NextGEN Gallery


akyyy wrote:

én ha új albumot hozok létre, a következőket irja ki.





Directory wp-content/gallery/ didn't exist. Please create first the main gallery folder !


Check this link, if you didn't know how to set the permission : http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions





mint látható extrán van, de ha másnak müködik nekem miért nem jó?:(





Szervusz !





Elöszőr hozd létre a szerveren pl. Total Commanderrel a gallery könyvtárat a wp-content alkönyvtárban, chmod 777, aztán már garázdálkodhatsz. :)








További napsütéses szép vasárnapot !

hali fgy_wp ezt a galériát az oldaladon hogy csináltad ??





nekem ehhez hasonlót kellene neki csinálnom csak nem jövök rá hogy





hogyan csináltad a NextGEN Galériát felpakoltam de nekem nem igy néz ki





és nem jövök rá hogy mit ronthattam el :slight_smile: a segítséged előre is köszi :slight_smile:

Szervusz Vitaliti !











Fogtam magam, és küldtem Neked egy PÜ-t az elérhetőségemmel. Az oldalon a NextGen 3 féle alkalmazása is fenn van; a slideshow, a sidebar-on az állandó (de véletlenszerű) megjelenítés és a “Fotók” menüpont alatt a hagyományos album (bár ott is van slideshow-ra lehetőség).











Amit előre bocsájtok; sehova, semmit nem kellett belepiszkálni, buherálni; a plugin úgy megy, ahogyan az alkotók (és fordítók) megteremtették. :slight_smile:











Üdvözlettel:

hali felvettelek msn-re :slight_smile: és ott el tudom





magyarázni mire kell és mi nem smakkol :slight_smile:





elöre is köszi a segítséget :slight_smile:

Uvd











Egy kis problemam van a Nextgen galleryval. Az addig okes hogy [album=id,extend] beirom html kodkent be is jon az album. Szeretnem hasznalni a Lightbox effektet a megfelelo plugint fel is raktam.Csakhogy a beallitasoknal azt irja hogy ezt kene beirni meg a kodba (gondolom) : rel=“lightbox[%GALLERY_NAME%]” . ok-zsoke de hova ? illetve albumoknal is hasznalhato vagy csak galleriaknal ? Elore is koszi a valszt.











Saksi











Udv !











Kerlek segitsetek, lehet hogy ellaposodott ez a topic, de en meg mindig nem tudom a megoldast. Koszi :slight_smile:











Saksi











Udv ujra ! :slight_smile:











Illetve lenne meg egy problemam ha kb 100 kep feletti galeriat akarok atnevezni illetve beallitani a Manage Gallery menupont alatt akkor semmit sem csinal csak hirtelen feher kepernyo. Ez mi lehet ? Egyebbkent az extran vagyok hogy ha ez szamit.











Saksi

Sziasztok!











Feltettem, a next gen plugint, működik is, de az albumok lstája valahogy nem a page tetején kezdődik hanem az alján.











Lásd itt: http://www.mo.atw.hu/nextgeb_hiba.jpg











mi lehet a hiba?

Szervusz legrosszabb ! :slight_smile:











Az egyik ötletem; menj az oldalra, váltsd át a szövegszerkesztőt HTML-re, hátha ott maradt nehány szutyok (br-ek, vagy p-k, stb.)











A másik ötlet: Vezérlőpult > Gallery > Style > Stíluskiválasztás és aktiválás; nézzél meg másik stílust, hátha a CSS-ek veszekednek.











Remélem, az egyik bejön, mert a többihez már - részemről - valami tudás is kellene… smile.gif











És még valami: van itt a Fórumon egy magyar fordítás elérhetősége, tedd fel, és eltűnik a “photos” felirat; és a képek listáját, meg a slideshowt is tudod magyarítani (Mutassa képlistaként, Mutassa slideshow-ként).











Megtaláltam; Misu a szerző, onnan tudod letölteni http://misuracing.liveforspeed.hu/doc/nggallery_hu_03.zip











Üdvözlettel:

Szia!











Köszi, de sajna egyik megoldás se jött be, a HTML kód teljesen tiszta, és a stílusváltás sem segít… lehet hogy a theme stílusában van valami gond. Így most lehet gyártok a galéáris oldalnak valami page_template-et… ahol keskenyebbre veszem a content részt… nagyon gyanús nekem, hogy az oldal tartalma épp addig csúszik le, ameddig a jobb oldali menüsor ér…











meglássuk mi lesz. Ha valakinek azért van ötlete, akkor ne tartsa magában! :slight_smile:

Szervusz legrosszabb !











Sajnálom ! :frowning: Szerintem, most újból megnézve, jó úton járhatsz.











Időközben elmentem a plugin oldalra, és megnéztem: van hozzá magyar fordítás (még a 0.8x verzióhoz), Schreiber Györgytől, a http://alexrabe.boelinger.com/wordpress-plugins/nextgen-gallery/languages/ címen. A PoEditorral a kevés változást be lehet fabrikálni. Ma a 0.96 nál vagyunk tízegynehány változást láttam.











Üdvözlettel:

Hm, hát sajnos egyszerűen nem jövök rá mki a gond. Egész nap ezen törpöltem…











Ez lenne a probléma ha véletlenül valakinek “bevillana” valami, megköszönném!









legrosszabb wrote:

Sziasztok!





Feltettem, a next gen plugint, működik is, de az albumok lstája valahogy nem a page tetején kezdődik hanem az alján.





Lásd itt: http://www.mo.atw.hu/nextgeb_hiba.jpg





mi lehet a hiba?

Igazából még mindig nem igazán sikerült rájönnöm a dologra… De szeretném életben tartani a témát :slight_smile: most csak ezért írok, hátha valaki megszán egy ötlettel…

Megnéztem, hogy Css valid-e az oldalam, mire kidobta, hogy a galéria css fájljában vannak hibák. Most nyúljak bele?











ITT

Szerintem, ha értesz hozzá, akkor bátran.











Nekem is hasonlókat dobál, csak az én theme-emmel nem akad össze. :wink:











Szép további napot !

valaki légyszives segitsen











csináltam egy gallériát, többet is, ugyanis minden egyes készítőnek más más gallériát szánok. ez rendben is van, van mindenkinek külön oldala ahol megtekkinthető.











a gond, hogy van a gallériának egy “főmenüje”, ahova szeretnék egy flashplayyerben, egy ún. slideshow bemutatást csinálni, de meg kell adni valamelyiknek az id-jét, és igycsak egy készítőképeit mutagatja, és nem az összeset.





a másik, pedig szeretnék a jobb oldali sávamba egy random képnézegetőt, mint amilyen pl itt is van:





http://alexrabe.boelinger.com/





kev.hu











Random pictures alatt a 4 kép!











Plusz itt megtetszett ez a lapozó, ez melyik plugin?:slight_smile:

Szervusz Akyyy !











Nem igazán értem a slideshow-problémát, de nálam az összes képet véletlenszerűen mutatja, mert úgy van beállítva. A választási lehetőséged, hogy vagy minden képet, vagy a kiválasztott galéria képeit vetíti.











A random képnéző is hasonlóan, widget-ben működik: a másik NextGen widget-et kiválasztva elég részletesen beállíthatod, hogy az összes galériából, valamelyig galériából, vagy galériákból válasszon képeket, te írod be, hogy hány darab legyen, és a méreteket is megadhatod, hogy minél jobban passzoljon a sidebarodhoz.











Nézz rá a Könyvelőiroda és Partnerei Közösségi Oldalra - szerintem valami hasonlót kérdeztél, szeretnél, ugye ?











Ha igen, MSN-en, vagy PÜ-ben szívesen segítek. :slight_smile:

Heló. Igen valami ilyesmit. Nemtudom mitirjak be ahoz, hogy ne csak 1 albumot vagy gallériát mutassa hanem az összeset

Melyikről beszélsz ? A vetítésről, vagy a sidebar-véletlen képekről.











Aktiváld a NextGen widget-et, helyezd a sidebarra, ott a beállítások között a legördülő listából választhatsz (meg van, amit magad írhatsz be, pl. hány kép, mekkora kép, stb.)

kah akkor jó:D











akkor még egy utolsó kérdés.





Több gallériám van, különböző ID-kel ugye, számszerint 1-7ig.











Lenne egy bejegyzése, vagy oldalam, ahova mit kell beirnom, hogy véletlenszerüen tegyen be képeket mindegyik albumból?





[gallery=id]











[slideshow=id,width,height]











it id-ket kellmeadni, nemtudom vesszővel biztos nemjó:D

A NextGen Gallerynek a magyar gondolkodástól kicsit eltérő a szervezése; a Galériákba gyűjti az azonos témájú képeket (pl. 1=Papa, 2=Mama, 3= Öcsi, 4=Hugi…stb).











Albumokba gyűjti a galériákat, tetszőleges csoportosítással (pl. 1=Család, ahol az 1-4 Galéria lakik, 2=Fiúk, ahol csak az 1-es és 3-as Galéria képei laknak, stb.)











Ennek megfelelően az oldalra, vagy bejegyzésbe nem Galériát teszel, hanem Albumot.











Javasolom, hogy ezt az oldalt nézd át - itt a szerző elég sok dolgot leír (a linkedből arra következtettem, hogy ezt nem láttad, mert arról a linkről - direkt - nem érhető el :slight_smile:











http://nextgen.boelinger.com/

Helló!











Nem jó sajna:S











[ albumtags=2 ]

















erre kiirja szöveggel hátpff