1 oldal több blog

1, Mert azzal gondoltam megoldani, hogy egyszerűen lehessen frissíteni





2, Lenen rajta egy hírek és egy terepasztalépítés lépésról lépésre is.





3, Hogy értve, hogy direktbe? Igen, mindig lenne tartalma.





4, Lásd 2.











Hogy átlásd, azt hittem, a www.vasutmagazin.hu oldalt létre tudom hozni WP-vel. De úgy tűnik, nem.

Szervusz BoGár!











Meg tudod csinálni bőven, csak egy kicsit belecsavarodtál egy gondolatkörbe.











A WordPress ennél sokkal bonyolultabb feladatokat is megold - szinte helyből. Ne add fel ilyen hamar!











Át kell gondolni, hogy mit is szeretnél csinálni? :slight_smile:











Úgy látom, hogy egy kicsit át kellene gondolnod az oldal (page) és a kategória (category) fogalmát, és szerepét a Wordpressben, és már kész is az oldalad. Legfeljebb nem az alapsablonban kell elképzelni az egészet.











Úgy látom, érzékelem, hogy magazin formátumot szeretnél, tehát keress egy számodra megfelelő magazin sablont, amibe a tartalmat el tudod képzelni. Bár minden magazin sablon megszelidítése nehéz feladat (nem csak kezdőknek), de nem reménytelen eset.











Nehogy már az elején feladd! Ha abban a kis (bocsánat) csányi modellbe be tudsz forrasztani egy bizgentyűt, akkor ez csak nem hátráltat meg. :wink: Ha meg nem tudod beforrasztani, akkor meg pláne menni fog!











Rajta! :slight_smile: :slight_smile:

Dehogynem… Csak:




  1. Kell egy rendes host csomag, nem afféle frame-es free bizbasz… ráadásul több helyen elszórva!




  2. Le kell ülni és papíron megtervezni a site struktúráját




  3. Megcsinálni egy WP theme-t (sablont), ami a célt szolgálja




  4. Összerakni a site-ot: kategóriák, Oldalak, postok kombinációjával











    Az egyetlen dolog, amire így kapásból nem tudok WP-plugint, az az apróhirdetés (de biztos arra is van.) Az összes többi - fórum, galéria, cikk-gyűjtemény, hírek - mind megoldahtó EGYETLEN WP install testre szabásával.











    Szerk. Győző gyorsabban gépel…

Apróhirdetés bővítmény: http://wordpress.org/extend/plugins/wp-classified/











:slight_smile: :slight_smile:


'BoGár wrote:

Hogy átlásd' date=' azt hittem, a www.vasutmagazin.hu oldalt létre tudom hozni WP-vel.








No, Barátom, erre utaltam, amikor fentebb morgolódtam, hogy minek kérdezel "technikai" kérdéseket, amikor még az alapokat sem tisztáztuk.


Evvel kellett volna kezdeni, és azt kérdezni:


Emberek, itt van ez a web site, meg lehetne-é oldani az egész vircsaftot WP-vel?.





Válasz - Igen.





És aztán innen kezdve lehet pepecselni a részletekkel... Én szívesen segítek, azzal az egy feltétellel, hogy felejts el mindent, amit eddig kitaláltál (kitalálni véltél), és menjünk vissza a kályhához. Kell egy rendes host csomag annak a kitűnő domainnek, szóljál, amikor megvan, és onnen kezdve majd lépésenként felépítjük!

Felajánlom, hogy felsorakozom Moshu mellé!











[Most ő volt a gyorsabban gépelő!] :slight_smile: :slight_smile:

Vagy bízz meg vkit aki megcsinálja, aki ért hozzá. Elvégre ha beszarik az autó, akkor se áll neki az ember megtanulni megszerelni (najó, hungarisztánban előfordul)

Charlie!











Hisz’ Moshu jelentkezett, hogy segít, és ő igazán ért hozzá!











És én is jelentkeztem, hogy segítek - na, jó, én nem értek hozzá, de baromira tudnék szurkolni nekik… :slight_smile:











És Neked is vannak ötleteid, meg még értesz is hozzá!











