Klikk Magazin

Örömmel… Nem, azért akkora örömmel nem, be bejelentem, hogy elindult a “Klikk” Magazin. Az öröm azért nem olyan felhőtlen, mert sokkal több cikkel szerettem volna elindítani, de ember tervez…





Magloss_V2 sablonra épült, szinte minimális változtatásokkal, hisz pont megfelelt (egyenlőre) annak, ami az oldal felépítéséhez szükséges.











Kritikákat minden mennyiségben, max. nem veszem figyelembe… :wink:











Üdv:





Zap

Hát, sok mindent nem nagyon tudok hozzáfűzni,de…





1.A vetítésnél mi a szöszért van minden szónak nagy kezdőbetűje?





2.Azzal a lógóval csinálj valamit,mert nagyon-nagyon rossz…plusz jobb oldalra ilyen formában nem nagyon szoktuk rakni…szvsz felcserélném a két oldalát a felső résznek, meg ezt az effektezést átgondolnám még egyszer…











Meg egy kis kiegészítés: ha már nem nagyon akarsz variálni egy sablonnal, szerintem találnál ennél szebb magazin stílusú minimal-sablont, mert ez elég fura hatást kelt számomra.

“plusz jobb oldalra ilyen formában nem nagyon szoktuk rakni”











:smiley:











Nemááá… Mikor írták ezt a szabálykönyvet? :smiley:











De azért köszönöm a reagálást!

Talán akkor, amikor a magyar ember megszokta, hogy balról jobbra, fentről lefele olvasunk…

Most viccet félretéve…











Ez kb. olyan, mintha valaki azt mondaná Steve Jobs-nak (Nem! Természetesen nem vele akarom összehasonlítani magam!), hogy „Hé srác! Kapjál már a fejedhez! Az ablak műveleti gombokat pakold már át a jobb oldalra, mert M$-nél így szoktuk meg 20éve…”











:wink:

Kicsit belekontárkodnék én is.





Az aktuális cikkeknél szerintem is picit zavaró az a “capitalize” attribútum. Én kivenném.





A logós dologhoz viszont szerintem rosszul állsz hozzá. Bár ez persze attól függ, hogy számodra melyik rész hordoz fontosabb információkat, mert ez nem tradíció, vagy innováció kérdése, ez egyszerűen genetika. Az egész nyugati világon (nem a fejlettségre értem, hanem a szövegirányra) a logó bal oldalon van, és hidd el nem azért, mert így szoktuk meg, hanem azért mert arra nézel rá elsőként. Ez egy kontrollálhatatlan reflex.





Ez nem kötözködés, de én ezt tanultam. A webdesign-nak is megvannak a maga ergonómiai szabályai, amik nem azért vannak, mert eddig is így csinálták, hanem azért, mert így a leghatásosabb.

SneakySnail, megnyugodtam hogy nem nekem tanítottak akkor anno hülyeségeket az “ergonómia” címszó alatt :slight_smile: De ahogy elnézem, hiába mondjuk…igaz, akkor nem nagyon értem, hogy miért kért véleményt…

én akkor már ne is mondjam, hogy a logo, ami nem is logó, mert semmi logós nincs benne, csak egy szimpla címfelirat, de csúnya? és miért van ott minden doboz alján?











a lapozónak van admin felülete, semmibe nem kerül átírni az angol szövegeket magyarra.











miért reklámozod a koreai és kínai ruhákat? :wink:





szerintem azokat dobd ki onnan!

Noh, akkor itt most álljunk meg egy pillanatra! Az, hogy én ide felteszem az egyik munkám, és valóban, véleményeket várok rá, még véletlen sem azt jelenti, hogy két komment után fogom magam, és elrohanok levenni, átírni, átrajzolni, kitörölni, megsemmisíteni…











Elvárom, és megköszönöm a hozzászólásokat, de kurvára nincs szükségem a cinikus benyögésekre, bár, azzal felvállalom ezek meglétét, hogy véleményt kérek. Megszoktam, magyar motívum…











Logót akkor teszünk fókuszpontba (ezt is bizonyára tanították), ha az a legértékesebb felület az oldalon, mire a látogatónak koncentrálni illik elsőként.





De nézd már, én is átváltottam a „majd én megmondom a tutit” módba.











Ha tényleg valaki nem csak nézi, hanem látja is, hogy mi van ott, akkor az „ergonómiailag tökéletes fókuszpontban” PONT az az szöveg szerepel, mi az oldal lényegét bemutatja. Az oldal címe másodlagos, hiszen röhej lenne, ha a névvel szeretném eladni magam, és nem a mögöttes tartalommal. Igaz, ez is bevett szokás, de mit állhatok én a marketing útjába….





A „Mit szoktunk”, és „Hogyan kell” kezdetű, dogmatikus baromságokban (WEBEN) pont annyira nem hiszek, mint ebben (jééé, itt pl. pont jó helyen van a lényeg…):

















És itt egy nagyon jó cikk, mit figyelmébe ajánlok minden webes gurnak, és ami egy picit mesél azon dogmákról is, mit az isiben tanítanak 1982-es kiadású könyvekből...





mano:


Engem is zavarnak a néha nem odavaló hirdetések. Hidd el, hogy az AdSense egyedi csatornáinak leírásában sehol nem szerepel, hogy koreai és kínai ruhákat szeretnék reklámozni az oldalon. ;)

Na jó. Nekem nem zavaró, hogy a fejlécben ellenoldalt van a logó (lehet azért, mert valaha balkezesnek születtem). Az sem zavaró, hogy a felirat ott van minden doboz alján. Ez asszem mindenkinek egyéni izlése.











Az viszont tényleg zavar, hogy fenn a vetitős részben Minden Szó Nagybetűvel Kezdődik. Helyesirásilag zavar. Szerintem kár ezzel a hibával azt a tartalmilag értékes oldalt elrontani.


'Zaphod' wrote on '2010-06-29:

mano:


Engem is zavarnak a néha nem odavaló hirdetések. Hidd el, hogy az AdSense egyedi csatornáinak leírásában sehol nem szerepel, hogy koreai és kínai ruhákat szeretnék reklámozni az oldalon. ;)








de ezek a sablonodban vannak benne, jobb legalul! ;) :P

Én nem látom. Viszont most néztem meg a Kaspersky-ben, hogy nálam letiltja a pop-.jpg, advert.gif és show_ads cuccok megjelenésést az oldalon :smiley:

Mano erre gondol:









Quote:

Copyright © 2010 Klikk Magazin All Rights Reserved


Powered By WordPress and WordPress Theme By MagPress


Thanks to Buy Foreclosed Homes | Korean Dress | Chinese Clothing








A láblécben jobb oldalt található.

Noh, srácok!





Ezaz!





Ilyen reakciók kellenek! :wink:











Köszi! Javítom!

jobb oldalt? Hmmm. eddig is tudtam, hogy jobb-bal tévesztő is vagyok, de ezt most nagyon beszoptam. :smiley:

Ps: Kicsi kínai, meg kicsi koreai ruházatot is reklámozok mától, mert azt jó csinálni…





Az olyan hasznos.











Egyébként meg a mocskok nem engedik kiszedni a láblécből. Illetve engedik, csak a sablon nem működik többé.





Így marad! Nincs ötletem, nomeg erőm két napot tökölni két link miatt.

a css végén van egy ilyen:









Code:

.themecredit {

font-size: 8px;

}








na ezt én átirtam 0-ra. igy csak ennyi látszik:





"Copyright © 2010 Varnyu WP 3.0 All Rights Reserved


Powered By WordPress and WordPress Theme By MagPress"





viszont a functions.php-d végén ez a csúfság van:





Code:



add_action('admin_head', 'mytheme_admin_head');

add_action('admin_menu', 'mytheme_admin_register');

eval(base64_decode('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')); ?>








szeintem ez a bűnös a koreai ruhácskákban :)





hgrg szeret ilyenekkel molyolni, ha épp ráér :)

ott a functions.php ez van levédve:









Code:

if (!empty($_REQUEST["theme_credit"])) {



theme_usage_message(); exit();



}



function theme_usage_message() {



if (empty($_REQUEST["theme_credit"])) {



$theme_credit_false = get_bloginfo("url") . "/index.php?theme_credit=false";



echo ""; exit();



} else {



$rk_url = get_bloginfo('template_directory');

$homepage = get_bloginfo('home');



echo ("
");

echo ("
Error
");

echo ("
Opps..You Have Modified The Footer Links..
");

echo ("
This Theme Is Released Free For Use Under Creative Commons Licence. All Links In The Footer Must Remain Intact AS IS. These Links Are All Family Friendly And Will Not Hurt Your Site In Any Way. Please Appreciate These Supporters Effort In Providing You This Great Theme For Free.
");

echo ("
Please Follow These Steps To Restore The Footer:
  1. Please open the default folder, you'll find footer.php inside
  2. Copy & paste it to overwrite the current footer.php you've modified.
  3. Finally, refresh your page HERE to go back to your homepage.
");



}



}



function check_theme_footer() {



$l = 'WordPress Theme By MagPress
Thanks to Buy Foreclosed Homes | Korean Dress | Chinese Clothing';



$f = dirname(__file__) . "/footer.php";



$fd = fopen($f, "r");



$c = fread($fd, filesize($f));



fclose($fd); if (strpos($c, $l) == 0) {



theme_usage_message();



die;



}



}



check_theme_footer();





if(!function_exists('get_sidebar')) {



function get_sidebar() {



check_theme_header();



get_sidebar();



}

}



function check_theme_header() {



if (!(function_exists("functions_file_exists") && function_exists("theme_footer_v")))

{

theme_usage_message();

die;

}

}



function functions_file_exists() {



if (!file_exists(dirname(__file__) . "/functions.php") || !function_exists("theme_usage_message") )

{

theme_usage_message();

die;

}

}



add_action('wp_head', 'check_theme_header');

add_action('wp_head', 'functions_file_exists');


'varnyu' wrote on '2010-06-30:




a css végén van egy ilyen:





Code:

.themecredit {

font-size: 8px;

}








na ezt én átirtam 0-ra. igy csak ennyi látszik:





"Copyright © 2010 Varnyu WP 3.0 All Rights Reserved


Powered By WordPress and WordPress Theme By MagPress"








Ne már..., nem elég, hogy ezekért a linkekért a google majd megadja a méltó büntetést, de ezt még el is rejteted vele, amiért már biztos, hogy google ban jár.

@hitetlen: tudom, hogy borzaszó lüke megoldás :smiley: csak kisérleteztem vele :smiley:











a ludas az a kódolt sz.r a functions php-ban :slight_smile: ahhoz meg nem lehet nyúlni, mer beborult az egész sablon :slight_smile: