Wp 2.7 telepítése localhost-ra !?

  1. a wp 2.7 -et telepítem localhost/my.hu -ra




  2. wp-config beállítva adatbázis user password localhost




  3. localhost/my.hu/wp-admin/install.php




  4. jelszó rendben megadva




  5. belépés rendben











    próba : új bejegyzés megírva közzétéve — mindent végigcsinál





    uj bejegyzés sehol nem látszik!!! hibaüzenet nincs











    widget











    Legutóbbi bejegyzés ->szerkeszt> cím : Legutóbbi (5)





    elfogad -> cím sehol nem látszik és így tovább.











    ugyanakkor szerverre feltöltve rendesen működik





    üdv: w.gy.

localhost/my.hu











Na, esztet kell itt szépen elmagyarászni nekünk…





A “my.hu” (vagy bármiféle example.com) domaint akarod a saját masinádon? Az úgy nem fog menni!

Ne gondolj semmi különlegesre











lehetett volna localhost/valami a wp directory-ja





itt my.hu directoryt értsd nem ez a gond ettől





még meg y az install szépen elkészíti a táblákat











a böngiben beítva jön-a wp localhost/my.hu





a kezdőképernyőn minden rendben





a “kategóriák” kateg-négyszög-ri-négyszög-k ként van kiírva





( utf8 meghagyva ) adatbázis létrehozásnál utf8











mindjárt megnézem ugyanezt wp 2.65 --telezért jöttem vissza











nos nem kell leragadni a my.hu nál ok?





w.gy.

Bezavarhat az, hogy my.hu, legyen simán my vagy myhu vagy valami más és úgy próbáld meg újratelepítés után. :slight_smile:

Feltételezem, hogy a 2.7 magyar verziót telepítetted.











Az első bejegyzésed szerint nem látszik, a második bejegyzésed szerint látszik, csak karakterhibásan. Jól értem?











A wp-config-ben a hu_HU megadva?


webgyors wrote:

nos nem kell leragadni a my.hu nál ok?








OK. Soxerencsét.

Sziasztok!!!











Bocs hogy ezzel traktállak benneteket , de megnéztem még néhány





alernatívát:










  1. -telepítettem 2.6 ot 2.7 -et mindekettőnél ugyan az az eredmény





    -charset a config.php ban utf8 mysql InnoDB utf8_hungaria_ci set-tel winxp SP2





    -A kezdőablakon A “KATEGÓRIÁK” ékezetes betűi négyszöként jelennek meg





    a többi szöveg rendesen ékezetesen.











    A bejegyzés írásánál , ha a cim -ban vagy a törzsben ékezetes





    betűk vannak /éáó stb/ akkor a bejegyzés nem jelenik meg.











    Ha nincsenek egyátalán ékezetes betűk megjelenik a bejegyzés.
















  2. telepítettem a 2.7 verziót latin2 charset -tel a wp-config.php -ban





    mysql latin2_hungarian_ci innodb





    az eredmény az változott :





    most már engedte , hogy ékezetes betűket tartalmazó bejegyzést





    rögzítsek , de azok helyén kérdőjeljelenik meg , ilyet





    akkor szokott tenni ha a mysql_connect után a query-ben





    nincs elküldve a “SET NAME latin2”





    ezt a query -t tartalmazza a wordpress csak kérdés mit küld





    el elméletileg a latin2 kellene elküldenie.





    a bejelentkező képernyőn a “KATEGÓRIÁK” ua. mint fent.











    HA VALAKI TUD VALAMI MEGOLDÁST MEGKÖSZÖNÖM , hmm …





    ennyi idő alatt már meg lehetne írni azt amire nekem szükségem





    van.











    egyébként azért kell localhostra , hogy a theme módosításokat





    feltöltögetés nékül tudjam ellenőrizni…











    Köszi hogy foglalkoztok a kérdéssel!!











    a my.hu vagy myhu directory névnek nincs jelentősége





    kipróbáltam…











    W.gy.

Kedves webgyors!









Quote:

nos nem kell leragadni a my.hu nál ok?








Quote:

hmm .........


ennyi idő alatt már meg lehetne írni azt amire nekem szükségem


van.








Ezek így, ebben a formában egy kicsit agresszív segítségkérések...





Quote:

Köszi hogy foglalkoztok a kérdéssel!!








Így normális. :)

Megnézem az angol szakirodalmat !





ha meg lesz visszajövök és ide fogom írni!











További kellemes ünneplést

A karakterkódolásról egy kis emlékeztető, ha az angol szakirodalomban nem lelnéd :slight_smile: :slight_smile:









Quote:

A webalkalmazások minden egyes rétege külön karakterkódolással rendelkezhet és számtalan fura hibát okoz ha az egyes rétegek kommunikációjában valamiféle karakterkódolási inkompatibilitás lép fel. Mindehhez hozzáadódik a MySQL karakterkódolási rendszere.





A MySQL megkülönböztet karakterkódolást és collation-t (egybevetés). A collation rendezéseknél fontos, például amíg a general_ci az ékezetes betűket hátra sorolja a hungarian_ci a helyükre teszi őket.





Beállíthatunk magának a MySQL szervernek, a MySQL kliens-szerver kapcsolatnak, egy konkrét adatbázisnak, táblának sőt oszlopnak is karakterkódolást. Persze ha csak nincs valami speciális oka akkor mindezeknek azonos karakterkódolást fogunk adni.





Ha adataink tartalmaznak ékezetes betűket akkor az utf-8 karakterkészlet alkalmazása javasolt. A további kavarodások elkerülése érdekében érdemes a webszerver fájljait utf-8-ban tárolni, és utf-8 header-rel kiküldeni őket. Ha az adatbázis kapcsolatunk is utf-8-ban kommunikál akkor jó eséllyel elhárítottunk minden karakterkódolási galibát. A csatlakozás után közvetlenül az első parancs lehet a SET NAMES utf8; ami időnként hasznos ilyen esetekben. Az egyszerűség kedvéért a MySQL kötőjel nélkül használja az utf8 elnevezést, ellentétben minden más webalkalmazás réteggel.





A phpMyAdminban az ajánlott beállítás az adatbázis létrehozásánál utf8 és utf8_hungarian_ci collation.





A phpMyAdmin létrehozza az adatbázist és meg is mutatja az ehhez szükséges SQL parancsot.





Code:

CREATE DATABASE `wordpress`

DEFAULT CHARACTER SET utf8

COLLATE utf8_hungarian_ci;










Forrás: WebMánia

Kedves Győző!





Köszönöm a fenti leírást…





Valószínű hogy -e körül forog a világ…





de az apache error.logja a következőt mondja egy ékezetes bejegyzés indítása után:











[Fri Dec 26 19:00:10 2008] [error] [client 127.0.0.1] WordPress database error Incorrect string value: ‘xE9z’ for column ‘post_title’ at row 1 for query INSERT INTO wp_posts (post_author,post_date,post_date_gmt,post_content,post_content_filtered,post_title,post_excerpt,post_status,post_type,comment_status,ping_status,post_password,to_ping,pinged,post_modified,post_modified_gmt,post_parent,menu_order,guid) VALUES (‘1’,‘2008-12-26 19:00:10’,‘0000-00-00 00:00:00’,’’,’’,‘Blogbejegyez errort nxe9z’,’’,‘draft’,‘post’,‘open’,‘open’,’’,’’,’’,‘2008-12-26 19:00:10’,‘0000-00-00 00:00:00’,‘0’,‘0’,’’) made by wp_write_post, wp_insert_post, referer: http://localhost/my.hu/wp-admin/post-new.php





[Fri Dec 26 19:00:35 2008] [error] [client 127.0.0.1] WordPress database error Incorrect string value: ‘xCDr ser…’ for column ‘post_content’ at row 1 for query INSERT INTO wp_posts (post_author,post_date,post_date_gmt,post_content,post_content_filtered,post_title,post_excerpt,post_status,post_type,comment_status,ping_status,post_password,post_name,to_ping,pinged,post_modified,post_modified_gmt,post_parent,menu_order,guid) VALUES (‘1’,‘2008-12-26 19:00:35’,‘2008-12-26 18:00:35’,‘xcdr serxe9shxfas bejegyzxe9sernrnfolyamatban’,’’,‘Blogbejegyez errort nxe9z’,’’,‘publish’,‘post’,‘open’,‘open’,’’,‘blogbejegyez-errort-nez’,’’,’’,‘2008-12-26 19:00:35’,‘2008-12-26 18:00:35’,‘0’,‘0’,’’) made by write_post, wp_write_post, wp_insert_post, referer: http://localhost/my.hu/wp-admin/post-new.php











még sem hiszem , hogy ezt a témát át kellene tenni a a wordpress hibákba…





INSERT INTO HIBA





egy utf8 kódolású karaktert ‘xE9z’ így akar tovább küldeni egy stringben





ez pedig a mysql utasítások szerint hiba…





miért rakja össze rosszul a stringet a wp???





ugyan ez egy linuxos szerverre telepítve miért működik ? ugyanilyen beállításokkkal











ha már idáig eljut akkor nem apache hiba !?