Van olyan, amikor csak be kell tolni a verdát - nem csak nálunk, hanem a világban mindenhol. Különösen, ha azt érzi az ember, hogy nem csak tolatni akarja a gazda az autóját, és úgy utazni, hanem tolná ő, csak még nem találja a kapaszkodót a síkos karosszérián. :slight_smile:

moshu, fogalmam sincs, milyen host csomag kellene. :frowning: Ezért mondtam, hogy nekem ez nem megy, akkor inkább maradok a régi oldalnál. Egyébként nem tudom, hogy a www. vasutmagazin.hu-n milyen frame-k vannak még az iframe-n kívül. épp azért fizetek a reklámmentességért is, hogy ne legyenek plusz frame-ek. Ráaádusl most fizettem érte csomó pénzt. Ezt korábban egy másik hiba megoldásánál már elmondtam. Nincs pénzem elmozgatni. Ez van, ebből kell gazdálkodni.





És azért kíváncsi lennék, hogyan lehet megoldani, egyetlen motorral a híreket a terepasztalépítést, és még a cikkeket is.

Meglehet oldani, efelől ne legyen kétséged.

Na, nem tudom, mennyi az a “csomó pénz”, amit reklámmentességért elkérnek azok a “free” hostok… de lehet, hogy annyival már vehettél volna egy normál host csomagot is. Nem kell hozzá semmi különös, csak a WP alapkövetelmények: PHP, MySQL egy Linux szerveren.











Hanem, hanem… amíg kimentem dohányni a mínusz 20 fokba, ilyesféle gondolatok támadtak a (hidegtől összezsugorodott) fejemben :slight_smile:











Majdnem minden rendes férfiemberben él valamiféle nosztalgikus vonzalom a modellvasútak iránt (kinek azért, mert volt neki, és erre örömmel emléxik vissza; kinek azért, mert a nehéz gyermekkor okán neki nem volt, pedig szerette volna…)











Ezért én itt most egy felhívást intézek a közhöz, ekképpen:











Vagyunk itt jónéhányan, akik vagy matattuk már eleget a WP-t, vagy képesek megírni 10 sor kódot, vagy képesek percek alatt megalkotni egy jó grafikát stb.





Fogjunk össze, és az idei (kiscserkész) karácsonyi jótettünk legyen az, hogy egyesült erővel megbuheráljuk ezt a vasút-webszájtot!











Namitszóltok?











És majd azt kérjük a lapgazdától, hogy kiemelt helyen szerepeljen az, miszerint az site fő-fő-sponzora a WP-HU Fórum közössége :wink:











Akkor most jöhetnek a jelentkezők és a brainstormingolás…











P.S. Fogalmam sincs, hogy kicsoda BoGár, és itt nem is ő személye a fontos (bocs, B.), hanem kisvasút…

http://www.vonatmagazin.hu/

Úgy néz ki, valakik már megcsinálták? :wink:

Háát ismerem az illetőt. nem akarok összezördülni vele, ezért nem is írok semmit. Csak hogy a webzine már jó ideje létezik, ha jól számolom, legalább 8 éve. Ebből kiindulva már maga a névválasztás sem tetszik nekem, de hát mindegy. Jobb lett volna összefogni és nem széthúzni. Na de ez ne legyen itt téma. Mellesleg én nem így képzeltem el az oldalt, hanem valahogy úgy, ahogy már most is látható. Meg kell mondanom, az ő oldala nem tetszik. Mellesleg ha jól értem, a felső menü nála nem oldalakat hív le, hanem kategóriákat.

Várjál csak!











BoGár a http://www.vasutmagazin.hu/ címet adta meg. És a másik címe http://www.vonatmagazin.hu/. Az utóbbi wp 2.5.1-alatt fut.











Nem tudom, milyen csatába vagytok, én azért szerettem volna segíteni, mert azt gondoltam, hogy egy kezdő vagy, akit érdekel a WP, és csinálnál egy saját oldalt, magad és barátaid kedvére.





Eddig rendben is van, ebben segítek, de csatázni azt nem szeretnék!











Szép volt Moshu!

Szó nincs csatáról! Legalábbis én nem gondolkoztam ezen. Az öltet a Wp-s oldalra onnan jött, hogy a saját oldalamat átraktam WP-re, majd itt a Webzine-n nyitottam egy új blogszerűt, a terepasztal-építést. És akkor gondoltam rá, hogy át kellene rakni az egész oldalt WP alá, ha lehet. És itt akadtam el. Köze sincs a másik oldalhoz, mert eszembe sem jutott, hogy ők mit használhatnak. Megmondom, hogy az egész WP egy haveromtól jött, aki már rég ezt használja saját blogjában. Szóval no war, peace. World Peace, ahogy Miss Amerika mondaná. :smiley:











Ja egyébként magát a Webzine-t az index Vasútmodellezés topik közönsége találta ki magának és egy srác csinálta meg, majd lepasszolta nekem, mert nem ért rá foglalkozni vele. A kis oldalból csináltam meg azt, ami ma látható, de ez a rendszer is már vagy 3 éves.

Nos, Győzőnek hála a csomagot megrendeltem, megvan az ideiglenes tárhely is már, most már csak a fizetés van hátra.





Köszönöm mindenkinek a felajánlást, élnék is vele. (Valószínűleg nem is tudok elég hálás lenni érte. Tudom, söröket a hűtőbe. :smiley: ) Most hogyan tovább? Töltsek fel már egy WP 2.7-et?





Ja és grafikában talán én is tudok segíteni. Alapfokon. Vagy a terepasztalomról / modelleimről képekkel.

BoGár!











Ne kenjél rám semmit, légyszíves! Én - ugyanúgy, mint a többiek - azt szorgalmaztam, hogy egy fizetős, megbízható tárhelyen helyezd el a domainedet, mert




  • az úgy komoly,




  • úgy lesz akadálymentes,




  • úgy lesz csak a Te feladatod, és nem az ingyi szerver elleni harc… :slight_smile:











    A magam nevében mondom:











    Amit lehet, ami itt, a Fórumon szokásos (meg amit tudok), azt nagyon szívesen megosztom Veled, mint bárki mással.





    Ha Te ezt meg akarod csinálni, és teszel érte, akkor számíthatsz segítségre.





    Ahogy korábbi hozzászólásomban írtam, csatában nem kívánok részt venni…“Ne harcolj, publikálj!”











    Moshut is meg kell kérdezni, hisz’ ő volt a felhívás kezdeményezője, amihez örömmel csatlakoztunk.











    Kérdésedre: A tárhelyszolgáltatód adott Neked egy elérési lehetőséget, melyen már meg tudod kezdeni a munkát.











    Igen, töltsél fel egy 2.7-es verziót, addig jó…











    Aztán inkább azt kövesd, amit Moshu mondott: ülj le magaddal, és tervezd meg, hogy mit hogyan szeretnél. Lehet ez papír ceruza, de lehet egy Excel (utóbbi annyiból jobb, hogy másokkal is megoszthatod).





    Skicceld fel, hogy kb. hogy nézzen ki, és miért. Hogy a kinézethez milyen tartalmakat, és funkciókat gondolsz, és miért. Azokat - megítélésed szerint - fel fogják-e keresni, és milyen célközönségre számítasz.











    Ha ez összeáll, akkor lehet keresni egy olyan sablont, ami nagyjából erre a célra megfelel, kellően modern, passzol a 2.7-hez, és böngészni kell (lehet) néhány bővítményért (alapmegfogalmazás szerint: a bővítmények kiterjesztik, kiegészítik a WordPress képességeit).

Nem kenek én rád semmit. Te ajánlottad azt a szolgáltatót én pedig megbízom benned, hogy ez jó lesz nekem.











Akkor ha hazaértem, elkezdem tervezni, hogyan is nézzen ki. Köszi a tanácsokat!

A kenés, az vicc akart lenni, csak lemaradt a hangulatjel. :slight_smile: :slight_smile: A választott szolgáltatóval nem lesz gondod, az 99,99 %. :slight_smile:











A többi stimmel. Előbb összerakni tervszerűen, aztán nekiesni. :wink: