Automatikus frissítés hiba

"Valaki segítséget is nyújt itt? "





Igen, adtunk tippeket de szerinted honnan a jó életből találjuk ki, hogy miféle varázsbabot használsz?





A tárhely azért mert “drága” még nem “minőségi” sajna…





Azt meg ne is várd el, hogy megoldjuk a bajaidat. Igaz ide tanulni járunk, de ez nem az ingyenes 0-24es gyorssegélyszolgálat…

Mondhatnám, nem teljesen szimpatikus viselkedés, hogy segítséget, tanácsot kérsz (és kapsz), majd lefikázod a népet, hogy miért nem segítenek… :frowning:











Nem kell mindennap frissítened, csak akkor érdemes, ha van frissítés. :slight_smile: Én inkább örülnék, hogy nem maradt benne egy biztonsági hiba. Ha nem a WordPress, akkor néha egy-egy bővítmény azért csak szokott frissítésre kerülni.











Amennyiben valóban jók a beállításaid, akkor annak a frissítésnek sikerülnie kellene, mint ahogyan többszázezer wp-bloggal rendelkező társunknak is. Ha központilag lenne elkeffentyűzve a dolog, akkor a magyar és a külföldi fórumokon is hemzsegnének a kérdéstől, de nem hemzsegnek, csak szórványosan fordul elő kérdésben is.





Ebből számomra az jön le, hogy gondos emberi beavatkozás alapján történik a hiba megjelenése, magyarul: valami nem jól van beállítva, nincs a helyén, vagy sérült.











A frissítés során volt egy “Karbantartás…” üzeneted, fehér oldalad, ami arra utal, hogy nem futott le a frissítés, megakadt, vagy sérült lett valamelyik fájl. Nem sikerült a könyvtárat létrehozni a másik esetben, ami ugyanerre a hiba okra hajazik.











Az, hogy egy tárhely drága, az nem jelenti azt feltétlenül, hogy jó is, vagy jól van minden beállítva. :slight_smile: A jogosultságokat pedig nem baj, ha olyanra állítod, amilyent javasolnak a szerzők. Ha felteszed a WP-Scan bővítményt, akkor színesben meg is láthatod, hogy melyik fájlt, melyik könyvtárat milyen szintre kell (illik) beállítani.

Kedves Tagok!











Végig olvastam ezt a témát, de sajnos nem sikerült megoldanom a problémát. A Security Scan nem mutat semmi hibát. Egyedül egyet: hogy írjam át a tábla prefixet de nem hiszem hogy ez bármit is változtat. Az az érdekes hogy néha működik, néha nem. Legtöbbször csak tölt tölt tölt tölt és ennyit csinál. Néha azt írja ki hogy nem tudta létrehozni “public_html”. Mivel elkéri az FTP accountot (ami korlátlan jogú) így nem értem miért nem tudja létrehozni. Mit tanácsoltok mit próbáljak ki? Tehát elvileg a CHMOD korrekt. Kézzel frissítettem ezután a dolgokat. A nagyobb probléma az, hogy 8 plugint is frissíteni kellett amiknél szintén hibát írt ki, viszont ezután nem ajánlotta fel a frissítést többet. Tehát vagy felrakta őket mégis, vagy hibásak lettek a pluginok. Kicsit tanácstalan vagyok most. A kérdésem annyi lenne, hogy mit nézhetnék még meg, mit próbálhatnék ki? Előre is köszönöm











ÜDv.











Gábor

Kedves Gábor.





Ahhoz, hogy konkrétumokkal tudjunk szolgálni kérlek másold be a hibaüzeneteket(kérlek amennyiben ismétlődik ugyanaz a szöveg akkor elég 1x bemásolni < bocs ha bántó, de inkább előre szólok, mint hogy utólag kelljen szájbarágni)











Konkrét üzenet nélkül csak tippelgetni tudunk, de pld ami sűrűn szokott gondot okozni az a WordPress hatalmas erőforrás igénye így sok plugintelepítés,kikapcsolás stb után eléggé meghízik az adatbázis sok -fölösleges- lekéréssel terheli a mysql servert, kapcsolatokat hagy nyitva stb… szóval érdemes az error_log-ot átböngészni…

cpanelben az error log üres, az oldalon is. Hibaüzenet 90%ban nincsen. Ezért nem is tudtam írni nagyon. Amennyiben kijön egy új frissítés ráerőszakolom és megnézem ír e valamit. Csak tölt megállás nélkül. Kb 20 percig vártam utána leállítottam. Most annyit csináltam hogy az összes plugint kikapcsoltam, letöröltem, felraktam, bekapcsoltam. Tehát most minden frissen, szabályosan, hiánytalanul fent van és reménykedem hogy a következő frissítés menni fog. Amúgy hosting24nél vagyok (000webhost fizetős változata). Köszönöm a gyors választ!

hmm érdemes a qos-t megnézni…

sziasztok!











végig olvastam a topikot,











ingyenes tárhelyeknél nem igazán van lehetőség frissítésre webes felületen, vagy sok macerával elérhető!





én azt javaslom ftp-n egyszerűen írd felül. természetesen ha alap témát használsz nem árt azt kivenni a frissebb verből mivel ha átszabtad visszaáll alap értelmezettre.





és az annyit emlegetett .htaccess file eről biztonsági mentést sem árt készíteni!











ingyenes tárhelyeken pl ezt a részt a config file nem is tölti ki a wp











ez az én saját wp-config.php fájlban van az ingyenes tárhelyemen és látszik hogy hiányos










  • @since 2.6.0





    */





    define('WP_ALLOW_MULTISITE', true);





    define('AUTH_KEY', '');





    define('SECURE_AUTH_KEY', '');





    define('LOGGED_IN_KEY', '');





    define('NONCE_KEY', '');





    define('AUTH_SALT', '');





    define('SECURE_AUTH_SALT', '');





    define('LOGGED_IN_SALT', '');





    define('NONCE_SALT', '');











    ez nagy hiányosság ha forum motort akarunk telepíteni pl bbpress feltelepszik az üzenet a következő hogy telepítés hibákkal ért véget ez a freewebes ingyenes tárhely természetesen ha előfizetsz tárhelyre, ez a probléma megszűnik.

















    fizettet tárhelyen ez már így néz ki











    tárhely unas










  • @since 2.6.0





    /





    define('AUTH_KEY', 'NA-T5ma15_kG-gP8l|/aS
    ^3$Hx(kzA<^wf~12vCXmw!(+cL|0:ZTO^&#039;);<br /> <br /> <br /> define(&#039;SECURE_AUTH_KEY&#039;, &#039;+|gG&amp;f:(+ZlpuHTD_@%Y0Z#U++]*Q#],@{3+S^G#-?c.jm6fah(%I:dOTh/ZII&#039;);<br /> <br /> <br /> define(&#039;LOGGED_IN_KEY&#039;, &#039;D+;WFRm&gt;:E,,j!i:!ht&lt;XVQ4~y)|Nr2xe0h2)h^|ZT53|AlP2Xmv0M#{8UZ]/.V&lt;&#039;);<br /> <br /> <br /> define(&#039;NONCE_KEY&#039;, &#039; 3Xrn!lM?e6;45~hsg|% B=9U.@o@n~$#-eDKfr?=/CJdAgqJB=H|tq=&amp;nQWWG-');





    define('AUTH_SALT', 'C2x2er|/Cy_%3TGYBJa9cG9nMNi1B+Zy.kjK,eA8i% ^]Lcm@$kOeRP[+v?:(,sP');





    define('SECURE_AUTH_SALT', '/JH9Z)1#FC}{39|]n^O9-:e9XC-Mx7gf%RU}9+Xtv&8,}aV[^ytZs{6LgD5&#039;);<br /> <br /> <br /> define(&#039;LOGGED_IN_SALT&#039;, &#039;K)/gjkJSevIJk%+DaI+i|#_&&|^E^nsR-I%}In,/#bYvq+FT0`BpZ~<LO@-f]iK');





    define('NONCE_SALT', 'bD^?bl[sp|tsY?&$U@X/E^{;%uz64hrb>e,S>|-EOzq2_EM}?^?u{jm<=y 3I<*I');











    itt látszik hogy wp szépen kitölti automatikusan ami szükséges bbpress forum motor helyes telepítéséhez.











    azt meg nem szabad elfeledni soha hogy ide egymáshoz tanulni járunk

@Roten bocs de ez egy baromság. Semmi köze ehhez a dolognak amit írtál…


'hgrg' wrote on '2011-02-20:




hmm érdemes a qos-t megnézni..











Rendben köszönöm. Hol tudom megnézni?:) Neten rákerestem. Azt már tudom hogy mi az, csak nem tudom hogy hol:


Quality of Service (QoS)

Azért jobb, ha ezekben a dolgokban hgrg-nek hiszel. Az alapkérdéshez tényleg nincs sok köze annak, amit írtál. Az a rész nem erre való.

Sziasztok!

















