Külföldi domain regisztráció

Sok helyen olvasom mostanában azt a kérdést, merre érdemes külföldi domaint regisztrálni. Szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat ezen a téren (is).



Rengeteg szolgáltatónál regisztráltam már az elmúlt évek alatt, viszont az eddigi No.1 a name.com.



Árak:



BIZ 8.99$



COM 8.99 kb. 1665 FT



INFO 3.99



NET 8.99



ORG 7.49



US 5.99



Folyamatosan adnak ki 0.5-1-1.5 dolláros kuponokat, amit regisztráció közben meg kell adni.



Az aktuális kuponokat itt írom: http://mikro.hoppare.com/cimke/name-com



Pár tulajdonság: olcsó ár, segítőkész, gyors ügyfélszolgálat és kitűnő szolgáltatások. INGYEN PRIVÁT REG! ( ami más cégnél 5-10 dollár / domain / év)



Fizetés: Credit Card, PayPal

Annó húzódoztam tőle, mert Godaddy párti voltam.











Két dolog győzött meg, itt nincs folyamatos kapcsolódó szolgáltatás tukmálás, mint odaát, másrészt a már említett privát reg.











Bár a name.com adminján van még mit javítani, de a szolgáltatásuk teljesen korrekt :slight_smile:

Nagyon mókás figurák, épp a Celeb (szegedieknek Cölö nevű rendszergazdával levelezek. :lol:

Minek levelezel te rendszergazdával? :smiley:











Egyébként meg Cöleb, mert csak az elsőt szokták “őzni” :slight_smile:

Beújítottak hosting szolgáltatást is nemrég és eléggé meggyőzőeket írtak róla, aztán kipróbálom éppen. Volt valami php-s limit gond, épp kértem, hogy állítsák nagyobbra. Persze elnézést kértek, hogy nekem nagyobbra van szükségem és megoldották a gondot :slight_smile: Ezt szeretem az amcsi cégekben, mindenre van megoldás! :smiley:

charlie, azért lett törölve a hozzászólásod, mert inkább külföldre adom a pénzem,





mint a gattyán gyurinak.











De, ha már magyar cég, akkor 3in1.hu, messze a legnormálisabb, akikkel eddig dolgoztam.

Imádom a name.com -ot :lol: Anno, nekem is Laci mutatta, de mára már képtelen lennék nélküle élni - Én 2 hónapja ajánlottam egy cégnek, azóta már túl vannak a 100 domain regen :slight_smile:

Ne offoljatok! :slight_smile: Itt lehet: http://forum.word-press.hu/forum/30/presszo/


Quote:




Még pár napig van .hu végződésem, azután már mindenem külföldi lesz (tárhely, domain - és a hozzájuk kapcsolódó szogáltató székhelye)








2 magyar domain végződésből most 1 átrakva nemzetközi domain alá :)


usernevem.hu honlapomról volt szó. Agyő magyar domain.


De még 1 magyar domain végződés hátravan. ;)

A magyarorszag.hu? smile.gif

Valakinek lenne ötlete vagy épp tanácsot tudna adni, hogy egy hazai .hu-s címet miként tudok regisztráltatni a Name.com-on? A lehetőségek között természetesen nem található meg a .hu ezért is a kérdésem lényege inkább az lenne, hogy melyik hazai szolgáltató lenne a legjobb akinél a regisztrációt kérhetném és utána akár át is rakhatnám úgy ahogy van a címet a Name.com-ra.











Valaki már próbált hasonlót vagy épp ha .hu-s címről van szó inkább egy hazai szolgáltatót lenne jobb igénybe venni? Persze aki engedi, hogy ilyen olyan névszervereket és egyebeket be lehessen állítani. Köszönöm előre is! :slight_smile:

Én szerintem a legegyszerűbb ha megkeresel egy magyar domain regisztrátort és megkérded tőlük, hogy mondjuk mit tudnának tenni. Utána pedig a name.com-ot hogy ez és ez a helyzet. Azért mondom ezt, mert én személy szerint nem csináltam még ilyet, meg nem is halottam senkiről aki ilyennel próbálkozott volna. Aztán lehet, hogy csak én vagyok szűk látókörű. :smiley: Egyébként ha megkérdezhetem, mi belőle a “hasznod”, ha ez a folyamat összejön?

Nem lehet átrakni .hu-t :frowning: különben minden .hu-s domainem is ott lenne…

Nekem amim volt .hu domain, jeleztem a hazai szolgáltatók felé, hogy x.y Hostgator IP-címre irányítsák át, majd ott pedig én tovább irányítottam 301 átirányítással megfelelő .com végződésre, ami .com végződést persze a name.comon én kezelem.











A mai napig így csinálom. A megrendelőnek van .hu végződés, azt máris meggyőzöm arról, hogy irányítsuk át az azonos nevű .com változatra. Ha nem, nem is dolgozok együtt a megrendelővel. 10-ből 9 belegyezik (hiszen a .hu domain nevet nem veszíti el, mert ettől még ugyanúgy elérhető a böngészőben, csak ugye 1 pillanat alatt a .com végződésre ugrik át)











Magyar végződés csak erre jó: átirányításra. Már ha az ügyfélnek mindenképp szüksége van .hu végződésre.

Köszönöm a segítségeteket! Netán Ajánlani tudna valaki egy olyan hazai szolgáltatót akivel át lehet irányíttatni és rugalmasan meg lehet oldani a .hu-s domaint a Hostgator-ra?

csak a dns-t kell beallitattni, ezt barmelyik hazai regisztrator megteszi

@PTS: a Dns beállításokért vagy normális admin felületen te felelsz, vagy a domain szolgáltatódnak írj, hogy a nameservereket a hostgatoros ns-ekre irányítsák már át neked… mindegyik megcsinálja :slight_smile: Hisz ez a feladatuk :stuck_out_tongue:

Rendben! Köszönöm mindenkinek a segítséget! :slight_smile:

Ma este 8kor a name.com-on 1$-ba kerül majd a .com, ha regisztrálsz egy .net domain-t. figyelem, csak 1 órán át él ez az akció.

yesss!!!