post counter plugin

Sziasztok láttam egy tuti post számlálót kérdezném ,hogy nem láttatok e egy ilyet postszámláló a fejlécben és én is oda szeretném. Amivel kitudom iratni, hogy hány post vagy téma született eddig az oldalon.

Van ilyen natív function a wp-ben. ITT

igen de ahhoz kódturkászni kell a nagy többség pedig imdája telepakolni pluginokkal a wp-jét :))


'SneakySnail' wrote on '2010-05-09:




Van ilyen natív function a wp-ben. ITT





Namost az első link amit írtál az hogy működik? Az első kódsort bekell illeszteni az adatbázisba?

Alapesteben ezt a kódrészletet kell beillesztened oda, ahol meg akarod jeleníteni:



Code:

<?php

$count_posts = wp_count_posts();

?>








hgrg: Jogos. Sajna az én agyam így működik. Infós hozadék ^_^' />


De, akkor itt egy plugin is rá. (2008-1-21 az utoldsó update időpontja, szóval nemtom működik-e még, de egy próbát megér).


Azért én személy szerint biztos, hogy nem raknék fel ezért a 3 sorért egy külön plugint. :D

'SneakySnail' wrote on '2010-05-09:




Alapesteben ezt a kódrészletet kell beillesztened oda, ahol meg akarod jeleníteni:


Code:

<?php

$count_posts = wp_count_posts();

?>








hgrg: Jogos. Sajna az én agyam így működik. Infós hozadék ^_^' />


De, akkor itt egy plugin is rá. (2008-1-21 az utoldsó update időpontja, szóval nemtom működik-e még, de egy próbát megér).


Azért én személy szerint biztos, hogy nem raknék fel ezért a 3 sorért egy külön plugint. :D





Én betettem a kódot a foother be és nem történik semmi

nem tudom, ez még működik e? ki kell próbálni: http://wordpress.org/extend/plugins/post-count/











(telepítés után a sablon fájlba beilleszteni ezt oda, ahová szeretnéd megjeleníteni a számlálót)





telepítés bővebben: http://wordpress.org/extend/plugins/post-count/installation/











azután ha sikerült megjeleníteni, gyere vissza, és megpróbáljuk formázni (a megjelenő számokat valószinű ccs-vel majd formázni fogjuk tudni)

Nah, ugyanazt linkeltük be :slight_smile:











Én nem vagyok programozó, csak belinkeltem az első találatot a wordpress codex-ből. De gondolom csak működére lehet bírni valahogy, ha már egyszer van ilyen.


'SneakySnail' wrote on '2010-05-09:




Nah, ugyanazt linkeltük be :)





Én nem vagyok programozó, csak belinkeltem az első találatot a wordpress codex-ből. De gondolom csak működére lehet bírni valahogy, ha már egyszer van ilyen.





A bővitmény felment de a megjelenítésre nem csinál semmit sem .Legalábbis a footherben semmit

Nahh végre megvan kiírta a számot :)örömség!Most hogyan tovább?

@SneakySnail:





BME VIK mérnökinfó második félév…





le vagyok oltva mikor szólok hogy nem kéne pluginokkal túlterhelni… de ez a tendencia…


'potyka' wrote on '2010-05-09:




Nahh végre megvan kiírta a számot :)örömség!Most hogyan tovább?








hát most tudni kellene a weblapon forráskódját.


Jobb klikk a weblapod üres területére, és a megjelenő opciók közt keress valami olyasmit, hogy: forráskód...





Azután kiadja a lapod forráskódját, a lap alján megkeresed ezt a számlálót, és másold át ide nekünk, ami ott van.





számláló








rész kellene nekünk. Illetve a letöltött számláló plugin zip csomagját csomagold ki, és nézzük meg, van e neki külön css fájl a mappában.


Általában: style.css a fájl neve..., de ha nincs a mappában semmilyen css fájl, az sem baj, de ezt tudnunk kellene.





(mondjuk az én megoldásom csak addig jó, míg egy jobban hozzáértő nem jön, és nem javasol jobb ötletet, mert én az ilyenhez csak éppen hogy konyítok)

'SneakySnail' wrote on '2010-05-09:




Nah, ugyanazt linkeltük be :)








nem figyeltem, sorry

Ez nagyon OFF lesz, de mindenképp reagálni akartam. Bocsi.





hgrg: Tulajdonképpen igazuk is van, meg nem is. Egy laikus számára ez biztos tök kínainak tűnhet, másrészről viszont aki idejön a problémájával, az többnyire weblapot/portált fejleszt. Amikor valaki erre vállalkozik, akkor fel kell, hogy készüljön arra, hogy tanulnia kell, új dolgokkal kell megismerkednie, amik elsőre átláthatatlanok és bonyolultak. Arról nem is beszélve, hogy a wordpress ilyen mélységű bizergálása nem is igényel valós informatikai szaktudást (még a sablonépítés sem). Ha valaki minimálisan beszél angolul és nagyjából tisztában van azzal, hogy mi is egy algoritmus, és tud olvasni, akkor tulajdonképpen egy csomó midnent meg lehet oldani pluginek nélkül ÉS informatikai tudás nélkül.





Én nagyon szívesen adok tanácsot azokban a dolgokban, amikhez viszonylag magabiztosan értek és elhiszem, hogy egy hétköznapi blogger inkább beállít egy plugint, mint, hogy nekiálljon a kódban turkálni. Ez így oké is, de mint említettem, itt nem a bloggerek vannak többségben. A probléma akkor van, amikor valaki mindent azonnal akar, meg főleg akkor, ha azt akarja, hogy valaki más csinálja meg helyette. Ha nem ért hozzá, és elvállalt valami ilyen munkát, akkor vagy tanulja meg, vagy fizessen meg valakit, hogy csinálja meg helyette.





