post counter plugin


'SneakySnail' wrote on '2010-05-09:




Csak az a gáz, amikor valakinél már fent van kb 40 különböző plugin, minen apróságra, aztán meg csodálkozik, hogy miért lassú az oldal, meg miért zabálja a memóriát.








Akkor én még nyugodt vagyok. Mert most számoltam meg, az Akismettel együtt 12 plugin van fenn :)

Én is nyugodt vagyok, nem érem el a negyvenet: van ahol 27, és van ahol csak 6 bővítmény megy… :slight_smile:











Valaki írta korábban, hogy ide inkább profik járnak. Megnyugtatom, hogy ők is járnak szép számmal, de nem sokkal többen vannak, akik bizony a bővítményekkel kezdik életüket. Egy számteches szakközépiskola valóban többet nyújt számtechből, mint egy hobby-blogger, de utóbbiak lényegesen többen vannak - hál' Istennek - és jól írtad azt is, hogy lényeges alapképzettség nélkül a WordPress-szel csodákat lehet művelni.





Akinek pedig további affinitása van hozzá, az bizony tanuljon és kódturkásszon! :slight_smile:











Varnyú! Valami gond lehet azzal a WP-UserOnline bővítménnyel; én szinte minden oldalamon használom. Vagy sablonnal, vagy kóddal, de mindenhol gond nélkül megy Wordpress 3.0-val is, MU-val is és, persze, a 2.9.2-vel is. Valóban a 2.72-es verziónál tartunk.











Szerintem töröld le, az adattáblát is töröld ki, és telepítsd fel újra. A wordpress2you.com oldalon magyar fordítást is találsz (asszem :slight_smile: )


'hitetlen' wrote on '2010-05-09:




Ha valóban így van, akkor ezt a kódot:





Code:

<?php

$count_posts = wp_count_posts();

?>








Így rakd bele:





Code:

<?php

$count_posts = wp_count_posts();

?>








És kérdezz egy css szakit, hogy ezek után az így megjelent számokat hogyan tudnád formázni css segítségével. (a sablonodban: Admin > Megjelenés > Szerkesztő >>> rögtön a sablonod css fájl fog megjelenni, ha a css hozzáértő adni fog egy példa css kódot, akkor azt abba a fájlba kell bemásolnod)


Ja, nem ártana tudni, hogy pontosan hogyan szeretnéd megjeleníteni (hogyan szeretnéd "formázni"? mi a kívánságod?) - mert pl. úgy, ahogy az első hozzászólásban kérted, pont úgy valószínű nem lehet, csak hasonlóan (ott minden számjegy külön van formázva, már ahogy nézegettem, itt a te eseteben meg az összes számjegyet fogod tudni így formázni)





Ha a következő szerint teszem be akkor már kisem írja a számot és a forrásban nem is látszik semmi:(

Ha a linkelt plugint használod, akkor ne azt a kódrészletet használd, hanem inkább valami ilyesmit:



Code:






Utána pedig a stíluslapodba (WP Admin -> Megjelenés -> Szerkesztő -> Stíluslap) kéne beilleszteni valami ilyesmit:


(mindegy hova, de lehetőleg inkább valahova a vége felé tedd.)


Code:



#post-count{

szöveg formázási beállítások

}





Értelem szerűen a kapcsos zárójelek közé kerülnek majd a css dolgai.


Azt, hogy mit hogyan, pedig például innen kilesheted.


Ha esetleg nem használsz képszerkesztő progikat, és a betűszínnel bajba lennél ITT egy kis segítség hozzá. A #Hex értékét kell bemásolnod a color attribútumhoz.

'SneakySnail' wrote on '2010-05-10:




Ha a linkelt plugint használod, akkor ne azt a kódrészletet használd, hanem inkább valami ilyesmit:


Code:






Utána pedig a stíluslapodba (WP Admin -> Megjelenés -> Szerkesztő -> Stíluslap) kéne beilleszteni valami ilyesmit:


(mindegy hova, de lehetőleg inkább valahova a vége felé tedd.)


Code:



#post-count{

szöveg formázási beállítások

}





Értelem szerűen a kapcsos zárójelek közé kerülnek majd a css dolgai.


Azt, hogy mit hogyan, pedig például innen kilesheted.


Ha esetleg nem használsz képszerkesztő progikat, és a betűszínnel bajba lennél ITT egy kis segítség hozzá. A #Hex értékét kell bemásolnod a color attribútumhoz.





Köszönöm ez így elég érthető volt.


amivel meg kéne még bírkóznom ha ha megnézed betettem a fejlécbe a számlálót de kivette a fejléc stílusát és nem tudom megváltoztatni úgy szeretném megcsinálni mint ahogyan azt a példán mutattam betenni alá egy képet és alá fölé szeretnék írni egy egy szót de itt ha írok alá akkor teljesen máshova teszi nem a számláló alá.


Egyébként ez lenne az oldalam Linkje

Hát, ez már egy picit több css turkálást igényel.





Ha csak egy-egy szót szeretnél, akkor az lenne a legszerencsésebb, ha megadnál a div-nek egy fix szélességet, és azon belül középre igazítanád a szövegeket, így biztosan egymás alá fognak kerülni. Valami ilyesmire gondoltam:



Code:



#post-count{

position:relative; /* ez biztosítja, hogy a div helyzete a szülő div-hez lesz viszonyítva, a jelenlegi pozícionálást, lehet, hogy meg kell majd változtatnod */

display:block; /* ettől úgymond egy doboz-ként kezeli a div-et */

width:160px; /* Szélesség. Ez most csak egy példa érték, majd látni fogod, hogy mekkora hely kell neki, pixelben van megadva */

/* esetleg egy "height" értéket is adhatsz neki, de nem fontos */



overflow:hidden; /* ha esetleg túlfolyna a szöveg, nehogy belerakjon egy görgető sávot. */

text-align:center; /* ez rendez középre a szöveget */

/* a szöveg formázások maradhatnak */

}





A tartalmakat, meg egy
sortöréssel választod el egymástól. Aztán majd meg kell nézni, hogy erre mit lép. Ha nem jó, akkor kitalálunk mást.

sőt elviekben próbából tettem be egy képet de nem jeleníti meg a css kódja így néz ki,



Code:

#post-count{

padding-right: 200px;

text-align: right;

empty-cells: show;

text-decoration:none;

color:#white;

font-size: 25px;

background-image: url(kep.png);

}

Na már nem tudtam szerkeszteni magam, de ahogy nézem betetted a “slogan-text” div-be, onnan vedd ki úgy, hogy az “art-Header” osztálynevű(class) div-ben legyen. Tehát egy -el arréb.

Nem egészen az van ott. Én ilyet láttam: body:background-image: url(kep.png);





Annak a body-nak semmi keresnivalója ott. Az url pedig valószínüleg rossz helyre mutat. Oda vagy a teljes elérési utat adod meg, vagy a sablon gyökeréhez viszonyítva a relatívat.





Azt a táblázatos borzalmat meg felejtsd el, és szedd ki belőle.





table {border: 2px solid #000000; – ilyen szelektor nincs is, meg van ott egy plusz “{”, és még ráadásul kétszer van a #post-count is benne.





Ezzel némileg összekuszáltad a dolgokat :slight_smile: Nem csoda hogy nem jelenik meg rendesen.


'SneakySnail' wrote on '2010-05-10:




Nem egészen az van ott. Én ilyet láttam: body:background-image: url(kep.png);


Annak a body-nak semmi keresnivalója ott. Az url pedig valószínüleg rossz helyre mutat. Oda vagy a teljes elérési utat adod meg, vagy a sablon gyökeréhez viszonyítva a relatívat.


Azt a táblázatos borzalmat meg felejtsd el, és szedd ki belőle.


table {border: 2px solid #000000; -- ilyen szelektor nincs is, meg van ott egy plusz "{", és még ráadásul kétszer van a #post-count is benne.


Ezzel némileg összekuszáltad a dolgokat :) Nem csoda hogy nem jelenik meg rendesen.





természetesen igazad lett a képet betette ez csak probának raktam be ehelyett csinálok majd a számlálónak egy képet de betett egymás mellé a képből egy csomót nem csak egyet

'potyka' wrote on '2010-05-10:




de betett egymás mellé a képből egy csomót nem csak egyet





Cseréld le ezt:

Code:

background-image: url(http://epinfo.bluebirds.hu/kep.png);





erre:

Code:

background: url(http://epinfo.bluebirds.hu/kep.png) no-repeat top center;





De így is rossz helyen lesz, mert még nem adtál meg szélességet a div-nek.

'SneakySnail' wrote on '2010-05-10:




Cseréld le ezt:

Code:

background-image: url(http://epinfo.bluebirds.hu/kep.png);





erre:

Code:

background: url(http://epinfo.bluebirds.hu/kep.png) no-repeat top center;





De így is rossz helyen lesz, mert még nem adtál meg szélességet a div-nek.





