Lassú weboldal - lekérdezés problémák


'Lazarevics' wrote:

Másrészről bazi nagy a menü, görgetni kell lefele, ez nem használ a mysql lkérdezéseknek sem - használd ki jobban a kategória adta lehetőségeket, és a "Read more" gombot is, ne rakj ki 10 teljes cikket a főoldalra, máshonnan való hivatkozásokat (Videó, képek)! Ezek mind-mind lassítanak, a sok kicsi sokra megy (mint látod..)





Köszönöm szépen a segítséget!


Először is kezdtem a könnyebbik részével.


Valamennyi képet lementettem és kb. 10 KB-nyira csökkentettem, majd újra feltöltöttem.


3 bejegyzést engedélyeztem egy oldalon, használva a read more gombot.


Újra kezdtem kategorizálni az egészet, hogy jobban lehessen a cikkek között keresgélni (ezen és az új sablon miatti magyarításon még dolgozom).


A Facebook box-ot lebutítottam egy like gombra, hogy azt se kelljen töltögetnie a szervernek. (de szükségem van rá, csakúgy mint a cikkek és oldalak mögötti like gombokra.)


Úgy látom, hogy máris jobban megy az oldal:)


Nem tudom, hogy kívülről nézve javult-e a helyzet?:)

'Farkas wrote:




Természetesen, minden mindennel függ, de nagyon leegyszerűsítve a kérdést, nagyjából 3 dolog befolyásolja alapvetően az oldal sebességét:











Köszönöm szépen a segítséget! :)


A más oldalakra történő hivatkozásokat igyekeztem kiiktatni, facebook box-ot igyekeztem lebutítani (közösségi gombok némelyikére szükségem van).


A képeket kisebbítettem, újra mentettem, read more gombokat beiktattam.


Azt hiszem, hogy javult a helyzet:)

'Lazarevics' wrote:




Valóban nagyon lassú az oldalad, holnap majd jobban ránézek, már késő (korán?) van :) De addig is:





A Pagespeed 90, ez azért nem rossz :)





Elsőnek rakj fel egy cachet, én a Hyper Cache-t javaslom ( a W3 is jó, de nálam már volt vele gond, ezért a Hyper..)





A .htacces fájlod végéhez ezt még tedd be:











Pagespeed 90 - uh, ezen csak javítani lehet:)


Ezt is köszönöm, bár ez okoz némi fejtörést.


A Hyper Cache-t, mint bővítményt bekapcsoltam, de a wp-content.php-ba kér még egy kódot betenni. define('WP_CACHE', true) Hát égen-földön keresem ezt az elnevezést (wp-content.php9 (CTRL+F-fel), de sehol sem találom ebben az új sablonban. Az ftp-n megtaláltam, de ott meg nem tudom beírni.


A .htacces fájlt szintén nem találom. ftp-n ez is megvan ha jól látom, de nem tudom megnyitni.


Ebben kérnék segítséget. (Hát ebből is látszik, hogy nem vagyok az a kimondott kódturkászó, sőt inkább zöldfülű, bár már néhány dolgot sikerült megoldanom kódokkal:)

wp-config.php és nem a sablonban van hanem a wp főkönyvtárában…

Köszönöm szépen a kódot még egyszer.





A public_html-ben megtaláltam a .htaccess-t és a végére beleillesztettem a küldött kódot.





Találtam még egy részt viszont, ahol szerepelt a .htaccess, ez a wp-content/uploads/wpcf7_captcha/.htaccess





Ide nem tettem bele.





Jó lesz ez így?











Mi az a PM? :slight_smile:











Hát most már remélem szárnyal az oldal:)





Ezer köszönet még egyszer:)

Most hibát ír ki, nem tudok kilépni a WP szerkesztőből…

Tisztelt uraim! :slight_smile:











Az lenne a gondom,hogy a weboldalm megy rendessen de egyik napról a másikra a belépés hogy is mondjam kicsit körülményes lett!





Ha beírom a felhasználó nevem és jelszavan elkezd gondolkodni majd egyszer csak közli velem minden böngésző,hogy nem elérhető az oldal.





Ha rosz jelszót írok be akkor egyből reklamál a rosz passw, miatt.





Szolgáltató már nézte azt mondta nem lát semmi változást az oldalon.





Ötlet esetleg valakinek?FTP-n elérem próbáltam updételni de az se segített.











Köszönöm a segítséget!

A chrome dev tools segithet ilyenekben (asszem firebug-ban is van ilyesmi)











Az oldalon megnyomod az f12-t es klikk a 'network' tabon. Ott reszletesen megnezheted mi meddig tolt, nyilvan a konkret php futasidokre ez nem ad valaszt de azert sokat segithet.











https://dl.dropbox.com/u/30790002/network.png











Az esetek 99%-ban valamelyik plugin vagy a tarhely szolgaltato a hibas.