Szájbarágósan kérem szépen elmondani!:)

valóban ott van a 79. sorban:





<?php if (is_search()) the_excerpt(); else the_content(__(‘Read the rest of this entry »’, ‘kubrick’)); ?>











A fájlokban is rákereshetsz kulcsszóra (általában: crtl+F billentyűkombináció)











ahogy látom, már működik.





Megyek, keresek magamnak is egy ilyet iwiw kódot… :rolleyes:

Irtam már fentebb wp-re csak get_permalinkre kell cserélni az urlt.


'Efrud' wrote on '2010-01-20:




Ha a bejegyzésekhez szeretnéd akkor a sablonod single.php fájljába a the_content rész után kell betenned az alábbi kódot:





Code:












Jahhh, hogy ez univerzális? Azt hittem egyedileg kell generálni// domain-re..., de nem: már működik is.





köszi nekem is ;)

'akle' wrote on '2010-01-21:




Még eszembe jutott egy kérdés, ami kicsit más téma.


Ha itt a wp fórumon a hozzászólásoknál megjelenik az avatarom, akkor a fórum kezdőoldalán, ahol a mai nap aktív fórumozói láthatóak, ott miért nem? Nem mintha annyira akarnám magam reklámozni, csak nem értem a dolgot.








Mert a kezdőooldali listában csak feltöltött képek jelennek meg, sem külső hivatkozású képek, sem Gravatarok nem :)

'Efrud' wrote on '2010-01-21:




Irtam már fentebb wp-re csak get_permalinkre kell cserélni az urlt.








hogy? ezt nem értem...


Most az, amit írtál korábban iwiw kód..., jó vagy sem? Vagy abban még buherálni kell?


Nem hiszem... - amit akkor írtál, beraktam, és működik... - így jó, igaz?

Lehet egy kicsit buherázni is, de úgy működik, ahogyan van.











Facebookra, Twitterre, iWiWre - köszönet Efrudnak :slight_smile:

Köszönöm szépen én is a segítséget! :rolleyes: Bár az igazat megvallva én nem látom megjelenni a honlapomon még mindig az iwiw megosztós gombot. :frowning:











Na mindegy, közben eszembe jutottak egyéb kérdések. Kategóriákat létre lehet hozni, azt látom. De hogyan tudok törölni közülük?











Ha eredetileg nem tud a sablonom oldalak alá rendelni aloldalakat, hogyan hozhatnám mégis létre ezt az alá-fölé rendeltséget? Mondjuk pl: főoldal autók, aloldalai: japán, német, francia… Mert a wp intézőben be tudom állítani,hogy mi legyen a szülőoldal, de a sablonomban nem jelenik úgy meg.

Először:











http://forum.word-press.hu/topic/3039-wordpress-hiba/page__view__findpost__p__25565











A többit nem tudom :frowning:

Kategóriát törölni a kategóriák közt lehet :slight_smile:











"de a sablonomban nem jelenik úgy meg. "











hát hogy jelenik meg?











így akarod, igaz? http://angolnyelvi.webinariumok.hu/





hát ehhez a sablont kell buherálni, hiszen ez sablonfüggő…

A sablonodban a margin, padding tulajdonságokkal kell játszanod, ha ilyen elrendezést szeretnél:











Oldal





Oldal





Oldal





Aloldal





Aloldal





Oldal











Ezeknek az "aloldalak"nak ha jól tudom egy külön classuk van talán subpage…





erre így tudsz hivatkozni css-el: .subpage{szabályok}


'hgrg' wrote on '2010-01-22:




A sablonodban a margin, padding tulajdonságokkal kell játszanod, ha ilyen elrendezést szeretnél:








Én egyszer fogtam, és így beletettem a sablon fejlécébe:





  • OLDAL











  • maszek megoldás, de működik... (így ezzel a megoldással a menüben az oldal menüpontra mutatva a kurzorral, megjelenik alatta az aloldal. - de mondjuk lehet, hogy nem is ezt szeretné, nem igen értettem a kérdését)

    Igen, ezt szeretném, jól gondoltátok. A főmenüben rákattintok egy menüpontra, és megjelennek az adott főmenüpont aloldalai. Hát próbálok valamit tenni aszerint,amit írtatok…majd meglátom mi lesz.











    Nos, megláttam mi lett, semmi. :frowning: A lényeg az, hogy a sablonom forrásában nincsenek olyan kódok,amelyek a subpagek-re vonatkoznak, azazhogy, nem tud a menüben almenüpontokat megjeleníteni sehogyan sem. Tehát nincs olyan funkcióm, ami hitetlen webináriumán, hogy rákattintok a bemutatkozásra, és akkor alatta megjelennek az almenük, hogy pl: tanfolyamok, stb. Hol tudok vmi tutorialhoz, vagy kódokhoz hozzájutni? Rákerestem neten,de eddig használhatót nem találtam. Amit írtatok,az biztos jó, de nem tudom alkalmazni az én oldalamra, programozási ismeretek hiányában. Ezt a sablont használom: Stunning Press

    ez az? http://newwpthemes.com/demo/StunningPress/





    és ott hová szeretnéd? Legfelülre?











    rákattintok egy menüpontra? vagy rámutatok egy menüpontra?





    melyik funkcióra gondoltál?

    Legfelülre szeretném, és úgy,hogy rámutatok, és akkor válnak láthatóvá a menüpont aloldalai. :rolleyes:

    css> :hover esemény display tulajdonság

    Sziasztok,





    Én is ezzel az almenüs dologgal küzdök már pár napja. Végre találtam egy sablont ami nagyjából megfelelne, de van egy két furcsa dolog amit nem tudom hogy mi, és mit kell vele kezdeni.





    Egyik gondom ez az almenü kérdés. Sehogy nem tudtam elérni, hogy ha rámutatok az egérre a menüpontra, akkor előbukkanjanak az almenük is.





    Másik, hogy minden oldalam alján van hozzászólási lehetőség, aminek nagyon örülök, viszont van egy ilyen kód rajta, amit nem tudok hová tenni, nem tudom mire való, és hogy kell eltüntetni.





    XHTML: You can use these tags:’







    Na ez mi, és miért látható minden oldalon.





    Harmadik gondom már sablontól független, mégpedig az hogy az “ő” és “ű” betűk nem jelennek meg, helyettük egy “?” látható. Többféleképpen próbáltam beírni a szöveget, beírással, másolással, többféle szövegszerkeszővel, de az eredmény ugyan az lett. Biztos egyszerű a válasz, csak nekem még nem sikerült megtalálni! :slight_smile:





    Előre is köszi!

    Ja és azt elfelejtettem az előbb, hogy a Nona nevezetű sablonról van szó!

    pl.











    http://forum.word-press.hu/topic/1777-karakterkeszlet/page__view__findpost__p__24061











    :wink:

    " XHTML: You can use these tags:’

    "











    valami olyasmit jelent, hogy ’ ezeket a html elemeket használhatod a hozzászólásodban ’





    Miért akarod kivenni? Írd át magyarra oszt jóvan.





    De ha mindenáron ki szeretnéd venni, akkor a sablonod php fájljaiban keresd meg (asszem az comments.php-ban (is) van).





    Keresd meg , és töröld azt a sort , vagy rakj elé -t (akkor figyelmen kívül hagyja).





    :slight_smile:

    Köszi, bár még nem nagyon vágom, hogy pontosan hol és mit is kell csinálni, de próbálom kiokoskodni! :rolleyes: