MU kezdeményezés

Ez tudna esetleg olyat, hogy pl. egy szakmai blognak több célközönsége, vagy többféle témája van és ennek megfelelően az olvasó feliratkozásakor választhat, hogy melyik témákról akar csak értesítést kapni?











Vagy itt a megoldás több blog létrehozása?

Sziasztok.





Tudtok nekem ajánlani egy olyan tárhelyet amire a MU-t érdemes feltölteni, és a legkevesebb beállítást igényel ?

Például a http://bloghost.hu/ ! :slight_smile:

Én feltettem egy mediacenteres tárhelyre, 10 perc alatt működött.





A mod_rewrite nálam nem volt szerver oldalon bekapcsolva, viszont .htaccess -el engedélyeztem és már ment is a mu.wordpress.org -ról letöltött 1.2.1 -es.











A naplom.net -en a beta nyelvi file az 1.2.1 -hez való?

Azt szeretném kérdeznmi, tudnátok abban segíteni pár percet msnen vagy skypeon, hogy kell telepíteni a Wordpress MU-t, mert sok dolgot próbáltam már, de mindíg ezt írja ki:











Problem in wp-config.php - $base is set to BASE when it should be the path like “/” or “/blogs/”! Please fix it!

















Előre is köszi!

















Sef Dani











skype: sefdeni





msn: sefdeni85@msn.com

Sziasztok, par napja inditottunk egy közösségisite-rétegblog-magazinok gyüjtőoldalt, most a első beindítás utáni bétatesztek mennek. Hosszas keresgélés után wpmu -t tettünk alá, reméljük szépen felvirágzik és bírja majd a terhelést… goth.hu

Nec: így csípőből tüzelve javaslom, hogy egyrészt, telepítsd a captcha regisztrációt innen:











http://wpmudev.org/project/WPMU-Captcha-for-registration











Másrészt alkalmazd az alant leírt spamvédelmi metódust:











http://word-press.hu/2007/05/31/uj-spamvedelmi-otlet-wordpress-mu-hoz-phpsecurepages.blog/











Nagyon durván sok spamblogtól kíméled meg magadat, hidd el nekem. :slight_smile:

Naja jootlet, koszi a tanacsot :slight_smile:











ps.: vegul a captcha marad csak, annak semmi ertelme nincs hogy a html forrasba irom a user/passt, vagy akar kepre- , akkor mar inkabb egy fix mezo a regisztracios formba a tobbi mezo melle egy kerdessel amire egyertelmu valaszt kell beirni - ilyesmit irtal a peldaban is.

Igen, a captcha önmagában nem ért semmi, már jött 4 spamblog, úgyhogy az említett kérdezős módszert be is építettem, ha érdekel titeket, kirakom egy zipbe kis leírással.











Másik fejlesztés, hiányoltuk a rendszeren belüli privát üzenetküldést, most ennek a modulnak az elkészítése a hétvégi feladat.


'_Nec wrote:

Igen' date=' a captcha önmagában nem ért semmi, már jött 4 spamblog, úgyhogy az említett kérdezős módszert be is építettem, ha érdekel titeket, kirakom egy zipbe kis leírással.[/quote']


engem erdekelne. mivel a captcha nem mukodik az 1.2.1 alatt :(


elore is thx

http://word-press.hu/2007/05/31/uj-spamvedelmi-otlet-wordpress-mu-hoz-phpsecurepages.blog/











Itt van egy leírás. Mióta ezt megcsináltam az SFblogson, 0 db spamregisztráció érkezett.

koszi megprobalom.





viszont egy olyan kerdesem lenne, hogy hogy tudomom hatekonyan megjeleniteni a foldalon a belepes mezot? a sima wp-login-t php include-al nem mukodik a megjegyzes funkcio :frowning:

Sziasztok.





A következő problémámra szeretnék megoldást taláni.Letöltöttem és sikeressen telepítettem a WordPress MU.-t.Minden tökéletessen müködik,(regisztráció,e-mail küldés,stb…) egy dolog kivételével.A telepítésnél a sub-domain lehetőséget választottam(blogneve.domain.myip.hu) és amikor megjön az érvényesítő e-mail és rákattintok a linkre (aktiváló).akkor a következőt írja ki a FireFox:A kiszolgáló nem található…bla,bla,bla.Azt szeretném megtudni,hogy mit kellene ahoz beállítanom a szerveren,hogy normálissan működjön?Apache 2.2.5/PHP5/Mysql 6.0.0-alpha.Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Bajban vagyok.





Ket napja nem tudok belepni admin feluletre. Cookie hibat jelez a Firefox, az IE, es az Opera is. Valakinek van valami epitojellegu otlete?











"





Az oldal nem megfelelően van átirányítva





A Firefox azt észlelte, hogy a kiszolgáló olyan módon irányítja át a kérést, hogy az soha nem fog teljesülni.










  • Ez a probléma sokszor a letiltott vagy visszautasított sütik miatt jelentkezik.





    "

Elkeszult a wordpress motor hajtotta legujabb kozossegi blogrendszer az enblog. varom az epito jellegu kritikakat. :slight_smile:


commers wrote:

Elkeszult a wordpress motor hajtotta legujabb kozossegi blogrendszer az enblog. varom az epito jellegu kritikakat. :)





Szia.Te sem tudnál segíteni nekem abban,hogy milyen módon állítsam be az Apache szerveremet erre:(demouser.domain.hu)?Láttam a blogodat és tetszik,én is úgy szeretném megoldani az enyémet,de itt senki nem akarja elmondani,hogy hogyan is kell ezt megcsinálni.előre is köszönöm szépen.

panamerican wrote:

Sziasztok.


A következő problémámra szeretnék megoldást taláni.Letöltöttem és sikeressen telepítettem a WordPress MU.-t.Minden tökéletessen müködik,(regisztráció,e-mail küldés,stb...) egy dolog kivételével.A telepítésnél a sub-domain lehetőséget választottam(blogneve.domain.myip.hu) és amikor megjön az érvényesítő e-mail és rákattintok a linkre (aktiváló).akkor a következőt írja ki a FireFox:A kiszolgáló nem található...bla,bla,bla.Azt szeretném megtudni,hogy mit kellene ahoz beállítanom a szerveren,hogy normálissan működjön?Apache 2.2.5/PHP5/Mysql 6.0.0-alpha.Előre is köszönöm szépen a segítséget.





korbe erdeklodtem, de senki nem tudott hirtelen megoldast.


probalkozz esetleg itt


Goggle: Apache subdomain





de ha kapok valami hasznalhato otletet megosztom veled.





ui: myip helyett szerintem meger 4.000.- HUF -ot egy sima .hu-s domain 2 evre. azt is atiranyithatod a myip-ben beallitott IP-re.

Köszönöm szépen a gyors választ commers!Google-ba utánna nézek,talán találok valami használható infót erről.Egyébként a .hu-s domain már engem is foglalkoztatcsak még nem jutottam el odáig,de igyekszem.

commers: sok sikert hozzá!











Lassanként annyian kínálunk WP MU alapú blogrendszert, hogy megalapíthatnánk a Független Blogszolgáltatók Szövetségét. :slight_smile:











[Esetleg a Blogszolgáltatók Alternatív Szövetsége se lenne rossz. BASZ - aki mindenkinek odab… :D]


Merras wrote:

[Esetleg a Blogszolgáltatók Alternatív Szövetsége se lenne rossz. BASZ - aki mindenkinek odab... :D]





a szlogen mar megvan :)





teljes mertekig tamogatom. legyunk fuggetlenek elhivatottak es a legfontosabb, hogy ne qrvuljunk (mar bocsanat).