name server hogyan

Sziasztok.





Beregisztráltam életem első domainjét :).





“Domains must be registered with a valid registrar before they can be parked. In addition, they will not be functional unless they are configured to point to our DNS servers - ns01.000webhost.com, ns02.000webhost.com











A kérdés az, hogyha én mikor regisztráltam akkor nem adtam meg nameservert > így a szolgáltató alapértelmezettje lett.




  1. Nekem akkor ezt most valahogy módosítanom kéne?




  2. Van-e mód ennek a módosítása nélkül tárhelyhez rendelni a domaint.





    előre is köszi. Tudom, nagyon béna kérdés, de domain témában még “noob” szintet sem érem el

Ha nincsenek NS szervereid, akkor a domain nem mutat sehova. Ergó nem is tudod tárhelyhez rendelni mivel az NS mondja meg hogy a domained melyik szerveren lakik.

Deninet hostolja a domaint, a nameserverek a következők:





nameserver: vh.deninet.hu





nameserver: ns5.deninet.hu





nameserver: ns3.deninet.hu





keresnem kéne vmi admin felületet ahol átírhatom, vagy emailezzek nekik?





Mert valójában csak ideiglenesen szeretném 000ra irányítani…

Nem nameserver, hanem Domain IP.











Magyar domainvégződés esetében mennyi idő múlva látszódik az IP-cím módosítás?





15 órakot azt írták, átírták a magyardomainem.hu IP-címét (más tárhelyre mutatna) - azóta eltelt 6 óra…











A valami.com esetében ez a frissítés pár perc… - de max 1 óra…











Most engem szívatnak, vagy ilyen “hülye” a magyar domain végződés?

Nem domain végződéstől függ, hanem az NS szerver saját beállításaitól,





beleértve a DOMAIN zóna fájlban beállított lejárati időt.


hitetlen wrote:

Nem nameserver, hanem Domain IP.





Magyar domainvégződés esetében mennyi idő múlva látszódik az IP-cím módosítás?


15 órakot azt írták, átírták a magyardomainem.hu IP-címét (más tárhelyre mutatna) - azóta eltelt 6 óra...





A valami.com esetében ez a frissítés pár perc... - de max 1 óra....





Most engem szívatnak, vagy ilyen "hülye" a magyar domain végződés?








ha megmondod a domaint meg tudjuk nézni a ttl-t, és abból lehet tudni, hogy kb. mennyi idő (ttl = Time To Live)

Nekem eddig az ilyen dolgok 1 perc alatt elintéződtek. Órákat kell várni? Hát az biztos szivatás.


mp33portal wrote:

Nekem eddig az ilyen dolgok 1 perc alatt elintéződtek. Órákat kell várni? Hát az biztos szivatás.








jól van, DNS-ből egyes, leülhetsz...

Szétültessem? :slight_smile: :slight_smile:

pedig így van, eddig akárhányszor belőtem a névszervert ip-t ott voltak az oldalak, nem másnap meg 15 óra múlva. De az is lehet hogy szerencsém volt.

nézz utána, hogy hogyan működik a DNS…

Tudom mi a DNS. Elolvastam azt a wikipédia cikket :lol:











Egyszóval az az a nagy adatbázis szerver ami az ip címekre visszafordítja a te domainedet és tudom hogy sok szerver sokszor szinkronizálnia kell mire minden oda mutat ahova kell stb

mondom a működéséről olvass, ne arról, hogy mi

Annyira nem mélyedtem bele, nekem csak az a lényeg hogy tudom hogy működik a rekordok felvétele és mire valók a DNS admin vezérlőeszközei.

Nagyszerű.





Sajna a több mint két hetes “szünetem” alatt csak percekre tudtam feljárni így a postom is késett:





Minden meseszép, csak a serverek nem frissültek még, ahogy gyanítottam :slight_smile:


'mp33portal wrote:

Annyira nem mélyedtem bele' date=' nekem csak az a lényeg hogy tudom hogy működik a rekordok felvétele és mire valók a DNS admin vezérlőeszközei.[/quote']





akkor viszont ne tegyél megtévesztő kijelentéseket, hogy "bekattintod aztán megy is"

Hogy lehet saját névszervereket csinálni vagy legalább azt hogy lehet megoldani hogy pl egy aldomain vagy több más szerverre mutasson?

Sziasztok!











Bocsánat, hogy megint egy nem szigorúan WP-hez kötődő problémával írok!





Vettem egy .hu-s domaint (vizmuse.hu), amit 000webhost.com-os tárhellyel szeretnék használni. A megrendeléskor meg is adtam, hogy DNS szerverként az ns01.000webhost.com és az ns02.000webhost.com névszerververeket állítsák be. Letelt bőven a két hetes várólista, és a domain még mindig nem mutat sehova. A domain.hu szerint a domain regisztrált, de műszaki hiba státuszú. Felhívtam a regisztrátor ügyfélszolgálatát, ahol azt mondták, nekem kell módosítanom a megadott névszerver beállításain. Lefuttattam egy technikai ellenőrzést a domain.hu-n, ahol itt akadt el a dolog:











M-PMAI -I- [vizmuse.hu] checking postmaster e-mail at aspmx.l.google.com, 209.85.220.22 …





M-VRRT -W- [vizmuse.hu] retrying verify 1 postmaster@vizmuse.hu 209.85.220.22





M-VOUT -I- [vizmuse.hu] address verification: 5.1.1 The email account that you tried to reach does not exist. Please try





5.1.1 double-checking the recipient’s email address for typos or





5.1.1 unnecessary spaces. Learn more at





5.1.1 http://mail.google.com/support/bin/answer.py?answer=6596 2si43897742fxm.45





User unknown





M-PMAE -W- [vizmuse.hu] address check for postmaster failed at aspmx.l.google.com





M-PMAS -E- [vizmuse.hu] addr. check for postmaster failed at ALL MX records (last: 209.85.220.22)











Erre fogtam magam, és az admin oldalon létrehoztam egy postmaster@vizmuse.hu címet. Ekkor az ismételt ellenőrzés meg megállt itt:











M-DSOA -E- [vizmuse.hu] SOA records differ on servers











És részemről itt megállt az egyébként sem létező tudomány. :frowning: Tudna valaki segíteni, mit rontottam el?

Nem sieted el a dolgot kicsit? Whois adatbázis még azt sem tudja ki vagy :slight_smile:

Hát, nem tudom. A domain két hétig volt rajta a publikus várólistán, de az már 3-4 napja lejárt. Ebből viszont nekem úgy tűnik, hogy csak beregisztrálták már: http://www.domain.hu/domain/domainsearch/?domain=vizmuse&tld=hu Plusz az ügyfélszolgálatos se mondott olyat, hogy náluk lenne a gond. Igazából fogalmam nincs, mit kellene nekem a 000webhost-nál beállítanom, illetve, hogy egyáltalán be tudom-e állítani én a Cpanelen keresztül.