WordPress 2.5.1 magyarul is

elárulhatná valaki,hogy többek között ez mégis miért van,illetve hogy miért nem tudok egyetlen postot sem publikálni…
2.3.1. után nem látom eddig értelmét,hogy váltsak.
*morcos

elnézést az amatőr kérdésért, most ismerkedem a wp-vel.
magyar telepítővel probléma nélkül felkúszott az extrára, mégsem tudom magyarra állítani a felületet. (telepítés is angol volt) hol szúrhattam el? (wp-content/languagessel is próbálkoztam…)

@DeM
Nekem ezt í hibát adja ki, ha megcsinálom, ahogy mondod:
Parse error: syntax error, unexpected T_STRING, expecting ‘,’ or ‘;’ in /nfs/extra/s/sh/shigure/wwwroot/wp-admin/includes/dashboard.php on line 367
Van rá ötleted, hogy most mi a baj?(Kimásoltam, amit beírtál, tehát nem lehet, hogy elírtam…)
Köszi!
Shigure

Siman aposztroffal cseréld ki a nyitó, és a záró aposztrofot is, és működni fog.

A szöveg formázónk, a magyar helyesírás szabályainak megfelelőre cseréli ezt, csak a programozásnak, valahogy mások a szabályai... :)

Kicseréltem én, de semmi. Most akkor a 363. sorba kell írni azt a kis részt, vagy 2 sorral lejjebb? Mert ahova DeM beilleszte, az két sorral lejjebb van, mint mondta.

Sziasztok!

Valami gond lehet a fordítással, fogalmam sincs mi, de a következőt tapasztalom (2,1,3 verzió óta használoma wp-t, de xcsak mint felhasználó…)

Telepítem a 2.5.1-et. Zsír, jól működik minden. Kifogtástalan. Ahogy azonban beírom a config-ba hogy hu_HU, az adminban ha törlök egy postot, vagy a blogrollban törlök, vagy valami hasonlót csinálok igaz hogy kitörli, azaz elvégzi a művgeletet, de ahelyett hogy kirná hogy x post vagy x link törölve, üres fehér lap jön be. És csak a vissza gombbal tudok visszatérni az adminba.

Ekkor fogtam kiszedtem az adatbázisból mindent, újra tettem az ftp-re a wp fájlokat, nem módosítottam a nyelvet, maradt az eredeti, ekkor minen jól működik. Ezért gondolom, hogy a hu_HU.mo fájlban lehet a hiba. De hopghy mi arról fogalmam sincs. Ötlet?

Én csinálok valamit rosszul vagy valóban a file-ban van a hiba? Jó lenne amagyarul használni a wp-t, sokkal könnyebb… Köszönöm, ha válaszoltok!

2.5.1-em van, magyarul, és semmi ilyesmi hibát nem tapasztaltam.

Az .mo fájlban alapból nem lehet hiba, mert amennyiben szintaktikailag valami nem helyes, nem is lehet lefordítani a fájlt.

Arról nem is szólva, hogy jócskán túl vagyunk az 1000 letöltésen, és még senki sem jelzett ilyen hibát.

Hm, akkor lehet hogy éb csinálok valamit rosszul?

A configban elvileg csak annyit kell csinálni hogy a megfeleő helyre beírom hogy hu_HU
nem?

Ezt csináltam, ekkor még semmi plugin nem volt a w-p-ben tök üres volt, és nagy fehér lap jött elő. 8-szor telepítettem újra a wp-t, más prefix-szel, hátha én követtem el hibát, de nem lett jobb. Na de majd kitalálom, mert ha csak nálam rossz, akkor biztos nálam van a hiba. Thx!

Én az extrán annál a bizonyos kódnál a dashboard.php-ben, nemes egyszerűséggel kommenté minősítettem az egész sort, vagyis elé írtam ezt: //
Ennyi. Gyönyörűen működik minden. Nem vagyok egy nagy web programozó, de kétlem, hogy ezzel nagy kárt okoznék az oldal, vagy a motor működésében. Ha mégis valaki úgy gondolja, hogy igen, az kérem szóljon.

Hali!
Ebben a verzióban hol lehetséges a szöveget formázni?
Most azokra gondolok, hogy: hivatkozás egy mondantra, félkövér betű, dölt betű stb.

Ui.: Hol tudom megnézni, hogy összesen mennyi megjegyzés van az oldalon?

Szia, először is, mondjuk a 2.6 magyar verzióját ajánlanám, ami ma jelent meg.

A vizuális szerkesztőt a személyes beállításaidnál tudod bekapcsolni.

A hozzászólások megjelenítésére nincs megoldás 2.5-ben, a 2.6-ban viszont az admin rész főoldalán megtalálod :slight_smile:

Köszi szépen! Már töltöm is le a 2.6-ot!
Nagy arc vagy DjZoNe!
Köszi a segítséget!