Váltás bbPress-re?

Nem is olyan rég beszélgettem DjZone -al a váltás kapcsán. Én is amondó vagyok cseréljünk rendszert. A bbPress mégis WordPress -be épül be.

Sziasztok!





Szerintem maradjon ez. Bár egy monstrum, de szerintem az alternatíva nem lenne elég a jelenlegi összes opció kiváltásához.

@TomBarat!





http://bbpress.org/

Igen, a témát nem ártott volna úgy kezdeni, hogy egy kicsit bővebb ismertetőt adtok az új fórumról.





Ha már fórum, akkor érdemes minden létezőt átnézni és az után kiválasztani a legjobbat. Itt van például a Xenforo, ami a vb fórumból kivált tehetséges fejlesztőcsapat műve: http://xenforo.com Pont a kiválás miatt lett most a VB olyan, amilyen.











Ingyenes fórum esetén a legnépszerűbb a Phbb, a fizetősnél talán az IPB. Ez nem jelenti azt, hogy ezek a legjobbak, csak sokan lusták jól körülnézni.





Nekem mindegy, hogy melyik fórum lesz, csak tudjak írni, kaphassak értesítő emailt új hozzászólásra stb.

Jogos, gondoltam a többség tisztában van vele, hogy mi a bbPress, írok róluk.

Megnéztem a bbPrest, én várnék vele. A bal oldali fórum listázás mindenhol ott lehetne, szerintem az frankó lenne. Valahol középen, látható helyen lehetne a fórum címe. A dizájn lehetne igényesebb. Fogalmam sincs, hogy a témákra fel és le lehet e iratkozni. Talán a profilok rendben vannak.





Nem is tudom, elég nagy meló lenne nektek vele. Főleg a jelenlegi ipb adatbázis importálása a hozzászólások és felhasználók miatt. Ha nem sürgős, akkor a következő verziót érdemes lehet megvárni, ha tényleg sokkal jobb lesz.


'DjZoNe' wrote on '2011-12-19:




Nekem mocsok mód elegem van az IPB hátrányaiból. Pl. hogy az admin részt el kellett rejtenünk, mert folyamatosan feltörögették, és mivel nem nyílt forráskódú a dolog, leírás pedig nincs hozzá, megtalálni sem tudjuk, hogy miért, és hol.





Plusz ha marad az IPB, akkor a single signonnak nagyjából búcsút inthetünk.





Szerintem egy frissítés és pár védelmi kiegészítő után nem lesz ilyen probléma. Nálam sincs ilyen terű gond, érdekes. :) (Nekem 3.1.4 van, tehát újabb mint a tietek.) Egyedül a spam regisztrációk bosszantottak, de kérdés-válasz védelemmel ez is megoldódott.





'DjZoNe' wrote on '2011-12-19:




Nem szeretnénk kitapétázni, mindenféle olcsó szar szolgáltatóval.


Ezért magas a kerítés.





Tehát közepes áron nem is adhat valaki jó szolgáltatást? :) Évi bruttó 17.000Ft-ért tudok olyan tárhelyet, amin elfutna a wphu lapcsalád, megbízható szerveren.


Továbbá egy-két kiegészítéssel lehetne nézni, szűrni a dolgot: uptime robot %-os értékének mutatása a szolgáltató mellett, php beállítások megfelelőek-e, egy minta WP-s oldal a gyakoribb pluginekkel. Ennyi lenne. Így megoldható lenne, hogy olcsóbban is odakerülhessen szolgáltató, nem csak a már "nagyobb, pénzesebbek".





Szóval ezzel nincs magyarázva a dolog, hogy miért ilyen magas a "kerítés".





Fórumváltás meg tényleg csak akkor lenne célszerű, ha a funkciók nem csorbulnak. Plusz ha úgy is arculatváltást csináltok, akkor belefér a fórum frissítés is, nem? :)





Privát dolgokat szeretnél nekünk, akkor ide: csapat@word-press.hu Leírtam, hogy milyen feltételekkel teszünk ki. Ezek neked nem feleltek meg. Azért mert neked a feltételeink nem tetszenek, attól még nem fog változni az álláspontunk. :)





Nem is értem, hogy jön most ez ide. Januártól amúgy is megszűnik a tárhely oldal.

hali,





“single signon” mifélén gondolkodtok? opensso-t nem igazán sikerült használhatóvá tenni 2 nap alatt, sajna befejezték a támogatását oracle-ék…

hgrg, singlesignon alatt azt értem, hogy egy juzerrel lehessen jelentkezni,





mindehova, az alapoldalra, a fórumba, a fordítóba, stb.











Ezért akarok mindent natív WP authon megoldani, azzal tud, BuddyPress, bbPres és GlotPress is autholni.

Ilyen feladatokra nem jó az openid?

Az elméletileg jó lenne, viszont még mindig nem oldja meg a közös authentikációs cookie-t, hogy ne kelljen minden oldalra külön belépni.





Bár azt megoldja, hogy mindenhol ugyanazt a juzert használhassa az ember.

Indítványa elfogadva!! :smiley:

Azt azért sajnálnám, ha a régi tartalmat nem tudnánk többé elérni!











Boldog Karácsonyt!

A régi tartalmak természetesen költöztetve lesznek, ahogy történt ez 3 éve is.





Mi sem vagyunk a közösségünk és a saját ellenségünk :slight_smile:

hmm anno a költözésnél minden code-ba írt dolog elveszett





biztosak vagytok ebben az átváltásban? :slight_smile:





Inkább indítsatok béta üzemet és ha hűűűdejóóó akkor váltsatok.

Ez így lesz! :slight_smile: Tesztelünk.

Sziasztok





Hozzáértőként nem tudok hozzászólni de magánvéleményem az lenne, hogy cseréljétek le.





Szimpatikus a bbpress fejleszteni fogjátok tudni hisz nem vagytok zöldfülűek ebben a témában.





Teszt üzemben először is ahol lehet próbálgatni aztán ha minden király had szóljon.











Sok sikert hozzá :slight_smile:

Gyorsan az elején leszögezném, hogy fórumot még nem pakoltam össze, és csak a PHPBB-s fórummotort használtam, de annak is már kb 5 éve.





Szvsz, ha a programozó csapat kész egy ilyen szintű tuningra, akkor mindenképp vágjanak bele, ha másért nem is, kihívásként mindenképp megcsinálják :slight_smile:





Lehet, hogy egyszerűbb a bbpress, de pont a nyílt forráskód miatt lehet sokkal egyedibbé tenni, és olyan funkciókat integrálni, ami a jelenlegi rendszer alatt nem működne. Nem utolsó sorban pedig ott van a testre szabhatóság kérdése is. Olyanná varázsolják és akkor amikor akarják. Szerintem vágjanak bele, nem fogják megbánni, és 100, hogy mi sem fogjuk! :slight_smile:

Én is a bbPress mellett vagyok, bár azok a bbPress-alapú fórumok, amiket megnéztem, nekem nem igazán tetszettek, sem kinézetre, sem a funkcionalitást tekintve. Jó ötlet a tesztelés, mindenképpen érdemes lenne kipróbálni élesben, hogy a gyakorlatban is kiderüljön, vannak-e gyengeségei a szoftvernek. Már várom a tesztüzemet :smiley:

Rossz helyre írtam, elnézést, ide akartam írni: Linkjeim