Wordpress különböző webhostokon

Arra gondoltam, hogy ebben a témában mindenki leírhatná, hogy melyik hostnál próbálta már a Wordpresst és mik a tapasztalatok. Ha nem gond, akkor meg is kezdeném.











Extra (extra.hu) - ingyenes:





Telepítés gond nélkül végigmegy, minden fő funkció működik, kivéve a permalinkeket.





Ok: .htaccess használat (valószínűleg) egyáltalán nincs engedélyezve.











ATW Internet (atw.hu) - fizetős:





Minden működik! Telepítés, permalinkek, pluginek egyaránt. Tömör gyönyör, igaz meg kell fizetni az árát.

extra.hu - igen, a telepítés jól megy, .htaccess, mod_rewrite nuku; valamint az rss feedeket nem hozza be (mármint ha más oldalról akarsz megjeleníteni rss-en keresztül tartalmakat, na az nem megy…)

Azt mondjuk nem próbáltam ki, meg még plugineket se.

Hello mindenki, akkor fussunk neki:











WP 2.0.5 az eszköz, alatta a pluginpakk: Admindropmenus, akismet, widgets, quickstats, Firestats, eventcalendar3+widget, peter’s date countdown. Theme widget ready, 3 col., kellemes; egyéb stat a statcounter.com-ról jön.




  • atw.hu: ingyenes tárhelyén borzalmas, a hirdetések miatt (is). üres lapok.




  • phpnet.us: gyorsan felejtsük el, ugyan nagyon kellemesen műxik 3 napig kb, utána hiphopp, lap eltűnt. A “miért” kérdésre megerőltető válasz: csak, egyébként meg túl nagy erőforrásigénye volt, a szerverek nem bírták. Komoly szerverek lehetnek :slight_smile:




  • byethost.com: na ez érdekes volna, ha hajlandó volna normálisan kezelni a mysql-t, nekem egyszerűen összerogyott telepítés után 24 órán belül kb. 4 alkalommal; pedig van autoinstall is wp 2.0.5-re




  • 1111mb.com : .htaccess elfelejthető




  • 110mb.com : na most itt van a blogom, de hamarosan keresnem kell valami mást, ugyanis rendszeresen fagy az adatbázis, néha csak úgy leáll a szerver órákra (ez olyan két-három naponta előfordul), semmiféle ping meg ilyesmi nem megy, -htaccess-t nem igazán lehet feltölteni (mondjuk én nem is láttam még ilyen file-t, csak tudom, hogy kellene); azt mondják, dobj egy support ticketet, és ők majd felteszik, na ez kamu, én kb. egy hónapja kértem. Alternatív módszer, hogy htaccess.txt-t töltsünk fel, és majd ők átnevezik. Hát én feltettem egyet a root-ba, de semmi nem történt. Ez a szerverleállásokkal együtt elég gáz, tehát hagyjuk őket is. Ja, még a beépített adatbázis-mentő plugin sem működik.











    Ennyit tudtam :slight_smile:

Már vannak tárhelyek 6990/ft/év akkor mi értelme ennyit szívni vele,ha valaki komolyan akar blogozni akkor gondolom nem viseli el a free tárhelyek reklámait ,meg a biztonsági





okokból letiltott PHP függvényeket,meg esetleg a .xxx.xxx domaint











Bye!

de találtam egy kurvajó külföldi freehosztingot sztem egy próbát megér











www.zendurl.com

Az extránál nekem 2 wp blogom van, mindkettőnél a multkor elszállt az adatbázis. Csak úgy. Meg néha nem megy az sql szerver pár percre.

Asszem akkor naponta fogok menteni :smiley:











Mondjuk én extrán szerintem csak ideiglenesen vagyok. Ha lesz pénzem, akkor úgyis ATW All-In-One lesz belőle. 25 ezer forint / 2 év áron már egész korrekt dolgokat nyújtanak.


Kelytha wrote:

Asszem akkor naponta fogok menteni :D





Mondjuk én extrán szerintem csak ideiglenesen vagyok. Ha lesz pénzem, akkor úgyis ATW All-In-One lesz belőle. 25 ezer forint / 2 év áron már egész korrekt dolgokat nyújtanak.





Te tudsz rendesen menteni az extrán? Mert a wp backup nálam sosem képes teljes dumpot csinálni (pedig csak 800Kb körüli az adatb), mindig lemarad minimum a fele. Ha meg az extrás myadminból csinálok egy exportot, akkor az sql fájlban a mezők tartalmánál nem a szöveget látom mint a wp által létrehozott sql fájlban, hanem ilyen kilóméteres számsorokat. Még nem próbáltam egy ilyen dumpot újból feltenni, de szerintem nem menne tökéletesen.





Kipróbáltam, mégis tökéletes lesz az extrás dump visszaimportálása.

