e-commerce - még mindig :-(

gubics: a témád functions.php-jébe ezt illeszd be:









Code:

function my_reverse_sort_order($order) {

return "DESC";

}

add_filter('wpsc_product_order', 'my_reverse_sort_order');








DESC vagy ASC, a rendezés szerint...





eki: szerencsétlen felhasználó meg másszon vissza minden egyes tétel kosárba dobása után oda ahol járt...? :blink:

Én is próbáltam megmagyarázni az ismerősömnek, akinek csinálom. Most egy termék van összesen ezért kellene ez a változtatás, de később lesz több termék, több opcióval is, ezért nem akartam sima form-mal megoldani, mert a későbbiekben szükség lesz az e-commerce tudására.

pedig egy, vagy akár két három terméknél totál felesleges komplett webshopot csinálni, arra elég egy contact form jól megcsinált lapja!

Jelen esetben nem biztos, hogy egyetértek. Persze én vagyok a hülye, nem írtam le mindent. :slight_smile:





Szóval itt egy termékről van szó, 3 dbszámtól függő árral, plusz esetenkénti akciós árral, valamint 3 szállítási móddal, és 2 fizetési opcióval. :slight_smile: Szóval ezt egyszerűbbnek tűnt az e-commerce-ben összekattintgatni, ráadásul a contact form-at nem tudom számolásra rávenni.

ez így igaz, így már más a leányzó fekvése…











ideiglenes megoldásnak tudom javasolni: beállítod, hogy legyen “csini üzenet” kosárba dobáskor, annak a kódolásából viszont kitörlöd a “vásárlás tovább” lehetőséget, tehát muszáj lesz a kosárba lépnie és megvenni azt az egy terméket.











jobb ötletem hirtelen nincs. úgy emlékeztem (persze lehet, hogy rosszul) régebbi wpecben volt ez az opció, ami kifejezetten kéne neked, de most a legújabban nem találom…

Ez tök jó ötlet, de nem lennék vele beljebb, mert kedves kötekvő barátom csak egy felesleges kattintást lát benne. :slight_smile: Viszont, ha magát a hivatkozást, ami megnyitja átírnám egy sima oldal meghívásra, ami átdob a fizetés oldalra, akkor helyben lennék. Persze ha megtalálnám a kódban…de csak code-orgok… :slight_smile:

mano, beillesztettem, de semmi változás sajnos :frowning: azért köszi!!

se DESC-kel se ASC-vel?

semelyikkel sajnos.





csak annyi lenne a dolgom, hogy beillesztem a kódot az e-commerce téma functions.php fájljába? semmi más beállítás?

nem ec, a wp sablon functionjába!!!

No, természetesen nem sikerült kiviteleznem a tervet. Az agyam kiesett a szemeimen, de nem találtam meg, hogy hol tudom szerkeszteni, hogy az oldalon belül hol jelenjen meg a csini vásárlási üzenet. Esetleg valaki megtalálta már?











Még az jutott eszembe, hogy ha meg lehetne adni, hogy a kosár minimum tartalmazzon 1 terméket, tehát sose lenne üres, akkor lehetne a checkout oldalra irányítani egyből. Persze erre se találtam még megoldást, csak ötlet szinten van meg.











Ha ez se jön össze, asszem megmondom az embernek, hogy programoztasson magának…

WP - Admin / Beállítások / Bolt / Megjelenés / Termék beállításai / Mutassunk csini vásárlási üzeneteket: Igen/Nem

köszi, ez megvolt, csak az oldalon belüli pozícióját akartam egy div áthelyezéssel megoldani.

jaaa…

nem megy mano :frowning:





akár hová illesztem, mindig ugyan úgy a legolcsóbb van legfelül :frowning:





mindegy, majd a drag&droppal behúzom sorrendbe őket. azért köszi szépen! :slight_smile:

Na, most adtam fel. Marad minden ahogy van. Annyit tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudom megcsinálni, hogy a kosár oldalon belül jelenjen meg, de a fizetésnél ne?











Megint félreérthetően fogalmaztam. Tehát van egy ilyen lehetőség a kosár elhelyezésére: Kézi (PHP code: )











Na, én ezt tehetem akárhova ebből nem lesz kosár. Szóval a kosarat csak egy oldalon a megrendelés oldalán szeretném megjeleníteni. Erre keresek megoldást.











köszi

eki: mintha innen eltűnt volna egy kommented, amiben megmagyaráztad, hogy mit is akartál pontosan kérdezni, mert ennek így nem sok értelme van! :slight_smile:

Valóban, de azt hittem ki lettem moderálva valamiért. Bár láttam tegnap volt némi fennakadás a fórum működésében. Egyébként van értelme, csak kimaradt egy vessző… :slight_smile:











Szóval a lényeg, hogy a bolt beállítás, megjelenés szekciójában, a kosár beállításánál van egy ilyen: Kézi (PHP code: )











Nem igazán értem, hogyan kellene ennek működnie, mert akárhova biggyesztem nem jelenik meg, vagy csak a kosár felirat, de tartalom semmi.











Kivitelezni pedig végeredményben annyit szeretném, hogy a termék megrendelés oldalon jelenjen csak meg a kosár blokk (vagy minek is nevezzem), máshol ne, azaz pl a fizetés oldalon ne legyen, mert zavaró és felesleges.











Oldalboxba nem szeretném tenni. Ötlet?

a kódbeillesztés azt jelenti, hogy ezzel a kóddal szúrod be a kosarat a sidebarba, nem pedig a widget odapakolásával.











márpedig ha azt akarod, ogy valahol ne jelenjen meg, akkor ez kell neked, és page template.

Sziasztok!











Az mitől lehet, hogy ha be akarom kapcsolni az e-commerce plugint, akkor kidob egy Fatal errort, hogy elfogyott a memória?





Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 13 bytes)











Mit tudnék vele csinálni, hogy normálisan működjön?











Köszi.