Telepítési probléma!!!!

Amíg Charlie összedobja az írást (ami nagyon rendes tőle, nyomtam is neki 1 db ±ot), addig próbáld meg localban a WAMP5-öt. :slight_smile:


'Farkas wrote:

Amíg Charlie összedobja az írást (ami nagyon rendes tőle' date=' nyomtam is neki 1 db +-ot), addig próbáld meg localban a WAMP5-öt. :)[/quote']





http://www.hogyan.org/iis6-php-fastcgi-windows-server





WinSRV-vel csinaltam, de XP-ben lévő IIS5.1-el is ugyanilyen.


'Farkas wrote:

Amíg Charlie összedobja az írást (ami nagyon rendes tőle' date=' nyomtam is neki 1 db +-ot), addig próbáld meg localban a WAMP5-öt. :)[/quote']





Próbáltam.. ugyanúgy, ahogy a joomlánál, hogy adatbázist létrehoztam a phpMyadminban, utána a www könyvtárba bemásoltam a wordpress-t (wordpress mappa)





Megpróbáltam úgy, hogy a configot előre beállítottam, illetve, úgy, ahogy az olvasdel fájlban van.


Megpróbáltam úgy is, hogy a wampból elindítottam a localhost-ot, ott még látja is.. jön a "varázsló, utána az a bizonyos üzenet..





Error establishing a database connection





This either means that the username and password information in your wp-config.php file is incorrect or we can't contact the database server at localhost. This could mean your host's database server is down.





* Are you sure you have the correct username and password?


* Are you sure that you have typed the correct hostname?


* Are you sure that the database server is running?





If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the WordPress Support Forums.











Biztos én bénázok el valamit :(


'charlie wrote:



Farkas Győző wrote:

Amíg Charlie összedobja az írást (ami nagyon rendes tőle' date=' nyomtam is neki 1 db +-ot), addig próbáld meg localban a WAMP5-öt. :)[/quote']





http://www.hogyan.org/iis6-php-fastcgi-windows-server





WinSRV-vel csinaltam, de XP-ben lévő IIS5.1-el is ugyanilyen.











Ezt pedig most fogom kipróbálni :)

MySQL telepítése meg egyszerű











letöltöd, felrakod, aztán a varázsló végigvezet.











http://dev.mysql.com/Downloads/MySQL-5.1/mysql-5.1.32-win32.msi

Nekem ugyan teljesen mást mutat, mint ami a cikkben van… mármint az ISS. Mármint ha a vezérlőpult- felügyeleti eszközökből kiválasztom.





Amúgy a PHP felment, a MySQL-t is telepítettem, de ezzel még játszom…





Elnézést, de kezdő versenyző vagyok …











Appropó, képet be tudok illeszteni ide?

Persze, hogy mást mutat, XP-n 5.1-es IIS van, 2003-on meg IIS6. De a telepítés ugyanaz. És ha minden jól ment, a telepítő mindent beállít frankón.











Aztán már csak a c:inetpubwwwroot mappába kell másolni a dolgot.


charlie wrote:

Persze, hogy mást mutat, XP-n 5.1-es IIS van, 2003-on meg IIS6. De a telepítés ugyanaz. És ha minden jól ment, a telepítő mindent beállít frankón.





Aztán már csak a c:inetpubwwwroot mappába kell másolni a dolgot.











most itt tartok, ahol tegnap a xampp-al is..:





.__('Already Installed').'





'.__('You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.').'


');} switch($step) { case 0: case 1: // in case people are directly linking to this display_header(); ?>





ReadMe documentation at your leisure. Otherwise, just fill in the information below and you'll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.'), '../readme.html'); ?>








jön egy form, aztán :





error) ) wp_die($wpdb->error->get_error_message()); display_header(); // Fill in the data we gathered $weblog_title = isset($_POST) ? stripslashes($_POST) : ''; $admin_email = isset($_POST) ? stripslashes($_POST) : ''; $public = isset($_POST) ? (int) $_POST : 0; // check e-mail address if (empty($admin_email)) { // TODO: poka-yoke die('





'.__("ERROR: you must provide an e-mail address.").'


'); } else if (!is_email($admin_email)) { // TODO: poka-yoke die('





'.__('ERROR: that isnÂ’t a valid e-mail address. E-mail addresses look like: username@example.com').'


'); } $wpdb->show_errors(); $result = wp_install($weblog_title, 'admin', $admin_email, $public); extract($result, EXTR_SKIP); ?>





admin





'.__('Note that password carefully! It is a random password that was generated just for you.').''; ?>











ennyi








nem zavarhat be nekem a novell? vagy mittomén

nem fut le a php kód.


charlie wrote:

nem fut le a php kód.








Vajon miért?





Illetve, ha wamp5-tel csinálom, akkor is miért ír hibaüzenetet.. Ld. korábbi hozzászólásom.

újraindítottad telepítés után a gépet?

Akkor nem indítottam újra, azóta már igen és ugyanaz. vagy újra eljátszam az egészet és restart után próbáljam meg?

Jobb oldalt alul, kis ikon jobb egér katt (vagy bal egér? :slight_smile: ), és el kell indítani a szolgáltatásokat. Pár mp-ig gondolkodik, és a jelző színváltozása jelenti, hogy futtatásra készen áll.


'Farkas wrote:

Jobb oldalt alul' date=' kis ikon jobb egér katt (vagy bal egér? :) ), és el kell indítani a szolgáltatásokat. Pár mp-ig gondolkodik, és a jelző színváltozása jelenti, hogy futtatásra készen áll.[/quote']








Leírom lépésről-lépésre, mit csinálok. ( Joomlánál ez ok)





Elindítom a wampservert.


A PhpMyAdminban létrehozok egy adatbázist


(legyen: wordpress)


Utána a wamp/www könyvtárban létrehozok egy wordpress könyvtárat, abba belemásolom a letöltött telepítőt.





ezután a config fájlhoz nem nyúlva elindítom a varázslót, illetve annyit, hogy a define soroknál kitöröltem ami bele volt írva (adatbázis név, felhasználó ..stb)





elindítom az install.php-t az olvasdel.html alapján..





onnantól jön az az oldal, amire azt írtátok, hogy nem fot le a php kód.








2. verzió





kitöltöm a wp-config-sample.php-t, de nem neveztem át, az eredmény ugyanaz





3. verzió





kitöltöm a wp-config-sample.php-t, majd elmentem wp-config.php-ként:





eredmény: ugyanaz





Megpróbáltam azt is, hogy a wampot újraindítom, dettó

Ja ezt egy másik számítógépen, szintén xp-pro alatt


'necsa33 wrote:



Farkas Győző wrote:

Jobb oldalt alul' date=' kis ikon jobb egér katt (vagy bal egér? :) ), és el kell indítani a szolgáltatásokat. Pár mp-ig gondolkodik, és a jelző színváltozása jelenti, hogy futtatásra készen áll.[/quote']








Leírom lépésről-lépésre, mit csinálok. ( Joomlánál ez ok)











A WordPress-nél is ok, csak ne akarjad annyira elbonyolítani, mint a Joomla!-nál. :)





Ne írogassál, ne cserélgessél semmit, hadd dolgozzon a szerencsétlen saját magától (legalább elsőre ;) )





1. wamp telepítve, elindítva (és megy is - pl. a Skype-val szeret összeakadni, ha a Skypenak nem mondjuk meg, hogy szíveskedjék másik portot használni)





2. A phpmyadminban hozz létre egy adatbázist, akármilyen (azért beszédes) néven, ékezet nélkül





3. Ne feledd el az adatbázis nevét, a jelszót, valamont azt, hogy localhoston vagy





4. TC-rel, vagy hasonló fájlkezelővel a letöltött 2.7.1 verziót, kibontva töltsd fel a localhost www könyvtárába (persze, lehet a 124. alkönyvtárba is, de most ne bonyolítsuk a kérdést).





5. Böngésződbe írd be, hogy http://localhost (meg még ahova eldugtad a telepítést), és enter





6. 4 lépést kell még összesen végigmennünk, ahol annyi a feladat, hogy válaszolunk a kérdésekre.





Ha ezek után sem megy, akkor valami lépést kihagytál, felcseréltél, vagy pontatlanul írtál be. Vagy simán döglődik a rendszered. :) :)

Mostanában kezdtem érdeklődni a WP iránt és úgy határoztam, hogy készítek egy WP blogot. Na dehát elhatározni vmit könnyebb, mint megtenni. Ismeretségem a honlapszerkesztéssel és ezzel az egész témával a nullával egyenlő. Kerestem egy ingyenes tárhelyet, a 000webhostot. Ezt találtam a legmegfelelőbbnek.Letöltöttem és kicsomagoltam a WP telepítőt és itt meg is akadt a tudományom. Dreamweaver-rel megnyitottam a wp-config-sample.php fájlt. Az adatbázisom nevénél a "DB_NAME’-ben hagyjam meg a “DB” részt és a “NAME” helyére írjam be az adatbázisom nevét és ugyanígy a MySQL -nál és a többinél is vagy a “DB_NAME”-et egészen szedjem ki és egyszerűen csak az idézőjeleket meghagyva másoljam be az adatbázisom nevét + a többit is ehhez hasonlóan? Előre is nagyon köszönöm azt, hogy vki értelmezni tudja, hogy szegény értetlen emberke mire akar kilyukadni és természetesen a segítséget is köszönöm.

Nem kell neked semmit átírni. csomagold ki a fájlokat és töltsd fel tárhelyre utána pedig lépj a domainedre. A telepítés automatikusan elindul. További részletes infokat it találsz: http://dokumentacio.word-press.hu/telepitesi-utmutato





Szólj ha valami nem vili. Sok sikert! :wink:

Köszönöm a gyors visszaigazolást. Feltöltöttem a WP fájlokat a tárhelyemre, aztán megnyitottam azt a böngészőmben, azonban azt az üzenetet kaptam, hogy nevezzem át a wp-config_sample.php fájlt wp-config.php-ra. Így is tettem, viszont mikor újra beléptem az oldalamra egy fehér lapot kaptam amin ez a szöveg volt látható: Error establishing a database connection. Tanácstalan vagyok. Előre is köszönöm a szívélyes segítséget. x)

amit átneveztél abban ki is töltötted az adatokat? host, adatbázisnév, jelszó?