Oszlop áthelyezése

Van nekem egy 3 oszlopos témám (Lorem Ipsum), és a két jobb oldali oszlopból az egyiket át szeretném helyezni balra.

Ezt hogyan tudom megejteni? Átszaladtam a kódon de nem jöttem rá :slight_smile:

Előre is köszi a helpet!

Gondolom nem CSS-ben van megoldva, hanem egy függvényt hív be. Ebben az esetben nyisd meg a téma index.php fájlját és keresd meg az alábbi sor(oka)t:

(természetesen a fájlnév más)

Most egy nagyon együgyű megoldás jön: szimplán kicseréled a két fájlt tartalmát. Tehát a kozepso_oszlop.php tartalmát átmásolod a jobboldali_oszlop.php-be és vica verza :slight_smile:

Remélem tudtam segíteni!

szerintem:

nyisd meg az index.php-t, és e kettő közé:

tedd be ezt:

tehát ez legyen a végeredmény:

a fájl végén keresd meg ezt:

és ezt töröld ki onnan:

hogy ez legyen csak:

HM. elvben jó, de gyakorlatban sajnos nem.

CSS-t muszály utánaállítani, viszont hirtelen nem igazodom el a hozzá adott css-ben… :frowning:

Kösz mano, ez így működik - már csak ezt kéne kitalálni, hogy az újdonsült középső oszlopomat hogy tudom pár pixellel jobbra tolni, mert most így néz ki:

Így van balra float-olva, ha jobbra állítom, akkor teljesen jobbra kerül (a jobboldali oszlop meg bejön középre), ha meg középre, akkor teljesen szétcsúszik.

(az elválasztó vonalat egy gif tartalmazta, azt még én is át tudtam rajzolni :P)

tipp:

CSS-ben a /* content */ után ezt:

margin: 20px 0;

cseréld le erre:

margin-left: 40px;

margin-right: 0px;

margin-top: 0px;

margin-bottom: 0px;

ha elkezd beljebb mászni, de még nem jó, akkor a 40 növelhető.

Sziasztok!

Nekem is ez lenne a gondom egy másik sablonnál: http://topwpthemes.com/glouriousday/. Akárhogy okoskodtam nem akart átmászni az egyik oldalsáv a másik oldalra, pedig nagyon jó lenne, remélem tudtok segíteni. :frowning:

Köszi!

Mármint hogy oldalsáv-tartalom-oldalsáv legyen? Mert akkor sanszosan az lehet a gond,hogy a sidebart úgy hívja meg a theme,mint általában,és a sidebar.php-ban van 2 include-olt php,illetve 2 regisztrált sidebar elem. Viszont ha külön php file-okba szeded,egyiket a content előtt hívod meg,a másikat utána,akkor meg lehet oldani elviekben…

'Balou wrote:

Mármint hogy oldalsáv-tartalom-oldalsáv legyen? Mert akkor sanszosan az lehet a gond' date='hogy a sidebart úgy hívja meg a theme,mint általában,és a sidebar.php-ban van 2 include-olt php,illetve 2 regisztrált sidebar elem. Viszont ha külön php file-okba szeded,egyiket a content előtt hívod meg,a másikat utána,akkor meg lehet oldani elviekben...[/quote']

Igen, valahogy így kellene. A gond tényleg ez az include-olás, megpróbáltam csak szimplán két felé szedni, de akkor meg az index.php hibát ír ki.

Hm, akkor valamit elrontottál szerintem…

Vlhogy így kell kinéznie az index-nek (jópár elem hiányozni fog:D):

tartalom,egy rakatnyi dologgal,az is lehet,hogy nem content a div neve,láttam már page-ként is,stb..

Persze biztos lehet máshogy is...az se biztos,hogy ez így 100%-ban jó,de irányelvileg okésnak kell lennie..

Az a baj, hogy itt is hibát ír ki. Pedig pont így csináltam, ahogy leírtad…szerintem az csapja ki a biztosítékot, hogy a két sidebart két fájlba szedem. Hülyeség, de nem lehet hogy mysqlnál is kell módosítani?

Hm, inkább a két sidebar szétszedésénél csinálhatsz valami hülyeséget,vagy nem tudom…megnéztem ma egy theme-el,hogy meg lehet-e csinálni és működött…

'Balou wrote:

Hm' date=' inkább a két sidebar szétszedésénél csinálhatsz valami hülyeséget,vagy nem tudom...megnéztem ma egy theme-el,hogy meg lehet-e csinálni és működött...[/quote']

Hát igen, ez is előfordulhat :D Biztosan sok a dolgod, de nagyon hálás lennék ha meg tudnád oldani, úgy érzem hogy én ehhez már kevés vagyok:(

Nah…pontosan mit ír ki hibának amugy? Azt jó lenne tudni :slight_smile:

Nálam így néz ki amit gyorsan összedobtam, hátha segít:

Index:

Code:

<h2 id="post-"><a href="" rel="bookmark" title="Permanent Link to ">

By |

Topics: |

Not Found

Sorry, but you are looking for something that isn't here.

Sidebar1:

Code:

About Me

Put something about you here by editing the right sidebar.

Recent Posts

Topics

Sidebar2:

Code:

About Me

Put something about you here by editing the right sidebar.

Recent Posts

Topics

Itt már tényleg velem lehet a baj, de ugyanúgy csináltam ahogy leírtad, vagyis kitöröltem a fájlokat, csináltam üreseket majd beillesztettem amit leírtál. De megint csak hibát ír ki…

Code:

Warning: include(/home/*****/domains/******.info/public_html/wp-content/themes/es/searchform.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/*****/domains/******.info/public_html/wp-content/themes/es/sidebar.php on line 1

Warning: include() [function.include]: Failed opening '/home/*****/domains/*****.info/public_html/wp-content/themes/es/searchform.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/*****/domains/*****.info/public_html/wp-content/themes/es/sidebar.php on line 1

Szerk.: Feladom, inkább keresek másik theme-t, nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

A linkeléssel van probléma, rossz helyre mutat…

sidebar.php-ból vágd ki ezt:

Code:

• <form id="searchform" method="get" action="/">

<input type="text" name="s" id="s" class="textbox" value="" />

<input id="btnSearch" type="submit" name="submit" value="" />

Csinálj belőle egy sidebar2.php nevű fájlt és töltsd fel a sablond könyvtárába. Az index.php, single.php és page.php fájlodban a

Code:

után add hozzá ezt:

Code:

ment, visszatölt,felülir. kész!

Üdv! Nekem is lenne egy hasonló problémám mint a legelső téma indítónak. Van nekem egy ugyan úgy 3 oszlopos témám az “interior theme” http://www.wpthemesfree.com/view.php?theme_id=3078 és szeretném én is áthelyezni a két jobb oldali oldalsávból a bal oldalit a túl oldalra! Próbáltam megoldani de sajnos nem sikerült. Hogyan tudnám ezt megcsinálni? :slight_smile: A megoldást előre is köszönöm!

a sidebart szedd ketté, legyen két sidebar-od, mert most egyben van. (ha a htmlhez értesz simán megoldod.)

az indexben új sidebar hivatkozás kell rögtön a header behívás alá. (lásd a mintát a 3. hsz-ben.)

mindezek után a css-ben kell beállítani a pozíciót. (hozzávetőlegesen 6. hsz.)

mindezek után megkérdem, hogy ha kezdő vagy, miért nem keresel első körben egy olyan sablont, aminek eleve a két oldalán van a két sidebar? :wink:

Ketté szedtem lett egy sidebar.php és sidebar1.php. Viszont az index-t nem sikerült megcsinálnom a hsz-ok alapján. :frowning: Válaszodra a kérdés, ez úgy megtetszett megpróbálom nem feladni ezzel a harcot! :slight_smile: Amúgy köszönöm a segítségedet! Itt az Index.php

Code:

<div class="post" id="post-">

<a href="" rel="bookmark" title="Permanent Link to ">

Filed Under: by:

Comments: | <a href="#respond" class="add-comment-link">Add Comment

Not Found

Sorry, but you are looking for something that isn't here.