,hogy mit kezdjen ezekkel a kódokkal?





Egyébként nem is találom a comments.php-ban ezt a kódosort, csak egy részletét, így nem is merek nagyon belebabrálni.





Ez a karakterkódolás is megfogott egyenlőre nem sokra jutottam, de rajta vagyok 1000-rel! :smiley:

ott van benne a comments.php-ban:










XHTML: '







tehát rakj elé -t ; ÍGY:





<!--

XHTML: '

-->





Remélem jól írtam, ha mégse jó , csak vedd ki a nyilakat,oszt eredeti lesz.


U.i.:a html tagokra asszem van plugin,az sima (érthető) gombokat jelenít meg(mánha a nona-n müködik)


U.U.i.:fel szerettem volna tölteni (csatolmányként) a nona magyar nyelvi fájljait,de nem engedte :(

Hú, olyan is jó lett volna pedig!! MÁr mint a magyar nyelvi fájlok. Egyébként hol lehet megtalálni? Én már azt sem tudom honnan szedtem le ezt a sablont.





Köszi, mindjárt nézem ez a xhtml-t :huh:





És ez a plugin amit említettél, annak mi a neve?

Grafitty: menj fel a tárhelyedre a phpMyadminba. Ott a WP adatbázis minden vicik-vacak kis sorában állitsd át a karakterkészletet az Egybevetésnél utf8_general_ci-re. Akkor lesz hosszó ő és ű betűd. Nekem is ezt kellett csinálnom, mert én is a Nonába szerettem bele.











A másik kérdés: van a Nonához magyar nyelvi file-od??? Mert akkor az Neked minden szépen átir a sablonban magyarra :wink:











Ha nix, akkor irj, oszt küldök Neked :smiley: Mail cimet adj meg üziben!!!

Grafitty: amugy ha a Nonával kapcsolatban kell segitség, irj nekem nyugodtan, mert az volt az első táma, amit megláttam és megszerettem . Azóta sem használok mást, de arra már rájöttem, hogy - néha tárhely függően - hol van benne hiba (pl. nekem bármelyik tárhelyemen vacak az author.php, a páromén meg bármelyiken műxik … érti a fene, mert én nem), de azt is tudom, hogy lehet a Nona pár hibáját - ha Nálad is jelentkezik!!! - korrigálni!!! 3 hónapja csak a Nonát nyüstölöm, abban az egy támában már lassan “profi” leszek :smiley: :smiley: :pray: :wink:

Na itt a most működő Nonám magyar nyelvi izéje:











hu_HU.mo





hu_HU.po











Ahová másold be: wp-content - themes - nona - languages könyvtár

köszi, az elsőt le is töltötte, de a másodikra ha ráklikkelek megnyílik egy oldal. Azzal mit csináljak?

na ezt megoldottam, köszi, :rolleyes: :rolleyes:

@graffity: átlag földi halandónak sem baj, ha ismerkedik egy kicsit legalább HTML/CSSel (ha jól tudom általános iskolai tananyag manapság a HTML… ill egy “felhasználói szintet” bizonyító középszintű informatika érettségi része…)

Valóban van még mit tanulnia, de ne támadd le kérlek. Ha valamit elront vagy nem tud akkor azért van a fórum, hogy segítsünk neki. Hidd el így élesben többet tanul mint könyvből.

[off]Elnézést, de ebben mi volt a letámadó? "sem baj, ha ismerkedik egy kicsit "[/off]

Nekem beszólásnak tűnt. De ha nem annak szántad akkor elnézést.

nem annak szántam :slight_smile: Ez a véleményem. “Hulla komolyan”. Kifejezetten örülnék neki, ha nem alapvető HTML/CSS kérdéseket kéne megválaszolni jó pár esetben…

Kellene itt létrehozni egy alap (kezdő) HTML-Wordpress fórumot, pl: Nagyon kezdő WordPress kérdések meg ilyesmi…











és kell egy haladóknak.





Ezután hgrg, csak a haladóknak szóló fórumot kellene látogatnod, és minden happy lenne…,











de most azt kiírni, hogy alapvető HTML/CSS tudás nélkül ne regisztrálj és ne kérdezz ezen a fórumon, szerintem nem lenne szerencsés megoldás :smiley: Bár felőlem…











Ha most valaki azt feltételezi, hogy ironizálok, téved: totál komoly feltevés volt részemről.

Tuti nem lenne szerencsés. Mi az, hogy valaki kezdő a WP-ben? Olyan nincs, szerinem egy sárgalapos is simán megoldja a problémákat. A telepítés pedig 3 perc sincs. :slight_smile:

Szerintem pedig nincs értelme a szájbarágásnak.





Ha valakinek nem ér annyit a dolog, hogy utána olvasson, akkor ne várjon segítséget.











Én sem kérdeztem soha, senkitől semmit. Úgy gondolom, nem várhatom el, hogy más megoldja a problémáimat.





Olvastam, olvastam és olvastam.

Nem vagyunk egyformák (hál' Istennek, nem csak ilyen rusnya férfiakból áll a világ, mint ti, hanem vannak gyönyörű hölgyek… :)).











Ahogyan ismerem admin-társaimat, itt nem lesz kezdő- és haladó szekció. Csak nyitott fórum fog működni.











Hol nyugodtan, hol fáradtan, hol ingerülten fognak továbbra is jönni-menni a kérdések és válaszok, mi pedig azon leszünk továbbra is, hogy az inkább nyugodt légkör legyen a jellemző.











Van, aki meg meri kérdezni, hogy mi a teendő. Van aki inkább megkérdezi, mert lusta. Van, aki összeszorítja fogait, és soha nem kér segítséget. Különbözőek vagyunk, de egy közös bennünk; a Wordpress-szel kívánunk dolgozni, és ezért örömmel bóklászunk itt, a Fórumon, mert a Fórum légköre nyílt, barátságos, és a Fórum - ha kérjük, ha akarjuk - segítséget is ad.

ohh micsoda parázs vitát indítottam el :slight_smile: pedig nem ez volt a szándékom.





@hitetlen: “kicsit” túlspilázod amit mondtam. “örülnék”!=megölöm/lezúzom/mittoménmégmitértettélalatta azt akinek köze sincs hozzá, mivel:





@DjZoNe: én is így jutottam addig (nem túl messze de valameddig) ameddig…





@Győző: természetes a segítségnyújtás, hisz azért van a fórum











mindössze annyit mondtam… de most minek ismételjem magam? Örülnék neki… ettől nem tudom miért kell így túlfújni a dolgot (@hitetlen)

Empátia a kulcs mindehhez…

[off] én is sokszor félreérthető vagyok és emiatt másokat megbántok, sajnálom , de ezért nem fogom felakasztani magam :smiley: [/off]