WP 2.5

A legfrissebb verzió a 2.5-ös, ma jelent meg.





Egyúttal a WordPress honlapja is megújult - összhangban az új admin felület színvilágával és design-jával.





Letölthető a szokásos helyen: http://wordpress.org > Download.











2.5-tel működő pluginok (remélhetőleg bövülő) listája





http://codex.wordpress.org/Plugins/Plugin_Compatibility/2.5











2.5. verzióval működő sablonok (themes) listája:





http://codex.wordpress.org/Themes/Theme_Compatibility/2.5


moshu wrote:

A legfrissebb verzió a 2.5-ös, ma jelent meg.


Egyúttal a WordPress honlapja is megújult - összhangban az új admin felület színvilágával és design-jával.


Letölthető a szokásos helyen: http://wordpress.org > Download.





Köszi Moshu !





letöltöttem, követtem az upgrade-utasításokat, és képzeld: műűköödikkk !!! :)





2.3.3-ról upgradeltem az http://www.ambassador-pecs.hu oldalunkat (merthogy ez volt a legkisebb, legkockázatmentesebb. ;)











Üdvözlettel:

Lehet, hogy a Plugin témakörbe illene jobban ez a hozzászólás, de végül is a WP2.5-tel kapcsolatos…











Eddig a DBD login style plugint használtam a bejelentkező oldal testreszabásához, de ez sajnos nem szerepel a kompatibilis pluginek listáján és nem is működik :slight_smile:











Találtam még ezt, de nincs vele tapasztalaton. Van valakinek esetleg működő login style pluginja? :slight_smile:











Köszönöm szépen!











[edit] a login style plugin úgy-ahogy működik

attol, hogy nincs ott még mehet, ki kell probalni.

áá, gusztustalan ez a 2.5-os admin felulet kinezet. bele lehet vhogy lapatolni a klasszikus kinezetet?

Szervusz Charlie !











Éppen ma láttam megjelenni, és ki is próbáltam a direkt a WP 2.5-höz írt plugint, ahol a felületet a régihez hasonló színvilágra lehet alakítani.





A felhasználóik oldalán választható ki, hogy melyiket szeretnénk használni.











Ave ! :slight_smile:

és mi a neve?

Az enyém ? Miért magázol ? :slight_smile:











Mindjárt nézem.











Ehun ni: http://wordpress.org/extend/plugins/jp-admin-stylishblue/











Szép napot !

ja, ezt talaltam, de én nem a szinvilagot, hanem teljesen a régi fajta admin feluletet szeretnem viszontkapni

Akkor a félreértés esetének fennforgása történt. Amivel még találkoztam a Dashboard téma pluginjaiból, az a widgetkezelésre vonatkozott.











Legalább megpróbáltam Charlie !











Jójjéjt !

no, felraktam a Fluency Admint, nem olyan mint a régi, de jobb mint a 2.5-osé.

Sziasztok!











Telepítésnél kapok egy ilyen hibaüzit:











“





Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/webuser/c/codee47/codeedesign.hu/blog/wp-config.php:1) in /home/webuser/c/codee47/codeedesign.hu/blog/wp-admin/install.php on line 17”











OFF: + nem ír ékezetes karaktert











2.5 magyar wordpress





egy alkönyvtárba szeretném tenni (domain/blog/)





nem fizetős tárhelyre











A telepítés végigmenne de idegesít a hiba! Mi lehet a gond?





Előre is köszönöm a választ!











Üdv!

Hogyan olvassunk “headers already sent…” hibaüzenetet?











…codee47/codeedesign.hu/blog/wp-config.php:1)











= a wp-config.php file első (1.) sorában szóköz vagy üres sor van a <?php előtt!

kösz, hogy megemlítetted Charlie a Fluency-t.





az új gyári wp adminnál tényleg jobb.





de ezek szerint sokaknak bejött az eredeti elrendezés.





vajh azt a felépítést miért nem tudták megtartani?











írjunk petíciót, vagy sztrájkoljunk! :smiley:

vagy miért nem nincs benne egy “klasszik” mód, ahogy néztem, új menuk se kerultek bele.

Ha nincs kiírva, hogy gyorsabb admin felület, én észre sem veszem… csak hogy totálisan más és használhatatlan…





Reméljük mihamarabb meghekkeli valaki és csinál egy régi kinézetű admint!

Kedves Fórumozók !





Leginkább Nagyjaink !











Egy pluginnal kísérleteztem a mai napon, hogy miként tudom a WP oldalainkat majdan többnyelvűvé tenni, hogy az működjön a 2.5 alatt, meg ne legyen túl strapás sem, nekem…











Több ilyen nyelvi kapcsolóval működő plugint próbáltam, és - nyilván - gyakorlatilag mindegyiknél követelmény valamilyen formában a LANG.mo fájl begyűjtése. Így is tettem; gyűjtöttem a német, francia, orosz, szerb, horvát .mo fájlokat a 2.5-höz. A németnél (mivel azt konyhanyelvül bírok), feltűnt az alábbi figyelmeztetés:



Quote:

Hinweis: Bitte beachte, dass die Sprachdatei seit diesem Release nicht mehr unter /wp-includes/languages/ liegt sondern in /wp-content/languages/.





Ez valami olyat tesz, hogy a nyelvi adatok ebben a kiadásban már nem a /wp-includes/languages/ könyvtárban találhatóak, hanem a /wp-content/languages/ könyvtárban.





Ez nekem beleütötte a szeget az enyém fejem, mert emlékeztem a 12 nappal ezelőtti magyar fordítás tanácsára:


Quote:

Ez a csomag pedig csak a magyar nyelvű .mo fájlt tartalmazza, amit a wp-includes/languages könyvtárba kell másolni.





Én gondosan a wp-includes/languages könyvtárba másoltam (pontosabban: előbb létrehoztam a /languages könyvtárat, ami nem volt, majd abba másoltam a magyar nyelvi .mo fájlt.


Az oldal (nehány dolgot leszámítva) rendesen működött, és a mai napig eszembe sem jutott, hogy hol is a helye ?





A német nyelv után letöltöttem a francia és a szerb telepítőt és azt láttam, hogy mindhármuknál tényleg a /wp-content/languages/ könyvtárban van az xx.mo fájl, csak nálunk van a wp-includes/languages könyvtárban.





Gondoltam nagyot, és kitöröltem a régi helyéről, átraktam az új helyre: és működik !!





Hogy a fenébe működik, miért működik akkor is, ha a /wp-content/languages/ könyvtárban van ?





És hol van az igazi helye ? Ahogy az idegen nyelveket elnéztem, a /wp-content/languages/ könyvtárban.





(Egyébként a WP_Multilingual plugin hibásan futott a 2.5-ön, akárhol volt a .mo fájl.)





Üdvözlettel:

Udv











Kiprobaltam amit moshu javasolt a “Cannot modify header information” problemara de ugyanugy nem jo. Egyebb otletek ? Koszonom a valaszokat !











Saksi











Ujra Udv











Megoldodott, de nem tudom hogy mi lehetett a problema. Letoroltem a config.php-t es a Wordpress telepitojeben adtam meg az adatokat. Letrehozta az uj config.php-t megneztem teljesen ugyanaz mint amit kezzel szerkesztettem. Hmmm erdekes :wink:











Saksi











Es megint ujra :wink:











Ahogy belepek az admin menube egy pillanatra felvillan az admin menu majd csak egy nagy feherseg es toltes toltes toltes a vegtelensegig. Ha belepes pillanataban leallitom (amig latszik az admin menu) a betoltest akkor tudom hasznalni meg a menuk kozott is tudok lepdelni. Remelem tud valaki segiteni.











Saksi


Quote:

Megoldodott, de nem tudom hogy mi lehetett a problema.





Én azt sose hiszem el, amikor a kedves júzer aszongya, hogy nem ő volt a hibás, és hibaüzenetben kiírt sorban végrehajtott javítás nem működött. Az mindig azt jelenti, valami elbaltázott...





re:újra


Amikor az admin elérhetetlen - az esetek többségében a host a hibás.

'moshu wrote:



Quote:

Megoldodott' date=' de nem tudom hogy mi lehetett a problema.[/quote']


Én azt sose hiszem el, amikor a kedves júzer aszongya, hogy nem ő volt a hibás, és hibaüzenetben kiírt sorban végrehajtott javítás nem működött. Az mindig azt jelenti, valami elbaltázott...





re:újra


Amikor az admin elérhetetlen - az esetek többségében a host a hibás.





Szia





moshu elhiszem hogy igazad van (ettol fuggetlenul meg mindig nem ertem az elso sorbol kiszedtem az ures sort se se semmi csak a <?php ), a masodik problema is felig megoldodott mert IE alol megy (soha nem hasznalom most kiprobaltam) de nem host problema. A pontos jelenseg : Firefox alol bejon az admin felulet majd tovabb akar lepni valahova a nagy semmibe.