Hm én próbálkozok de batyu f_sz

Code:

background:url(http://epinfo.bluebirds.hu/kep.png) width="250" height="167"no-repeat top right;





igy nemjó bár már raktam mindenhogy de ugysem


hoppá a lehetséges megoldás


Code:

padding: 0 4px 5px;

margin: 0;

Tévedtem!Ezzel a betűt vittem a képhez és nem pedig fordítva :angry:

A background szelektorba nem tehetsz magasság, szélesség beállítást. Azok külön vannak.





És még két apróság, erre nincs szükség: empty-cells: show; ebbe pedig nem kell a “#”: color:white;





A padding, és a margin értékeivel pedig mindig játszani kell kicsit, hogy a megfelelő helyen legyen.











*no, akkor:











#post-count{





position:relative;





display:block;





width:100px;





text-align: center;





text-decoration:none;





color: white;





font-size: 25px;





background:url(http://epinfo.bluebirds.hu/kep.png)no-repeat top center;





}











ezzel nézd meg hová kerül, és a padding, margin értékeivel csak utána játszogass.











méghozzá így: “padding: fent jobb lent bal;”


'Farkas wrote on '2010-05-10:







Varnyú! Valami gond lehet azzal a WP-UserOnline bővítménnyel; én szinte minden oldalamon használom. Vagy sablonnal, vagy kóddal, de mindenhol gond nélkül megy Wordpress 3.0-val is, MU-val is és, persze, a 2.9.2-vel is. Valóban a 2.72-es verziónál tartunk.





Szerintem töröld le, az adattáblát is töröld ki, és telepítsd fel újra. A wordpress2you.com oldalon magyar fordítást is találsz (asszem :) )








Győző: már többszörösen túl vagyok rajta ... :( két különböző tárhelyen, különböző témákkal, különböző pluginokkal nem megy. És nem értem ...

'SneakySnail' wrote on '2010-05-10:




Hát, ez már egy picit több css turkálást igényel.


Ha csak egy-egy szót szeretnél, akkor az lenne a legszerencsésebb, ha megadnál a div-nek egy fix szélességet, és azon belül középre igazítanád a szövegeket, így biztosan egymás alá fognak kerülni. Valami ilyesmire gondoltam:


Code:



#post-count{

position:relative; /* ez biztosítja, hogy a div helyzete a szülő div-hez lesz viszonyítva, a jelenlegi pozícionálást, lehet, hogy meg kell majd változtatnod */

display:block; /* ettől úgymond egy doboz-ként kezeli a div-et */

width:160px; /* Szélesség. Ez most csak egy példa érték, majd látni fogod, hogy mekkora hely kell neki, pixelben van megadva */

/* esetleg egy "height" értéket is adhatsz neki, de nem fontos */



overflow:hidden; /* ha esetleg túlfolyna a szöveg, nehogy belerakjon egy görgető sávot. */

text-align:center; /* ez rendez középre a szöveget */

/* a szöveg formázások maradhatnak */

}





A tartalmakat, meg egy
sortöréssel választod el egymástól. Aztán majd meg kell nézni, hogy erre mit lép. Ha nem jó, akkor kitalálunk mást.





Ha a szöveget szeretném írni akkor azt a stíluslapba vagy a header php fájlba kell írni a szöveget?

Potyka: mitől van csúszka az oldalad alján?? Két böngészővel is néztem :o


'varnyu' wrote on '2010-05-10:




Potyka: mitől van csúszka az oldalad alján?? Két böngészővel is néztem :o





hopszálá valamit elbaltáztam megkeresem kösz,hogy szoltál

A szöveg a php-ba megy, stíluslapba csak a formázási beállítások.





Én nem látok csúszkát FF-ben és Iron-ban.





*ja, mégis, csak össze kellett húznom az ablakot.




  1. Még mindíg rossz heylen van a div.




  2. m,l-?M-m-mll - ennek semmi keresnivalója a css-ben




  3. width:1200px; -> valószínüleg ezért volt csúszka.

'SneakySnail' wrote on '2010-05-10:




A szöveg a php-ba megy, stíluslapba csak a formázási beállítások.


Én nem látok csúszkát FF-ben és Iron-ban.


*ja, mégis, csak össze kellett húznom az ablakot.


1. Még mindíg rossz heylen van a div.


2. m,l-?M-m-mll - ennek semmi keresnivalója a css-ben


3. width:1200px; -> valószínüleg ezért volt csúszka.





de csak 1200 al van a jobb oldalon a kép a did rossz helyen de most ahol van én oda szeretném kb