MU kezdeményezés

Viccet félretéve, mi kis / tematikus “blogszolgáltatók” (annyira nem rajongok ezért a kifejezésért az esetünkben, inkább mondanék bloggerközösséget helyette) tényleg kitalálhatnánk valami faszát, amivel ki tudunk villanni a nagyok árnyékából…

panamerican: az a virtualhostba ird be a kovetkezo sort:





Server Alias *.tedomained





hogy kb igy nezzen ki:



Code:



ServerAdmin te@tedomained



ServerAlias tedomained *.tedomained



DocumentRoot /ahol/a/tarhely/talalhato/



Options FollowSymLinks

AllowOverride All



...





stb.

Végülis hol van az MU-hoz az a file, amiben ki kellene egészíteni a lefordítatlan részeket? Mert ugye a .mo file-t nem lehet szerkeszteni. Plíz valaki okosítson már ki, mer szívesen fordítgatnám a cuccot, ha tudnám hogyan kell. smile.gif





Tehát egy link kellene a wp-mu nyelvi file-hoz, amiben benne vannak az eddig elkészült fordítások, és poedittel meg tudom nyitni szerkesztéshez. Kösssz

Ez tök jó! Minek vannak itt bizonyos emberek???Itt az ember saját magának írogat?Bazzeg,ha nem válaszoltok,akkor kitöl kérdezzen az ember??Ja értem már,majd megpróbálom ezeket megkérdezni egy zöldség-gyömölcssel foglalkozó oldal fórumán.Mindemellett egyébként ez a fajta blog egy sz*r.


p_takika wrote:

panamerican: az a virtualhostba ird be a kovetkezo sort:


Server Alias *.tedomained


hogy kb igy nezzen ki:


Code:



ServerAdmin te@tedomained



ServerAlias tedomained *.tedomained



DocumentRoot /ahol/a/tarhely/talalhato/



Options FollowSymLinks

AllowOverride All



...





stb.





jahm, s ehhez a domain zonajaban is legyen egy * atiranyitas
  • ha szebb capthca megoldas kell probaljatok meg befuzni wp ala a kcaptcha -t





    kb olyan kepeket gyart mint ami a google meg yahoo oldalakon van











    http://www.captcha.ru/en/kcaptcha/

A milyen nap van Mo-n megoldas is jo lehet regeleshez is.











más: van mo-n nagyobb wp-s (akar mu-s) blogszolgatato (olyan mint a blog.hu, meg a tobbi, csak epp wp-s)

Ave!











Az SFblogs.net alatt futó WP Mu-hoz kérnék technikai (programozói) segítséget. A cucc sajnálatos módon nem engedi, hogy a felhasználók kódokat rakjanak be a blogjaikba (akár a postba, akár sidebar widgetbe), amit én a magam részéről nagyon sajnálatosnak tartok… és viszont a userek is szeretnék.











Ha jól tudom, a kses.php az, ami megaszondja, hogy milyen html kódokat enged lefuttatni a rendszer.











Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mit kéne ezen módosítanom, hogy az embed is működjön?











Előre is köszönet.





Merras


charlie wrote:

A milyen nap van Mo-n megoldas is jo lehet regeleshez is.





más: van mo-n nagyobb wp-s (akar mu-s) blogszolgatato (olyan mint a blog.hu, meg a tobbi, csak epp wp-s)





Konkrétan melyikre gondoltál?


a blog.extra.hu-ra?








Merras:


Igen télleg van ilyen probléma a wp-vel nemcsak az mu-val, hanem a simával is.


Az nálam sem akar működni ha csak úgy simán a code editorbe illesztem be a kódot.


Ehhez nyilván egy plugint kell feltenni, ami támogat minél több videómegosztót.


Olyat érdemes, ami minél egyszerűbben lehet formázni, pl így: [youtube youtube=URL CÍME]


Sima wp-hez már rengeteg ilyen plugin van.


Utánanézek, hogy wp mu-hoz van-e ilyen.

Sziasztok,











Szükségem volt pár blogra és ezért egy MU-t választottam. Amúgy ez milyen hülye név nem? Na szóval, arra gondoltam, ha már megcsináljuk, akkor használhassa más is. Így szeretném majd elérhetővé tenni.











