1 oldal több blog

Ha már meg lettem említve…











A “hogyan nézzen ki”-nél is fontosabbnak tartom, hogy a végcél érdekében (WP-re építés), azt tudd pontosan, hogy milyen részek lesznek statikusak, milyen részek igényelnek majd állandó frissítést - tartalmilag.











Úgy közelítsd az egészet, mintha egy afféle organizációs diagrammot készítenél: milyen részek/részlegek lesznek, ezek milyen hierarchiában struktúrálódnak (alá/fölé- és mellérendeléses viszonyok), és aztán amit az imént mondtam: hova jön (kvázi-)statikus tartalom (pl. WP Oldalak), és hova jön majd dinamikus tartalom (pl. WP posztok), mi az, ami külső szkript (pl. galéria szoftver).











Ne azon törd a fejed, hogy akkor ezt HOGYAN lehet/kell WP-ben megcsinálni… az majd jön magától, ha világos a kép. Illetve ki5-öljük majd közösen :slight_smile:











Elnézést, ha kissé szájbarágósnak tűnik az egész műveletsor, de talán eljövendő júzereknek is hasznos lehet, ha ebben a topikban közös erővel összerakunk egy a konkrét szájton túlmutató leírást (step by step tutorial) arról, hogy miként lehet/kell egy klasszikus html weboldalt átvarizsálni WP-re.

Jó ötlet! :slight_smile:











Maradjunk annyiban, hogy itt, ezen a Fórumon, ebben a témában, mindenkitől, aki szeretne segíteni, várjuk a javaslatokat, lépéseket, ötleteket, észrevételek, és a Nári néne ángya térdekalácsát. :wink: :slight_smile:











Aztán szépen, ezt a topic-ot alapulvéve, összeszerkesztek egy útmutatófélét, amit nagyjaink lektorálnak (ugye?), és eltesszük a Dokumentumtárba, vagy valahova.











Ha egyetértetek vele…

Nos, összeszedtem a gondoltataimat.





1, Statikus oldalak: Rólunk (Bemutatkozás), Boltok, FAQ, Fórum (de ez ugye az Index fórumára mutat.) Nem tudom, érdemes-e kiemeltként az Email is, mint a jelenlegi oldalon.





2, Dinamikus oldalak: Hírek, Cikkek, Építés





3, Egyéb: Börze (Apróhírdetés), Képtár (Gondolom ezekhez kell külön kiegészítő)

Kúl…





Még annyit kérdeznék: mit lát a dolgozó, amikor odaérkezik a pelda.hu domainre?











(emilt a 90-es évek elején-közepén tettek webre, amikor még nem volt spam… és akkor sem csináltak neki külön oldalt; van WP-ben “Contact” plugin, nem is egy…)

A hírek lenne a főoldalon.

Na, akkor innen kezdve elkezd egyszerűsödni a dolog.











Ugyan nem tudom, miként lehet az új tárhelyre installálni akármit, ha a domain DNS még nincs ráirányítva… de ezt, gondolom, megoldod menet közben. Vannak hostok, ahol adnak egy átmeneti URL-t, ahova lehet installálni, ha van ilyen, akkor jó. (Mivel az evvel kapcsolatos adatok - júzer, jelszó stb. - bizalmasak, ha gondolod, az angol blogomon van Contact form, írd meg onnan a részleteket!)











Szóval, installálni kell a WP 2.7-et.





A default (Uncategorized) kategóriát átnevezed Híreknek. Alkotsz még 2 másik kategóriát: Cikkek, Építés.





Letöltöd és installálod az Advanced Category Excluder-t - DJZoNe kitűnő kis pluginja





http://wordpress.org/extend/plugins/advanced-category-excluder/





Azzal kizárod a fő oldalról a Cikkek és az Építés kategóriákat.











Megalkotod a “statikus” oldalakat (Írás > Oldal): Rólunk, Boltok, FAQ, Fórum





Hagy őket üresen, csaklegyenek meg.





Fentebb már meg volt említve (Győző) az http://wordpress.org/extend/plugins/easyredirect/ plugin, azt használd a Fórum oldal esetében.











Na, ha idáig eljutottunk, akkor





a) meg kell oldani a létező Építés “blogból” a posztok importját





u.ez a Hírek “blog” esetében





c) a létező statikus oldalak tartalmát be kell emelni az új Oldalakba











d) a galériára, ami most Coppermine… mondjon valaki valami okosat - én semmi ilyenfajta gizmót nem használok. Tudom, hogy van CM és WP integrálás, bár mostanában mindenki más galéria pluginokra esküszik…

Igen Moshu, kapott ilyen direkt elérést. A Gábor által választott (én csak ajánlottam) szolgáltató a teljes értékű szolgáltatást biztosítja az első pillanatról, mígnemm egyszercsak átíródik a világ szerverein az új elérhetőség. :slight_smile:


Farkas Győző wrote:

[...] mígnemm egyszercsak átíródik a világ szerverein az új elérhetőség. :)








Az soha nem "íródik" át magától: a registrarnál (a cég, aki a domain bejegyzéseket intézi) módosítani kell a DNS (domain name server) adatokat, hogy az új lakásra mutassanak ;)

Csak annak idő kell, míg átrobog a világhálón, és ezt nevezem egyszerűen átíródásnak. (Értesítjük a postát, hogy elköltöztünk. ők meg szépen átkörmölik a kis kockás füzeteikbe. Aztán végigmegy a bürokrácián. Addig meg van időnk, hogy az új helyen felszögeljük a szép új ládikánkat.) :slight_smile:

Max. 24-72 óra (propagate - ez a szaxó) - mondják ezeken a weboldalakon, de az én tapasztalataim szerint jóval hamarabb megy, és attól is függ az egyéni tapasztalat (= látom, nem látom), hogy milyen messze vagy az új szervertől a hálón nézvést…

BoGár -hoz hasonlóan tervezek egy közösségi oldalt. Az elképzelés az első oldal egy





wp lenne ami nagyon hasonló kinézet lenne mint az alábbi linken lévő oldal:











http://kecskemet.hu/











Nem tudom van hasonló sablon, nekem kicsit emlékeztet Győző által fordított WP-max-ra. Kicsit…











A több oldal az alsó részben lévő linkekből nyílna, amit WP MU val szeretném generálni.





A gond az első oldal,… megtudom oldani egy sablonnal vagy keressek valakit aki ezt megcsinálná. Jelenleg erre pénz csak a jóisteni valutában létezik.





Mit javasoltok ???

Szervusz lyrics!











A sablonról: létezik, több is. A “free theme magazin wp” a Google-ba, és válogatás. :slight_smile:











A másikhoz nem tudok szólni.


moshu wrote:

Na, akkor innen kezdve elkezd egyszerűsödni a dolog.





Ugyan nem tudom, miként lehet az új tárhelyre installálni akármit, ha a domain DNS még nincs ráirányítva... de ezt, gondolom, megoldod menet közben. Vannak hostok, ahol adnak egy átmeneti URL-t, ahova lehet installálni, ha van ilyen, akkor jó. (Mivel az evvel kapcsolatos adatok - júzer, jelszó stb. - bizalmasak, ha gondolod, az angol blogomon van Contact form, írd meg onnan a részleteket!)





Szóval, installálni kell a WP 2.7-et.


A default (Uncategorized) kategóriát átnevezed Híreknek. Alkotsz még 2 másik kategóriát: Cikkek, Építés.


Letöltöd és installálod az Advanced Category Excluder-t - DJZoNe kitűnő kis pluginja


http://wordpress.org/extend/plugins/advanced-category-excluder/


Azzal kizárod a fő oldalról a Cikkek és az Építés kategóriákat.








na ez már nem megy. Hogyan kell kizárni vele?





moshu wrote:

Megalkotod a "statikus" oldalakat (Írás > Oldal): Rólunk, Boltok, FAQ, Fórum


Hagy őket üresen, csaklegyenek meg.


Fentebb már meg volt említve (Győző) az http://wordpress.org/extend/plugins/easyredirect/ plugin, azt használd a Fórum oldal esetében.





Na, ha idáig eljutottunk, akkor


a) meg kell oldani a létező Építés "blogból" a posztok importját





Ez egyszerű lesz, hisz Wp-s. Hogy is kell? :D


moshu wrote:

u.ez a Hírek "blog" esetében


Ez nem fog menni. sblog.


moshu wrote:

c) a létező statikus oldalak tartalmát be kell emelni az új Oldalakba





d) a galériára, ami most Coppermine... mondjon valaki valami okosat - én semmi ilyenfajta gizmót nem használok. Tudom, hogy van CM és WP integrálás, bár mostanában mindenki más galéria pluginokra esküszik...

http://vasutmagazinhu.web.maxer.hu/





Ez az ideiglenes cím. már fel van töltve ez meg az. Pl a Rúlunk mint bemutatkozás. Mi okozza ott azt, hogy a képhez ilyen közel van a szöveg?


BoGár wrote:







na ez már nem megy. Hogyan kell kizárni vele?





Mér, hogyan próbáltad? Installálva van a plugin? Aktiválva? Akkor meg kell neki jelenni valahol a menüben... Tools vagy Settings vagy valahol, és onnan értelemszerűen.








'BoGár wrote:

Ez egyszerű lesz' date=' hisz Wp-s. Hogy is kell? :D[/quote']


2 Wp blog között: Export, Import.





BoGár wrote:

Ez nem fog menni. sblog.





Ha van RSS, akor menni fog... (és milyen blog az, amelyiknek nincs?)





Ja, és a kép+szöveg ragadás = hibás kód a sablon CSS-ben. Majd megnézem, mit kell átírni... (a szerző elfelejtette, hogy a CSS azt jelenti, Cascading Style Sheet - ami azt jelenti a sorrend nem mindegy az öröklődés okán!)


moshu wrote:



BoGár wrote:







na ez már nem megy. Hogyan kell kizárni vele?





Mér, hogyan próbáltad? Installálva van a plugin? Aktiválva? Akkor meg kell neki jelenni valahol a menüben... Tools vagy Settings vagy valahol, és onnan értelemszerűen.








Nem próbáltam sehogy, mert nincs mit. Felinstallálltam, bekapcsoltam, ennyi. Itt elakadtam, fogalmam sincs, mit lehetne vele csinálni.


Bocs, megtaláltam a menüben is, de még mindig nem tudom mit kellene állítani. nem akarom elrontani, így nem fogok semmit próbálkozni vele. Jobb lenen, ha elmondanád segítségképp, mit kellene állítani. (Mert akárhogy is néztem, nem találtam sehol sem, hogy lehet rejtett az építés, vagy a Cikkek.)


Update: Megvan! Csak létre kellett hozni egy-egy bejegyzést ezekbe a kategóriákba is, így már megjelent. most már nincs a főoldalon se Építés, se cikk. Most a Home-ot hogyan lehetne átnevezni Hírekre?





'moshu wrote:



BoGár wrote:

Ez egyszerű lesz' date=' hisz Wp-s. Hogy is kell? :D[/quote']


2 Wp blog között: Export, Import.








Ezért mondtam, hogy egyszerű.





moshu wrote:



BoGár wrote:

Ez nem fog menni. sblog.





Ha van RSS, akor menni fog... (és milyen blog az, amelyiknek nincs?)





Szar. Ergo nincs, nem fog menni. Van RSS, de nem volt bekapcsolva. A másik blogomat se tudtam ebből importálni, ez se fog menni.








'moshu wrote:

Ja' date=' és a kép+szöveg ragadás = hibás kód a sablon CSS-ben. Majd megnézem, mit kell átírni... (a szerző elfelejtette, hogy a CSS azt jelenti, [b']Cascading[/b] Style Sheet - ami azt jelenti a sorrend nem mindegy az öröklődés okán!)



  1. A header.php 47. sora:





    [*]<a href="">Home





    Átírod, amire akarod. Ámbátor megfontolandó, hogy az a link-név valamiképpen utaljon arra, hogy evvel lehet a főoldalra menni, mert amikor elkalandozik a látogató a mindenféle oldalakon, aloldlakon, posztokon stb. - MINDIG kell neki adni egy linket, amivel BÁRHONNAN visszatalál a főoldalra.










  2. RSS. Fog az menni… most importáltam (hézagosan) a Hírek sblogodat. Be kell majd állítani, ha lehet, hogy minden posztot mutasson eccerre az RSS feedben, aztán meg kell egy kicsit matatni a fájlt, amiután letöltjük… de mondom néked, hogy ami itt látszik:





    http://www.freeweb.hu/vasutmagazin/Hirek_blog/syndication.php?action=article





    azt mind behoztam a local test blogomba :slight_smile:

Szia Győző !











Letöltöttem az oldladról a magyarított Wp-max-ot, nagyon köszönöm.





Most nézegetve, valszeg ez a sablon lesz jó, a közösségi oldalhoz. Ez lenne az első





oldal ahonnan behívnám a többi Wp mu blogokat.





A kérdésem, látom azt, hogy a fejlécben a kategórival lehet betenni menüket, lehet itt





almenüt képezni ? A másik látom, hogy az áltatlad betett Szívorvos nem szerepel a kategoriákban, ezt hogyan tudnám kivenni, nem látom sehol.











A képtár menű -nél melyik plugint használtad ?

/templates/header.html - 26. sor



Code:



[*]SZÍVORVOS








A kategóriának lehet alkategóriája, az meg is jelenik, az alkategóriának is lehet alkategóriája, csak az nem jelenik meg a menüben, nyilván meg kellene keresni a felelős részt, és úgy beállítani, hogy az is megjelenjék, de nekem az első alkategóriára sem volt szükségem...





A sablon a Flickr-t használja; létrehoztam a flickr.com-on egy fiókot (account), oda feltöltöttem a képeket, és a sablon beállításainál megadtam a flickr-elérhetőségét (úgy, ahogyan az alapból be van építve a wp-max-be).

moshu wrote:

1. A header.php 47. sora:


[*]<a href="">Home


Átírod, amire akarod. Ámbátor megfontolandó, hogy az a link-név valamiképpen utaljon arra, hogy evvel lehet a főoldalra menni, mert amikor elkalandozik a látogató a mindenféle oldalakon, aloldlakon, posztokon stb. - MINDIG kell neki adni egy linket, amivel BÁRHONNAN visszatalál a főoldalra.








Köszönöm, átírtam. Remélem nem néz ki hülyén így: Főoldal / Hírek





moshu wrote:

2. RSS. Fog az menni... most importáltam (hézagosan) a Hírek sblogodat. Be kell majd állítani, ha lehet, hogy minden posztot mutasson eccerre az RSS feedben, aztán meg kell egy kicsit matatni a fájlt, amiután letöltjük... de mondom néked, hogy ami itt látszik:


http://www.freeweb.hu/vasutmagazin/Hirek_blog/syndication.php?action=article


azt mind behoztam a local test blogomba :)





Egyszer már csináltam ilyen exportálást, de most nem jut eszembe, hogyan is kellene. Próbáltam az outlookos verziót, de semmi.