Post küldés email-en keresztül

Végigcsináltam, minden php file-nál ANSI-ra állítottam. Sajna továbbra is elvesznek az ékezetes karakterek a címsorban - amit az emailben a tárgy sorba írok. Nálad müxik?











Nehéz eset vagyok valszeg.smile.gif

Pont fordítva kellett volna,UTF-8 (Bom nélkül)-re kell állítani őket…

és valóban. Elnézést a béna megfogalmazásért. természetesen ( :stuck_out_tongue: ) UTF-8asra kell állítani a fileokat… ez az összes wordpress file-ra érvényes, és célszerű ezt a karakterkódolási szabványt alkalmazni…

Tudtam, hopgy fordítva értelmezem a leírást! :lol:











Na jó, csinálom. Bár azt nem értem, hogy aktiválom az UTF-8-at, mentem, de ha újra megnyitom a file-t, akkor visszaugrik ANSI-ba. Ez normális?











És egy generális kérdés: csak a plugin-hoz tartozó php file-okat kell átírni? Ha nem csak, akkor melyeket még? Köszi

Szia





a pluginhoz tartozó fileokat.





a teendőd: megnyitod, formátum, Konvertálás UTF-8(bom nélkül)

Megcsináltam, nem megy, nem bírja a címsorban az ékezeteket kezelni. :frowning:





Még a theme file-jait is átállítottam, úgy sem megy. frown.gif











hgrg: neked müxik?

Nem értem a gondod.





Nem a WordPress blog Bejegyzés ejegyzés e-mail-en keresztül funkcióról beszélsz?





Mert ez simán működik.

Kösz, nem arról. Sajnos az nekem egyáltalán nem működik, azért keresek alternatív megoldást. hgrg találta a Postie plugint, azzal már működik, csak a címsor nem bírja az ékezetes betűinket.

nálam megy… esetleg a levél amit küldesz. Az milyen formátumban megy ki?! (pld mozilla thunderbird levelezőnél beállítható…)

Thunderbird-ből küldöm, beállítottam már mindenhogy: HTML is meg csak text is.





Meg próbáltam gmail webes felületről is. HTML, meg szövegként is.





Elfogytak az ötleteim. :frowning:

Még az jutott eszembe, hogy esetleg a POP3-as postafiókban lehet a gond esetleg? Nekem egy freemail-es accountot sikerült 110-es porton beállítani.











Gmail nem sikerült, mert SSL-t kér, és az a 995-ös port, de azzal nem működik.











hgrg: te milyen postafiókot használsz, és milyen beállításokkal?

Hali!





én egy egyszerű godaddy-s ingyenes postafiókot (hostingcsomaghoz, vagy domainreghez adták)





minden nagyszerűen megy vele.





gmailt nem próbáltam vele, de ssl támogatással mennie kéne annak is…

Hohohohóóóóóó! Megvan a megoldás, csak el kellett olvasnom a Postie Help-jét… :blink: :unsure: :wink: :rolleyes: :smiley: :smiley:











Üresen kell hagynoom a mailben a tárgya mezőt, ám a levéltörzset úgy kezdeni, hogy











#Bejegyzésem címe#











És akkor azt írja a címsorba, alatta meg normálisan fut a szöveg…











Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget, különösen hgrg, hogy megtaláltad ezt a plugint nekem!

feltelepítettem ezt a plugint - postie és érdekelne, hogy milyen lehetőségek vannak benne.





Csak azokat a cikkeket engedi kirakni, amik a regisztrált (általam megadott csoport) felhasználók emailcíméről érkezik.





a tárgy mezőbe írom a cikk címét. Ha nem írok semmit, akkor egy előre megadott címet helyez be. []jelbe írt kategória ID-vel állíthatom be a kategóriákat (pl.: [1] [3] [12] Cikk címe)





:start/:end - ha nem akarok minden szöveget megjeleníteni az emailből, akkor a :start és :end közé helyezem a bejegyzést és nem jelenít meg egyéb szövegeket. (pl. eail után szúrt reklám)







:excerptstart/:excerptend - ezek közé írhatom az expert(kivonat) szöveget






tags: után írt ","-vel elválasztott szavak a címkék






delay:1d/delay:1h/delay:1m/delay:1d2h4m - 1nap/1óra/1perc/1nap2óra4perc megjelenítés






comments:0/1/2 - hozzászólás lezárva/nyitva/csak regisztráltaknak






na és innen kezd nekem bonyolódni.. ebben segítene vki...





illetve nálam thumbnail-os sajátmezős képmegjelenítés van, ezt be tudom állítani az emailben? úgy pl, hogy csatolom a képet és ezt a képet írja be a thumbnail sajátmező mellé.





előre is köszönöm a segítséget

Sziasztok!











Teljessen uj vagyok WP-ben.





Az a kérdésem sikerült-e már valakinek freeveb-es honlapon Wp-re beállítani a publikálás emailen, vagy a postie-t.











Nekem a tesz ezt írja:





Test Result





Connect to Mail Host Unable to connect. The server said - POP3 connect: Error [] []





Try putting in your full email address as a userid and try again.











Try-tem, de nem javult meg. :angry:











Kösz: RaaR

talán mert nemlétezik “freeveb”

http://freeweb.hu/info?techinfo


'hgrg' wrote on '2010-01-10:




http://freeweb.hu/info?techinfo








Ezt már olvastam. Nem lettem okosabb. Szerinted melyik részt nem vettem figyelembe?





Arni?

SMPT ? :wink:

freeWeb és nem freeVeb ! :slight_smile: