1 oldal több blog

BoGár!











Szerintem elég, hogy Főoldal - annak nevében benne is van, hogy a legeslegfőbb oldal, kiemelten fontos oldal. :slight_smile: És ott lesznek a hírek, újdonságok, közlemények, szóval - a legfőbb dolgok… :slight_smile:











És kisebb helyet is foglal (főleg, ha sok menüpont lenne).











Nem lesz megtévesztő hatású (Főoldal / Hírek); a figyelmetlen látogató - és a legtöbben azok vagyunk - azt hiheti, hogy van egy főoldal, meg egy hírek oldal, és kettő-hármat kattint a Hírekért, mire rájön, hogy ez egy oldal, és nem kettő. :wink:











Persze, maradhat így is, mert nem hülyeség - és végülis - a Moshu-írta szabályok szerint - bármi lehetne a neve, és megtanultad, hogy hol, mit kell átírni. :slight_smile:


'BoGár wrote:

Egyszer már csináltam ilyen exportálást' date=' de most nem jut eszembe, hogyan is kellene. Próbáltam az outlookos verziót, de semmi.[/quote']





Há... nem kell feltalálni a spanyolviaszkot --


Miféle outlook? Hogy jön a csizma az asztalra?





Ilyen egyszerű, amit csináltam: legelőbb is kiléptem a frame-ből, és néztem a híreket.


Katt az RSS gombra. (Ekkor mondtam magamban: be kell állítani, hogy az ÖSSZES posztot mutassa egy oldalon!)


Aztán: View Source > Select all > Copy. Elmented mint akarmi.rss





WP admin kinyit, Tools > Import > RSS... követed az utasításokat








p.s. De, de, a dufla cím hülyeség volt... Főoldal elég!


'moshu wrote:



BoGár wrote:

Egyszer már csináltam ilyen exportálást' date=' de most nem jut eszembe, hogyan is kellene. Próbáltam az outlookos verziót, de semmi.[/quote']





Há... nem kell feltalálni a spanyolviaszkot --


Miféle outlook? Hogy jön a csizma az asztalra?








Nem tudok mást módszert, amivel exportálni lehet.





moshu wrote:

Ilyen egyszerű, amit csináltam: legelőbb is kiléptem a frame-ből, és néztem a híreket.


Katt az RSS gombra. (Ekkor mondtam magamban: be kell állítani, hogy az ÖSSZES posztot mutassa egy oldalon!)








?? Összesen 15 darabnál működik az RSS, azt mind látom is egy oldalon. Szerintem elég lesz ennyi Hír, ha már az összeset nem lehet átvinni. A régiekhez már nem lehet beállítani az RSS-t.





moshu wrote:

Aztán: View Source > Select all > Copy. Elmented mint akarmi.rss





WP admin kinyit, Tools > Import > RSS... követed az utasításokat





Minek select all és copy, ha nincs paste? :D Miért nem jó a forrás mentése másképp?


Nincs utasítás. :( feltöltöm majd közli:


Bejegyzés betöltése...Nincs meg a bejegyzés azonosítója


Elkészült. Jó szórakozást a kattintás után !








'moshu wrote:

p.s. De' date=' de, a dufla cím hülyeség volt... Főoldal elég![/quote']



Engedd, engedd… a kiterjesztése az .xml, de belső struktúrája az az, amit mond a WP (extended RSS). Amióta létezik az export/import a WP-ben, azóta ez nem változott.

Oké, akkor ez megvan. Most már akkor arra kellene rájönni, hogy te hogyan tudtad a Híreket importálni, én meg nem, pedig mindent úgy csináltam, ahogy írtad.











Illetve kérdés, hogyan lehetne akkor az Építés menüpontra az Építés kategória bejegyzései jelenjenek meg.

Na, eccerre, csak egy dologra koncentrálj! (mint mondták az anyósnak)











Vélhetően, nem “épp” mindent csináltál úgy…











Na, ami kimaradt még korábban: ha azt írom, hogy Copy - akkor biztos van Paste is utána, merthogy én minden efféle szerkesztési, fájl-kreálási műveletet a PSPad-ben végzek, tehát miután Firefoxban megnéztem a feedet, majd View source + mindent kijelöl + Copy… akkor jött a PSPadben új .rss fájl kreálása, bele-Paste, és elment bogarteszt.rss neven.











Majd mentem a WP adminba, Import stb. Importálta is derekasan, csupán az a hézag, hogy rossz helyen vannak benne CDATA zárójelek, ezért a posztok tartalma nem jelenik meg, hanem csak a címek. De némi kis szerkesztés után ez is megoldható. Hiszen, ha sikerül is minden postot áthozni, alig 30-valahány darab van, tehát nem vészes…











Még mindig az RSS-ről. Nem lehet azt megváltoztatni, hogy hány db. cikk/post látszik a főoldalon? Pl. hogy mutassa őket mind (átmenetileg). És akkor megnézni, hogy a feedben benne van-é minden?

Na hát látod, jó hogy mondod ezt a pspad-od, hiszen én csak simán notepadba raktam be és mentettem el .rss-ként. Akkor itt lehetett az egyik bibi. A másik, hogy ha én firefoxban rákattintok az RSS-re, akkor az a könyvjelőzbe akar költözni, nem bármi oldal megnyílni. Megcsináltam, hogy az összes bejegyzés megjelenjen egy oldal, de rss-ben akkor is csak 15 bejegyzés jön be. (Ja én az RSS-t csak IE-vel tudom elérni.)











Update: Kipróbáltam a módszered, az eredmény egy nagy nulla. Egy hír jelenik meg, és az is ez első ékezetes betűig, aztán snitt, mint ha elvágták volna, a többi meg sem jelenik, pedig ott vannak a listában. El kell fogadnom, hogy azok mind elvesztek.

A psppad contra notepad jelen esetben nem mérvadó.





Viszont a rossz helyen való kattintás igen! Nem az addressbarban látható kis sárga bizbaszra kell a Firefoxban kattogni (mert az tényleg csak a könyvjelzőzésre való!!!), hanem a sidebarban látható RSS-re!











Nem azt kell elfogadni, hogy “elvesztek”, hanem azt, hogy valamit rosszul csinálsz, vagy valami rosszul van beállítva. Sorry, de az ilyenféle defetista hozzáállást nem tudom honorálni…

moshu: szerintem viszont mérvadó, mert amit notepaddal mentettem, az semmire sem volt jó, amit az általad írt pspad-dal rss-ként az jó volt valamennyire, bár amikor feltöltöttem, az oldal összeomlott, így minden importált bejegyzést törölnöm kellett.





Firefoxban is ugyanarra kattintottam mint IE-ben. A jobb oldalon a menüsorban, sidebarban lévő RSS-ikonra. Mint mondottam, nekem a Firefoxban erre a könyvjelzőbe mentek a hírek. A sidebarban lefelé van egy Stílus, aztán Megosztás, és alatta RSS articles. Erre kattintottam mind a két böngészőben. Ezt a linket raktad be ide nemrég te is, akkor is könyvjelzőbe rakta a Firefox. Nem tudom, miért. mellesleg az én sblogomban nincs más RSS ikon, tehát nem tudok rossz helyre kattintani. (Ez az a link: http://www.freeweb.hu/vasutmagazin/Hirek_blog/syndication.php?action=article. Erre jön nekem Firefoxban könyvjelző, IE-ben meg az RSS.)











Nem tudom mit csinálok rosszul, pontosan azt csinálom, amit te mondasz, mégsem működik nálam. Van ötlet? Nincs? Akkor úgy veszem elvesztek és kész. Itt is kérdeztem már máskor, hogyan lehet sblogból wp-be importálni, akkor se sikerült megoldani. Most sikerülne? Sajnos én nem úgy látom. Akár defetista vagyok, akár nem (Nem is tudom, mi lehet ez,) én feladom ezt a részt. Elvesztek a régi hírek, ez van, nem fogok belehalni. De ha van bármilyen ötleted még, hallgatom. Firefox ver: 3.0.5 Hun, IE ver: 7.0.5730.13 Eng.











Szóval én már tényleg nem tudom, nálad mitől működik az, ami nálam nem, nem tudom, nálad hogyan látszik az összes bejegyzés rss-ben, amikor nálam nem, nem tudom, te hogyan tudtad importálni a WP-be azt, amit én nem. Ezért mondom, hogy én feladom ezt a részt. Vagy van még valami lépés, amit nem mondtál el, mint a pspad? Úgy látom, tényleg minden egyes lépés kell, mert nem mindegy, mit csinálsz. (Vagy esetleg elküldhetnéd az általad kreált file-t, amit te mindenféle hiba nélkül tudtál importálni a wp 2.7-be. Vagy küldjem át én a sajátomat?)





Térjünk át oda, hogy jelenik meg az építés linkre az építés kategória, ha már az export import nem megy.

MOst ronahok el, majd megnézzük azt az importot…











A kérdésedre már régen megadta Győző a választ:





http://forum.word-press.hu/post/9554/#p9554





avval a pluginnal azt az Építes nevezetű oldalt át kell irányítani az Építés c. kategóriára. Ha már létrehoztad és van benne legaláb egy cikk - akkó fog látszani.

Akkor ne csinálj olyan nevű oldalt, és az átirányítás helyett (ami mindenkinek működik, ha jól csinálja) matassad szépen manuálisan a kódot és írkáljál be kézzel linkeket a katória nézethez. Az jobb? Könnyebb?





Itt a leírás: http://moshublog.com/2007/07/26/pages-and-categories/





(és benne link a demo-ra, ahol illusztrálom működés közben)











De, okoskodsz… és arra allergiás vagyok. Én ezt majdnem 5 éve csinálom.

Elnézést, igazad van, működik úgy! Elnézést! Közben (miközben te megírtad a sajátod) én már töröltem a hozzászólásom. Légy szíves nyugodj meg! (Azért nem mertem a redirectet csinálni, mert amit eddig redirecttel csináltam, az mind a wp fölött jelent meg. Vagy a WP-t nem frames oldalként képzeljem el, hogy a fejléc állandó, és ha a menüre kattintok akkor az alá töltödnek be a dolgok, hanem ha egy új oldal betöltését kérem a menüból, akkor az egész oldal újra betöltődik?)











Mellesleg rossz a linked, vagy megint az én gépemmel van baj, de nálam "Sorry, no posts matched your criteria. " üzenet jött az oldaladról. (UPdate 2008.12.23. 9:15 most működik.) Mindegy, megcsináltam, ahogy írtad, működik, köszönöm!





Most egy olyan kérdés, lehet-e csak az építkezés kategória bejegyzéseit fordítva megjeleníteni, tehát úgy, hogy az időben régebbi legyen fent, az újabb lent.


Farkas Győző wrote:

Apróhirdetés bővítmény: http://wordpress.org/extend/plugins/wp-classified/





:) :)











Le akartam tölteni ezt is, de nem tűnik egyszerűnek az installálása. Na majd ha magamhoz tértem, megnézem, hogy lesz-e apróhirdetés az oldalon, vagy azt is feladom. :)





Békés Boldog Karácsonyt a két segítőmnek, moshunak és Győzőnek, valamint az összes forumozónak!


moshutól pedig elnézést kérek még egyszer!

Szia Győző !











Nagyon láma vagyok, de nem találom, hol írtad át fejlécet, Szívorvos/cardiológiast Pécs.





Szeretnék egy másikat ps -be legyártani és beileszteni,de ahogy látom, ilyen fejléc image





nincsen. Hova kellene beillesztenem a legyártott fejképet.











Gondolom a képet az image mappába kéne tenni, de hol kell behívni és hogyan ?

Szervusz Lyrics!











Biztosan a Szívorvos/Cardiologist Pécs fejlécét kérdezed?





Ez az Ayumi 1.8-as verziójú sablonja, ahol a fejléc nem a fejlécben van, hanem a functions.php-ben (amennyiben a doktornő képére gondoltál - you.jpg név alatt fut).











Ha a klasszikus fejlécre, akkor az a header.php.

Mindenkinek Boldog Karácsonyt !











Szia Győző !











Végik gyomláltam már ezeket mind, de nincs benne. Lehet, hogy hülyeséget beszélek, de





én a WP- max telepítettem és ehhez töltöttem le tőled a magyarítás, lehet, hogy ebben van benne.











Pontosan fejlécben lévő kék sáv amiben a fenti felírat benne van. Ezt a szövget és kék





háttér helyére szeretnék egy ps fejlécet rakni, de sehol nem találom, hol kéne kicserélnem.

Szervusz lyrics!











Ha a kék alapon fehér betűkkel megjelenő “ÉLETMÓD-EGÉSZSÉG Lifestyle” képre gondoltál, akkor annak helye:











/themes/wp-max/images/logo.gif

Azt hiszem nagyon elbeszélünk egymás mellett, itt nézd meg a fejlécet:











http://grat.hu/grat/











A kéksáv fejléc ezt szeretném cserélni.

Szia Lyrics!











Nem beszélünk el egymás mellett, csak közben én lecseréltem a logo.gif tartalmát arra, amit mondtam az előző bejegyzésben. :slight_smile:











Ott van az, ahol mondtam: /images/logo.gif (van egy olyan is, hogy /images/logo-eredeti.gif, ami - értelemszerűen - az eredeti képet tartalmazza.





Mindjárt felteszek egy frissebb magyarítást, ahol pl. a dátum megjelenítés is korrigálva van.











Szerkesztve: 09.29-kor frissítése feltöltve

Szia Győző !











Ezennel a karácsonyi sörszívás leállítottam, mert aki összetévesztette a két image könyvtárt az én vótam :slight_smile:











Köszönöm a frissítést lefogom tölteni.