Google lista

köszi fiúk!

Sziasztok!











Olyan gond lenne, hogy a szerver elég sokszor belassult vagy elérhetetlen volt. Írtunk a szolgáltatónak és átpakolták egy másik szerverre. Azt mondták most már Dedikált IP szerver szóval lehet nyúzni. A lényeg az, hogy pr2 volt az oldal. Pár napja kaptuk meg a rangot. Miután átkerültünk a másik szerverre, akkor a Pr előrejelzés már csak 1-et mutatott. Ez ellen lehet valamit tenni? Illetve egy kis idő múlva elképzelhető hogy ez visszaáll 2-re?











Van egy másik subdomain a domainunkon, az pr3-mas.

Hááát, a Google cirka 4-5 havonta frissíti a rangsorolásokat, legutóbb épp kb. 3 hete tette. Nekem még nem sikerül “lefokoztatnom” oldalam, pedig a közelmúltban én is költöztettem az össze oldalt más szerverre, és volt pár napos fennakadás vírus beszopás miatt is. Igazából a keresőkből érkező találatok semmivel nem romlottak a pár napos üzemszüneteket követően, sőt!

Köszönöm.











Ez azért megnyugtató.

Még egy fontos tényező: a PageRank flow. Vagyis a kimenő linkek számára nagyon kell ügyelni. Ha több kimenő linkünk van, mint amennyi a befelé, a saját tartalom felé visz, akkor gyanússá lesz az oldalunk: hát nem a saját tartalmat tartjuk fontosnak?

Kimenő linkből lehet sok, csak tényleg a bejövőkből legyen több. Plusz értékes, G bácsi által értékelt oldalra mutasson, tehát olyan weblapra aminek már van bizalma. Akkor lehet nagyon sok kifelé mutató linkünk is.

Egy Kérdésem van átrágtam már nagyjából sok seo tippet trükköt folyton tanulni próbálom a kereső optimalizálást,el is jutottam napi pár látogatóig reklámoztam is tartalommal is folyton bővül de a visszafordulások aránya elég kevés mert reklámozáskor napi 2000 látogatom is volt de lemorzsolódtak napi 15-25 re , ez kialakul később vajon ?











Másik dolog a google valamiért nem komál hamarabb jeleníti meg az oldalra hivatkozó linket amit elhelyeztem egy link tárban avagy a fbok profilját az oldalnak de magát az oldalt nem jeleníti meg ez miért lehet vagy mit nem csináltam jól .











HA valami okosat tudtok kérlek mondjátok el nekem is hadd tanuljak tőletek











Üdv Mrdeeds.

Ez tényleg egy kérdés :slight_smile:











Egyébként meg a válasz erre sokkal összetettebb, önmagában oldalakat lehetne írni róla. Úgy általában aGoogle-nél valamirevaló eredményt legalább egy év elérni, és hosszú, kitartó, következetes munka szükséges hozzá. Konkrétan a te problémádról senki nem fogja tudni megmondani - az ismeretek teljes hiányában - , hogy mi is okozhatja?





Javaslom, hogy ne csak próbálgasd tanulni, hanem konzekvensen hajtsd végre a leírtakat, és légy türelmes.

Értem köszönöm Erik .











Akkor ha már írok kérdeznék lehet másnak banális hülyeség nekem kérdés pl menyi veszíteni valóm van egy domain cím cserével ?











magyarmotorosok.tk ról romaniai-magyar-motorosok.eu ra ?











Üdv Mrdeeds

Ha csak pár hónapos az oldalad, akkor nem túl sok. Amúgy meg a legtöbbet a releváns linkek számítanak manapság a Google-nak. De ezügyben eltérnek a vélemények webmesterek közt néha :slight_smile:

Szia Mrdeeds89!











Másoltad mások cikkeit? Vagy “tőled vették át”?





Nem tudom, kié az eredeti szöveg. Van olyan aloldalad, amely egy az egyben megtalálható másik weboldalon is.











Ha másolsz, akkor lehet, hogy hátrébb sorolódik az oldalad, néha nem annyira, néha meg egészen hátra.





Nem lehet, hogy ez (is) vezetett oda, hogy nem szerepel jól az oldalad a keresőben? (Már a sok egyéb mellett.)

Igen eddig nagyjából 100 % ig másoltam a cikkek tartalmát mert nem tudok én honnan friss motoros hírekhez újdonságokhoz hozza jutni,a kérdésem most ezzel az lenne hogy ha pl nem másolom hanem átírom én szavaimmal kihagyok részeket stb úgyis büntet a Google ?











Köszönöm.

Hát az én javaslatom az, hogy saját megfogalmazásban írj szöveget és tartalmat. ne máshonnan, mert különben nem fogsz sose előre kerülni. Ötleteket lehet szerezni innen onnan, de ha nem másolsz azt sokkal többre fogja értékelni a Google.

Sziasztok!











Mitől függ az, hogy egy weboldal (ami első helyen van a saját nevére beütve) egyszer kilistázódik (tehát pl. nemcsak a link jelenik meg, hanem alatta a kapcsolat, termékek, szolgáltatások almenük, stb.), egyszer pedig nem? De ez így naponta változik szinte.











Van valami ötletetek?











Köszi előre is a segítséget!

Igen, SEO téma, úgy mint a hozzászólásom előtt található 53 bejegyzés nagy része is… Elég sokat keresgéltem már, de sehol nem találtam erre utaló választ. De köszönöm, hogy a rendkívül hasznos válaszoddal megpróbáltál segíteni!

a kereső találata sokmindentől függhet. pl:




  • milyen olyan oldalakon jártál előtte, amin google reklám is volt.




  • rá is klikkeltél-e a reklámra…




  • be vagy e jelentkezve gmaillel éppen vagy nem.





    stb…





    a lényeg, hogy a kérdésedre tényleg nem nagyon fogsz választ kapni, csak saccperkábé!

'Lumilla' wrote:




Mitől függ az, hogy egy weboldal (ami első helyen van a saját nevére beütve) egyszer kilistázódik (tehát pl. nemcsak a link jelenik meg, hanem alatta a kapcsolat, termékek, szolgáltatások almenük, stb.), egyszer pedig nem? De ez így naponta változik szinte.








Szia.


Az általad említett linkeket belső webhelylinkeknek nevezik.


A google akkor jeleníti meg a találat alatt a webhelylinkeket ha azt hasznosna illetve relevánsnak találja az adott kulcsszóra. Illetve még azt is nézi, hogy egységnyi idő alatt mennyi link volt ebből céloldal.


Ezért van az, hogy egyszer látszik máskor viszont nem.

Az, hogy a weboldal a saját nevére (erre szokott legtöbbször, de más kulcsszavára is előfordulhat) “listázódik” vagy nem, a Google akaratától függ, ez egyfajta “elismerés”.





Ha fontosnak találja az oldalt, akkor listáz kb. 2-8 linket, szépen kiemelve. Ez az “authority site”, azaz kiemelt létfontosságú weboldal az adott témában. (pl. index.hu keresőszó)





Google állásfoglalás erről: “A webhelylinkek olyan kiegészítő linkek, amelyeket a Google időnként elkészít a webhelytartalom alapján, hogy segítse a felhasználókat a webhelyen belüli navigációban. A Google a webhelytartalom alapján bizonyos időszakonként létrehozza ezeket a webhelylinkeket. Mivel a webhelylinkek dinamikusan készülnek, a lista időről időre változhat.”











És van a “mini authority” státusz, amikor a találatban a leírás alatt látsz vízszintesen egymás mellett néhány (4-nél többet még nem láttam) gyorslinket, pl. egeszsegmegorzes.org az egészségmegőrzés szóra.











Tehát, ha nagyon mélyen érdekel a téma, akkor az authority site és a mini authority site szavak a barátaid a keresőben.

Én éppen most szívok a Panda és a Pingvin “jótékony” hatásai miatt. Kénytelen vagyok elcseszni az időmet az optimalizálásra, mert googlék új algoritmusra ropják a táncot. Persze nekünk is fel kell venni velük a ritmust, hogy ha nem akarunk leghátul kullogni. Tudom én, hogy az a céljuk, hogy a spammelőket meg a csalókat vissza szorítsák, de ehhez nekem mi közöm? Nem igazán lát különbséget weblap és weblap között ez az új cumó. Kénytelen voltam új fogalmakat megtanulni csak hogy gatyába tudjam rázni az oldalunkat. Remélem valamennyire sikerült, mert az első oldalról zúgtunk vissza a google segge alá… Kicsit úgy érzem, hogy kicseszett velünk a keresők királya… :S

Sziasztok!











Nekem ez néhány Seo alapelvem:










  • SOHA nem másolj más weboldalról, mindig saját, egyedi tartalmad legyen




  • használj a témához illő képelnevezéseket (ha az almáról írsz, legyen a kép neve piros alma)




  • válaszd ki saját kulcsszavaid, ne versenyezz hanem pozícionálj!




  • szép URL-ek




  • regisztráció releváns linkparkokba, egyedi leírásokkal




  • minél gyakrabban frissítsd a tartalmad