Lightbox JS telepítés

Sziasztok!











Régóta használom a wordpress-t, de a php-hoz nem sokat konyítok, úgyhogy képtelen vagyok telepíteni ezt a kiegészítést: http://www.huddletogether.com/projects/lightbox2/











Ha kisegítenétek egy gyors tanácsadással, hogy hogyan telepítsem és hogyan is bírjam működésre, nagyon szépen megköszönném!!!:slight_smile:











Üdv:











John

Szia!











Itt az implementációja:





http://zeo.unic.net.my/notes/wp-lightbox-js-wordpress-plugin/











Feltöltöd, bekapcsolod, élvezkedsz. :slight_smile: Egy quicktagot tesz a szerkesztőbe, annak segítségével nagyon egyszerűen fogod tudni használni. wysiwyg editorokkal nem kompatibilis, de amúgyis ajánlott kikapcsolni ezeket a szerkesztőket. :wink:











Csabi

Kedves Csabi!











Nagyon köszönöm a segítséged! Ez való nekem:) Ugyanott megtaláltam a 2-es verzióját ugyanennek a plugin-nak, azt telepítettem fel és még csak quicktagot sem kellett beszúrnom, a korábbi képek is minden módosítás nélkül kattintásra lightbox-ban jönnek be, úgyhogy a wysiwyg szerkesztő is maradt:)











Mégegyszer köszi!











John

Okés, örülök. :slight_smile:

Sziasztok!











Én egy meglévő oldalra szeretnék lightboxot beépíteni.





Kezdő vagyok az ilyen dolgokban és ezért szeretnék segítséget kérni.





Letöltöttem a fent említett oldalról a wp-lightbox2.zip-et. De hol kell beírni a megjeleníteni kívánt képek nevét? És a kis képeket is nekem kell megcsinálni? (lekicsinyiteni).











üdv.





alex


ali wrote:

Sziasztok!





Én egy meglévő oldalra szeretnék lightboxot beépíteni.


Kezdő vagyok az ilyen dolgokban és ezért szeretnék segítséget kérni.


Letöltöttem a fent említett oldalról a wp-lightbox2.zip-et. De hol kell beírni a megjeleníteni kívánt képek nevét? És a kis képeket is nekem kell megcsinálni? (lekicsinyiteni).





üdv.


alex





Hát a lightbox az csak a képek nagyítását cicomázza ki. Szóval a képek feltöltése kicsinyítése és posztbaillesztése ugyannúgy megy, mint előtte.


Amikor írod a bejegyzésed feltöltöd a kívánt képet, beteszed a miniatűrt a posztba úgy, hogy az linkelve legyen az eredetire. És kész.

Köszi!











Akkor a lightbox működéséhez szükséges fájlokat feltöltöm. de a lightbox.php-ba be kell irni a miniatűr kép nevét és linkelni az eredetire? semmi mást sehol nem kell állítani?











alex


ali wrote:

Köszi!





Akkor a lightbox működéséhez szükséges fájlokat feltöltöm. de a lightbox.php-ba be kell irni a miniatűr kép nevét és linkelni az eredetire? semmi mást sehol nem kell állítani?





alex





Mi? Dehogyis! Nem kell bántani semmit. Letöltöd a plugint, bemásoldo a pluginokhoz, aktiválod és kész.





És ugyanúgy posztolsz mint előtte.

egyszerűbben: amikor írod a bejegyzést, ott lesz (elvileg) egy gomb, lightbox felirattal, amire klikkelve felugrik egy kis ablak, ott kell kitölteni a kért adatokat. A thumbnail is itt formálódik, csak egy a baj: ostoba ie nem ösmeri az “auto” értéket…

Kiegészíteném, hogy elméletileg a TinyMCE-be nem épül be a LightBox…

Jól mondod :slight_smile: (de ki használ vizuális szerkesztőt??? :stuck_out_tongue: )

Sokan mások, én a világ minden kicséért sem. :smiley:


'Dragon wrote:

egyszerűbben: amikor írod a bejegyzést' date=' ott lesz (elvileg) egy gomb, lightbox felirattal, amire klikkelve felugrik egy kis ablak, ott kell kitölteni a kért adatokat. A thumbnail is itt formálódik, csak egy a baj: ostoba ie nem ösmeri az "auto" értéket...[/quote']


Nem kell még a quicktaggel sem törődni:


"Automatically insert rel="lightbox" to linked image (bmp, gif, jpeg, jpg and png)."





A 2.1-es wp-szel még egyszerűbb, mert ott a képfeltöltéskor van egy olyan opció, hogy bélyegkép beszúrása linkelve az eredetire (vagy ilyesmi:).


Szóval feltöltöd a képet, kiválasztod ezt, és rányomsz a beszúrásra. És a lightbox elvégzi amit kell...

Igaz-igaz!!!


eMeM wrote:



ali wrote:

Köszi!





Akkor a lightbox működéséhez szükséges fájlokat feltöltöm. de a lightbox.php-ba be kell irni a miniatűr kép nevét és linkelni az eredetire? semmi mást sehol nem kell állítani?





alex





Mi? Dehogyis! Nem kell bántani semmit. Letöltöd a plugint, bemásoldo a pluginokhoz, aktiválod és kész.





És ugyanúgy posztolsz mint előtte.





Na ez nekem nem akar összejönni.





Plugin felmásolva, bekapcsolva, és semmi frown.gif





Az írás elején meg sem jelenik a szerkesztőben a lightbox gomb (szövegszerk. kikapcsolva), csak már mikor feltöltöttem + szerkesztőbe másoltam + rányomtam a ment és szerkeszt tovább-ra.


Bár, ha ugyanúgy csinálom a bejegyzéseket, mint eddig, akkor minek is kell az a gomb?





Azt azért még1X megkérdezném, hogy akkor tényleg csak annyi, hogy bemásolom a pluginek közé, majd bekapcsolom, és kész? Nem kell beletúrni egyik fájlba se?

Biggeorge wrote:



eMeM wrote:



ali wrote:

Köszi!





Akkor a lightbox működéséhez szükséges fájlokat feltöltöm. de a lightbox.php-ba be kell irni a miniatűr kép nevét és linkelni az eredetire? semmi mást sehol nem kell állítani?





alex





Mi? Dehogyis! Nem kell bántani semmit. Letöltöd a plugint, bemásoldo a pluginokhoz, aktiválod és kész.





És ugyanúgy posztolsz mint előtte.





Na ez nekem nem akar összejönni.





Plugin felmásolva, bekapcsolva, és semmi frown.gif





Az írás elején meg sem jelenik a szerkesztőben a lightbox gomb (szövegszerk. kikapcsolva), csak már mikor feltöltöttem + szerkesztőbe másoltam + rányomtam a ment és szerkeszt tovább-ra.


Bár, ha ugyanúgy csinálom a bejegyzéseket, mint eddig, akkor minek is kell az a gomb?





Azt azért még1X megkérdezném, hogy akkor tényleg csak annyi, hogy bemásolom a pluginek közé, majd bekapcsolom, és kész? Nem kell beletúrni egyik fájlba se?





Érdekes, hogy mindig akkor jövök rá dolgokra, miután felteszem itt a fórumon.


Szóval leírom, hátha vki belesétál még a problémába:


A kép feltöltése után a nézőképet + a fájlt kell választani. Nálam az volt a bibi, hogy a fájl helyett az oldalt választottam.

Üdvözletem!











Végig olvastam ezt a topicot és mindent megcsináltam, amit itt írtatok, de nekem akkor sem teszi bele a rel="" -t a lightbox a linkbe! :frowning:











2.1 WP-m van, feltettem a lightbox 2 plug-int, bekapcsoltam, megjelent a szerkesztőmben a lightbox 2 gomb, amire ha rákattintok kéri a kép url-jét, thumbnail méreteket, stb, stb. De én természetesen nem így szeretném, hanem a hagyományos módszerrel, tallózás/nézőkép beillesztése/mutasson a file-ra.











Már próbáltam úgy is, hogy a személyes profilomnál kikapcsolom a vizuális szerkesztőt, próbáltam azzal is, sehogy sem teszi bele a lightbox a -be a megfelelő tag-eket. Próbáltam file-ra linkelni, oldalra, de semmi. Csak a sima link, amit a wp rak bele.











Természetesen, ha a lightbox 2 gombra klikkelek és manuálisan megadok mindent, akkor működik a plugin, de hát én pont azt szeretném, hogy “hülyeálló” legyen az admin és laikus is tudja kezelni. Ezért szeretném, ha a tallózás és nézőkép beszúrása legyen a legtöbb, amit a usernek csinálnia kelljen.











Mi lehet a baj?





Valami ötlet?

Na úgy néz ki ez is megoldódott. Ha kikapcsolom a vizuális szerkesztőt, akkor nem teszi bele a rel=lightbox" tagot ha bekapcsolom a vizuális szerkesztőt, akkor belerakja. Ki érti ez?











Azért jó ez a fórum, mert kérdezhetek, aztán be is írhatom a megoldást! :wink:

Én is így szoktam :slight_smile:

végignyálaztam a lightbox-okat és klónjait, végül a WP lightbox 2 (0.6.2) vált be, viszont ráfutottam megint arra az átkozott komplikációra, hogy ugyebár többféle böngésző létezik, és ami az egyiken jó /ff/ az a másikon nem /ie/.











jelen esetben az a probléma, hogy a lap body-ját, és így a lap elemeit adó diveket a body css-ében lévő 990-es fix szélesség tartja egyben és ettől a lightbox ie alatt megőrül, és a bal oldaltól számítva 990px-nél levágja a sötétítést.











valami ötlet?