e-commerce - még mindig :-(

kérj a szolgáltatótól több memóriát! :slight_smile:


'mano' wrote on '2011-08-12:




a kódbeillesztés azt jelenti, hogy ezzel a kóddal szúrod be a kosarat a sidebarba, nem pedig a widget odapakolásával.





márpedig ha azt akarod, ogy valahol ne jelenjen meg, akkor ez kell neked, és page template.








Köszönöm, félreértelmeztem a dolgot. Még egy utolsó kérdés:


A kimenő Vásárlási elismervénynek és az Admin jelentésnek hol található a sablonfile-ja (ha van ilyen), mert hiába keresem, nem jövök rá. Az megvan, hogy a Bolt beállításai->Admin beállításoknál hozzá tudok írni, de ott nem tudom állítani a %product_list%%total_shipping%%total_price% -t megelőző részeket.





Ezért pl az admin jelentésben van egy state sor, amire nincs szükség, a megrendelés során sem kell kitölteni, de megjelenik a mailben.

mivel emlékeim szerint tényleg csak az admin jelentésben van, ezért annyira nem gáz hogy ott van… :slight_smile:











egyébként az admin-form-functions.php-ből tudod kihámozni, ha csak a “State” szöveget négy helyről kitörlöd, elvileg nem fog megjelenni…

Nekem nem is lenne gáz, csak aki használni fogja, az szólt. Megtaláltam, köszönöm. Simán törölni nem a legjobb, de megoldom. Viszont közben észrevettem egy hibát én is. Az admin felület eladások részénél nem jelenik meg a város neve. Minden más adat a helyén van, ill a város is kiküldésre kerül mailben, tehát elvileg a rendszerben van, csak az eladás részleteinél nincs ott. Nyilván én rontottam el valamit, csak nem tudom hol. :slight_smile:

Sziasztok











Lenne egy óriási gondom.





Van egy webáruház kb 90 kategóriával, több szintű alkategóriákkal. Ezzel nincs is gond, mert csak türelem kérdése volt és felvittem mindet egyenként. Viszont én laikus valahogy úgy képzeltem, hogy ezeket a kategóriákat pl ha egy widgettel berakom a sidebar-ba, akkor nem kinyítva egy kilóméter hosszú listát rak ki, hanem a hover eseményre reagálva szépen nyílik vagy záródik a dolog, akárcsak a wordpress normál kategóriánál.





Namármost ez elég ciki, mert egyrészt ember nincs aki kiigazodna így rajta, meg mondanom sem kell otromba így eléggé.





Szóval mi erre a megoldás, tudna valaki mondani valamit, mert nyomban sírva fakadok. :S











Hálásan Köszönöm

Közbe lenne még egy megválaszolatlan kérdésem.





Hogyan tudnék csv-n keresztül képet is feltölteni az adott termékekhez, ne csak az alap adatokat?











Mindkét kérdés sürgős lenne, esetleg ha valaki nagyon unatkozik nem válaszolna? :slight_smile: Ezer köszönet!

A képek feltöltésére találtam egy köztes megoldást, ami eddig a legkomfortosabbnak tűnt.











Ami kell az a MagPie nevű plugin, mely ingyenes elérhető bizonyos korlátozásokkal. A képeket továbbra is a médiatáron keresztül kell feltölteni, viszont amikor a CSV-t importáljuk, egy külön _thumbnail_id oszlopot is létre kell hoznunk, majd itt a már feltöltött kép ID számát vagy képek számait kell megadnunk “,”-vel elválasztva. Mondjuk nekem csak egy képet enged berakni, de gondolom ha a goldcart-ot megvenném akkor talán többet is engedne.





Azt leszámítva, hogy angol nyelvű és elsőre kicsit fura, de kis bogarászással könnyen meg lehet szokni. Ráadásúl több kategóriába is tölthetünk fel és nem kell kategóriánként szórakozni. Baromi sok oszlop paraméter van, még csak most próbálgatom őket.





Itt az alkotó tutorial videója:











http://www.youtube.com/watch?v=PxX6rseDwwI











Csak én vagyok ennyire lökött, hogy ilyen melegben is a gép előtt ülök? :slight_smile:

Nem, nem! Én is gép előtt ülök. Úgy hívják: hűtőgép. Még nem tudja tökéletesen a hosszúlépés és a tömbházmester közötti különbséget, de az alapanyagok hűtését egyformán jól paraméterezi. Valószínűleg néhány egyedi mezőt kell hozzáadni előre, az optimalizáláshoz. :slight_smile:


'Csomesz' wrote on '2011-08-26:




Sziasztok





Lenne egy óriási gondom.





Ha senki semmilyen megoldással nem rendelkezik, akkor a következő barbár megoldást leszek kénytelen csinálni.


Fogom az összes termékkategóriát és termékalkategóriát és létre hozom kézzel a pontos másolatát, csak a wordpress normál kategóriáit használva, majd egyenként mindegyikbe beillesztem azt a kódot, amit megad a termékkategória oldalon, pl.: [wpsc_products category_url_name='paramentesito'].





Bárcsak le lehetne legalább másolni a termékkategória fát és át lehetne másolni a kategóriába, beillesztve a sort...


Ha értek majd hozzá végre rendesen, tuti csinálok az e-commerce-hez egy ilyen plugint, nem lehet nagy ördöngösség, hiszen a név a struktúra is ugyan az, csupán egy [wpsc_products category_url_name=''] tartalmat kell mindegyikbe generálni egy id-val, vagy keresőbarát névvel. Vagy csak szerintem tűnik ez egyszerűnek... laugh.gif





'Farkas wrote on '2011-08-27:




Valószínűleg néhány egyedi mezőt kell hozzáadni előre, az optimalizáláshoz.








Tehát meta tagokat generálsz pl a felvágottra? És minden polcot külön optimalizálsz, vagy csak a fő kulcsszavakra koncentrálsz: sör, felvágott, csokoládé, Pesto-s Penne? :)

Azt hiszem, nem optimalizáltam, egyszerűen tegnap a fröccsre gyúrtam. Ma, a hidegebb miatt, lehet szilárdabbra keresni. Csak a Föld gömbölyű, meg a cipőtalp hengeres. :slight_smile:

Jól elvagyok még ezzel a termékkategória dologgal, de most találtam egy forumot, ahol levileg az én problémámat oldották meg, de nem jövök rá, hogy hogyan is van ez a dolog. Esetleg egy hozzáértő nem nézné meg? :slight_smile:











http://wordpress.org/support/topic/drop-down-menu-for-ecommerce-product-categories

Hello!











Mitől lehet ha variánsokat állítok be egy termékhez akkor annál a terméknél a checkout oldalon nem kér adatot amiket a beállításoknál->megrendelésnél állítottam be. Csak egy megrendelés gomb van és kész.(szállítási adatok stb helyett)





Elég rossz így mert emailben nem kapom meg a megrendelő adatait csak hogy mit rendelt…











Valakinek hasonló hiba?

















Előre is köszönöm a segítséget.

És a rendelés véglegesítésénél, hogy hogy nem kell beírnia a címét, adatait stb…?

Sziasztok!











Elég sokat gugliztam, de sajna nem találtam megoldást. Nem tudtok egy olyan plugint, ami widget-ként csak az akciós termékeket jeleníti meg?











Köszi a segítséget!

Üdv újra. :slight_smile:





Gold cart nélkűl, hogyan tudnék, plusz még egy fizetési opciót berakni? Nézegettem a checkout.class.php-t,de sajna nem vagyok egy php fenomén, szóval kicsit kesze-kuszának tűnt.





Annyi kellene nekem, hogy egy személyes átvétel opciót hozzá tudjak adni a már meglévő paypal és Test Gateway opciók mellé. A gold cart többi szolgáltatását nem használnám, szóval kicsit sokallanám azért a 40$-t, főleg, hogy már ugyan ennyit elköltöttem a MagPiePro pluginra, hogy tudjak exportálni…:frowning:


'Csomesz' wrote on '2011-08-29:




És a rendelés véglegesítésénél, hogy hogy nem kell beírnia a címét, adatait stb...?





Igen semmit nem kért, de a megoldást megtaláltam szerencsére ha valakinek hasonló gondja lenne :


http://getshopped.org/forums/topic/additional-checkout-form-fields-not-saving-to-category-or-showing-with-variation/

én ez használom, egyébként a beállításoknál maga a wpec is ezt ajánlja:





Ez rendben is van, csak a fizeténél, nem lehet más opciót megadni, tehát hiába állítom a postaköltséget nullára, ha személyes átvétellel nem tud fizetni, csak paypal, meg az az egy darab lehetőség (nálam már elhasználva utánvétes fizetésre).





Szóval nem a csomagolásnál kell, hanem a fizetésnél még egy opció…

Question!











Jön egy megrendelés és azt szeretném relézni…





A @cím bevan állítva de leírásban azt mondja hogy a domain en keresztül jött (Gmail)











Mi a teendő ilyenkor?

kérem jelentkezzen, aki érti IMP mit írt. köszönöm.