WordPress 2.5.1 magyarul is

Kérdésed, vagy véleményed van a(z) WordPress 2.5.1 magyarul is című tartalommal kapcsolatban?
[A teljes cikk itt olvasható: WordPress 2.5.1 magyarul is]

Gyors munka! És hol van?

Izgalmas lehetett, ha te közben wp-t fordítottál :smiley:

Nagyon jó volt a webconf :)

De muszáj, hogy gép legyen előttem... Akkor meg már csinálnom kell valamit. Igazából 4-5 új kifejezés volt, meg egy pár régit kijavítottam.

Gondolom ennek is még ugyanaz az admin felülete mint a 2.5-nek…

Persze! Jelentős dolgok nem változtak!

Olyan ~80 bugfixet tartalmaz a 2.5.1-es kiadás.

A nyelvi csomag pedig olyan 10-12 kifejezésben tér el az előzőtől, plusz abban, hogy tartalmazza a teljes kubrick témát magyarul.

És az extrás bogár az adminba mikor lesz javítva? Vagy azt nem lehet?

Biztosan javítják majd igen. (ha még nem tették meg)

csak nálam történt meg az, hogy amint feltettem ezt a magyar verziót, miközben írtam a bejegyzést 1 másodpercenként amutómatikusan mentett, miközben percenként szokott menteni. s:

Én is tapasztaltam.

Még keresem az okát, de nem hiszem, hogy a magyarításon múlik.

pedig a sima 2.5.1nél nincs ilyen, jelenleg is azt használom, és működik.

Megtaláltam a hibát.
Megcsináltam a javítást, az ez után letöltött csomagok már a javítást is tartalmazzák. A változás elérhető ezen kívül a hivatalos i18n SVN repositoryban.

Akit pedig a hiba miértje érdekel, az itt találja rá megoldást:

köszi! (;

azt gondolom, hogy a csomag hibas. a wp-includes mappaba raktatok bele a languages konyvtart, mikozben annak a wp-contentben lenne a helye. emiatt ures oldal jon be, ill. be sem jon semmi.

Sziasztok

Extránál admin bejelnetkezésnél FF-el, a bug egyszerűen megoldható:
wp-adminincludesdashboard.php -ben:

363. sor után egy echo '<!-- -->'; beszúrása után az extrás script nem fut le így nem is okoz hibát, ami miatt nem töltödik be az oldal.

A teljes rész így néz ki remélem ebből már megatlálja, akinek kell:

} else {
echo '<!-- -->';
echo '' . __('This dashboard widget queries Google Blog Search so that when another blog links to your site it will show up here. It has found no incoming links… yet. It’s okay — there is no rush.') . "n";
}

UI: Bocs ha rossz helyre írtam...

találtam benne egy kis hibát: előnézet helyett elnőnézet van írva :smiley:

egyébként köszönet a fordításért

Mor Tuadh, köszi :)

Pene, nem ezen múlik. A hivatalos dokumentáció szerint wp-includes/languages és a wp-content/languages könyvtárak egyaránt működnek.

De, ha pl. megnézed a leírást a WordPress könyvtár és fájl struktúrájáról, akkor láthatod, hogy a wp-includes/languages könyvtár szerepel a listán, míg a wp-content/languages nem.

Sziasztok.

DeM: érdekelne ez a megoldás, ki is próbáltam, de hibát ad vissza. Az a rész pedig nálam nem is a 363. sorban van, hanem 2-3 sorral lejjebb, nem tudom ez számít-e. ha valaki tud valami megoldást, az kérem írjon ide, vagy az e-mailemre. :slight_smile: Köszönöm.

lehet, hogy igazad van, de nekem nem mukodott, csak ugy, ha atraktam. mellesleg kosz a forditast!