Új oldal a családban: WPM.hu “És ez is WordPress!"

Bocs, nem néztem vissza, nálam még szept.1.


'Farkas wrote:




Szerencsére, nem én fogok ebben a kérdésben dönteni. :)





Személy szerint én azt mondom, ha megkérdeznek, hogy nevezzél csak, hiszen rengeteg munkád van benne, mint wp oldal érdemes is lenne bemutatni. Ugyanakkor a katalógus tekintetében én, a magam részéről, nemmel szavaznék - alapvetően két ok miatt:


- az én elgondolásaim szerinti nyelvi kritériumnak nem felel meg,


- az a bizonyos download valóban érthető, de áttételesen illegális tartalom-letöltésre irányul, a szerzői jogok megsértése kerekedhet belőle








Az első pontot aláírom, abban igazad van :(


A másodikba már pár szolgáltató bicskája is beletört, mert azt hitte amit Te, aztán mindig visszakozott amikor tüzetesen átnézte, megbeszéltük :)


Az oldalon lévő tartalom kizárólagosan legális. Tulajdonosai által ingyen biztosított, rádióban játszott, vagy élő felvételek. Egy kiadott vagy kereskedelmi forgalomban lévő szellemi termék nincs az oldalon, erre kínosan ügyelek :)





Mindegy, most úgyis hegesztem, ha záros határidőn belül végzek vele,akkor beküldöm, ha nem, akkor majd legközelebb.





Köszi :)

Mi lenne, ha pl. a header aljára elhelyeznél egy állandó sort, kiemelten, viszonylag feltűnően: “Az oldalon kizárólag legális tartalom található, illetve kizárólag legális tartalmat ajánlunk, a jogtulajdonosok által ingyen biztosított, rádióban játszott, vagy élő felvételek.”?











És máris kihúzva egy kényes méregfog… :wink:











Mellesleg, nem azt mondtam, hogy az oldalon illegális tartalom van, hanem a letöltés hivatkozás olyan helyekre mutat, ahol a szokásjog alapján feltételezhető, hogy szerzői jog sértés történhet.











Azt sem mondtam, hogy itt mindenki szent, de intézményesítetten (WordPress Magyarország) semmiképpen nem támogatjuk. Más dolog a saját lelkiismerettel elszámolni, és más dolog más kaszájával verni a csalánt… :slight_smile: :slight_smile:

nekem csak egyszer okozott eddig kellemetlenséget, amikor a túlbuzgó szolgáltató előbb csapta le mintsem kérdezett volna… Egyébként először felszólítanak, utána meg rájönnek :slight_smile:





kiírogatni nem fogom, ezzel a gőzzel azt is kitehetném, hogy “A tárhelyszerződésemben vállaltam h illegális tevékenységet nem folytatok és ez így is van!” :smiley:





sajnos igen feltételezhető, és sajnos kikerülhetetlen. miután nagyméretű állományokat osztok meg, ezért csak filehosting szolgáltatás jöhet szóba vagy torrent. (vagy ingem gatyám ráfizetem a saját szerverre+ a sávszélességre)





mit ad isten, mindkettőt igencsak warezre is használják… :slight_smile:





nem offolok tovább, tartalmilag rendben van az oldal, így max a nyelv miatt leszek elkaszálva. annyi szabadidőm sajnos nincs h teljes multilanguage-re megcsináljam worry.gif

Van egy érdekes mondás: “Nem elég becsületesnek lenni, annak is kell látszani.”











Ha ekkora gondot okoz egyetlen mondat kiírása, akkor ne írd ki, hanem élvezkedj azon, hogy mennyien esnek abba a hibába, amibe én is, meg a - szerinted - túlbuzgó tárhely-szolgáltató.











Ha kiírod, akkor is lesznek akik megkérdőjelezik, de akkor nyugodtan odairányíthatod a kezdőlapra, hogy “Na, mi kellene még?” :slight_smile:











Egyébként, a jellemzően warez tartalmat kínáló oldalakat sem szoktuk respektálni.

Bocs nem láttam (most sem találom) h figyelmeztettél már egyszer, a motor meg alapból betolja az idézetet.











Azért “okoz ekkora gondot” mert az oldal 60-80%-a nem magyar. Azoknak hiába írom.





Nekik eleve természetes (ha másért nem azért, mert a látogatók eleve tudják mi van az oldalon) és pont emiatt még kínos is a .hu-s végződésre tekintve hogy nálunk ilyeneket ki kell írni mert nem egyértelmű. Csak magamat járatnám le vele. Az is a hentesre nézve kínos, ha már azt kell kiírni az ajtóra, hogy csak igazolt származású húst árul. Ez csak itthon pozitív reklám, mert csak itthoni mentalitás az h mindenki a legrosszabbat feltételezi a másikról anélkül h előtte tájékozódna, vagy alapból azt venné természetesnek ami az is. Az ilyen emberek kedvéért nem írogatom tele az oldalt. Ők feltételezzenek amit akarnak. Azt az évi 1-2 “magyarázkodást” inkább kibírom mintsem napi 24 órában ott virítson egy ilyen felirat.





Te is azt gondoltad egy download gomb és a filehosting oldalak alapján h warezolok, fel sem merült Benned hogy nem promóznék egy illegális oldalt itt. (az más kérdés hogy elég nagy idiotizmus kell ahhoz h valaki legális oldalon népszerűsítse az illegális tartalmat, de ezek szerint ez is ki volt nézve belőlem… )

Na, látod! Néha a látszat csal. Nem azért jön fel az idézet, hogy ott hagyjad, hanem azért, ha valami van benne, amit fontos lenne visszaidézni, akkor megkíméljen a keresgéléstől. Ha nem kell, akkor egy kijelölés és egy Delete. :slight_smile: :slight_smile:











Nem katasztrófa, hanem szabályzati és praktikai okokból van ez így.











Nekem más a felfogásom bizonyos dolgokban: ha az oldaladról a letöltés gomb olyan oldalakra mutat, amelyek szinte mindegyike közismerten warez tartalmakat rejt/kínál, akkor - ha ettől elhatárolódsz és különbözöl - kiírod, és ez esetben nem égő.











A húsboltos példáddal egyetértek, azzal viszont nem, hogy ez magyar szokás. Nem, ezt átvettük a nálunk fejlettebb marketing-technológiából. Meg mást is, ami szintén nem igazán passzol hozzánk. :slight_smile: :slight_smile:











Mindegyis: kérlek, zárjuk le ezt az off-olást, hadd szóljon a téma arról, amiről szólnia kell. A Presszóban még lehet erről beszélgetni.

Pár napot csúszik az oldal indulása. Előreláthatóan hétfőn publikáljuk.

Magam nem küldtem be végül egy oldalt sem, de ennek ellenére nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz. Már ha megérem a hétfőt, akkor megnézem.











Egyébként hányan készítitek? Van külön designer is? Vagy hogy megy ez? Engem érdekelnek a technikai részletek is. Persze, csak ha van kedvetek/időtök erről írni. Én örülnék neki, ha ilyesmiket is megosztanátok.

Lesz belőle valami?

Még nem fejeztük be az oldalt. Némi csúszás van. Frissítettem az indulás dátumát. Ez a végső.

Köszönjük (:

Elkészült a " És ez is WordPress! " kódnevű projectünknek a weboldala. [s:2psuo1wm]Tesztelések után a j.héten folyamán publikáljuk az oldalt. Előreláthatólag szerdán.[/s:2psuo1wm] Amit minden bizonnyal 1-én publikálunk. Természetesen az érdeklődőknek email-ben jelezzük. Kellemes hétvégét nektek!











Update:





Apró hibát fedeztünk fel a teszteléskor.

Én is beküldtem, de sehol nem láttam a kiírásban, hogy csak magyar nyelvű lehet az oldal.

Elindult az új oldalunk ( http://wpm.hu ), amin keresztül szeretnénk bemutatni mindenkinek, milyen is az WordPress-en alkotni!

Miről szól a WPM.hu oldal?

Emlékszel arra még, amikor az első honlapodat összeállítottad? Feltöltötted valamelyik tárhelyre, majd átkocogtál a barátodhoz/barátnődhöz, és izgatottan néztétek, ahogy ficereg, izeg-mozog, csillog-villog. Büszke voltál rá, ugye?

Valljuk be őszintén, a honlap-készítés valamiféle kiváltság volt, szent áhítattal néztünk arra, aki mindenféle varázskódok irkálásával képes volt megjeleníteni szövegeket, képeket, feliratokat.

Nagyjából úgy tíz évvel ezelőtt kezdtek megjelenni azok az úgynevezett CMS-rendszerek (tartalomkezelő rendszerek), amelyekkel az egyszerű földi halandó is képes volt összeállítani magának honlapot/blogot, mintegy négy-öt éve pedig már olyan szintre jutottak, hogy valóban bárki képes egy szövegszerkesztői ismeretnek megfelelő tudással majdhogynem profi oldalakat összeállítani.

Elfogultság nélkül mondhatjuk, hogy az ilyen rendszerek közül is magasan kiemelkedik a WordPress (ezt a díjak sokasága is bizonyítja). A WordPress-szel szinte elegendő nyomogatni a billentyűket, húzogatni az egeret, és úgy épülhet a honlap, mint egy profi legó-vár.

A szándékunk az, hogy legyen egy olyan honlap, amelyik összegyűjti a WordPress tartalomkezelő rendszerrel alkotott honlapokat; egy bemutatkozó oldal, egy katalógus, egy kiállítási hely.

Nem számít az, hogy valaki fiatal, vagy öreg, programozó, vagy alapszintű felhasználó, a lényeg annyi, hogy a honlap gépháza alatt a WordPress dolgozzon.

A WordPress Magyarország nem titkolt célja, hogy népszerűsítse a WordPress-t, hogy minél többen kedvet kapjanak használatára. Teret adunk itt szinte majdnem minden szintű és rangú honlapnak (a “majdnem minden” úgy értendő, hogy – teljesen érthető okoktól indíttatva – összeállítottunk egy Beküldési szabályzat-ot, és aki a szabályzatban leírtakat betartja, annak megjelenítjük honlapját a WPM.hu oldalain.

Tehát, katalógusunk egy interaktív bemutatkozó oldal, ahova bárki, aki a WordPress-szel alkotott valamit, beküldheti honlapjának képét, leírását, jellemzőit. Nem csak a saját fejlesztéseket jelenítjük meg, hanem azokat a honlapokat is, amelyek a WordPress fejlesztők által nyújtott ingyenes, vagy fizetős megoldásokat saját tartalommal, megjelenítéssel formálták kicsit másra, kicsit egyedibbekre.

Szóval mi ez az oldal?

Sziasztok, Jó ötlet volt az oldal, tetszik nagyon!











Érdekelne a szavazós modul amit használ, valami plugin-e az oldalon, és ha igen, melyik az?

Nem, nem plugin. De a http://wordpress.org/extend/plugins/wp-postratings/ -ból van a 80%-a.

Üdv!











A kérdésem hozzátok az lenne, hogy … talán… esetleg… bele lehetne e nyúlni valamely banner színsémájába (csak a színbe), és azt publikálni azon az oldalon, mit még beküldök hozzátok (miből van még egy pár…)?





Tudom, hogy a WPM fejlécéhez igazodik, és ez tök jó, semmi baj nincs vele, csak baromira elüt a piros szín a munkáimtól, sima szöveges hivatkozás meg olyan snassz lenne… :wink:











Ha nagyon gáz, akkor megoldom máshogy, de meg köllött kérdeznem. :wink:











Üdv:





Zap

Üdvözletem!





Szeretném megkérdezni, hogy amit beküldtem Én is mikorra várható, hogy megjelenik a wpm.hu oldalon (vagy kicsúsztam a szép státuszból? :frowning: ).





Itt már a beküldő linken elküldtem Én is az oldalam adatait, leírását, képét. Kérdésem arra irányulna, hogy külön el kellene küldenem a wpm.hu oldalán is vagy a beküldött oldalakból mazsolázva Ti töltitek fel az oldalra?





Tetszik a kezdeményezése a wpm.hu-nak bár Én más megfontolásból szeretném, ha értékelnék mások is a munkám. Úgy vélekedem, hogy egy oldal működését, témáját és vizuális élményét folyamatosan fejleszteni kell, sohasem szabad megelégedni, hiszen mindig lesz egy szebb, gyorsabb, kezelhetőbb felület. Szóval Nekem speciel értékes információt ad az oldalatok, a jövőbeni fejlesztések irányvonalát illetően.

Természetesen! :slight_smile: Nyugodtan.