Twenty Ten sablon átalakítása

sziasztok!











ha megszeretném azt jeleniteni hogy átlátszóvá tegyem az oldalakat akkor mibekel turnom twentyten sablonban?? és pontosan hol találom meg??











tehát az oldal háttérképét szeretném ha megjelene szóval átlátszó lenne a nagy fehér rész!




www.sidrovers.fw.hu

úgy látszik elkerülte eddig a figyelmedet, amikor kérdeztem: mi a problémád a helyesírással?

Sziasztok?











Én is a Twenty Ten sablont használom. Most lehet, egy bugyuta kérdést teszek fel, de nézzétek el kérlek, mert most tanulom a WordPresst. Szóval nem mindegyik böngészőbe akar rendesen működni. Én a Googel Chroome-ot használom, ott ha ellenőrzöm minden jó. Viszont a Mozzilla nem rejti el a jelszóval védett oldalakat, megjeliti az oldal tartalmát. Az Exprolel pedig nem gördíti le az almenűket, csak a főmenűk látszanak. Lehet, hogy valamit nem tudok?











Köszi előre is, ha tudtok segíteni.

látod ez az elrejtés máshogy működik nem kéne böngészőfüggőnek lennie…valami nagyon nincs rendjén nálad…


'hgrg' wrote on '2011-01-20:




látod ez az elrejtés máshogy működik nem kéne böngészőfüggőnek lennie..valami nagyon nincs rendjén nálad..





éppen azért, mert valami nincs rendjén nálam egy picit bővebben kifejtenéd?

úgy értem ilyen nem létezik…





pl be voltál jelentkezve mindkét alkalommal?


'hgrg' wrote on '2011-01-20:




úgy értem ilyen nem létezik..


pl be voltál jelentkezve mindkét alkalommal?





Lehet, hogy én nem fogalmaztam világosan. A problémám az, hogy az admin felületen, egy oldalnál bejelölöm, hogy jelszóval védett, majd rákattintok az oldal megtekintéséhez, ha ezt a Chroome-ban csinálom, akkor ok, mert kiírja, hogy ez egy védett oldal, és nem látni a tartalmat. Ha ezt ugyanúgy a Mozillával csinálom, a Mozilla admin felületén is, az oldal megtekintésekor látszik a tartalom. Az Explorelben le sem tudom ellenőrizni, mert ez a védett oldal egy almenüben van, és ott pedig csak a főmenük látszanak, vagyis az almenük le sem gördülnek. Tehát, ha a bejelentkezést az admin felületre érted, akkor igen, bejelentkeztem.

nos javaslom próbáld ki úgy hogy lejelszavaztad, majd kijelentkezel…


'hgrg' wrote on '2011-01-20:




nos javaslom próbáld ki úgy hogy lejelszavaztad, majd kijelentkezel..





Sajnos már ezen is túl vagyok, sőt, még az előzményeket is kitöröltem.

'mano' wrote on '2011-01-14:




úgy látszik elkerülte eddig a figyelmedet, amikor kérdeztem: mi a problémád a helyesírással?








lusta vagyok helyes írásra időt fordítani!





de szeretném meg tudni hogy hogy lehet és hol kel áttetszővé faragni a Twenty Ten sablont!

Én meg lusta leszek engedélyezni a hozzászólásaidat miután moderátori megfigyelés alá tettelek…


'Roten' wrote on '2011-01-24:




lusta vagyok helyes írásra időt fordítani!





de szeretném meg tudni hogy hogy lehet és hol kel áttetszővé faragni a Twenty Ten sablont!








Kedves Roten!





1. A moderátornak/adminisztrátornak mindig igaza van.


2. Ha mégsem lenne igaza, akkor az első pont lép hatályba.


3. ... A többit már tudod....

Sziasztok!











A Twenty Ten témát alakítottam át, ám olyan problémával találkoztam amit most még nem tudok megoldani!





Egy oldalt kijelöltem amin megjelennek a legfrissebb bejegyzések. Ezen az oldalon megjelenő bejegyzések teljes egészében megjelennek. Én probáltam a the_content() kicserélni the_excerp() utasításra az oldal sablonjában, de mégis megjelenik a teljes bejegyzés a kivonat helyett.





Ennek mi lehet az oka? Itt nem is igazán az a sablon oldalt használja a wp amit beállítok neki hanem mondjuk az index.php állományt?











Szerintetek az járható út ha a főoldaon is megjelenő legutóbbi bejegyzéseket, amik egy másik kijelölt oldalon is megjelennek egy query-vel leszűröm inkább és a főoldalra hagyom simán megjelenni a legújabb bejegyzéseket!?