3.1-re történő frissítés után nem megy az oldalon a lightbox. Elkezdi betölteni a képet, de folyamatosan tölt, megy körbe körbe a kis “napocska”. Ez van magyarral és angollal is. Visszaraktam a 3.05-öt így helyrejött a dolog. Volt valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

Valami nem százas a 3.1.1-gyel… Ugyanis van két wordpress oldalam, és az autoupdate script nem futott le rendesen a bővítmények esetében, de már a 3.1.1 frissítésnél is érdekes volt a frissítő ablak.





Történt, hogy rányomtam az auto frissítésre, odaáig kiírta, hogy letölti és semmi több. Annyira vagyok már rugalmas, hogy tudom: a háttérben a frissítés megtörténik, ha várok 1-2 percet. Most is ezt tettem és lőn: a frissítés befejezte magát. De a felületen semmi értesítés vagy hasonlók.





Aztán jöttek a pluginek, és ott már elszabadult a pokol: egyszerűen bennragadt karbantartás módban, aztán meg egyesével kellett a plugineket frissítenem. Ez a 3.1 verziókig rendesen működött. Gondoltam, biztosan a 3.1.1 telepítés mégis vacakul ment fel, rákatt az automatikus újratelepítésre, de aztán szüke képernyő és no kommunikáció velem, hogy mi történik.





Mielőtt még lámának néznétek:




  • a két weboldalt kétféle böngészőből frissítettem (IE8 és Chrome)




  • mindegyiken korábban hibátlanok voltak a frissítések




  • többször el kellett játszanom a .maintenance fájl törlését, hogy visszakapjam az admin felületet és nem ugyanannál a plugin frissítésnél.











    Úgyhogy kicsit át kellene nézni a kódot, mert az auto frissüléseknél gubanc van.

A kódot még mindig nem mi írjuk, csak a magyarítást készítjük el hozzá.





Viszont, nekem a közel száz oldalból álló hálózatom pl hiba nélkül lefrissítette,





az összes standalone installomat is, és sehol egy árva hibát nem láttam.











Nálad valami nem százas, szerintem.











Plusz, az amit leírtál, egy mese délutánra tökéletes, viszont mindennemű KONKRÉTUMot nélkülözött a beszámolód, valamit egy hibaüzenetet sem osztottál meg velük.











Mivel az “elszabadult a pokol” nem egy kimondott informatikai kifejezés, és mint ilyen, semmit nem tud vele kezdeni a fejlesztő…


'mykee' wrote on '2011-04-06:




Valami nem százas a 3.1.1-gyel... Ugyanis van két wordpress oldalam, és az autoupdate script nem futott le rendesen a bővítmények esetében, de már a 3.1.1 frissítésnél is érdekes volt a frissítő ablak.


Történt, hogy rányomtam az auto frissítésre, odaáig kiírta, hogy letölti és semmi több. Annyira vagyok már rugalmas, hogy tudom: a háttérben a frissítés megtörténik, ha várok 1-2 percet. Most is ezt tettem és lőn: a frissítés befejezte magát. De a felületen semmi értesítés vagy hasonlók.


Aztán jöttek a pluginek, és ott már elszabadult a pokol: egyszerűen bennragadt karbantartás módban, aztán meg egyesével kellett a plugineket frissítenem. Ez a 3.1 verziókig rendesen működött. Gondoltam, biztosan a 3.1.1 telepítés mégis vacakul ment fel, rákatt az automatikus újratelepítésre, de aztán szüke képernyő és no kommunikáció velem, hogy mi történik.


Mielőtt még lámának néznétek:


- a két weboldalt kétféle böngészőből frissítettem (IE8 és Chrome)


- mindegyiken korábban hibátlanok voltak a frissítések


- többször el kellett játszanom a .maintenance fájl törlését, hogy visszakapjam az admin felületet és nem ugyanannál a plugin frissítésnél.





Úgyhogy kicsit át kellene nézni a kódot, mert az auto frissüléseknél gubanc van.








Lehet, hogy a használt sablon miatt van nálad is probléma. Próbáld meg kikapcsolni és megnézn úgy működik-e.

'DjZoNe' wrote on '2011-04-07:







Nálad valami nem százas, szerintem.





Plusz, az amit leírtál, egy mese délutánra tökéletes, viszont mindennemű KONKRÉTUMot nélkülözött a beszámolód, valamit egy hibaüzenetet sem osztottál meg velük.





Mivel az "elszabadult a pokol" nem egy kimondott informatikai kifejezés, és mint ilyen, semmit nem tud vele kezdeni a fejlesztő...





Konkrétumot már nem nagyon tudok mit mondani, mivel a frissítések lefutottak, plusz nem láttam semmit, ami hibajelzés lett volna, mivel semmit nem írt ki smile.gif


Ami konkrétum:


- hostgator szolgáltató, ahol nem hinném, hogy gond lenne


- sablonok mindkét esetben Artisteerrel készültek, ezért ebben az irányban indulok tovább, bár admin felületen elvileg nem kellene sablonoznia, mert azt külön kezeli a WP, nem?





Tehát ez az össz konkrétum, mivel amit láttam volna azt nem láttam (nem volt hiba) és a maintenance mode sem kapcsolt ki, kézzel kellett megtennem. Milyen több konkrétumra gondoltatok?

Akkor legyen egy konkrétum, amin szintén elindulok: az error_logban ezt találtam az egyik oldalamon:





[05-Apr-2011 20:25:50] PHP Warning: preg_match() [function.preg-match]: Compilation failed: nothing to repeat at offset 1 in /wp-content/plugins/wassup/wassup.php on line 3954











Úgyhogy kikapcsolom eme plugint és utána figyelek, hátha ez okozta a problémát

Kinyomoztam. A “WordPress Gzip Compression” plugin okozta a furcsaságokat. Úgyhogy ezt leszedem, bár sebességben tényleg sokat segített. Állítólag ezt a funkciót hívja meg a leírás szerint, ami nem kompatibilis az auto update-tel: “Uses the PHP ob_gzhandler() callback”.





Remélem, másnak is tanulságos lesz.

Bevésem, hogy legyen nyoma:











Call to undefined function: require_wp_db() in […] wp-settings.php on line 250











Most kaptam egyik tárhelyemen ilyen hibát, érthetetlen okból csak egyetlen egy domain alatt jött elő, mégpedig azért, mert a gyökérben lévő fájlokat egészen egyszerűen nem írta felül, hanem hozzáírta a tartalmakat a meglévőhöz!? :o











Rejtély, hogy hogyan történhetett, az itt lévő többi helyen nincs ilyen probléma.











Úgyhogy tudjatok róla! :slight_smile:

Sziasztok!











harzol volnék, de a régi Nick-el nem tudtam belépni.











Lenne egy problémám, ami 3.1.2-re frissítéskor jött elő.











domain.hu/wordpress/ könyvtár alá van telepítve a WP, aldomain-es rendszerben üzemel több tucat aldomain-en.





A domain.hu alatt minden gond nélkül üzemel egy teljesen független nem WP oldal.











A frissítésig minden teljesen jól működött, wordpress.domain.hu alól tudtam új oldalt létrehozni, frissíteni…





Most azonban a hivatkozások a WP network-el kapcsolatban megváltoztak ilyen formára: domain.hu/wp-admin/network/





Természetesen ott nincs semmiféle wp-admin könyvtár, így elérni sem tudom.





Manuálisan hiába írom át wordpress.domain.hu/wp-admin/network/-re, vagy domain.hu/wordpress/wp-admin/network/-re. Simán átdob a nyitólapra.











Átírtam a wp-config.php-ben ezt:





define( 'DOMAIN_CURRENT_SITE', 'domain.hu' );











Erre:





define( 'DOMAIN_CURRENT_SITE', 'wordpress.domain.hu' );











Ekkor elértem a network aloldalt, mert már jó hozta az URL-t (ordpress.domain.hu/wp-admin/network/), tudtam is pár plugint frissíteni, de ez a megoldás több okból se jó. Többek közt azért, mert új aldomain létrehozása esetén az aldomain.wordpress.domain.hu cím jön létre az aldomain.domain.hu helyett.





Ráadásul a felhasználók belépésével is voltak gondok.











Remélem valami wp-config-os, vagy .htaccess-es megoldás van erre.











Köszönöm,





harzol

Űdv!











Ma szerettem volna frissíteni 3.0.4-ről 3.1.2-re, automatikus frissítéssel és közben telepítési hiba lépett fel: Egy fájl másolása nem lehetséges.











Azóta belépéskor a következő hibaüzenet vár:





Fatal error: Call to undefined function is_network_admin() in /ha/www/xxxx/www/wp-admin/includes/menu.php on line 10











Mi lehet ilyenkor a megoldás? Manuálisan kellene újratenni az egészet? Ha igen, akkor mit kell törölnöm és mit kell elmentenem az újratelepítés előtt - mert az oldal tartalmát nem szeretném elveszíteni.











Előre is köszönöm a segítséget!











SM