Plugin installálás


'syska' wrote on '2011-12-04:




Ha nincs plugin, akkor nem kéne hibaüzenetnek lennie. Nem csak a saját böngésződ cache-ébe maradt? (Más böngészőknél is látszik?)








Megnéztem, máshol is látszik. Pedig már az 1.5.6-ot is leszedtem.

Üdv itt. Én mindig manuálisan installálom. Próbáltam menüből , de egyszerűbb ha bemásolod. wp-content/plugins/ésideamappát

Szerintetek, ha bővítmény kezelővel szeretnék telepíteni bármit, miért ír ki ilyesmi hibaüzenetet: (?)









Quote:




Telepítőcsomag letöltése: http://downloads.wor...m.1.0.33.3.zip…


Sikertelen letöltés. Nem sikerült megnyitni az fopen() függvény fájl mutatóját ehhez a fájlhoz: /www/htdocs/www.mlre.hu/temp/mingle-forum.tmp

Most írjuk le ugyan azt mint a rendszer?



Quote:

.... Nem sikerült megnyitni az fopen() függvény ....








Valószínűleg az fopen() függvénnyel van gondja a szervernek. Be van kapcsolva? (Kérdezd, kérd a tárhelyszolgáltatót.)

És ez a függvény hol lakozik? Az adatbázishoz vagy az ftp fileokhoz van inkább köze? Mielőtt elszállt a wp, azelőtt tök jól működött, most, hogy feltettem az új wp-t meg a régi adatbázist azóta írja ki ezt.

Amikor az újat tetted fel, teljesen telepítetted vagy csak felmásoltad a fájlokat? Ha igen, akkor a domained.hu/wp-admin/update.php -t le kellene futtatni.











A függvényt te nem látod, nem tudod állítani, csak a szerver tulajdonosa, üzemeltetője, mert neki van megfelelő jogosultsága.

Felmásoltam minden fájlt, majd telepítettem, és ezután kezdtem szórakozni az adatbázissal, így lett teljes az eredmény. Megpróbáltam lefuttatni az általad említett file-t, de nem történt semmi, fehér oldalt kaptam. Esetleg lehet köze ahhoz, hogy két adatbázis kezelő is fel van telepítve az ftp tárhelyre?

Sajnos eddigi kutakodásaim nem sok jóval kecsegtetnek, végső elkeseredésemben mindent letöröltem és egy full új gyári wp-t telepítettem a 3.5 előtti legújabbat, de sajnos itt is ha rámegyek akár arra, hogy frissítse 3.5-re akár egy plugint szeretnék felinstallálni ugyanezt az fopen() függvényes hibát dobja ki… Szóljak a szolgáltatónak? Vagy az adatbázis kezelőknél lehet a kutya elásva? Illetve valahogy meg tudom nézni a szolgáltató elérése nélkül, hogy ténylegesen be/ki van-e kapcsolva?

Igen megtudod nézni hogy be van-e kapcsolva.





Létrehozol egy info.php fájlt





beleírod ezt a kódot









<?php



phpinfo();



?>











elmented majd feltöltöd a tárhelyed főkönyvtárába.



majd a következőképpen meghívod tedomainneved.hu/info.php



Itt kilistázza, hogy mik vannak bekapcsolva







a Core részben kellene látnod az állappotát, hogy on vagy off





<?php





phpinfo();





?>

















elmented majd feltöltöd a tárhelyed főkönyvtárába.





majd a következőképpen meghívod tedomainneved.hu/info.php





Itt kilistázza, hogy mik vannak bekapcsolva











a Core részben kellene látnod az állappotát, hogy on vagy off

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, nem is tudtam, hogy létezik ilyesmi. Megcsináltam és találtam is egy ilyet: allow_url_fopen Ez be van kapcsolva teljesen. Alatta van egy allow_url_include ez van csak kikapcsolva. Ezek szerint ez a dolog szerver oldalról mégiscsak jó. Akkor vajon miért hozza ki ezt a hibaüzenetet? Leszedtem az ftp-ről minden programot ami hozzáférhetne az adatbázishoz, feltettem egy szűz wp-t mégis ez a hiba fogad. .S

irhato a temp mappa?

Igen, maga a mappa 777-es attribútummal rendelkezik.

Megpróbáltam ftpvel, mechanikusan frissíteni a legújabbra a wp-t, minden sikerült is, alap sablon, minden tuti, de még így is kihozza ezt a remek kis fopen()-es hibát ha bármilyen bővítményt szeretnék feltelepíteni. Mi lehet a hiba, egyszerűen már nem tudok mire gondolni, még csak halovány ötletem sincs :frowning:

Ezt a bejegyzést találtam rá, itt egy WordPress core fejlesztő által írt -fejlesztőknek szánt- bővítményt emlegetnek amivel megtekinthető ill. beállítható, hogy valójában milyen módszerek érhetőek el. Volt aki említette, hogy a hostjukon babráltak valamit így a phpinfo-ban található beállítások ellenére sem működik a fopen…





http://wordpress.org/support/topic/an-unexpected-http-error-occurred-during-the-api-request-on-wordpress-3/page/2?replies=37#post-2050724





A bővítmény kicsit régi, nem próbáltam ki, de itt van:





http://wordpress.org/extend/plugins/core-control/

Köszönöm, felmásoltam, kipróbáltam, ilyet találtam: PHP fsockopen() Erre azt írja avaible, lefuttat egy tesztet is a kérésemre, és arra is azt hozza ki, hogy minden rendben. Nem lehet, hogy valami teljesen más hiba következménye ez, vagy valami más nincs jól beállítva? A php info és eszerint is minden rendben, akkor csak nem a függvénnyel van a gond, vagy mégis?

azt mondtad, hogy teljesen friss wordpress-el is problémád volt…

Igen, most tettem fel a legújabbat manuálisan. Letöröltem direkt azt a két dolgot is az ftp-ről ami az adatbázisban bóklászik (mysql dumper, php myadmin), és így is ezt a hibát hozza ki, akár bővítményt akarok frissíteni, akár újat szeretnék feltenni. Mielőtt az egész hercehurca elkezdődött (a buddypress összezavarta a weboldalt) azelőtt jól működtek a dolgok, tudtam ilyesformán feltenni bővítményt.





De az érdekes, hogy a php info és az általad javallott program is rendben találja a dolgokat. Ez a program egyedül két dolgot jelöl pirosnak: a file system accessnál a direct és az ssh2-re not avaible-t ír minden más jól működik.

zozzei az adatbázis is friss?

A 3.4.2-őt telepítettem újra teljesen, friss adatbázissal, ekkor is hozta a hibát, (ezután visszatettem egy adatbázis mentést az userekről legalább) utána ma megpróbáltam feltenni a 3.5-öt, sikerült is, de még a régi adatbázissal (annyi, hogy lefrissítette ami neki kell) és utána is csinálja a hibát.

@zozzei:





ilyesmit nem tud a buddypress ‘elszarni’. neutral.gif az error log-ba mit ír ki? mert a php error report es a teljes log idonkent kulonbozik. (ha a kinyogott hiba mar valami mas kovetkezmenye…)