Oszlop áthelyezése

sikerült megcsinálni, már csak a “középső” oszlopot kéne jól beállítani… Köszönöm a segítséget :slight_smile:

Szia!











A sidebar-left.php -t szúrd be a content elé így


Code:



a content után pedig jöhet a sidebar-right.php így

Code:



vagy fordítva kérdés melyiket hova szeretnéd. Ha a functions.php -ban beállítottad mindkét oldalsávot működnie kell. Én legalábbis így szoktam.





functions.php -hoz segítség:


Code:

<?php

if ( function_exists('register_sidebar') )

register_sidebar(array('name'=>'Sidebar 1',));



?>

<?php

if ( function_exists('register_sidebar') )

register_sidebar(array('name'=>'Sidebar 2',));

?>








és van ugye 2 sidebar.php -d





sidebar-left.php:


Code:

<div class="sidebar_left"























sidebar-right.php:

Code:

<div class="sidebar_right"























és persze a css, így tudod megformázni őket:


Code:



.sidebar_left {}

.sidebar_left ul {}

.sidebar_left ul li {}

.sidebar_right {}

.sidebar_right ul {}

.sidebar_right ul li {}








és így tovább, de szerintem ez már menni fog


:)


Ez a megoldás sablon építésnél alkalmazható de a letölthető templatek nagy részében is valami hasonlót kell keresni a módosításhoz. Ajánlatos azonban így az elejéről megírni az oldalsávokat mert a módosítás néha több időbe kerül min ha elölről kezded az egészet!





Sok sikert!

köszönöm szépen! megpróbálom megcsinálni. :slight_smile:

a problémám már majdnem megoldódott. A két oldalsáv közül egyik bal a másik jobb oldalt van, ez jó is, viszont a középső sávnál a bejegyzések egymásra csúsztak, fedik egy mást, próbáltam ezt a 4. hsz példájára állítgatni de sehogy se akar össze jönni… :frowning: tudna valaki ebben segíteni?

turkáld azt a css-t, nézd meg mi csúszik egybe, keresd meg, hogy milyen divek azok, és addig állítgasd, amíg meg nem oldódik a probléma!

Teljes siker! Köszönök minden segítséget! :slight_smile:

Sziasztok!





Van egy blogom ( www.rfoto.host56.com ) egy minimál designos fotósblog theme-el. A sidebar itt a postok alatt van. Eredetileg 3 oszlop volt, de mivel teli volt hülyeségeggel (amik nekem nem kellettek) ezért kitöröltem párat, de igy meg ilyen hülye hosszu egy oszlop lett :S (a widgeteknél azt irta hogy nem lehet szerkeszteni (vagy vmi ilyesmi))











azt szeretném hogy 3 oszlop legyen, olyan szélességgel mint a postok box-a, és olyan magassággal, mint a “kategóriák” rész. ezt a területet szeretném kitölteni számlálóval, (ugyanugy nézzen ki az uj dobozok cím-e mint a most levőknek) archivummal, kis képekkel, stb…











ez hogyan lehetséges? (kezdő vagyok)











köszi minden segítséget előre is