cformsII űrlap készítő plugin

Nekem is az email küldéssel van bajom már jó ideje. A szolgáltatóm nem talált semmit, meg vagyok lőve.











Van a csillagekszer.csillagbolcselet.hu, külön WP van rá téve (mint a csillagbölcselet.hu -ra), külön adatbázis, stb.





Az ide felrakott cfromsII plugin gyönyörűen küldi a leveleket számunkra és a beküldő számára is.











aztán a csillagekszer.hu (külön domain, külön WP, külön DB), erre is fel van téve a cforms, na de innen semmilyen levél nem küldődik. Szerintem a szolgáltatónál lesz valami gebasz, de nem találtak semmit, én meg nem értek hozzá… Nem tudom merre induljak.











Annyi a trükk,hogy egy tárhely van a három honlap mögött, így néz ki:





html_public/ --> itt van a csillagbolcselet.hu WP felrakva





html_public/cse/ --> itt van a csillagekszer.csillagbolcselet.hu WP felrakva





html_public/csillagekszer.hu/ --> itt van a csillagekszer.hu WP felrakva











jelenleg a csillagekszer.hu domain át van irányítva a cse.csb.hu -ra.





De amikor nem volt, és akkor teszteltem, akkor a plugin a form küldése közben a waiting… üzenetet írta ki, majd nem csinált semmit.











Namármost, próbáltam a mail settings beállításokkal bíbelődni, hogy SMTP-vel küldjön levelet, de ott is vagy valamit nem csináltam jól, de mindent kipróbáltam: @csillagbolcselet.hu -s címet, gmail-es címet, stb…





És nem volt email küldés.











Mi lehet a gond?





Előre is köszi minden segítséget! worry.giför:

















Legjobbakat,





Balázs

Illetve, ha tudtok más olyan plugint, ami engem ki tudna szolgálni, azért is hálás lennék…





Balázs

Üdv!











Eléggé kezdő vagyok a wordpress üzemeltetésében!





Egy űrlap vezérlőt szeretnék konfigurálni! Pontosabban a cformsII-t!





Eddig minden rendben ment! A leveleket is küldi stb!





Spam védelmet szeretnék beállítani, de sehogy sem sikerül.





A „CAPTCHA VERIFICATION (image)” próbálkozom, de nem tudom működésre bírni!





Az űrlapban semmi nem jeleneik meg erre vonatkozólag és az oldal alján ezek a hibaüzenetek láthatóak:











Warning: Unknown(): open(/tmp/sess_375359c8a964ebbb2d88246114b9365a, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0











Warning: Unknown(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0











biztos. hogy én rontok el valamit, de mit?





A segítséget előre is köszönöm!

A cforms CAPTCHA kép beállításoknál látod az előnézeti képet? Lehetséges, hogy a mérete nincs jól beállítva, és ezért nem is látod. Bár az üzenet azt sugallaná nekem, hogy vagy könyvtárjogosultság (írás/olvasási jogok), vagy a könyvtár elérési út nincs rendben, főleg, ha saját képet akarnál beletuszmákolni.











Most frissült 11.1-es verzióra. Nem a hagyományos módon lehet frissíteni, hanem




  • ki kell kapcsolni az adminban a bővítményt




  • letörlöd FTP-vel a régi fájlokat




  • feltöltöd FTP-vel az új verziót




  • bekapcsolod az adminban a bővítményt.











    Nem kell aggódni; a régi beállításokat az adatbázisba tárolja, a bővítmény teljes törléséig nem veszik el.











    Én ezt próbálnám legelőször; egy újratelepítést, mert lehet az is, hogy csak egy hibás feltöltés miatt makrancos. :wink:

Üdv!











Nos újra raktam mindent!





A hiba üzenet már nem jelenik meg!





A gond továbbra is az, hogy nem működik!











Tehát belépek a menübe:





cformsII/Form Setting











new fied és kiválasztom a Captcha verification(image) a type menüben.





Részemről ennyi, mert több lehetőséget nem látok!











Az általad említett kép beállításokat, vagy előnézetet sehol sem találom!





Valószínűleg én vagyok a láma.











Előre is köszönöm a segítséget!

Egy képet is mellékelek:











http://kepfeltoltes.hu/091106/tax_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A CAPTCA-t előbb be kell állítani: CFormsII —> Plugin beállítások —> CAPTCHA kép beállítások











[attachment=33:Plugin beállítások ‹ SZÍVORVOS - Cardiologist Pécs – Hungary — WordPress.png]

Hogy én mekkora marha vagyok! :smiley:





Tényleg ott van, pedig menyit kerestem! Hiába! Ha valamit jól elakarsz dugni, tedd az emberek szeme elé! :smiley:











Nagyon szépen köszönöm!

Sziasztok!





Ha különböző stílusú űrlapokat szeretnék egyszerre, azt hogy tudom megoldani, meg lehet egyáltalán? Mert ha átállítom a stílust, mindegyik űrlap megváltozik.





Köszi!

Kedves peterrim!











Először meg kell alkotnod az űrlapokat, aztán meg kell jelenítened.











A megjelenítés viszont csak egyféle stílusban történhet, tehát, előbb álmodd meg, hogy melyiket szeretnéd, aztán jöhetnek a tartalmi elemek.

Először meg kell alkotnod az űrlapokat, aztán meg kell jelenítened.











Ez oké, megy is, de pont arra voltam kíváncsi, h a megjelenítés lehet-e különböző, tehát nem. Mert most egyszerre van kapcsolat teremtő és egy közvéleménykutató űrlap a lapomon, de gondoltam egy hírlevélfeliratkozót is rakok fel :smiley: de ugye ezek azért ülönböző formátumúnak lenne illendő tetszeni (jujdeszépenfogalmazaszerző)











Győző, amúgy van tipped a hírlevélfeliratkozás mivel lehet akkor megoldani?

pl. MailPress :wink:

Üdv!





Mitől lehet az, hogy régebben elmentek az email-ek, viszont most csak kiírja, hogy küldés… és nem küldi el. Mitől lehet? :frowning:

hát syska, ha a WP-hez nem nyúltál (nem frissítetted, nem telepítettél új plugint, javascriptet stb…) akkor a szervert módosították. Kérdezd meg a szolgáltatót, hogy mit változtattak…

Hát frissítettem 2x a WordPress core-t és kerültek fel új kiegészítők is…





Akadhat valamivel, anélkül, hogy a firebug jelezné a script gondot? Megpróbálom, hogy kiveszem az ajax-os küldést, hogy az oldal újratöltésével oldja meg, akkor lehet menni fog…

na syska régen rossz. “nem módosítottam semmit csak…” szóval módosítottál. bakker akkor ne mondd h nem. ennyi. plugin ki-be stb

A ki-be, letöröl-feltöröl módszert megpróbálom még, hátha. :slight_smile: Köszi azért.

[off]hmm feltörölsz?:stuck_out_tongue: mármint feltöltesz. okés értem…[bocsesz a kukacoskodásért…][/off]


'hgrg' wrote on '2010-03-03:




[off]hmm feltörölsz?:P mármint feltöltesz. okés értem..[bocsesz a kukacoskodásért..][/off]





A [s:10e6ar2n]feltörlés[/s:10e6ar2n] feltöltés megoldotta a gondot. Töröltem a plug in adminból (Nem a cforsm admin részén uninstaláltam, hanem a WOrdPress plug in kezelőjében!), majd újra feltelepítettem. (Letöltöttem a hivatalos oldalról és file feltöltéssel telepítettem. Így nem vesztek el a már elkészített űrlapok sem és immáron működik!





Egy kérdés még: cForms miért nem szerepel a hivatalos plug in tárban, a wordpress.org/extend/plugins/-ban?

Hát -ha jól tudom- ezt a plugin szerzőjétől kell megkérdezned…