Én kb 2 hónapja foglalkozom a wordpress-el, és mindent amit tudok úgy vadásztam össze a netről, turoriálokból, meg a wp dokumentációjából. És bár informatika tagozatos szakközépbe jártam, és tanultam programozás elméletet, de azóta humán területen tanultam. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy akinek van egy kis kitartása és akarta, az simán meg tudja ezeket a dolgokat tanulni.





Ezt csak azért fejtettem ki ilyen bőven, mert már szúrta szememet ez a hozzáállás az egész fórumon.


'hitetlen' wrote on '2010-05-09:




hát most tudni kellene a weblapon forráskódját.


Jobb klikk a weblapod üres területére, és a megjelenő opciók közt keress valami olyasmit, hogy: forráskód...





Azután kiadja a lapod forráskódját, a lap alján megkeresed ezt a számlálót, és másold át ide nekünk, ami ott van.





számláló








rész kellene nekünk. Illetve a letöltött számláló plugin zip csomagját csomagold ki, és nézzük meg, van e neki külön css fájl a mappában.


Általában: style.css a fájl neve..., de ha nincs a mappában semmilyen css fájl, az sem baj, de ezt tudnunk kellene.





(mondjuk az én megoldásom csak addig jó, míg egy jobban hozzáértő nem jön, és nem javasol jobb ötletet, mert én az ilyenhez csak éppen hogy konyítok)





A forráskódban csak a post szám található egy 6-os semmi más css fájl pedig nincs.

'potyka' wrote on '2010-05-09:




A forráskódban csak a post szám található egy 6-os semmi más css fájl pedig nincs.





Valamiben pedig lennie kell. Vagy egy div, vagy li, vagy valami. Bár az is lehet, hogy tényleg csak egy számot generál a plugin, akkor viszont neked kell betenni egy div-be a php-s kódrészt.


Be tudnád másolni azt a részletet kódból, ahol a kiiratás van, úgy könnyebb lenne segíteni.

'SneakySnail' wrote on '2010-05-09:




és elhiszem, hogy egy hétköznapi blogger inkább beállít egy plugint, mint, hogy nekiálljon a kódban turkálni.








Sok dologban igazat adok Neked. Én használok pluginokat, szerintem nem sokat - bár ez relativ, mert kinek a pap, kinek a papné. És amiket használok, azokat szeretem is használni, megszoktam őket. És én se szeretek a kódban turkálni (ha meg lehet anélkül is oldani), de amikor egy kedvelt pluginom frissül és az új verza fatal errort jelez bekapcsoláskor, akkor ideges szoktam lenni ... igy járok már régóta a WP-UserOnline-nal, mert ott nálam a 2.50-nél megállt az élet .... hiába frissitem, hiába kinlódok, semmi. Mindig vissza kell raknom a 2.50-et, noha már a 2.72-t ajálgatja a frissités ... Most próbáltam ki az egyfelhasználós 3-as bétát, egy plugin hiján minden megy rajta, frissitettem ezt is, hátha ... de semmi, vissza kellett a régit tennem.





Úgyhogy egyre jobban rákényszerülök turkászni, kezdetben nem nagy örömmel, muszájból, de hát ez van, mit csináljak .... aztán, ha sikerül megoldani valamit plugin nélkül, akkor örülök persze :)





Ha ezt a user online-t valaha meg tudom oldani kód turkálással, akkkor lesz csak igazán örömködés nálam. De nem megy egyszerre minden :)

Persze, igazad van. Én is használok pluginokat, csak nem mindenre. Az egyszerűbb dolgokat nekem egyszerűbb inkább beleírni a kódba, és ezáltal még tanulok is, megértem a működési elvüket. De nem állnék neki pl egy spam szűrő scriptet beleírkálni, ha van rá egy fasza plugin. Csak az a gáz, amikor valakinél már fent van kb 40 különböző plugin, minen apróságra, aztán meg csodálkozik, hogy miért lassú az oldal, meg miért zabálja a memóriát.


'SneakySnail' wrote on '2010-05-09:




És bár informatika tagozatos szakközépbe jártam, és tanultam programozás elméletet, de azóta humán területen tanultam.








lol :D

'potyka' wrote on '2010-05-09:




A forráskódban csak a post szám található egy 6-os semmi más css fájl pedig nincs.








Ha valóban így van, akkor ezt a kódot:





Code:

<?php

$count_posts = wp_count_posts();

?>








Így rakd bele:





Code:

<?php

$count_posts = wp_count_posts();

?>








És kérdezz egy css szakit, hogy ezek után az így megjelent számokat hogyan tudnád formázni css segítségével. (a sablonodban: Admin > Megjelenés > Szerkesztő >>> rögtön a sablonod css fájl fog megjelenni, ha a css hozzáértő adni fog egy példa css kódot, akkor azt abba a fájlba kell bemásolnod)


Ja, nem ártana tudni, hogy pontosan hogyan szeretnéd megjeleníteni (hogyan szeretnéd "formázni"? mi a kívánságod?) - mert pl. úgy, ahogy az első hozzászólásban kérted, pont úgy valószínű nem lehet, csak hasonlóan (ott minden számjegy külön van formázva, már ahogy nézegettem, itt a te eseteben meg az összes számjegyet fogod tudni így formázni)