Wordpress és ATW?

Sziasztok!





Sosem foglalkoztam még a WordPress-el.





Most belevágtam, de egyből kudarc fogadott.





Az ATW-n van tárhelyem és oda másoltam fel a WP-t.





A telepítés indításakor ez fogadott.









Quote:

ďťż


Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wordpress/wp-config.php:1) in /wordpress/wp-admin/install.php on line 36








Illetve az ékezetes karakterek így jelennek meg:





Quote:

�dvÜzlet! Ez itt a WordPress híres, 5-perces telepít�programja! �rdemes åtolvasni az ilyenkor szokåsos ReadMe oldalt, de akår bele is våghatunk rÜgtÜn a telepítÊsbe. EgyÊbkÊnt, csak ki kell tÜlteni alul az informåciót, Ês lehet�vÊvålik a vilåg legrugalmasabb Ês legjelent�sebb szemÊlyes kÜzzÊtÊteli platformjånak hasznålata.








Mivel a joomla-val is hasonlóképp jártam, felmerült bennem, hogy talán az ATW-vel lehet a gond?





AZ ATW védelmében.


Van saját tárhelyem és saját domain-em is, de jelenleg még is az ATW-t szeretném használni.


Miért?


1. Mert van több ATW-s oldalam ami igen jó helyezést ért már el a google-ben. Nem hiszem, hogy célszerű lenne hagyni a domaint.


2. Pár éve saját kútfőből azt ötlöttem ki, hogy a saját domain-em tartalma körül, szatelit oldalakat (általam kitalált fogalom;)) hozok létre ingyenes domaine-ken. Ezeken kapcsolódó (értékes) tartalmakat helyezek el és belinkelem a fő oldalt.


...és úgy néz ki ez működik. A saját domain egy 150.000-es kulcsszóra 2-ik, míg az ATW-s szatelit oldlak egyike 5-ik.








A kérdés: Van megoldás ATW-re is?


Mi lehet a gond?


Sajna ezen a területen nem nagyon vagyok otthon, így komly programozói ismereteket igénylő válasz nálam szóba sem jöhet...:(


Előre is köszönöm a segítségeteket.

Szerintem keress rá itt a fórumon a ‘tárhely’ szóra.





(sok okos dolgot olvasharsz). :slight_smile:











“Cannot modify header information”





ez is leíródott párszor. :wink:

párszor?! hmm végső soron a pár száz is pár…

Nos, eddig ketten is leírtátok, hogy mennyire ostoba is vagyok. Köszi.





Bár ez nem segítség. Magam is tisztába voltam ezzel.





Ezért regisztráltam be ide a fórumon való 40 perces keresgélés után.





Most a “válaszok” elolvasása után újfent 40 percet áldoztam a fórumon való keresgélésre.





Túl sokra nem mentem.











Az install-bam megpróbáltam átírni a az utf-8-at utf8_hungarian_ci-ra, hátha ez hozza a megváltást.





eredmény nincs.





A telepítésbe lépve semmi változás, ugyan azok a furcsa karakterek fogadnak.:frowning:





Pech.











Most kis pihi, majd este keresgélek tovább.





Remélem mire a teljes fórumot sikerült végigböngésznem találok valami megoldást…











Tanács az újaknak: NE kérdezz! Keresgélj a fórumon!





Ha nem találod a megoldást, állj tovább!


'slamx' wrote on '2010-02-03:




Ne érezd kényszernek, hogy az előtted lévőt idézzed! Felesleges!








Senkinek sem jó az elején kudarccal szembetalálni magát. Biztos ez okozta, hogy kicsit túlérzékenyen vetted a válaszokat. Ebben a két válaszban senki nem mondta Neked, hogy ostoba vagy. Ezt csak azért tudom, mert én az elején sokkal "véresebb" kritikát is kaptam a kérdéseimnél. Túléltem. És azóta is kérdezek, ha nem értek valamit. A fejemet még senki nem harapta le érte :)





Szerintem kérdezz nyugodtan továbbra is.

pl.hgrg :





" Csatlakozott: 2006-12-29 "











És sokan azt gondolják , hogy pl. 40 perces keresgetéssel megváltható a világ?











Kérdezz nyugodtan :wink: .Eccerűen ez a probléme már annyiszor kijött itt ,





hogy az ittlévők megcsömörlöttek tőle. :slight_smile:

ennyit magyarázni egy link miatt: http://forum.word-press.hu/topic/1556-cannot-modify-header-information-headers-already-sent-by-hibauzenet/

[off]Bocsi,





Egyszerűen nem tudtam, hol van :frowning:





(és keresés helyett más dolgom is volt)





Köszi[/off]

@slamx





40percet kerestél? Ezt most komolyan mondod vagy hülyének nézel?!





http://www.google.hu/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ahu%3Aofficial&channel=s&hl=hu&source=hp&q=cannot+modify&meta=&btnG=Google+keresés











vagy varázshatalmam lenne?!

hmmmmmm…





újabb 40 perc és az eddig működő WP telepítés aminek azért volt formája csak kiírt egy hibaüzenetet és furcsa karakterekkel jelent meg most már formáját vesztett furcsa karaktereket tartalmazó káosszá vált.:frowning:











A segítő sorok is kicsit ellentmondóakká váltak.





hgrg szerint az egész megoldás kulcsa mindössze 3 másodperc lett volna.





