Telepítési probléma!!!!

Sziasztok!!











Furcsa problémám van…(joomla cms rendszerrel van tapasztalatom, a wordpress-t most tanulgatom)…











A telepítés csont nélkül megy, létrejön az adatbázis…be tudok jelentkezni, megkapom az E-mailt, jelszót, stb…











Az oldal kezdőlapján megjelenik a teljes könyvtárszerkezet!!!??? Nem értem!! Tehát hibás az index.php!!











Valamint az adminisztráció főoldala helyett az oldal könyvtárszerkezete látható…any idea…(lehet, hogy én vagyok a béna…de már kezdem feladni!!)

Szervusz Szappancs!











Légy üdvözölve a fedélzeten! :slight_smile: :slight_smile:











Ne várjál arra, hogy a WP olyan bonyolult lesz, mint a Joomla! Itt ésszerűbben vannak megoldva a dolgok, és a végeredményt tekintve sem lehet ok a panaszra.











Az kellően gyanús, hogy telepítéskor email-ben küldi a jelszót, mert az nem a WordPress. :wink: Az rögtön adja a krikszkraksz jelszót, amit majd meg tudsz változtatni, és ahhoz sem kell email.











Csapd agyon az FTP-vel felnyomott fájlszerkezetet (ne feledd a .htacces-t sem!), és ürítsd ki az adatbázist.











Töltsd le a WordPress legutóbbi verzióját, de ne a régit írasd felül, hanem egy új letöltésben.











Csomagold ki, majd FTP-n töltsd fel ezeket a fájlokat.











A böngésződbe írd be a címet, és kövesd az utasításokat értelemszerűen.











Mindennek csak akkor állj neki, ha van szabad 5 perced, mert a fél óra túl sok lenne. :slight_smile: :slight_smile:

Most elkezdem: http://www.ultrasmart.hu











Remélem, hogy sikerül…

Továbbra is rossz!! Szerintem feladom…

Ne add fel! smile.gif Ha a Joomla mar ment rajta, akkor valami mas a bibi. (Na most toroltem egy csomo irasom, mar latom megy az oldal smile.gif Bocs ha furcsasagokat latsz a logokban, probaltam kideriteni a problemat.)

Köszönöm!!











Már megoldottam…én voltam a hülye…nem a Wordpress!!!..TERMÉSZETESEN!!

Sziasztok!











Rövidesen már elérhető lesz a tárhelyem, így hamarosan telepíthetem a wp-t. Pár kérdés merült fel:











1, A telepítésnél választhatom a gyökérkönyvtárt, ill. berakhatom mappába. Melyiket ajánljátok inkább? Melyik egyszerűbb, stabilabb?











2, Olvasva a forúmot úgy látom kulcsfontosságú, hogy a wp-config.php-t mivel szerkesztem, hogy ne legyen szemét az elején. Mit ajánlotok? Total commander f4 nem jó? magyar xp sp3 van a gépemen, van notepad az jó? Mi az a notepad++?











3, a wp-config.php-ben ugye a mysql settings részt kell kitölteni. Az ide irandókat a szolgáltatómtól kell kérnem?











Bocs, ha már volt szó erről… smile.gif

helló











ha sima blog lesz, vagy oldal, elég ha a gyökérbe rakod.











alap telepítésnél nem kell kézzel konfig fájlt turkálnod, csak írási jogot adni arra a mappára ahol a WP lesz (majd utána azt elveheted), így varázsló mindent kitölt.











a mysql adatokat pedig a szolgáltatód adja

Kösz a választ!











Hát most meglepődtem, mert idáig csak “config turkálós” telepítésről hallottam. De örömmel használom a varázslót. Tehát fogom az unzippelt wp-t, ftp-n feltöltöm a tárhelyemre gyökérbe. (Azért a config fájl nevéből töröljem a samplet-t?) Ezután beírom, hogy /wp-admin/install.php és a varázsló fogja a kezemet? smile.gif A wp így nem mappába került, hogy adjak írási jogot? És kinek kell az írási jog, a wp-nek, de az még nem is települt… Alapvetően fogalmam sincs az írásjogról, bocs smile.gif

Ha tudsz írási jogot adni (vagy már alapból úgy van), a gyökérre, akkor nem kell semmit átnevezni.











felmásolod a fájlokat, beírod a címet, majd a wp észreveszi, hogy itt bizony még semmi nincs, majd mondja, hogy hozzunk létre egy új wp-config fájlt (a wp-config-samplet at ne nevezd, mert abból hozza létre a telepítő) bekéri az adatokat, és ha minden jól megy, ennyi volt.











jobb tárhelyszolgáltatóknál egyel fölé látsz a webes gyökérnek, így oda is tudsz írási jogokat állítani.











ha ez nem megy, mert írási vagy egyéb hibára panaszkodik, akkor így telepítsd: http://dokumentacio.word-press.hu/telepitesi-utmutato

Kösz, remélem minden ok lesz… smile.gif

Sziasztok!











Én is mostanában vettem rá maga, hogy a Wordpressel foglalkozzak. Per pillanat localhost-on szeretném kipróbálni. A Joomla-nál a wamp-ot használom, itt utánaolvasgatva a xampplite-ot javasolják. De…





http://www.tamba2.org.uk/wordpress/xampp/





ez alapján végigcsináltam és az eredmény lehangoló:





“”





Error establishing a database connection











This either means that the username and password information in your wp-config.php file is incorrect or we can’t contact the database server at localhost. This could mean your host’s database server is down.










  • Are you sure you have the correct username and password?




  • Are you sure that you have typed the correct hostname?




  • Are you sure that the database server is running?





    “”











    Vajh, mi lehet a gond?











    Remélem jó helyre írtam :slight_smile:











    üdv

Windowsod van? Ha igen, melyik?


'charlie wrote:

Windowsod van? Ha igen' date=' melyik?[/quote']


xp prof





a joomla a wampserverrel simán megy

aham… már látom, hogy az IIS-t ki le kell álíltani…





és ha nem akarom leállítani, akkor milyen módon használhatom, illetve próbálkozhatok saját gépen ?

Rakd fel innen: http://www.apachefriends.org/en/xampp.html a xamppot pár kattintással és kész. Én is ezt használom localhoston. Egyszerű és nagyszerű. :wink:

oké megpróbálom… köszi

Ne a lite-ot hanem a simát, és a nagyon nehéz next, next, next telepítési folyamattal kell telepíteni majd. :smiley:


'Efrud wrote:

Ne a lite-ot hanem a simát' date=' és a nagyon nehéz next, next, next telepítési folyamattal kell telepíteni majd. :D[/quote']





Ok, és most az olvassdel alapján csináltam és jött egy Wp oldal, amit nem tudok értelmezni. Lehet, hogy melegem van, éehet, hogy kirohantam magam..de ez van..





Code:

<?php

/**

* WordPress Installer

*

* @package WordPress

* @subpackage Administration

*/



/**

* We are installing WordPress.

*

* @since unknown

* @var bool

*/

define('WP_INSTALLING', true);



/** Load WordPress Bootstrap */

require_once('../wp-load.php');



/** Load WordPress Administration Upgrade API */

require_once('./includes/upgrade.php');



if (isset($_GET['step']))

$step = $_GET['step'];

else

$step = 0;



/**

* Display install header.

*

* @since unknown

* @package WordPress

* @subpackage Installer

*/

function display_header() {

header( 'Content-Type: text/html; charset=utf-8' );

?>

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" >













[img]images/wordpress-logo.png[/img]





<?php

}//end function display_header();



// Let's check to make sure WP isn't already installed.

if ( is_blog_installed() ) {display_header(); die('

'.__('Already Installed').'

'.__('You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.').'

');}



switch($step) {

case 0:

case 1: // in case people are directly linking to this

display_header();

?>





<?php printf(__('Welcome to the famous five minute WordPress installation process! You may want to browse the ReadMe documentation at your leisure. Otherwise, just fill in the information below and you'll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.'), '../readme.html'); ?>



<!--

-->













































<input type="submit" name="Submit" value="" class="button" />







<?php

break;

case 2:

if ( !empty($wpdb->error) )

wp_die($wpdb->error->get_error_message());



display_header();

// Fill in the data we gathered

$weblog_title = isset($_POST['weblog_title']) ? stripslashes($_POST['weblog_title']) : '';

$admin_email = isset($_POST['admin_email']) ? stripslashes($_POST['admin_email']) : '';

$public = isset($_POST['blog_public']) ? (int) $_POST['blog_public'] : 0;

// check e-mail address

if (empty($admin_email)) {

// TODO: poka-yoke

die('

'.__("ERROR: you must provide an e-mail address.").'

');

} else if (!is_email($admin_email)) {

// TODO: poka-yoke

die('

'.__('ERROR: that isn’t a valid e-mail address. E-mail addresses look like: username@example.com').'

');

}



$wpdb->show_errors();

$result = wp_install($weblog_title, 'admin', $admin_email, $public);

extract($result, EXTR_SKIP);

?>































admin




<?php echo '

'.__('Note that password carefully! It is a random password that was generated just for you.').'

'; ?>








<?php

break;

}

?>

var t = document.getElementById('weblog_title'); if (t){ t.focus(); }














ez kódja..


Közben megpróbálok gondolkodni, de lehet, hogy rossz napot választottam :)


Quote:

aham.. már látom, hogy az IIS-t ki le kell álíltani..


és ha nem akarom leállítani, akkor milyen módon használhatom, illetve próbálkozhatok saját gépen ?








IIS-el is lehet PHP-t futtatni. Holnapra összedobok egy leírást.