Jaja, megy az. MyAdmin szerencsére olyan, hogy azt azért fel bírja dolgozni, amit ő csinált :smiley:

Szia egy blogger Szegedről, a 110mb.com-on nincs reklám, és a tán csak a sendmail() függ van tiltva, de azt is fel lehet oldani. A zendurl meg tényleg nem tűnik rossznak, bár én a xxx.xxx.xx subdomaint elviselhetőbbnek tartom, mint a zend-es xxxx.xx/xxx-t.

Mindkét blogom az ATW-van. Azóta még annyit nem káromkodtam. Állandóan lefagy az adatbázis, néha pedig csak fehér oldal látszik, persze a reklámcsík az ott van!





Egyszerűen elegem van. Gyűjtök valami fizetősre, csak működjön rendesen.

Szerintem tökéletes megoldás, ha a phpmyadmin -ban csináltok exportot, sőt én soha nem használok mást.





Mindegy milyen a portálrendszer, az is mindegy mekkora az adatbázis, szerintem ez a legtisztább.











Nekem van blogom az extrán, nincs vele különösebb gond. A .htaccess is engedélyezve van, max van olyan funkció ami tiltott, én pl azzal (is) szoktam védeni az admin könyvtárakat. Most már van 24 órás support, szinte minden kérdésre azonnal válaszolnak, ilyen még fizetős helyen sincs magyarországon sehol. Van már náluk 2 éves portálom is, nekem sose volt adatvesztés, vagy hogy az adatbázis elszállt volna… mondjuk azért mindig le is van mentve:), ja és nem teszik frame-be az oldalt, ami sok gondot szokott okozni, nincs reklám és lehet saját domain-t is használni:)











Fizetős helyen az intrexnél van tapasztalatom, amit próbáltam az minden simán ment.

Pontosan mit tiltanak az extrán? A mail függvény működik, vagy korlátozzák, mint az atw-n?

Szia!











A mail függvény biztosan működik. Más cms -eknél a webes feltöltés is, a wp -nél nem próbáltam még, de valószínűnek tartom, hogy itt is megy.











Ha belépsz az extra.hu -n, szolgáltatásaim, chat, és ott van egy olyan, hogy 0-24 support szoba, ahol mindig van valaki az extra részéről és válaszol mindenre.











A magam részéről csak azt tudom javasolni, hogy valahol fizessetek elő egy webhostingra, ami alig több mint egy ezres havonta és nem lesznek ilyen gondok.

Az extrán napi 50 mail mehet csak.

Tud valaki segíteni abban, hogy lehet az atw-n visszaállítani a lementett adatbázist? Törölnöm kell előtte a jelenlegit?





Költözni akartam, az atw-n beállítottam az új címet. Az extrán pedig nem tudtam importálni az adatbázist.





Ha az atw-n az adminba szeretnék belépni nem sikerül. MySQL adminjában kézzel visszaírtam a régi címet, de semmi.


jupe wrote:

Tud valaki segíteni abban, hogy lehet az atw-n visszaállítani a lementett adatbázist? Törölnöm kell előtte a jelenlegit?


Költözni akartam, az atw-n beállítottam az új címet. Az extrán pedig nem tudtam importálni az adatbázist.


Ha az atw-n az adminba szeretnék belépni nem sikerül. MySQL adminjában kézzel visszaírtam a régi címet, de semmi.





Nekem sikerült költözni Extra.hu-ra. wp--böl elég ha készítesz egy mentést az új helyre meg felraksz egy új wp-t aztán ha mindennel kész vagy csak feltöltöd a wp-s mentést és kész. >> persze a régi helyen nem bántottam semmit sem, így az nem sérül :)





Egyébként eltekintve a hiányosságoktól az extra-n elég negy tárhely van egy saját blognak , nincs reklám csík és teljsen ingyenes - szóval sztem elfogadható. Na persze mndenben lehet hibát is találni, még egy fizetős tárhelyen is..

Sikerült végre! Így ahogy mondtad már ment könnyen. Én először közvetlenül az sql-t akartam frissíteni, csak vlószínűleg nem volt kompatibilis a kettő.











Viszont egy hibára akadtam az extrán:





ha sima látogatóként írok hozzászólást, akkor nem küldi el, hanem ezt írja ki:











Project-Id-Version: Translate WordPress to Hungarian POT-Creation-Date: PO-Revision-Date: 2007-01-26 00:56+0100 Last-Translator: Makó Tamás Language-Team: Tom MIME-Version: 1.0 Content-Type: text/plain; charset=utf-8 Content-Transfer-Encoding: 8bit X-Poedit-Language: Hungarian X-Poedit-Country: HUNGARY X-Poedit-KeywordsList: __;_e X-Poedit-Basepath: c:worxtomwordpress.huwordpress2.1wordpress Plural-Forms: nplurals=1;plural=0 X-Poedit-SearchPath-0: .











Neked működik rendesen?Belépve megy simán)

jupe,





tesztelni akartam a hozzászólást az oldalodon, de kötelező lett (közben?) a regisztrálás - igy már tárgytalan, mert a) nem lehet látogatóként kommentálni; elvből soha nem regisztrálok blogokon csupán a kommentálás kedvéért.