Rozi - aki szerint eddig ez már ezerszer leíródott - most furcsa mód arra váltott, hogy a megoldást tartalmazó linket azért nem dobta a képembe, mert nem volt elég ideje rá, hogy előkeresgélje…:((











Vakarom a fejem.





Na most akkor a megoldás kulcsa 3 másodperc vagy annál még is komolyabb munka, mint beírni a fórumra, hogy “ott van előtted a megoldás, ezerszer leírták, keresgélj!”…??





No, mára ennyi a WP-ből.





Holnap mindent törlök és kezdem elöről…











De van már hexa editorom!:slight_smile: (vagy mifene!) Bár azt a 3 karaktert amit ezzel látnom kellene nem láttam.





(Bár lehet, hogy nem is karaktert kell keresnem, ha nem space-t? Igaz az is karakter, csak nem látszik!;))











Sebaj! Holnap friss fejjel újra elkezdem ezt a pofonegyszerű feladatot és megpróbálok a végére járni.

Ügyes vagy! :wink:





(ez a rozi furcsamód néha ilyen(lehet mikulás van?) , lassan már megtanulja kivülről azt a hibaüzit)











:slight_smile:

na igen, a Hírös WordPress 5 perces telepítésből így lett a kezdőknek 5 napos telepítés - na persze, ez nem a Wordpress hibája, de még csak nem is a kezdőké…, egyszerűen így elbaszta ezt a régen valóban egyszerűnek mondott telepítést a Windows.











http://hu.wikipedia.org/wiki/UTF-8





[…] Egyes Windows-os programok a fájl elejére írt 0xEF,0xBB,0xBF bájtsorozattal jelzik, hogy UTF-8 kódolású fájlról van szó; ezt néha UTF-8 BOM kódolásnak hívják. Ez a bájtsorozat ugyanis az U+FEFF Unicode-azonosítójú bájtsorrend-jel (angolul byte order mark, röviden BOM) UTF-8 kódja; a BOM karakter normális esetben UTF-16 kódolás elején állva azt jelzi, hogy a kétbájtos számok kisebb vagy nagyobb helyiértékű bájtja van-e elöl. (UTF-16-ban ugyanis az U+FEFF karakter kódja 0xFE,0xFF, a két bájt felcserélésével kapott 0xFF,0xFE pedig nem érvényes UTF-16 kód.) UTF-8-ban ennek a karakternek elméletileg nincs jelentése, így használható a kódolás jelzésére, azonban ez megtöri az ASCII-kompatibilitást, így nem javasolt. Az így kódolt PHP fájlok például a weboldal elején megjelenő  karaktersorozatot eredményeznek. […]











anno úgy 2007 évek előtt a jegyzettömb és a többi program nem csinálta ezt (nem is volt ilyen probléma), azóta viszont mindegyik fájlba belepakolja ezt a honlapépítést bosszantó kódolást.











Így a Hírös WordPress 5 perces telepítés ilyesformán módosul





http://dokumentacio.word-press.hu/telepitesi-utmutato











A WordPress telepítése











A WordPress a telepítés egyszerűségéről is ismert. Többnyire a WordPress telepítése nagyon egyszerű, és kevesebb, mint öt perc alatt kivitelezhető. A következő telepítési útmutató két módon segít: választhatod a //Híres 5 perces telepítés// leírását, vagy a részletes telepítési leírást.











Amire szükséged lesz a telepítéshez











Szükséged lesz a website-hoz illetve a szerveren tárolt mappáidhoz való hozzáférésre és a következő szoftverekre:











Hozzáférés a webszerverhez (shell vagy FTP)











Szövegszerkesztő (nem Word!)
>>> :smiley:











Egy FTP kliensre (amennyiben a WordPress-t távoli szerverre telepíted)











Általad választott böngésző

[off]Egyre inkább az a benyomásom, hogy Bill Gates és csapata szinte minden hibában szerepet játszik és egyre több dologért szidható :wink: [off]

No, töröltem mindent, WP újra átpakolva.





Eljutottam a kiindulási állapothoz.



Quote:

�dvÜzlet! Ez itt a WordPress híres, 5-perces telepít�programja! �rdemes åtolvasni az ilyenkor szokåsos ReadMe oldalt, de akår bele is våghatunk rÜgtÜn a telepítÊsbe. EgyÊbkÊnt, csak ki kell tÜlteni alul az informåciót, Ês lehet�vÊvålik a vilåg legrugalmasabb Ês legjelent�sebb szemÊlyes kÜzzÊtÊteli platformjånak hasznålata.








Notepad++ elővéve, de biza nem látom a wp-config.php-ban azt amit látnom kellene és törölnöm.:(











Lehet, hogy végül nekifutok a telepítésnek ilyen karakterekkel is, aztán majd meglátjuk mi lesz.


Illetve egyre erősen hajlok afelé, hogy ha a probléma amivel szenvedek annyira piti, mint ahogy némely kommentekből kitűnik, feldobok valakinek 2000Ft-ot. 5 perc munkáért ez talán elég lehet...





Azért még futok pár kört, mert szeretnék a dolog végére járni és ideírni a topic végére a megfejtést, hogy az utánam jövők már ne szenvedjenek ezzel...







[attachment=68:wp1.jpg]

slamx.











Ha már áldozol rá pénzt, akkor miért nem jössz fizetős tárhelyre? Minden hülye gondod egycsapásra megoldódna ezzel:





http://forum.word-press.hu/topic/1563-hostgator-tarhely/

nem





slamx előbb olvasni kell megtanulni, nem csak átbogarászni… Notepad++ = átállítod a kakaterkódolást vele. HEXAEDITOR (már nem is tudom minek tépem a számat) = LÁTOD A PISZKOT! (komolyan csinálok egy csomagolt filet kb 80M környékén amibe lesz: .txt lépésről lépésre minden kérdés után feltéve (ugye nem tudod jobban, nem hagyod ki, nem ugrod át, nem hiszed h a másikkal is mennifog) valami video amiben megmutatom h EZ után IDE klikkejjé… meg a 2 exe… és elnevezésük EZZEL_ALLITOD_ANSIROL_UTF8ra.exe meg EZZELSZEDEDKIABOMOTELOLE.exe)





talán… talán… de nem hiszem h így jobban menne…

hitetlen: A válasz a topic nyitó bejegyzésben van. VAN fizetős tárhelyem, nem is olcsó. (Mediacenter)











hgrg: köszi a választ. örülök, hogy nem váltasz stílust.:wink: Ez az, ez kell annak aki programozói előképzettség nélkül jön ide…





(Röhejes, hogy html sablonok átírásával elboldogultam eddig, de a nagyon egyszerű WP-n egy ennyire egyszerű dolgot, ilyen segítőkész magyarázat mellett sem tudok megcsinálni…! Már engem bánt a dolog!)











Ez a magyarázat kb. annyit ér, mintha egy számítógépet alig ismerő afrikai benszülöttnek magyaráznál el így egy mailcímet:





hgrg kukac hgrg pont hu





NEM IGAZ, hogy NEM ÉRTED!!!





Mondom még egyszer!! KKKKUKKKACCC!





Ezt gépeld! Ne mást!





…és a végén már üvöltenél, hogy a szerencsétlen idióta egy ilyen egyszerű dolgot, mint “kukac” végre felfogjon!





Pedig csak meg kellene fognod az ujját és rámutatnod a @ jelre és azt mondani: Ezt nyomd meg!





(…vagy nem szenvedni vele!;))











Persze, tudom ez a példa rossz.





Meg különben is…


'slamx' wrote on '2010-02-04:




hitetlen: A válasz a topic nyitó bejegyzésben van. VAN fizetős tárhelyem, nem is olcsó. (Mediacenter)








Ja ok, csak a topic címét néztem: ATW


Illetve nem olcsó vagy drága..., így nem lehet szolgáltatót választani: lásd, az egyik legrosszabb szolgáltatót választottad + a problémád ugye.





Amit mutattam linket, ott nem lenne problémád.





Amúgy ezzel láthatod azt a három karaktert: http://www.hhdsoftware.com/Products/home/hex-editor-free.html





de pl. a karakterproblémádra ez sem megoldás. Egyszerűen kaki a szolgáltatód... de ha te szeretsz kínlódni, maradj ott.

@slamx:




  1. notepad++ megnyitod 1. wp-config.phpt 2. az aktuális sablonod MINDEN file-ját. 3. megnézed a Formátumban, hogy UTF8 Bom nélküli-re van e kódolva. Ha nem: alakítás UTF8-bom nélkülre (valószínűleg ansi-s lesz)




  2. hexa editor találtál már? (google > free hexa editor) letöltöd, megnyitod 1. wp-config.phpt 2. az aktuális sablonod MINDEN file-ját.





    Ha találsz benne 3db szutykot a normális karakterek előtt… akkor kitörlöd.





    DE





    ezt leírtam már én magam vagy 4x. így lépésről lépésre. nem hiszem el, hogy nem találtad meg egyszer sem.





    csak KERESNI aztán ÉRTELMEZNI kellene…





    @hitetlen





    látom h hostgatormániákus vagy, de ez kivételesen NEM tárhelyprobléma…