Multilanguage site készitése.

hmmm…félig meddig mintha sikerült is volna…hibát nem dob…holnap tiszta fejjel nekiesek megintcsak…meglássuk mire megyek:)


'Lőrincz wrote:




.....








Kipróbáltam ezt a megoldást és miután odáig elérek, hogy újra be kellene lépni az admin felületbe a következőt dobja elém a böngésző:


Quote:




Internal Server Error





The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.


Please contact the server administrator, admin@localhost and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.


More information about this error may be available in the server error log.








Valami ötlet, hogy mi lehet a gond?

Szia Yoshu!











A pontos hiba okát nem tudom, csak tippelgetek, hátha valamiben segít.











A network-öt azt többféleképpen lehet installálni: aldomain (subdomain) -ként és alkönyvtárként. Ugye alkönyvtárként próbálod? Hogy valami.hu/akármi módon legyenek majd az oldalak…











Érdemes lehet törölni a teljes .htaccess -tartalmát (ez a gyökér könyvtárban van, ott ahol a wp-config.php is) és ismét bemásolni azt, amit a network során meg kellett adni.











Ez nálam így néz ki: (ne ezt másold be, csak hogy nálam így néz ki, itt a 2. sorában nálam a peladaoldal -könyvárba van installálva a network)















RewriteEngine On



RewriteBase /peldaoldal/



RewriteRule ^index.php$ - [L]


uploaded files


RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?files/(.+) wp-includes/ms-files.php?file=$2 [L]

# add a trailing slash to /wp-admin

RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?wp-admin$ $1wp-admin/ [R=301,L]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d

RewriteRule ^ - [L]

RewriteRule ^[_0-9a-zA-Z-]+/(wp-(content|admin|includes).*) $1 [L]

RewriteRule ^[_0-9a-zA-Z-]+/(.*.php)$ $1 [L]

RewriteRule . index.php [L]





Tehát régebbi .htaccess -tartalmak, ha voltak, ne maradjanak benne, csak az, amit a network-é alakítás közben adott neked.



Ez az Internal Server Error akkor szokott előjönni (többnyire) , ha a szerver leakad valamelyik .htaccess kapcsolón/utasításon.



Szóval ha nagyon nem megy és dobálja ezt az internal server errort, akkor feltétlenül írd meg a hosting-nak, esetleg küldd el nekik a .htaccess tartalmát, és írd meg, hogy WP-t hálózattá szeretted volna alakítani a WordPress oldalad, és ezt a hibát kapod. Legyenek kedvesek megnézni, mi lehet a probléma, vagy van-e olyan .htaccess kapcsoló, mely leakad a szerverükön. (Ezek szoktak menni gond nélkül egy átlag fizetős tárhelyen.)



Az ilyen alkalmakkor derül ki egy tárhely szolgáltatóról, hogy jó fejek-e, vagy jófej'be kéne őket lőni. XD



Gondolom a wp-config.php ba is bemásoltad a megadottakat oda, ahová kellett.


RewriteEngine On


RewriteBase /peldaoldal/


RewriteRule ^index.php$ - [L]


# uploaded files


RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?files/(.+) wp-includes/ms-files.php?file=$2 [L]


# add a trailing slash to /wp-admin


RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?wp-admin$ $1wp-admin/ [R=301,L]


RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]


RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d


RewriteRule ^ - [L]


RewriteRule ^[_0-9a-zA-Z-]+/(wp-(content|admin|includes).*) $1 [L]


RewriteRule ^[_0-9a-zA-Z-]+/(.*.php)$ $1 [L]


RewriteRule . index.php [L]








Tehát régebbi .htaccess -tartalmak, ha voltak, ne maradjanak benne, csak az, amit a network-é alakítás közben adott neked.





Ez az Internal Server Error akkor szokott előjönni (többnyire) , ha a szerver leakad valamelyik .htaccess kapcsolón/utasításon.





Szóval ha nagyon nem megy és dobálja ezt az internal server errort, akkor feltétlenül írd meg a hosting-nak, esetleg küldd el nekik a .htaccess tartalmát, és írd meg, hogy WP-t hálózattá szeretted volna alakítani a WordPress oldalad, és ezt a hibát kapod. Legyenek kedvesek megnézni, mi lehet a probléma, vagy van-e olyan .htaccess kapcsoló, mely leakad a szerverükön. (Ezek szoktak menni gond nélkül egy átlag fizetős tárhelyen.)





Az ilyen alkalmakkor derül ki egy tárhely szolgáltatóról, hogy jó fejek-e, vagy jófej'be kéne őket lőni. laugh.gif





Gondolom a wp-config.php ba is bemásoltad a megadottakat oda, ahová kellett.

Mindent bemásoltam úgy ahogy kellet!





Nem fizetős tárhelyen dolgozom, hanem localhoston!











A Wamp szervert használtam, most próbaképp felraktam a xampp-ot és ott működik!





Szóval a szerver volt a hibás.











Ebben az esetben viszont olyan probléma lépett fel ,hogy az újonnan létrehozott oldalak vezérlőpultjába nem lehet belépni és ha meg akarom nézni az oldalt úgy jelenik meg, mintha nem töltené be az aloldalhoz tartozó sablont és css-t.





(Friss ropogós a wordpress a localhoston, semmi más nincs fenn. Még egy sablont sem raktam fel.)

Localhoston dolgozom, az meg alapból benne van.

Azért megemlíthetted volna, hogy k******** LOCALHOST -on dolgozol !











Én meg írom a sok rizsát, próbálok ötletet adni, miközben a saját szervered használod, azokkal a beállításokkal, amiket te adtál meg, amiket csak te ismerhetsz.

Bocsánatot kérek, hogy azt elfelejtettem megemlíteni! :frowning:











A probléma ettől függetlenül így is fenn áll. A frissen létrehozott oldal vezérlőpultjához nem férek hozzá.

Ok, nincs semmi probléma! laugh.gif











Viszont localhost-on én még nem próbáltam network-é alakítással. Lehet majd kipróbálom, XAMPP van fent, vajon menni fog-e.











Majd este vagy holnap teszek egy próbát.

Sziasztok! Telepítettem a networkot és a multisite language switchert is…viszont ennek ellenére elég elveszettnek érzem magam, hogyan is tudnám angolra fordítani a kívánt tartalmakat.

@pzstm Bár látom már elindultál egy más irányba, az eredeti felvetésedre a qtranslate bővítményt ajánlanám megoldásként. Bejegyzést, oldalt, Menüpont nevét lehet fordítani. Van néhány nyűgje, frissítésnél meg kell várni amíg frissül a plugin és csak utána frissíteni a wp-t, ha menüben szerepel, de valamelyik nyelven nincs meg a tartalom akkor az eredeti nyelvű tartalmat hozza be (elvileg letiltható, gyakorlatilag nálam nem tiltotta le).

@garrotter











Szia, most kezdtem el használni azt a plugint, eddig nekem nagyon tetszik, ezért köszi az ötletet, de van egy olyan oldal, ahol megjeleníti a magyart is és az angolt is egyszerre, ez nem tudod, hogy mitől lehet? Valószínűleg bug, de nem tudsz valami tanácsot adni, hogy valahol ezt kiküszöböljük?











Köszi a választ.

Sajnos nem. Nálam ez akkor fordult elő, amikor a wp-t frissítettem, de a plugint még nem. Érdemes a tartalom szerkesztésénél megnézni, hogy ott hogyan jelenik meg, lehet, hogy egyszer történt ilyen és egybe illesztette a két nyelvet.