NextGEN Gallery

Nem emlékszem albumtags-ra, csak album=ID, extend meg másokra. Működik az, csak még egy picit nézd végig alaposan… wink.gif

Így van ugye fent az oldalon, és igy is írom be.

















Azért 2, mert ez a neve az albumnak is, meg az id-je is 2, igy tuti nem keveri majd össze.

















És persze az eredmény:(





Valami gikszer ütött be nekem ennél a galériánál. Nem jeleníti meg ugy ahogy kellene a galériát és a lightbox effekt is “elveszett”. Elején arra gondoltam, hogy frissítettem az új verióra (galériát) és az 2.6-ra van az és még akkor a blogom nem volt frissítve. Tegnap estétől 2.6-os wp-m van. A probléma ugyanúgy fenn áll. Kikapcsoltam, bekapcsoltam a plugint, újra feltettem,de semmi változás nem történt. Böngészőtől függetlenül ez a hiba jelentkezik. De mitől, ha eddig jó volt? Új plugint nem tettem fel, hogy valami bekavarna

Miért nem képes létrehozni galériát amikor 777-es attribum van megadva Safe mod: On mellett? Atrribum jó és jó mappának van adva, de valamiért nem képes létrehozni… nekem kell kézzel és a thumbs mappát is benne… Miként orvosolható ez?

Szervusz Syska !











A Gallery alkönyvtárat a 777-essel a wp-content könyvtárban hoztad létre ?











Magát a Gallery alkönyvtárat kézzel kell létrehozni, jogot adni, aztán a NextGennel egy tetszőleges Gallery nevet adni (létrehozni) , és abba feltölteni, akkor megcsinálja a thumb-okat is.

Én gondomra nincs valami ötleted fgy_wp?

Sajnos, nincs Efrud ! :frowning:











Gondolkoztam rajta, de nem tudok ötletet adni. Az egyik honlapomon (véletlenül) bekapcsolt plugin-ek mellett is kibírta az átállást a 2.6-ra, a másiknál előbb frissítettem a pluginokat, és csak aztán kapcsoltam őket be (ahogy a nagy könyvbe meg van írva), és az sem halt be.











Õszintén szólva arra is gondoltam, hogy amikor telepítettem, akkor valamit még be kellett máshonnan másolnom, a JW Image Rotatort. Nem az sérült Nálad esetleg ?





Thickbox effect-tel megy ? Végülis, az az alapbeállítása.

Nem megy semmilyen efekttel, de a Image Rotatort azt megnézem, lehet az lesz a baja. Köszi a tanácsot!











Megnéztem,de nem ez a baja. Nem tudom mi lelhette. Influenzás lehet szerintem. Van most influenza egyébként? :smiley:

Sajnálom !











Próbáld egy kicsit DjZoNe-t faggatni; úgy láttam, ő jobban belemászott a pluginba. :slight_smile:

Köszi, valószínűleg az lesz, hogy úgy töltöm fel. Amúgy 777-es jog jó mappán van. Képeket képes feltölteni, csak galériát létrehozni nem.





Esetleg köze lehet annak, hogy a my-hacks.php engedélyezését levettem?





(nyitok is egy témát ennek, mert nemtudom mire jó ez)











Amúgy érdekes, régebbi böngészőknél nem középre teszi a képet (legalábbis ie-nél a régebbinél) hanem a kép felső fele látszik csak és görgetéssel sem változik, megy lejjebb és a képnek megy le a görgetéssel együtt. :frowning:





Miért lehet ez?











Továbbá mikén tudnám a next, previe, full size stb-t lefordítani a flashben? Muszály visszafejtenem?

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy ha ZIP-ben töltöm fel a képeket, nem rakja bele a galériába, konkrétan nem ad ki semmilyen hibaüzenetet, stb… Mitől lehet ez?

Sziasztok!











Nekem egy elég nagy problémám van. Felraktam a nextgen-t, és szépen megcsináltam az összes galériát, minden rendesen megy IE alatt. Megnézem FF alatt, le van csúszva az egész oldal, azt hittem szivrohamot kapok, mert rengeteg időmet elvette alapból is az oldal, meg a képek feltöltése.





itt egy példaoldal:





hxxp://www.zeneszolgaltatas.hu/wp/mulatos-zene-lakodalom/leslie-music-zenekar.zene











Ezt, ha megnézitek IE-ben tökéletes, FF-nál lecsúszik.





