Google lista


'hitetlen' wrote on '2010-05-05:




Ne mérgelődj..., abban is volt valami, amit írtatok..., hivatalosan a történet úgy szól, hogy súlyoz a google: ha valamiből kevés, de a másik több..., mint egy mérlegen.





1. Domain nevében benne van e a keresett kulcsszó?


2. Anchor text: a rádmutató link milyen szövegre van téve (pl. a keresett kulcsszóra?) - ha nincs, akkor előtte/utána a szövegkörnyezetben benne van e?


3. A weblap címében (title érték) benne van e a keresett kulcsszó?


4. H1-H2-H3..., alt..., kulcsszószűrűség vizsgálat (kategória/címke van e ilyen, mint a keresett kulcsszó)


5. Description / keywords leírásban benne van e a keresett kulcsszó?


6. Frissítés (ez az amit amit írtál molesz86)


7. Robots.txt


8. Weblap térkép(XML fájl)


9. Weblap technikai elérhetősége (404 hiba és társai), betöltés sebessége (legfrissebb hivatalos google információ az, hogy most ennek súlyát feljebb vitték [fontosabbá vált ez a tényező] - de hogy mennyire, az titok, ezt még többed magammal még vizsgáljuk)








Subdomainban benne van a kulcsszó





Anchorban is





A title-ban is





A cimsorokban is





A description, / keywordben is





A robots. txt oké





A térkép is





Egyedi 404 van, bár a sebességen még van javitanivaló ... :(

Sziasztok!











Befolyásolj a Google-t, hogy mondjuk, nem készítek hagyományos oldalt, hanem csak bejegyzést, abból sem sokat.És ha a bejegyzéssel megegyező nevű kategóriához csatolom, miként értékeli a Google?











Köszi

nem befolyásolja.


'varnyu' wrote on '2010-05-09:




Nekem van egy olyan WP-m, ami nem poszt-alapú, hanem oldalakból áll.








Most találtam, egyből rád gondolva megkerestem egy ilyen hozzászólásod...


Oldalak rendezése az Adminban: http://joelstarnes.co.uk/blog/pagemash/





ilyet még nem is láttam, annyira király (ajaxos?)


Demó: http://joelstarnes.co.uk/pagemash/example_v1.3.0/

Hitetlen: vedd úgy, hogy puszit kaptál :wink:


'hitetlen' wrote on '2010-05-21:







ilyet még nem is láttam, annyira király (ajaxos?)











én nem tudom, hogy milyen, de drag and droppal huzigálom vele az oldal sorrendet az admin felületen, és változik a sorrend a CSS Dropdown menümben ... tényleg király :D

:smiley: :lol:

Wp 3-ban benne lesz alapból ez a dolog. Whoothemes már alkalmazza, igaz nem a bővítményt, hanem beépítik a sablonba. De azért kanyarodjunk majd vissza a seohoz. :wink:

Sziasztok!











Eddig az All in one SEO volt fent, aztán most feltettem a Platinum SEO-t, de nem változott a helyzet.





A problémám az, hogy rákeresek a Google-ban a kulcsszavamra, megtalálja, de nincs ott a “description”!











És ez már így van kb. 3 hete. Vártam, hogy csak újra jön indexelni a robot az oldalt, de még semmi.





Ez hogy működik?





Persze az oldal friss, 2 hónapos.











“Gyakorlásként” ezt az oldalt egy másik domain-en szerkesztgettem, aztán megvettem a saját domain nevemet és áttettem ide, ott pedig kikapcsoltam az All in one SEO-t. Ez már akkor így olyan, mintha duplikált tartalom lenne? Ez meg baj, ahogy olvasom a témát.











Van ötletetek hogyan tudnám megjeleníteni a description-t?











Előre is köszi!

A másik oldalt irányítsd át az éles oldalra.











description:





Jobb klikk a honlapod egy üres területére > Forráskód





A … rész közt nézd meg, mi van írva a description részbe?











Ilyet keress:









Code:




















Ha ez megvan a főoldalon, akkor most nézd meg, hogy mi van ugyanide írva egy cikkben (bejegyzésben) - itt is a forráskódot nézd meg.


Elméletbe az All in One SEO a description értékhez fogja generálni a cikked első 160 karakterét.


Ha nincs (üres), akkor a All in One SEO menüpontban (az adminban) pipáld ki ezt: Autogenerate Descriptions

jah, és előbb nézd meg, nincs e blokkolva az indexelés:





Admin





Beállítások





Adatvédelem:











Ezt pipáld ki: Szeretném a honlapot mindenki számára elérhetővé tenni, beleértve a keresőket (Google, Bing, Technorati, stb.) és tárolókat is.

Hy!





Ez a All in One SEO pack ez plugin? vagy csak simán be kell szúrni valahová a forráskódba?

Rákerestél?


'hitetlen' wrote on '2010-06-20:




Elméletbe az All in One SEO a description értékhez fogja generálni a cikked első 160 karakterét.








Tomikaa: Hitetlen teljesen érthetően leirta neked, hogy ez melyik plugin ... és utána meg azt is leirta, hogy a WP alapbeállitásaiban engedélyezni kell először, hogy megjelenjen a lapod a keresőkben. Beállitások -> Adatvédelem ....

Hitetlen, a 2. megoldásod volt a nyerő! Adatvédelem :frowning:











Nem is tudok megszólalni, csak fogom a fejem. Tudtam erről az opcióról, de tuti biztos voltam benne, hogy itt engedélyeztem, meg sem néztem, csak most, hogy írtad.











Szóval köszi!!! :slight_smile:





Feltettem az egyik oldalamhoz a WP3.0-t, az már jelzi ezt! Frissítem a többit is.











Üdv, Okos

Ok, már tudom. Utánanéztem. Amúgy nekem automatán az volt bepipálva.

Sziasztok!





Szeretnék segítséget kérni egy főiskolai dolgozat megírásához Wordpress SEO témában. Egy 2 perces kérdőívet





kéne csak kitölteni, pár kérdés az egész, számítok rátok.
“http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHFvVHdSazNHZkx5MUxMb1dyZG83OWc6MQ”












http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHFvVHdSazNHZkx5MUxMb1dyZG83OWc6MQ





Köszönöm.











Réka

ilyet már ez évben egy tucatot kaptam.

kitöltöttem

Hát akkor már én is, ezen a két percen nem múlt semmi.