NextGEN Gallery

Megcsináltam a .htaccess-t, feltöltöttem (mert nem volt), de erre meghalt az oldalam.





Extrás vagyok, ezt írta nekem belépéskor:





“.htaccess fájlt találtam a wwwroot könyvtáradban. Ha ezt a fájlt tudatosan hosszáférés szabályozás céljából, akkor kérlek hagyd figyelmen kívül ezt az üzenetet. Ha portál rendszert telepítettél (vagy szeretnél telepíteni), akkor a legtöbb esetben törölni kell ezt a fájlt, mivel a szerverünkön a .htaccess használata (hozzáférés szabályozáson kívül) nem lehetséges, így a fájl jelenléte 404 ill. 403-as hibákat okozhat.”











Szóval asszem, ezzel nem lehet megoldani a problémámat. :frowning:

Sziasztok,











Én egy linket szeretnék elhelyezni a galériához a fejléc menübe. Ezt hogy tudom megtenni?











köszi

mi az hogy fejlec menu? link?





valami admin irja mar ki felulre a tesztuzem helyett hogy adjanak mindig linket!!!


Török Zoltán wrote:

mi az hogy fejlec menu? link?


valami admin irja mar ki felulre a tesztuzem helyett hogy adjanak mindig linket!!!!!








Bocsi, ide pl a contact mellé

itt is header.php a megoldas bele"kodolhatsz" egy linket, vagy pedig siman csinalsz egy oldalt a nextgen leirasa alapjan (albumba belepakolod a szukseges galeriakat majd irsz egy oldalt amiben valami ilyesmi van: [album=1], de ezt nemtom pontosan ott a leiras…)

Sziasztok!











Az imént telepítettem WP alá a NextGen-t, együtt a magyar nyelvi fájlokkal. Felemás eredményt kaptam: az admin felület alatt magyarul jelennek meg a NextGen dolgai, de a frontend továbbra is angol. A WP a 2.6.1, magyar verzió. Mit kell még tennem?











Köszi!

flash részei maradtak angolul nem de bár? :slight_smile:





Annak a fordítása jóval bonyolultabb lenne…

Én már régebb óta használom a nextgen-t, jó is, csak néhány hiba van:










  1. A hosszú ú, ó, ő nem használható a képek leírásában (sem), mert kérdőjel lesz a helyén




  2. Ha lapozósra csinálom meg (azaz 1-1 hozzászólásnál 6 képet engedélyezek, de mondjuk 28 kép van), akkor minden lapozásnál újratöltődik az egész oldal




  3. Hiába van lemagyarítva, ha a kép megnyílik, akkor ott angolul van hogy “close of ESC” meg a next, prev rész is.











    Tudtok eseteleg valami olyan kiegészítőt, amivel olyasmi lesz, mint pl az index képnézegetője? Ráklikkelek egy képre, kinagyitódik a kép és alatta ott van a többi indexkép gördíthetően kattinthatóan.

Szervusz FaBRiK!











Az én tapasztalatom némileg különbözik:











ad 1.) A magyar hosszú ékezetek gond nélkül használhatók, kivéve, amikor először adod meg valamelyik galéria nevét. Akkor csak az angol ABC használható, meg aláhúzás, meg nem emlékszem még mi. A Galériakezelőben aztán gond nélkül olyan nevet adsz neki, olyan ékezettel, amilyennel szeretnéd.





A képek leírásában pedig bátran lehet használni az ékezetet, csak a beállításoknál meg kell mondani neki, hogy mit mutasson.





Amit te írsz, az akkor fordul elő, ha az eredeti kép elnevezése ékezetes, és a beállítás alaphelyzetű, mert ekkor a fájl nevét akarja visszaadni, ami valószínűleg más kódolású, mint UTF8.











ad 2.) Szerintem a több oldalt is kezeli, nem vettem észre ilyet (persze, nem is figyeltem rá :))











ad 3.) Csak a .po fájlnak van - tudomásom szerint - magyar fordítása, a .js fájloknak nem annyira, és azt onnan hozza.











Másik fotógalériát kell keresni, amit megtehetsz a keresők használatával:











http://forum.word-press.hu/search/606389107/











http://forum.word-press.hu/search/1352050107/











http://wordpress.org/extend/plugins/search.php?q=album











http://www.google.hu/search?as_q=photoalbum+wp&hl=hu&newwindow=1&num=100&btnG=Google+keres%C3%A9s&as_epq=&as_oq=&as_eq=&lr=&cr=&as_ft=i&as_filetype=&as_qdr=all&as_occt=any&as_dt=i&as_sitesearch=&as_rights=











stb., stb., stb… :slight_smile:

Szia!











Köszi a választ.











Azt persze tudom, hogy a galéria első elnevezésénél nem lehet ékezet, hiszen abból generálja a könyvtár nevét a szerveren. De sajnos amikor átnevezem a galériát, vagy a galériának adok leírást, vagy a kép description-jében írok hosszú ó, ő, ű karaktereket, azt mentéskor kicseréli kérdőjelre. Lehet, hogy a WP-mben van valami rosszul beállítva, de azt sajna nem tudom, hogy mit kellene átállítani. A wp-config.php-ben “define(‘DB_CHARSET’, ‘utf8’);”.





Ja és természetesen a képnek sem adok ékezetes nevet.











2., Igen kezeli a több oldalt, de amikor a lapozó gombra (pl. 2-es) klikkelek, betölti az egész oldalt. Ha a főoldalon van, és mondjuk a 9. bejegyzésben van a kép és klikkelek a 2. oldalra, akkor az egész főoldalt betölti persze a bejegyzésben már a 2. oldali képekkel.











3., Igen a .po-t néztem, ott OK volt. valaki tudja, hogy melyik fájlt kellene megszerkesztenem, hogy teljesen magyar legyen?











Más galériát most nem keresnék, mert rohadt sok bejegyzés és galéria van, így igen melós lenne átírni az összeset.











Mégegyszer köszi! Nem számítottam ilyen gyors válaszra smile.gif

Szervusz FaBRiK!











Én is több sebből véreztetem a NextGEN Gallery-t, de itt láthatod, hogy az ékezettekkel nincs baj.





Persze, az oldalproblémám nem jelentkezett, merthogy minden kép egy oldalon van engedélyezve :slight_smile:











Az alap karakterkészlet-beállítással nincs gond, kérdés, hogy az adatbázis-egybevetésnél mi van, meg hogyan írod be a bejegyzéseket a képekhez (pl. másolod, és akkor honnan, meg hogyan. Én mindent sk. írok bele, azért van olyan kevés, bár azok hangképileg jók. :))











A teljes magyarítással azt mondták itt valahol a fórumon, vagy máshol?, hogy a javascript miatt elég cicós. Nálam így veszett, hacsak valaki el nem mondja, hogy milyen eszközökkel kell nekibátorkodni.











Üdvözlettel:

Köszi!











A bejegyzéseket on lány írom. A baj a képek descriptionjával, a galéria leírásával van. Biztos valami kódolási hiba… Na mindegy.


FaBRiK wrote:

Köszi!





A bejegyzéseket on lány írom. A baj a képek descriptionjával, a galéria leírásával van. Biztos valami kódolási hiba... Na mindegy.





Mostanában mindenkinek ugyanazt tudom tanácsolni karakterkódolásos problémákkal kapcsolatban: ha szerkesztetted a file-t akkor a file eléggé valószínű, hogy ansi kódolással lett mentve utf8 helyett, vagy ha utf8ba mentetted vissza akkoris elképzelhető, hogy betette azt a bizonyos kedves 3charactert a file elejére ami csak hexaban lathato:megoldás

FaBRiK wrote:

Köszi!





A bejegyzéseket on lány írom. A baj a képek descriptionjával, a galéria leírásával van. Biztos valami kódolási hiba... Na mindegy.








Szervusz!





Azt gondoltam, hogy online írod, merthogy máshogy nehezen lehetne... :)





Úgy értettem, hogy a képleírásnál (meg a galéria ismertetésnél) saját kezűleg írod e be (pötyögteted), vagy valahonnan kijelölöd, és ctrl+C és ctrl+V módszerrel illeszted-e be, mert akkor lehet ilyen probléma.





Egyébként HTML formázási elemeket is lehet alkalmazni a leírásokban pl. a

Code:

Használatakor nem lesz ökörhugyozás-szerű a sor


Ja, az onlányt úgy értettem, hogy bepötyögöm kézzel természetesen.











A html formázási infót nem is tudtam, hogy lehet itt is. Sajnos viszont ettől még a hosszú ékezetek nem mennek a nextgenben nekem.

Sűrgős segítséget szeretnék kérni olyan pluginhez, ami nagy létszámú galéria képeket képes megjelentetni regisztrált tagokról, egy galéria oldalon!

Mennyi az a nagy létszámú?





Melyik WP verziót használod?





Fizetős (saját) tárhelyen, vagy nem?











Egyébként ahova írtál, a NextGen Gallery topickba, éppen erről a bővítményről van szó, és amit kérdeztél azt (is)tudja, gyakorlatilag - szinte - alapból.











Kíváncsiságból ránéztem az Ambassadoros oldalamra: 1.406 kép, 49 galériában, 18 albumban - ez a mai állapot.

Sziasztok











Elsősorban Győzőnek, de gondolom sokaknak hazsnos, csak ezért reggeltem itt, hogy ezt elmondhassam:





NEXTGEN magyarítás - JavaScript//Flash magyarul!











Nyisd meg:





wp-contentpluginsnggallerythickboxthickbox-pack.js











Keresd meg:





title=‘Close’>close or Esc Key<





Cseréld le:





title=‘Bezár’>Kilépés kattintásra vagy az ESC gombbal<











Egyéb lehetőségek - más kilépőszöveg:





Kattintásra kilép





Kilépés kattintásra











További feliratok: Image; of; Prev; Next





=============================





Keresd meg: Image





Azaz Kép:





Csere: Kép











Keresd meg: of





Azaz -ból, -ből:





Csere: /











Keresd meg: Prev





Azaz előző:





Csere:





El&otildez&otilde











Keresd meg: Next





Azaz következő:





Csere:





Következ&otilde











Bocs, ha szűkszavú voltam, remélem menni fog, ha nem, itta fullos megoldás:





Letöltöd ezt, amit épp most csináltam:





http://karakwap.atw.hu/tar/helptoothers/wp/nextgenhunjs/thickbox-pack.js





Felülírod a fenti eredetit ezzel, és menni fog!











Hol van nextgen (nem js) legújabb legjobb magyar nyelvi file (nem baj, ha admin nélküli), hirtelen nem találom?





Közben meglett, itt a link:





http://alexrabe.boelinger.com/wordpress-plugins/nextgen-gallery/languages/











Boldog magyar galériát!

Köszönjük, kedves erdokerulo! :slight_smile:

Nincs mit:)