Az oldal amiről beszéltem…











Tehát az akció oldalon a kivonat jelenjen meg, és a címsorra kattintva nyíljon csak meg a teljes tartalom. A főoldalon úgy jó a megjelenés ahogy van. A beállításoknál az új bejegyzések megjelenítéséhez az Akció oldal van beállítva…











Üdv:Catfish

nos, most vagy a helyesírásod rossz, vagy máris megvan a hiba: the_excerp() - merthogy ilyen nincs!

http://codex.wordpress.org/Function_Reference/the_excerpt











:slight_smile:

nekem is kellene egy kis segítség:











szeretnék minden bejegyzéshez beilleszteni egy egyedi képet, több ötletem volt, az egyik, hogy simán a cikk id-je alapján behívok egy képet, itt ugye nekem kell figyelni a bejegyzés id-számát, majd ilyen néven feltölteni egy képet. Azt egyszer már megoldottam, hogy ilyenkor minden megjelenítésnél a css másként vágja, méretezze (content, excerpt, single), csak ezt az id-behívást kellene megoldani.





nézegettem codexet, de még nem találtam meg a megfelelő cikket :slight_smile:





a kép beillesztése, a név az id legyen, illetve hogy kell megadni, hogy a kódba adjam meg a képnek a bélyeg, kis, vagy közepes méretét használja a médiatárból.











aztán találtam efrudnál egy kódot a Bélyegkép bejegyzésekhez egyedi mezővel cikkben, ami tökéletesen működött, de nem volt sajnos elég hülyebiztos. (elnézést a kifejezésért) és akkor találtam rá a twenty ten sablonban a kiemelt kép opcióra, ami tökéletes lenne, csak az efrudi metodikával, mivel a a kiemelt képet bejegyzésekhez kapcsolt kép megjelenítésére használatánál beleszaladok néhány gubancba.





Arra gondolok, hogy kiválasztok egy képet ezzel az opcióval és a felsorolásnál ugye vhogy ki kell nyernem a bejegyzésből ezt a kiemelt kép értéket, mivel single módban van eredetileg használva. illetve ez a béna méretezés is megkeseríti az életemet, bár ez még a kissebb gond :slight_smile:











De lehet marad a 3. megoldás, hogy keresek vmi plugint, ami pont ezt oldaná meg.











ebben kérném a segítségeteket, melyik a könnyebben kivitelezhető, abban a hiányosságaimat hogyan tudnám megoldani, illetve ha van erre egyszerű plugin, és ismeritek is, akkor ha megosztanátok, nagy segítség lenne. Ha az efrud féle kódra, van admin doboz a kép kiválasztásához, vagy egyszerűen lehet kreálni olyat, az is közelebb vihetne a megoldáshoz











segítségeket előre is köszönöm





benaja











remélem azért ha kusza is, de érthető maradtam

Sziasztok,





segítséget szeretnék kérni. Ebben a sablonban annyit már sikerült elérnem, hogy bal és jobb oldalon is legyen oldalsáv (widgettel).Az a gondom, hogy a jobb oldalon lent jelenik meg a widget (sőt az alsó középső widgettől is lejjebb) és nem fent, a bal oldalon minden oké, fent jelenik meg a kép alatt. De a jobb oldalit nem tudom hogy kellene felvarázsolni a bal oldalival egy vonalba… mit kell átállítanom, beállítanom?

Sziasztok!





Egy kis segítséget szeretnék kérni. Elnézést ha nem ebbe a témába való amit kérek, de mivel sietek a munkával, minél hamarabb kell a segítség.





Naszóval a jobboldali sidebarba egy badget nevü widgettel beillesztettem képeket. Ha csak egy képet illesztek be, semmmi probléma nincs, viszont ha mégegy képet beillesztek, az oldal elég furcsán deformálodik.





Szövegbeillesztésnél nem csinálja, akármilyen hosszu szöveget irok oda, de ha a második képet beteszem, egyböl bejön az a szürke vonal.





itt a link az oldalhoz: http://snakeye.tarhely.biz/





előre is köszi a helpet.

a linken sehol nem látok eldeformált oldalt, de ha őszinte akarok lenni 2 képet sem látok widgetbe, így viszont nem tudom mi lehet a gond:)





ami problémát szokott okozni, ha a képek egymás mellett vannak és széttolja a widget szélességét. próbálj meg mondjuk egy
-t rakni közé:)











----











a widget jobb bal oldalon dolog meg css probléma. nézd végig, hogy hogyan épül fel az oldal, melyik div hol helyezkedik el és mit csinál. Van egy alap abban van egy content talán az milyen széles… ha a widget 200px a content 700px az alap meg 900px, akkor a 2. widgeted csak a content alatt tud megjelenni, ha floatolod ha nem. a twentytenben meg ez meg van spékelve azt hiszem mínusz oldal pozíciókkal is, így a megoldás a css átnézése, majd próbálgasd az értékeket átírni.

hosszú kérdésemre a válasz nagyon egyszerű: the_post_thumbnail











igen-igen le is írtam, hogy az kellene nekem, de most hogy átolvastam a codex vonatkozó részeit ráébredtem, hogy ez az amit kerestem :slight_smile: