Telepítési probléma!!!!

Megkérdeztema szolgáltatót, elvileg lehet .htaccess-t használni…

Sziasztok! :slight_smile:











Edit vagyok, és én is most használom először a wordpress-t. Fizetős tárhelyem van, a megacp-én, ahonnan cpanelből is fel lehet telepíteni a wp-t. Először ftp-vel, azaz total commanderrel próbáltam, mert ahhoz van oktatóvideóm. A config.php fájlt átírtam az adatbázis adatokkal, fel is ment az ftp-vel a wp, de hiába írom be a böngészőbe az elérési útvonalat, errort jelez. Úgy tudom, hogy be kell írni a domain nevet, és a wp-admin.php-t a böngészőbe, és akkor kellene kijönnie az admin felületnek a bejelentkezéshez. Tehát ha ftp-vel töltöm fel, ez nem jön ki nekem. Ez az egyik gondom. :frowning:











A másik próbálkozásom a tárhelyről való telepítés volt. Ez sikerült a legújabb verzióval, persze angolul. Ez nem volt baj, mert magyarosítani is sikerült, bejött az admin felület is. Választottam sablont, tudnék szerkeszteni is. Itt viszont az a probléma lépett fel, hogy a domain nevet kétszer kell beírni a böngészőbe ahhoz, hogy az oldalra jusson az érdeklődő. Ha egyszer, azaz normálisan írom be, az oldal fejlesztés alatt jön ki. Ez elég gáz, mert hogy néz ki hogy kétszer kell beírni a domain nevet. Így néz ki: http://okospenz.eu/okospenz.eu/ Lehet hogy a telepítés előtt amikor meg kell adni a különböző paramétereket, írok el valamit, bár így fogadja el helyesnek. Vagy hol kell a domain nevet beállítani az amúgy sikeres telepítésnél, hogy elég legyen normálisan egyszer beírni, hogy a laphoz jusson bárki. Aki telepített fizetős tárhelyről, kérem segítsen mi lehet a gond. Most épp nincs fenn egyik verzió se, már unom a próbálkozást így tudatlanul. Nem merek csak így belepiszkálni. Egyébként cpanelt is most láttam először, lehet hogy rossz a beállítás valahol. :o











Ez hosszúra sikerült, de a problémámra nem találtam választ. Ha valami nem érthető, és több infó kellene szóljatok, itt vagyok, mert nagyon kellene csinálnom a lapomat. Munkaeszköz. Előre is köszönöm a türelmet, amúgy jó lenne nyitni egy topikot mondjuk magyar oktató videókkal az ilyen szájbarágósaknak, mint én, mert abból tudnak a hozzám hasonlók a legtöbbet tanulni. Csak egy ötlet, mert nekem ez az angol wordpress.tv nem nagyon jön be. irritated.gif











Még egyszer köszi, várom a válaszokat! :rolleyes:

Sziasztok!











A 000webhost.com-on regisztráltam, csináltam egy MySql -t is, de amikor az admin /install-t indítom ezt irja ki:











We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the ftp.000webhost.com database.











Are you sure it exists?





Does the user a2909394_richi have permission to use the ftp.000webhost.com database?





On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like username_ftp.000webhost.com. Could that be the problem?











A wp-config file:











/** Adatb???ázisod neve /





define(‘DB_NAME’, ‘ftp.000webhost.com’);











/
* MySQL felhaszn?°l??neved /





define(‘DB_USER’, ‘a2909394_richi’);

















/
* MySQL jelsz???. /





define(‘DB_PASSWORD’, ‘xxxxxxxx’);











/
* MySQL hoszneved */





define(‘DB_HOST’, ‘mysql9.000webhost.com’);











ftp adatok:





TP host name richi.host56.com





FTP user name a2909394





FTP password use your password











MySql adatok:





$mysql_host = “mysql9.000webhost.com”;





$mysql_database = “a2909394_richi”;





$mysql_user = “a2909394_richi”;

















Vajon mit irtam rosszul? mit irjak hova?





köszi előre is

define(‘DB_NAME’, ‘a2909394_richi’);

köszönöm, sikerült! :slight_smile:

Hello!











Szeretnék egy WP-es blogot. Le is szedtem a 2.7.1-es verziót. A hunhos.info-n van tárhelyem, oda tettem fel. Előtte még létrehoztam ott egy adatbázist wordpress névvel. Itt megkaptam a wp-config.php fájl létrehozásához szükséges adatokat. Be is írtam mindent, majd feltöltöttem a tárhelyre.





El is indítom az oldalt de egy üres oldal fogad: http://total90.hunhost.info/wp-admin/install.php





Vagy nem így kellene elindítani az install.php ? Mert ugye ott kapok egy jelszót, vagy mit…





Nem csináltam még ilyet, ezért nem is tudom :frowning:











Részletesebben:

















FTP host name:ftp.hunhost.info





FTP user name:hunh_3398122





Panel user name:hunh_3398122





POP user name:hunh_3398122





MySQL host name:sql107.hunhost.info





MySQL user name:hunh_3398122





MySQL datbase name:hunh_3398122_wordpress











/ ** MySQL be??ll?t??sok - Ezeket a szolgálatódtól szerezheted be ** //





/** Adatb??zisod neve /





define(‘DB_NAME’, ‘hunh_3398122_wordpress’);











/
* MySQL felhasználóneved /





define(‘DB_USER’, ‘hunh_3398122’);

















/
* MySQL jelsz??. /





define(‘DB_PASSWORD’, '
’);











/
MySQL hoszneved /





define(‘DB_HOST’, ‘sql107.hunhost.info’);











/
Database Charset to use in creating database tables. /





define(‘DB_CHARSET’, ‘utf8’);











/
The Database Collate type. Don’t change this if in doubt. */





define(‘DB_COLLATE’, ‘’);











/
*#@+




  • Authentication Unique Keys.





    *




  • Változtasd meg a lenti konstansok értékét egy-egy tetszóleges mondatra




  • Generálhatsz is ilyen kulcsokat a {@link http://api.wordpress.org/secret-key/1.1/ WordPress.org titkos kulcs szolgáltatásával}





    *




  • @since 2.6.0





    /





    define(‘AUTH_KEY’, ‘a’);





    define(‘SECURE_AUTH_KEY’, ‘ab’);





    define(‘LOGGED_IN_KEY’, ‘abc’);





    define(‘NONCE_KEY’, ‘abcd’);





    /**#@-
    /

A linkelt oldalon a lap tetején megjelenik három karakter, és ebből én karakterkódolási hibára következtetek, a megoldást erre pedig itt olvashatod: http://forum.word-press.hu/topic/1686/cannot-modify-header-information-headers-already-sent-by-hibauezenet/


'Kimmuriel wrote:

A linkelt oldalon a lap tetején megjelenik három karakter' date=' és ebből én karakterkódolási hibára következtetek, a megoldást erre pedig itt olvashatod: [url']http://forum.word-press.hu/topic/1686/cannot-modify-header-information-headers-already-sent-by-hibauezenet/[/url]








Letöltöttem a PSpadot, abban letöröltem a 3 karaktert és most sem jó. Teljesen üres az oldal :(

Megoldottam:cool:

és azt is megtudhatnánk hogyan?!

Igen :slight_smile: Átnéztem az összes fájlt amit feltöltött és volt egy ami hibás volt. Amikor töltöttem fel, akkor megszakadt a kapcsolat, majd újra folytattam és amit már feltöltött nem írtam felül. Nos az uccsú fájl aminél megakadt az 0kb méretű volt, de ott volt a neve és nem írta felül a feltöltéskor… amikor ezt kijavítottam már ment minden.

Átköltöztettem az egyik blogot egy másik tárhelyszolgáltatóhoz, minden fasza bene, egyedül egy nemjó, mégpedig ha a plugint akarom frissítani automatice, akkor az jön be hogy:





Kapcsolódási információ











A frissítés végrehajtásához szükség van a kapcsolathoz tartozó információkra.











És megkell adni FTP elérhetőséget, ami nem gond, ha megadom működik is, legalább is téma letöltésekor, de plugin frissítésekor behal az egész, és csak tölt tölt tölt ( témánál is, de val,ahogy hamar meglett, csak nem jelzett)











A kérdésem, hol lehet ezt a kapcsolodási információt valahova beírni hogy többet ne kérje???

akyyy.











A vásárolt tárhely mérete, véletlen nem lépte át a megengedett mennyiséget? Akkor produkál ilyet a WP. Több helyen beleszámít a tárhely méretébe a gyökérben található cache mappa is…

RSS-t rákötöttem teszt wpre. 2-nbap alatt 1400 cikk. A vége felé nagyon haldoklott. És többek között jelentkezett az itt említett hibajelenség is.

nEM LÉPTE ÁT. na:D szóval manuálisan telepíthetek plugint, na de úgy kényelmetlen :slight_smile: meg a frissítés se jó.





állandóan kéri az ftp elérhetőségét, és ezt kéne valahogy megtanítatni vele hogy ne kérje má.

Talán az FTP beállítások a ludasak.

@akky: “megtanítani neki, hogy ne kérje már”





kész válaszom sajna nincs rá. Amit javasolhatok: 1. error log (ha nincs kérj a szolgáltatótól) a pontos hibáért…





2. php futási idő limit kérdése. plugin méretétől nem függ véletlenül ez az idő?

Sziasztok!











Telepítettem már ilyen blogot, egy korábbi verziót, innen tudom, hogy nagyjából mi hogyan működne…





De ez most nem megy. A legújabbal próbálkozok. Mindent feltöltöttem és kitöltöttem az adataimmal, ahogy kellett, most kéne indulnia a netes telepítésnek.











Viszont nem is indul el. Hibaüzenetet ír, méghozzá ezt:











Fatal error: Allowed memory size of 6291456 bytes exhausted (tried to allocate 46080 bytes) in /usr/home/www/htdocs/01-users/l/a/ladapd/wp-includes/taxonomy.php on line 895











Vajon mi lehet a probléma? Ilyennel még nem találkoztam. :frowning:

keress rá a fórumban, kb 19±1 alkalommal le van írva a megoldás! :wink:

http://forum.word-press.hu/search/1788951101/











Kevés a rendelkezésedre álló rendszer memória.