name server hogyan

Bár gondolom sokan nem forgolódtatok miatta éjszakánként :slight_smile: , azért beírom, hogyan sikerült megoldani a problémát, hátha más is elakadna. A kulcs az MX rekord módosítása és egy postmasteres email cím létrehozása volt. Így a domain már átment a domain.hu regcheckjén, és utána ténylegesen be tudták fejezni magát a regisztrációt.

Olajuwon











Imádom az ilyen külföldi szerver + magyar domain párosítást, nekem sehogy se ment át ezen a vacak ellenőrzésen a domain, már kiidegelt, aztán szóltam a domain regisztrátornak, hogy akkor ha nem tudja belőni azt a NS-t akkor álitsa már be ugyan a szerver IP-met, és ö beállította azóta is így fut. De hozzáteszem a WHM magátol álitota be, mikor hozzáadtam a domaint és a többi com, info , net, org domain mind jó volt csak a magyarnak nem jó, érdekes a nagy USA-nak jó így ahogy van. Ennek a kis lof@sz országnak meg nem.











Egyébként nem tudom mit mire kellett volna beállítanom.











Ilyenre volt beállítva:





domain, TTL, record type,





weboldalneve.hu 86400 IN NS ns1.szerverneve.info





weboldalneve.hu 86400 IN NS ns2.szerverneve.info





weboldalneve.hu 14400 IN A xx.xx.xx.xx (szerver ip)





localhost 14400 IN A 127.0.0.1





weboldalneve.hu 14400 IN MX 0 weboldalneve.hu





mail 14400 IN CNAME weboldalneve.hu





www 14400 IN CNAME weboldalneve.hu





A többi mind A rekord és szerver ip vel a domainok meg ilyen hogy ftp, cpanel,whm, webdisk, webmail,

Sziasztok!











Hostgatoron van egy tárhelyem, vásárláskor beírtam default domain névként domainem.com-ot, ami a name.com-on lett regisztrálva. cPanelből kimásoltam a 2 db nameservert és beírva a name.com-on található ‘Edit Name Servers’ részhez, de előtte kiszedtem az alapból bent lévő 4 db name.com-osat.





Ezt írja ki:





‘WARNING:





This domain is using services that require the name servers ns1.name.com, ns2.name.com, ns3.name.com, ns4.name.com. In order for these services to function properly, please make sure that the domain name is using only these name servers.’











Magyarul, olyan szolgáltatásukat használom, ami igényli a 4 db alap name.com-os nameservert, illetve csak azokat igényli.











Hitetlen segített beállítani először a ‘DNS Record Management’ menüpontban IP segítségével [köszi amúgy:D] (ami a Hostgator cPnanelen található). Később, azokat kiszedtem és lecseréltem a nameserver beállításokra. Ez így helyes? Vagy mit rontottam el? A honlap 24 óra után működött nameserver beállításokkal, de nyilván valami nem stimmel…











Másik kérdés:











Van egy másik domainem ugyanezen a tárhelyen, WP regisztrációnál így kap emailt a fehasználó:











wordpress@aztadom.info (WP 3.0 RC1 teszt van rajta annyi)











Ez a domain IP-vel van megoldva, ‘DNS Record Management’ résznél (name.com):











A *.aztadom.info 174.120.137.94 (delete) 300





A @.aztadom.info 174.120.137.94 (delete) 300





A aztadom.info 174.120.137.94 (delete) 300





MX aztadom.info 174.120.137.94 (delete) 300 10





TXT aztadom.info 174.120.137.94 (delete) 300





A www.aztadom.info 174.120.137.94 (delete) 300











A ‘default’ domainemnél pedig nameserverrel, ahogy fentebb írtam, viszont emailt így kap a felhasználó:











noreply@www.domainem.com











WP 2.9.2 fut rajta + BuddyPress. Miért rakja oda a WWW-t, illetve a noreply-t és wordpress-t hol lehet átírni a mail címben? Ezeket hol kell beállítani, ha nem IP-vel, hanem nameserverrel dolgozik?











Köszönöm





Üdv.