A problámám az lenne, hogy felraktam a magyar fordítást, de mondjuk, hogy hiányos. Próbáltam, gyorsba utána olvasni, hogy ezt hogy kell fordítgatni, de nagy segítség lenne, ha valaki segíteni, hogy azt a bizonyos .po file-t hogy tudom szerkeszteni, egyáltalán előállítani, stb.











Van még pár apró problémánk de azt remélem hamarosan megoldjuk. :slight_smile: Ha sikerült, megosztom majd az url-t addíg is jó lenne ha segítene valaki.











Köszi.

Mindenkinek ajánlom figyelmébe a http://irjnaplot.com

Az mindig szép és dícséretes, ha valaki blog-szolgáltatást kínál magyaroknak magyarul…





De evvel aztán véget is ér a pozitívumok sora.











Minek kell félkész weboldallal kilépni a nagyvilágba?





Minimum annyi profizmust elvárna az ember, hogy a főoldal magyarul van, de sajnos vegyes-nyelvű (hunglish?).





Aztán a regisztráció során rettenetes design hibák mutatkoznak: adott pillanatban minden száz méterrel jobbra tolódva tűnik el a képernyőről…





Az admin felület teljesen angol - ami nehezen védhető “megoldás”, ha egyszer létezik MU magyarítás.





Nem találok egyetlen magyarított sablont (theme-t)…











Folytassam? Jó ötlet, amatőr gányolás a kivitelezésben.

Van igazság abban amit montál de még nagyon kezdetleges a dolog de azért nem kell mindjárt valakit lefikázni, aki nem ugy ért hozzá mint egy programozo, vagy szakember.





Folyamatosan dolgozok a problémákon és oldom megöket, és magyaritva meg le van csak az is még félmagyar erröl sajnos én nem tehetek…

de kis idön belül megoldom a problémákat ! http://irjnaplot.com

Soxerencsét!











És ha te magad “kezdetlegesnek” titulálod - akkor miért vagy meglepődve, ha azt kérdeztem, hogy Minek kell félkész weboldallal kilépni a nagyvilágba?











Tágabb elvi síkon hadd tegyem még hozzá: a nyilvánosság már csak ilyen. Teljesen mindegy, hogy közélet, politika, művészet vagy webcsinálás. Ha nyilvános szerepet vállalunk (és egy weboldal meghirdetése egyenlő a nyilvánosságra lépéssel!) - akkor bizony kell számolnunk azzal, hogy az emberek elmondják a véleményüket. Akár nyilvánosan is, pláné ha egy fórumban jöttél elő. Nem mindig esik jól, főleg, ha bírálnak, de ilyen a dolgok természete.











Még egy apróság, és hidd el nem személyeskedés. A “nem értek hozzá”… igen gyenge ellenérv. Én épp azért nem szerelek autót (se magamnak, se másnak), mert nem értek hozzá. Bár a saját kocsimon néha megoldok apróságokat. Ugyanígy, amíg az ember csupán a saját weblapját buherálja “hozzá-nem-értés” alapon, addig OK. Viszont egy a nyilvánosságnak szánt szolgáltatás esetében más a mérce, más az elvárás.











Még eccer, minden jót és sok sikert a kezdeményezésedhez!

köszönöm és köszi az öszinte érveket, most kicsit alkitotam rajta szerintem már egész jó,





akik blogolnak nem panaszkodnak és ez a lényeg szerintem és ezt meg akarom tanulni profi szinten !

szerintetek van e a magyar (esetleg szloven) piacon igeny egy wp alapu blogszolgaltatasra, viszont olyan szinten mint pl. a blogter (tehát cimoldal, szavazas, stb.)?











A blogter ilyen szempontbol jo (merthogy nem a szerkesztoseg hanem a nep rakja ki a fooldalra egy-egy posztot), viszont maga a motorja nagyon ratyi.











vagy már eléggé telitett ez a piac?

ha csak annyit szeretnél csinálni és olyat, mint a bogter- arra szerintem nincs szükség





max. akkor, ha oda tudsz vinni neves bloggereket, személységeket, akik nálad bloggolnak

a blogteret példanak irtam, a lényeg az interaktivitasba lenne.











ugye a legtobb helyen a szerkesztoseg valogatja ki, hogy ki kerul cimlapra, a blogteren emg tényleg a látogatok.

Nos újra itt smile.gif





Először is mindent köszönök, az MU oldalam szépen fut, minden rendben van vele! Évek óta ezt kerestem és most kezdem úgy érezni, hogy megvan. :wink: