Magyar fordítás telepítéséhez észrevétel

Miért van az, hogy a nemrég feltett Wordpress (2.3.2-es) nem akarja megjeleníteni az ő és az ű betűket? Valamit rosszul csinálok vagy ez már probléma már másoknál is előfordult? Ha igen, vagy esetleg van tippetek az orvoslásra, akkor köszi a jobbító szándékú segítséget. Már jónéhány órája rugózók ezeken az ékezeteken, de egy ficarknyival sem jutottam előrébb. Hiába az igyekezet, mert a WP rendületlenül pakolja a kérdőjeleket az ő és az ű helyére. Így pedig eléggé szerencsétlenül néz ki a honlap.











(aki rávetne egy pillantást, hogy lássa mi a gond, annak itt a cím: http://bajainepunnepely.hu )


csabax wrote:

Már jónéhány órája rugózók ezeken az ékezeteken





Hmmm. Akkor ezt azt jelentené, hogy korábban működött? Ha igen, akkor azt meséld, hogy mit követtél el mielőtt elhalt? Részletesen!

A kezdetek óta ilyen. Pár napja tettem fel a WP-t, a tárhely a Hostgator-on van, s ott alapból adják a Wordpresst. Igaz, angol a drága, így tehát a magyar nyelvi fájlokat letöltöttem innen ( http://futourist.hu/tom/wordpress/letoltes/ ), ezeket felmásoltam a helyükre, s ez lett a vége. Magyarnak magyarrá változott a WP, de a hosszú ékezetek helyett kérdőjelet produkál. És nem értem, hogy miért szórakozik velem…

Hmmm… hát, egyetlen dolgora tudok még tippelni:





töröld a wp-config file-ból ezt a két sort:





define(‘DB_CHARSET’, ‘utf8’);





define(‘DB_COLLATE’, ‘’);





Ha még rosszabb lesz, ne szidjál, csak másold vissza őket…


'moshu wrote:

Hmmm... Ha még rosszabb lesz' date=' ne szidjál, csak másold vissza őket...[/quote']


Előbb ápgrédeltem 2.3.3-asra, gondoltam az segít, de sajnos nem, az száját nekije! Utána megléptem amit ajánlottál és jól elszállt az össze ékezet. Viszont észrevettem, hogy ha most kicserélem ezeket a krikszkraszokat ékezetekre (vagy ami még egyszerűbb lecserélem az írásokat kopipészttel), akkor lesz ékezet. Ha gép előtt vagy, nézz rá most, hogy milyen csiricsáré a honlap: http://www.bajainepunnepely.hu

define(‘DB_CHARSET’, ‘latin2’);











nekem is hostgator-on van minden


'ToRokZoli wrote:

define('DB_CHARSET'' date=' 'latin2');[/quote']


Kipróbáltam, de sajna nem okés a dolog. Az ő és az ű betűk helyett továbbra is kérdőjelek látszanak.

Sziasztok!











Most vettem észre a blogomon, hogy van egy kis probléma a karakterkódolással. Localhost-on bütykölök, 2.6.2-es magyarított WordPress verzióval kezdtem, jelenleg 2.7.1-es van fönt. 2.7-ről az automatikus frissítést választottam, nem tudom, hogy nem ez kavart-e be. (Automatikus frissítésnél lehet hogy keveredett az angol és magyar verzió karakterkódolása?) Plugint nem használok, mivel natúr WP-re fejlesztek egy témát.





A jelenség a következő: a blogbejegyzés dátumánál az ékezetes betűk helyén kérdőjelek vannak. De csak a dátumnál, magánál a bejegyzésnél minden rendben van. Sajnos nem tudom megmondani, hogy mikor jelentkezett a probléma, mivel bejegyzéseket eddig nem nagyon írogattam, hanem a témafejlesztésre koncentráltam elsősorban. Akkor tűnt fel a dolog, mikor áprilisban írtam egy próbabejegyzést, és észrevettem, hogy az „á” betű helyén egy fekete négyzetben lévő kérdőjel van. Ami számomra furcsa, hogy csak a dátumnál csinálja ezt, sehol másutt nincs vele gond. Az oldalon is elvileg rendesen UTF-8 karakterkódolás van beállítva. Van tippetek, hogy mi lehet a hiba?

Próbáld meg az alapsablonnal, akkor is csinálja?

A többinél helyesen jelent meg, sőt az is kiderült mi volt a ludas: a „get_the_time(‘Y. F j. [l]’)”-ot átadtam az strtolower() függvénynek, hogy kisbetűsen jelenítse meg a hónapok neveit, és ez kavart be. Ha kiveszem, akkor működik szépen.

