Multilanguage site készitése.

Jónapot! Segitséget szeretnék kérni több nyelvű sitet készitéséhez.Sajnos nem tudom hogy létezik e valami bővitmény erre a célra.A site 3 nyelven működne magyar/angol/koreai. A szövegek már le vannak forditva szoval nem szeretnék google translate vagy bármilyen translate alapu bővitményt használni.Ha valaki tudna valami segitséget nyújtani annak nagyon örülnék.

A wpml.org bővítményét ajánlom, bár nem ingyenes. A drágábbik verzióval a menüpontoktól kezdve a widget elnevezésekig mindent meg tudsz több nyelven jeleníteni.

Én is a wpml-t! Legjobb.

Megnéztem igéretes de sajnos a 79$ nem fer bele a keretbe.Max 30$.Nincs veletlenul ingyenes verzioja? Vagy valami mas opcio ?

http://codecanyon.net/item/easy-translation-manager-for-wordpress/1187985?sso?WT.ac=search_item&WT.seg_1=search_item&WT.z_author=RightHere - ez 25$





http://codecanyon.net/item/wordpress-cml/162271?sso?WT.ac=search_item&WT.seg_1=search_item&WT.z_author=dodg - ez 20$











A wpml-ből nincs ingyenes. Sőt jó többnyelvű plugin sincs ingyenes (szerintem).











Más opció?





Létrehozol almappákat, pl /en - és ide telepítesz egy-egy wp-t és külön kezeled (vagy ugyanezt - külön telepítés nélkül - megoldod wp hálózattal).

WPML ingyenes volt egy darabig, sajna ez megszűnt :frowning: Pedig tényleg ők a legjobbak. jelenleg nekem sincs egyszerű ÉS(ez egy logikai és :)) jól működő megoldásom…

Sziasztok! Egy non-profi diákszervezetnek kellene megoldani az angol nyelven történő elérhetőségét. Én is WPML-t néztem ki. Fontos lenne, hogy egyánileg tudják az adott ciket lefordítani admin felületből, illetve a menük neveit. Mivel non-profit szervezet így írtak is már nekik, hátha megadják az ingyenes license-t. Van akinek esetleg személyes tapasztalata van már a pluginnal kapcsolatban? DEMO oldal-t nem találtam.Valamint ha a híreket egyénileg szeretnék megírni, valamint a menüneveket is le szeretnék fordítani, akkor a 79 dolláros kell vagy elég a 29 dolláros is?

A sablon fordítás támogatása csak a drágább változatban van benne.











A wpml címlapján nagy bötükkel ott van, hogy “view demo” … Igaz, ez nem demo oldal, “csak” videó.

Igen, azt a demo-t láttam én is, gondoltam élesben is “megnyomkodnám” :)Akkor várunk jelenleg türelemmel, hátha reagálnak a non-profit felkérésre

Van egy URL címed az oldalhoz? - ha nem kellemetlen a közzététele.





Nekem is hasonló témában kellene honlapot összeraknom, és szeretnék ötleteket kapni. :slight_smile:

Persze megadhatom. Nagyon kis egyszerű honlap, egy diákszervezetnek. ÉS jelenleg még csak hungarian only:)





http://effemine.hu/











Ezt szeretnék angolul is megvalósítani. És ahogy nézegettem a WPML lenne az ideális választás.

Egy Wp Network + Multisite Language Switcher is elég lenne ekkora oldalhoz.











Közelébe sem ér a WPML -hez, hiszen azt külön erre írták.

Ezt most nekem szántad? Ha igen akkor felkeresnélek privátban :slight_smile:

Szia pzstm!











Úgy nem közvetlenül csak neked írtam vagy szántam, hanem mint egy kisebb oldal esetén mint egyszerűbb megoldást írtam. Tehát csak egy ötlet, hogy aki olvassa, és neki is ilyen kisebb oldala van és szeretne még 1-2 nyelvet is betenni és nincs pénze a wpml-hez, akkor a wp-t network + [font=helvetica, arial, sans-serif:fxtsoif0]Multisite Language Switcher el[/font:fxtsoif0] is meg lehet oldani. Ilyenkor a magyar a valami.hu lenne, és a nyelvek hozzá meg külön alkönyvtárakba kerül, mint különálló oldal a network alatt: valami.hu/english vagy valami.hu/german stb.











A [font=helvetica, arial, sans-serif:fxtsoif0]Multisite Language Switcher -pedig arra jó, hogy az összetartozó oldalakat/postokat “összekapcsolja” mert ki lehet választani a post szerkesztésénél, hogy pl melyik lesz az angol megfelelője, egy legördülő menüből.[/font:fxtsoif0]











[font=helvetica, arial, sans-serif:fxtsoif0]Ezeket te is meg tudod csinálni.[/font:fxtsoif0]











[font=helvetica, arial, sans-serif:fxtsoif0]1. Netwok létrehozása:[/font:fxtsoif0]http://codex.wordpre…reate_A_Network

















Videós anyag is van róla, angol, de lehet látni, hogyan kell: [media]http://www.youtube.com/watch?v=sTgJy-nyDEY[/media] (ezen a videón még az adatbázis létrahozása is ott van az elején, utána meg lépésenként mutatja azt, hogyan lehet a network-öt bekapcsolni.)











7 perc 18 másodperctől mutatja a network létrehozását.











A [font=helvetica, arial, sans-serif:fxtsoif0]Multisite Language Switcher -pedig egy plugin, rákeresel és letöltöd, majd kipróbálod.[/font:fxtsoif0]











[font=helvetica, arial, sans-serif:fxtsoif0]Az elején készítesz egy biztonsági mentést az egész honlapodról (adatbázis+ összes fájl és könyvtár), és utána nekiállasz az egésznek. Így ha bármi lenne, vissza tudod állítani a mostani állapotára. (Vagy mehet localhost-on is a teszt)[/font:fxtsoif0]











(Privátban üzenetekre nem válaszolok, helyette itt a nyilvános fórum. Ha elakadsz, vagy kérdésed van, írd be ide a problémát.)

Sajnos rögtön az elején elakadtam…hozzáadtam azt az egy sort, majd network telepítésnél kénré, hogy kapcsoljam ki összes plugint, de ezt dobja…



Quote:

.Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/effemine/public_html/wp-config.php:1) in /home/effemine/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 881

Hát nem mondanám, hogy jól sikerült, ha rápillantasz az effemine.hu oldalra…;(Mit ronthattam el???

semmit…(nah jó véletlen a php-s sort is töröltem:D)viszont a <?php rész előtt notepad++al megnyitva wp-config.php-t semmit nem látok;(

Most belementem az eszközök, hálózat létrehozásába, és ezt írta: Figyelem: Egy létező WordPress hálózatot találtunk.

MEgvolt. Javítottam pedig, sőt amit admin felületen írt, azt is bemásoltam neki…most azóta ezt a hibasort dobja ha be akarok lépni…



Quote:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/effemine/public_html/wp-config.php:1) in /home/effemine/public_html/wp-content/plugins/theme-my-login/includes/class-theme-my-login.php on line 371





Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/effemine/public_html/wp-config.php:1) in /home/effemine/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 680





Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/effemine/public_html/wp-config.php:1) in /home/effemine/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 681





Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/effemine/public_html/wp-config.php:1) in /home/effemine/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 682





Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/effemine/public_html/wp-config.php:1) in /home/effemine/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 881

Szóval ez csak akkor jön be, ha az admin felületen lévő utasításokat követtem: