WordPress 3.3

Már korábban is eljátszadoztam a Wordpress.com-on pár órányi fordítással, csak győzzétek válogatni!





De azért nem kell félni, nem Gugli Transzlátorosak :stuck_out_tongue:

Igazából a wpcom annyira nem életbevágó, azzal sosem fogunk végezni :slight_smile:











De bbPressben tegnap én is betoltam egy 15%-nyi fordítást :))





A végén a nagy meglepetésre még kész leszünk vele :wink:

Bármi megtörténhet még :wink:





Én is belerakok pár sort…

A 3.3-hoz, akinek script-es gondja akadna:





http://wordpress.org/extend/plugins/hotfix/

Egy buta kérdés: Az oldalaim wp3.2 rendszeren futnak. Nincs gond vele, tökéletes működik, sebessége is jó. Érdemes e frissíteni egyáltalán?





Az új funkciókra jelen felállás szerint nincs szükségem, biztonsági javítás ha jól tudom nem került az új verzióba











üdv Hungi

Mindig kerül javítás az új verzióba.

Hungi ha érdekel, hogy pontosan mi kerül az új verzióba iratkozz fel a wp-SVN listára, kapod a maileket dögivel :slight_smile:





persze lehet frissítéskor mindenre diff-elni csak minek…

Sebességre érezhetően gyorsabb lett a 3.3 és nekem a drag-n-drop feltöltő kimondottan tetszik (flashen keresztüli proxy authentikációval együtt is működik, ami nagy szó, a korábbi nem ment).

Tényleg gyorsabb lett, de ez idővel a webmestereszközökben is látható lesz. :slight_smile:

A különböző nyílt forrású rendszerek nagy előnye és hátránya pont a nyíltságuk, hiszen forráskódjukba mindenki beleláthat, így egy-egy hiba, biztonsági rés ( amivel könnyedén feltörhetik az oldalt ) gyorsabban derül ki. Nagyon fontos tehát, hogy mindig naprakészen tartsuk az alaprendszert, ezért elengedhetetlen a frissítés, akár csak 3.2-ről 3.3-ra.

ha közelebbről érdekelnek sebezhetőségek melyek napvilágra kerültek: exploit+wordpress "nehogy már egy script kiddie-vel kelljen bajlódnod :slight_smile:

Sziasztok!





Nem tudja valaki véletlenül, hogy a 3.3.1-es magyar változata mikor lesz eléhető az automatikus frissítéseknél?

Az első naptól elérhető.

Köszönöm a választ! Nekem csak az angol nyelvűt ajánlja fel. Na mindegy, akkor marad a kézi telepítés.

Kattints rá, és vagy előjön a frissítés után, vagy nem :slight_smile:

Estét mindenkinek!











Most raktunk frissen egy wp-t,és posz írásnál ha videót linkelek vagyis a youtube-share-embed ami kódot kinyerek azt copy paste-zem a poszba és nem jelenik meg a videó hanem csak a kód.Volt már ilyen velem ,de már egy órája gondolkodok hogy mi lehet a gond,pluginokat is tettem fel,de nem akar videó lenni…











üdv

Html nézetben tedd bele az embed kódot. De egyébként ha csak a videó url-t teszed be, akkor ő automatikusa átalakítja videóvá.

Kijött a 3.3.2, mely igazából több kisebb hiba javítását tartalmazza, kritikus jelöléssel egyik hiba sem volt jelölve.





Amik javítva lettek: http://core.trac.wordpress.org/log/branches/3.3?rev=20552&stop_rev=20087

Persze, ugyanez az információ elérhető a saját wp-d vezérlőpultjáról is, hiszen a magyar nyelvi verzió is fenn van, és frissíthető, sőt, ajánlatos is frissíteni a biztonsági hibák javítása okán. :slight_smile:

Megjelent a 3.3.2-es verzió. Nekem az előző van, az volt az első Wordpress-em, még soha nem kellett frissítenem. Kérdésem az lenne, hogy elég-e csak a frissített fájlokkal fölülírni a régieket? Megvan adva az új verzióban mit frissítettek, elég-e, ha csak ezeket másolom rá a régiekre, vagy mit kell tenni?