Ha valaki talál megoldást, nagyon megköszönöm, nem akarom hogy hatalmas munkám kárbavesszen, és kezdjem előről az egészet… Mert így nem jó, internetezők fele FF-t használ, és hogy néz ez így ki…











ja a furcsasága az, hogy default theme-val megy, csak ezzel nem, amit használok (szintén elment 1 hét, napi 10 óra munkával, hogy testreszabjam ezt a témát)











Köszönettel: Arni

nem akarlak elkeseríteni, nekem is volt már ilyen, és nálam csak egy teljes theme-csere segített. Valószínűleg vannak sablonok, amikkel ez nem tud barátkozni…

Nagy kő esett le a szívemről, el sem hiszem, hogy megcsinálam… Már hihetetlen sokat szarakodtam vele, mire ide a fórumba írtam… Aztán most közben is próbálkoztam. Eléggé suffni megoldás, de leírom, hátha valaki hasonló cipőben jár…











Van egy ilyen file direkt, hogy NONie.css











Biztos bele van építve a témába, hogy külön futassa, ha nem IE van. Ezt tuti nem tudtam volna beleintegrálni a kódba, de ha már itt van ezzel szarakodtam, próbálkoztam.











A suffni megoldás :smiley:











Észrevehető volt, hogy a left és a right alatt volt lecsuszva az oldal





#right {





margin-botton: -50000000000px





>











#left {





margin-botton: -50000000000px





>











behalok, de így jó :smiley:











Ui.: Ja, és kellett egy ilyen is, amivel kompenzálom:





#content











margin-botton: 220px;











Mert, ha megnéztem a legrövidebb oldalt, akkor a footer felcsuszott a main(content)-ba











így már tökéletes. Nyilván másnál más pixelszám kell, attól függ, hogy néz ki az oldal

Sziasztok!











Valami miatt nem csinál bélyegképeket a nextgen az oldalamon.





Ezt a hibaüzenetet írja ki:





“Az alábbi bélyegképek létrehozása sikertelen.





fd09.jpg (Error : Exceed Memory limit. Require : 17.45 MByte)





fd08.jpg (Error : Exceed Memory limit. Require : 17.45 MByte)





fd07.jpg (Error : Exceed Memory limit. Require : 17.45 MByte)”











Nem értem, mért csinálja, eddig nem volt vele gond, simán feltöltöttem a képeimet, és megcsinálta a bélyegképeket is, most meg meghülyült.





Max. 60-70 KB-s fotókat töltenék fel, szóval még arra sem panaszkodhatna a rendszer, hogy milyen böhöm nagyok. A tárhelyemen is van elég kapacitás, mivel még csak 6%-át használtam ki. :S











Ha van valami ötletetek a probléma megoldására, ne tartsátok magatokban! :wink:

keves php memoria


Török Zoltán wrote:

keves php memoria








Oké, és ezen hogy tudok segíteni?


Meg egyáltalán mit jelent ez? Ha a MySQL adatbázis méretére vonatkozik, akkor nagyon rosszul teszi, ha visszafelesel a galéria, mivel csak 0,19%-át használtam ki eddig.

Memória… Nem tárhely, nem adatbázis méret.











A php.ini-ben limitálva van, hogy egy adott PHP folyamat mennyi memóriát fogyaszthat el maximálisan. Ez a limit azért van, hogy egy elvadult szkript ne zabálja el a rendszer elől az összes memóriát.











Amikor eléri ezt a limitet, akkor a processz ott elhal. Szóval ez a memory_limit nevű direktíva, ami a php.ini -ben található.











PHP szkriptből így írható fellül:





ini_set(“memory_limit”,“20M”);











Htaccesből pedig így:





php_value memory_limit 20M


DjZoNe wrote:

Memória... Nem tárhely, nem adatbázis méret.





A php.ini-ben limitálva van, hogy egy adott PHP folyamat mennyi memóriát fogyaszthat el maximálisan. Ez a limit azért van, hogy egy elvadult szkript ne zabálja el a rendszer elől az összes memóriát.





Amikor eléri ezt a limitet, akkor a processz ott elhal. Szóval ez a memory_limit nevű direktíva, ami a php.ini -ben található.





PHP szkriptből így írható fellül:


ini_set("memory_limit","20M");





Htaccesből pedig így:


php_value memory_limit 20M








Oké, a problémát így már értem, a megoldást viszont még továbbra sem (nem vagyok szőke, csak nem értek a php-hez, vagy a nemtommihez, no, használni tudom, az angol szavakat is átírom itt-ott magyarra, hogy érthető legyen az oldalam, de ezt nem vágom hol találom).


Szóval kérek egy hülyéknek való, lépésről-lépésre így csináld leírást!


Köszönöm!!!

A blogod gyökerében van egy .htaccess fájl (legalábbis kell lennie, ha saját permalink struktúrát használsz). Lehetséges, hogy az FTP kliensed alapól nem mutatja, de ott van… :slight_smile:











Szóval ennek az a végére kell betenni ezt a mesés egy sort, amit az előző hozzászólásomban írtam.











Ha pedig tényleg nincs ilyen fájlod, akkor nyilván csinálsz egyet, szintén ezzel a tartalommal.