Üdv: mindenkinek!

az adatbázist direct sql paranccsal is létrehoztam





phpmyadminnal is----





sőtt xxxx-fronttal is






szoktam használni mysql php saját kódokat


de ezt nem igazán értem illetve igen de miért


csak winxp apache localhost mysql php


az apache re_write modul bekapcsolva


?????????

Előző hozzászólásodat megismételted egy másik topicban - ezért onnan törölve lett.











Szerintem nagyon elbonyolítod a kérdést. Ez nem ennek a Fórumnak a kérdése, hanem az adatbázisokkal kapcsolatos fórumoké.











A WordPress kiválóan működik, és ékezethelyesen, localhosttól ingyenes tárhelyszolgáltatókon keresztül egyéb tárhelyeken.











Telepítsd fel rendesen az apache-php-mysql hármast, akár külön-külön, akár a korábban említett programokkal, majd pár lépésben a WordPess-t - és menni fog. Hidd el. Csak semmi túlbonyolítás. :slight_smile: :slight_smile:

A google ismeri a problémát ez bizony





wordpress hiba !





előző verziólnál is volt.





hiába nem nekünk írták , a szöveg fordítása nem





járt együtt a kód magyarításával :slight_smile:

Tud segíteni valaki egy ingyenes tárhelyet ahol a WP 2.7 (hu) telepíthető. Mert én ma legalább 10 helyen próbálkoztam de hiba üzenetek és rosszabb esetbe hibaüzenet nélkül de “üres tábla” volt az eredmény. (külföldi szervereken próbálkoztam)





Köszönöm

plavi:











mivel még nagyon friss a wp27 ezért nem hiszem, hogy találnál olyan helyet, ahol gond nélkül menne.





de manapság már a havi zsebpénzek töredékéért SAJÁT domaint és tárhelyet lehet venni, így hamarabb átlépnéd ezt a hibát… :wink:











webgyors:











ha megkérhetlek, NE használj kismillió írásjelet (pont, felkiáltójel) a mondataid végén, és a mosoly egy )-el is ugyanúgy érthető mint sokkal. köszönöm!

A hozzászólóknak először is ajánlanám, hogy nézzenek át pár, az internetes kommunikáció alapszabályaira vonatkozó oldalt. (Nem használunk értelmetlenül sok írásjelet, mert ezzel saját pszichénk gyenge oldalainak megmutatkozásának engedünk teret).











Én személyesen minden telepítést kipróbálok localhoston, szűz adatbázzissal, úgyhogy biztosan nem általános hibáról van szó.











Másrészt, az hogy milyen az adatbázisod karakter készlete, és hogy rendesen jelenik-e meg az nem a WP dolga, hanem mondjuk a webszervered karakter alapértelmezett karakterkészletét is meg kellene vizsgálni.











Tudod, a google, mint kereső egészen sok mindenre hoz találatot, de annak a valóság tartalmát nem tudja és nem is akarja elemezni, nem mesterséges intelligencia. Ezért a “A google ismeri a problémát” mondatban több logikai bukfenc is lapul.

volt már bajom a telepítésnél -a php lehetett - a ludas





most letöltöttem mindhárom legújabb verzióját ( apache 2.2.11 , mysql 5.1 php 2.28)





no láss csodát elsőre összejött minden




  • a wordpress is!





    de : egy megjegyz … ez olyan hiba volt hogy a wp.t fel lehetett volna





    készíteni a korrigálásra…











    Kösz a bíztatásokat





Szép estét mindenkinek!!!!!!!!!

Alapolvasmány: Követelmények - PHP version 4.3 or greater; MySQL version 4.0 or greater











http://wordpress.org/about/requirements/

kedves webgyors





ketten is elmondtuk, és kértük, hogy ne használj a mondataid végén több tucat írásjelet.





oly nehéz?