Sziasztok! :wink:











Én új vagyok, és tök hülye a egészhez, úgyhogy nem tudna valaki segíteni? irritated.gif





A problémám: Hogyan lehet két nyelvű oldalt csinálni?





A másik: Hogyan lehet a ‘category’, és a ‘pages’ gombokon lévő felirat színét változtatni?





Na meg a harmadik: Lehet az oldalakon belülre is postokat rakni, és ha igen, hogyan?











Lehet, hogy maguk a kérdések is hülyék, sőt, hogy a legrosszabb helyre írok, de én tényleg nem értek az egészhez! neutral.gif Kérlek segítsetek!!! :o











Előre is köszi: Egy ÚJ szőke blog író :slight_smile:

szia!




  1. tudunk segíteni amihez van tudásunk :slight_smile:




  2. Két nyelvű oldal: plugin(=beépülő= kiegészítő) wordpress.org ról tölthető, vagy “automata telepítővel” feltehető. kersés: translator, vagy majd amit az okosok mondanak, nem használok ilyesmit.





    3.Category, pages gombok színei. No az ilyen kérdésekre a repost:ok, de hol? (=sablon amit használsz, azon belül melyik részen) (amúgy a style.css-t kell maszírozni…




  3. Oldalra nem illik postot tenni, mert alapvetően az statikus lap. Arra van, hogy valami állandót tárolj rajta. Ha olyasmit akarsz elérni, hogy nagyobb állandó részek legyenek a lapodon, akkor vagy plugint kell szerezned hozzá, hogy “odaragaszd”, vagy kódot berhelhetsz(pld kategóriasablont csinálsz, de megint helyzetfüggő)




  4. nem baj, hogy szőke vagy, csak keress (fórum, wp codex, G ) és értelmezed az olvasottakat :slight_smile:





    Üdv a fórumon, sok sikert a továbbiakban:lol:





    Hopp még egy új ember a közzösségben. Yippiyayye (hip-hip-hurrá szerű üdvrivalgás) :smiley:

Két nyelvű oldalra - mely pluginról van valaki kellemes tapasztalata?











Mivel van egy rakat plugin rá: http://wordpress.org/extend/plugins/search.php?q=translator





de melyikkel lenne érdemes kezdeni a próbálkozást?

xlanguage és a gengo

Köszi Győző :slight_smile:

Szívesen. Üdvözlet mindenkinek az Adriáról(ból). :slight_smile:

Gyááá Andriáról itt meg szakad állandóan. Kellemes nyaralást Győző! :wink:

Kellemes nyaralást innen Hajdúdorogról is mindenkinek.





Akik pedig otthon húzzák az igát azoknak erőt és kitartást :):smiley:

Sziasztok!











Új vagyok még a WP világban, épp most telepítettem a 2.8-at egyelőre a saját gépemre (Ubuntu 9.04 64 bit).





Először a magyar verzióval próbálkoztam, de azt vettem észre, hogy az Általános Beállítások (wp-admin/options-general.php) oldal elhasal az időzónák listázásánál. Az oldalon nem is nagyon látszik, csak annyi, hogy az időzóna dropdown üres és nincs alatt már semmi, de a forrást megnyitva ezt a hibaüzenetet láttam a fájl legvégén:



Quote:

Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 7680 bytes) in /home/pbekesi/webs/kokoro/wp-includes/functions.php(3233) : runtime-created function(2) : runtime-created function on line 1











Kipróbáltam úgy is, hogy az angol telepítővel hoztam létre a blogomat és akkor minden rendben volt, persze minden angolul. A magyar nyelvi fájlok utólagos telepítésével ugyanazt a hibát sikerült előhoznom, mint amit fent említettem.





Más is tapasztalt ilyet, vagy az én készülékemben van a hiba?

Ugyebár, a hibaüzeneted érted - kevés a memória. Többször, többféleképpen leírták a Fórumban, hogy miért, meg micsoda és hogyan… :slight_smile:











A magyar nyelvi fájlt nem kell utólagosan telepíteni, egyszerűen csinálsz egy alkönyvtárat a /wp-content könyvtárba, aminek a neve languages, és jól beléje másolod a hu_HU.mo fájlt, a wp-config.php fájlba pedig a wp_lang értékének a hu_HU-t adod meg.











A hiba - esetünkben - a kettő között lesz. :wink:











Hol lakozik a WP-d?