Lassú weboldal - lekérdezés problémák

üdv asszem én feladom wordpressel a dolgot alapsablon wp 3.0.3 bővítmények nélkül és lerohassza szervert.











kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek.

Szervusz zsolt!











Mindent ilyen könnyedén feladsz? :slight_smile:











A WordPress 3.x a normális szervert nem rohasztja le, erre azért mégis többmillió bizonyítékunk van. Bővítmények nélkül különösen nem szokása.











Milyen szervert gatyásított le? Hadd tudjuk meg mi is, hogy nagy ívben elkerülhessük az olyan szolgáltatót, ahol a tisztességes beállítás meghaladja a képességeiket (vagy akaratukat)!





És ne gondolj valami extra beállításra - csak simán, tisztességes, normális beállításra.











Kellemes Karácsonyi Ünnepet kíván a WordPress Magyarország Csapata!

van 16 oldlam más más motorokkal és probléma egy szál se. a wp vel ez az első kontaktom és kitűnőnek találtam, de így már nem.





az intrex.hu -n vagyok de ezt csinált a 3in 1 hostingnál is. egy fura kérdésem azért van mit most hallottam, a roszúl regelt domain is okozhat ilyet? domaint itt regeltem: http://smsdomain.info/

hogy érted hogy “rosszul regelt”? akkor csinál ilyet, ha szegény nagyon sok lekérdezést indít meg a server felé.





tipitkus probléma:





php limit túl alacsony stb…





amúgy tény és való, hogy a wp mostanra nem a “lightweight” kategória, tehát kell alá vas, de cserébe nagyjából minden benne van és minimális programozói tudással nagyon sokminden előállítható vele…





kompromisszumokat kell kötni sajna ha “userfriendly” akarsz maradni…





no mostantól legalább 1 napig OFF leszek ne keressen senki, KARÁCSONY van :slight_smile:





Áldott ünnepeket mindenkinek! -> Gép kikapcs -> irány a család…

Bár valószínűleg már nem annyira aktuális, de lehet szopni a tartalomtolvajokkal is. Nekem kedved dán, brazil és kit tudja még milyen nemzetiségű oldalak használták lelkesen a galériáimat, én meg néztem eleinte hülyén, hogy mitől van a szerver túlterhelve, hiszen a napi 1000-1500 látogatótól nem kellene kifeküdnie. Ezt .htaccessel sikerült orvosolni valószínűleg.





Cache plugin-ekből használok többet is, mostanában a W3 Total Cache, WP Widget Cache, WP File Cache fut és a WP Offload, de védelemre még fut a Block Bad Queries (BBQ) is. Ez valószínűleg túlbiztosítás már, de még kicsit tesztelés alatt van, hogy melyik kombó a leghasznosabb.

Leírnád melyik mit is csinál és milyen .htaccessel véded a képeidet?











És nem tudtok valami plugint a tartalom tolvajok ellen? A joomlánál láttam olyat,hogy ha kiakartam másolni egy szöveget annak a weboldalnak a címét tudtam bemásólni a jegyzőtömbe amin a szöveg volt és nem a tartalmat.


'zsolt' wrote on '2011-01-22:




Leírnád melyik mit is csinál és milyen .htaccessel véded a képeidet?





És nem tudtok valami plugint a tartalom tolvajok ellen? A joomlánál láttam olyat,hogy ha kiakartam másolni egy szöveget annak a weboldalnak a címét tudtam bemásólni a jegyzőtömbe amin a szöveg volt és nem a tartalmat.





A cache plugin-ek gyakorlatilag eltárolják az oldal bizonyos részeit, így amikor a látogató kolbászol az oldaladon, az eltárolt dolgokat nem kell újra betölteni, ezáltal csökken a szerver terhelése, gyorsul a site. Nagy vonalakban...


Vannak különböző védelmi plugin-ek, de a .htaccess biztosabb. Jobb tárhely szolgáltatóknál eleve van Hotlink Image Protection, és igazából általában az is a .htaccess-t írja meg, csak nem szövegszerkesztőben, hanem ehhez biztosít neked egy kis segítséget, ők csak "lefordítják".





Ha megy az angol, itt találsz sok okos tippet erre vonatkozólag:


http://wiki.dreamhost.com/Wordpress_performance


http://wiki.dreamhost.com/Providing_image_inline_linking


http://wiki.dreamhost.com/Preventing_hotlinking





A jobb egérgomb tiltását, mint védelmet nem tartom túl elegánsnak, ráadásul egy hozzáértőt pont nem akadályozol vele, csak szívatnád a mezei user-eket.

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy miért van az, hogy a weboldalam 2-3 - megfelelő gyorsaságu és egyszer csak felpörgeti a szerver és annyira belassúl, hogy a végén szerver leállást okoz. Nem az adatbázis áll le hanem a teljes szerver. Már a 4 szolgáltatónál van ugyan ez.





Mi pörgetheti fel?





Köszönöm előre is.

plugin?

Ezeket használom:





-Add Logo to Admin





-AdSense Integrator





-Akismet





-Contact Form 7





-Datafeedr Random Ads V2





-Facebook Like Button Plugin





-Google XML Sitemaps





-Jet Footer Code





-Platinum SEO Pack





-Sociable for WordPress 3.0





-Subscribe To Comments





-Top 10





-Visitor Maps and Who's Online





-WordPress Database Backup





-WP to Twitter











Az az érdekes, hogy most villámgyors a tegnapi leállás után: 43 Lekérdezés 1.247 másodperc és két nap múlva pedig ugyan ennyi lekérdezés és 8 másodperc vagy több lesz és utána leállítja a szervert. Nem tudom de azt mondja az eddigi összes szolgáltató, hogy megtelik a swap és az összes memóriát lefoglalja.

Kapcsold ki őket és meglátod, amúgy ezek 1/3-át ki lehet váltani kóddal.

Ezt már egyszer megcsináltam annyi volt az egész, hogy gyorsabb volt az oldal és kb 2 szer annyi felhasználónál durantja el a szervert.





Viszont bővitmények nélkül mit ér egy oldal? nem lehet, hogy az adatbázist feltörték és beleírtak valami marhaságot. Azért is kérdezem mert már töbször feltelepítettem újra mindent és ugyan az de az adatbázisom a régi.

Hát látod pl az options eléggé meg tud telni. Azt spec érdemes lenne egy “cleaner” pluginnal végigfutni…





a legjobb ha olyat találsz ami kiírja a nem használt pluginok által beleírt szarságokat és azokat ledúrod belőle…

Na ezt kipróbálom ez jó ötlet. Mi is az az options? azért körülírnád?

wp_options adatbázisod egy táblája…

WP-Optimize Ilyen plugint találtam ami az adatbázist optimalizálja. Olyan plugint viszont sehol sem találok ami megkeresi a nem használt táblákat és törli.











“Azt spec érdemes lenne egy “cleaner” pluginnal végigfutni…” -Minden formában beirtam a cleaner szót a keresőbe de nem jött ki érdemleges.

a) elnézést a kissé érthetetlen megfogalmazásért.





a wp-options teljesen megfelelő, “automatikusan törlő” plugint pedig ne is keress abból csak a zűr van ha kitöröl valamit ami nem kéne :slight_smile: elég ha a tisztít=clean szócskát beírod a keresőbe… érdemes azért legalább toldalék/rag szinten alakítani a szavakon ha nem megfelelőek :slight_smile:

Okés próbálkoztam.





szerinted ez jó lesz? my-blog-review.com/wordpress-clean-options-plugin/





Addig nem telepítem mig nem adod áldásod rá!











Köszi!

Nem tudom, hogy jó helyen írok-e. Eléggé kezdő vagyok, van egy nemrég indult oldalam www.naturportal.hu. Az a bajom nekem is, hogy nagyon lassú az odalam. A google webmester eszközök szerint átlagosan több, mint 17 másodperc alatt töltődnek az oldalaim, de én is látom, hogy lassú.





Próbálgattam a bővítmények ki-be kapcsolgatását, tegnap átállítottam ez alapján a forum topic alapján kevesebb bővítményre, valamint a K2 sablonomat átcseréltem egy szerintem egyszerűbbre, és némileg javult a helyzet, de még mindig nem az igazi. Most jelenleg az alábbi bővítményeim vannak (bekapcsolva):





1.) Akismet





2.) All in One SEO Pack





3.) Contact Form 7





4.) Facebook Like Box





5.) Google XML Sitemaps





6.) Really Simple Captcha





7.) Tweet, Like, Google +1 and Share





8.) WP Security Scan











Amit a web oldalamon még meg szeretnék oldani:





1.) regisztrálás a hozzászólásokhoz (erre is bővítményt használtam korábban: Subscribe To Comments, de most kikapcsoltam)





2.) regisztráláskor captcha-t, vagy valami mást beiktatni, hogy mindenféle orosz és egyéb címekről ne regisztrálhassanak





3.) regisztrációval egyidejűleg/ vagy attól külön feliratkozás a hírlevélre, úgy, hogy ne terhelje le az oldalamat.





4.) fórum (erre is bővítményt használtam korábban: WP Forum Server, de most jelenleg ki van kapcsolva)











Korábban használtam még:





Login LockDown





Sidebar Login





WP Search extracts





WP Search Suggest bővítményeket (ez utóbbit most a sablonom tudja)











Jelenleg a 3 in 1 Hostingnál vagyok, nemigen adódtak problémáim, bár eléggé kicsinyke vagyok még, folyamatosan töltöm fel az info-kat.











Kérek szépen segítséget, hogy mi lehet a probléma.











Köszönöm szépen:











Andi

Természetesen, minden mindennel függ, de nagyon leegyszerűsítve a kérdést, nagyjából 3 dolog befolyásolja alapvetően az oldal sebességét:










  1. A kiszolgáló szerver sebessége










  2. Ha az oldalon vannak más oldalakra történő hivatkozások, akkor az azokat kiszolgáló szerverek sebessége










  3. Az oldal html + css + javascript komplexitásából adódó oldal megjelenítési sebesség a böngészőben (renderelési idő)











    Amennyiben a honlap elért a láblécig, és a böngésző még mindig dolgozik, akkor a kiszolgáló szervered már mindent átadott, csak az oldalhivatkozásokra kell várni más szerverektől.











    Tipikusan ilyen hivatkozások (az oldaladon is van belőlük) a Facebook, a Google+, a Twitter, stb. Ha valamelyik kiszolgálón torlódás van, akkor a te oldalad is győz tekerni.











    Persze, lehetnek még olyan bővítmények is, amelyek kissé hibásra sikeredtek, és megakasztják, vagy lassítják az oldalt, vagy éppen valami külső hivatkozásról várnak valami adatot, stb.











    Igyekezni kell, hogy a hivatkozások lehetőleg lokálisak legyenek, a képek ne bődületes méretűek és felbontásúak legyenek. Szóval, ilyen szempontból érdemes előbb átnézni az oldaladat. (Pl. a képeket ne kívülről hívd be, hanem mentsd le előbb, optimalizáld a megfelelő méretre, és így töltsd fel magadnak, majd így jelenítsd meg.)