Kis segítség kellene sablon ügyben.

Sziasztok!











Megtetszett egy WP sablon (Sliding Door).





Ami bánatom, hogy a bejegyzéseknél beszúrt képek köré tesz egy kék keretet. Nekem keret nélkül volna tetszetős.





Tudna esetleg valaki segíteni abban, hogy hol és mit kellene átírnom?





Előre is köszönöm!

A kék keretet (axxem) a böngésződ teszi köré.





Opera-ban pl.nincs ,de a sablonod css fájljában adj a képeknek nullás keretet(nem vicc enélkül odateszi).





Valami IMG-t keress és oda írd hozzá: border=0





U.i.:Majd a nálam okosabbak megmondják pontosan hova :wink:

De lehet,hogy butaságot írtam.





Szerintem várd meg míg valaki pontosat ír :rolleyes:

Majdnem, CSS-ben keress egy ilyet: img{valami} ha nincs, akkor ezt írd be: img{border:0;} és akkor nem lesz kereted…már ha nincs valahol máshol definiálva, amit kétlek…

FF-t használok és mindig kék a keret. Most megnéztem IE-val és kék a keret, de ha megnézem “nagyban” és “vissza” gomb, akkor már lila a keret.





FF-nál mindig kék. IE-nél kék aztán lila.





De azért köszi!


'Balou' wrote on '2010-01-23:




Majdnem, CSS-ben keress egy ilyet: img{valami} ha nincs, akkor ezt írd be: img{border:0;} és akkor nem lesz kereted..már ha nincs valahol máshol definiálva, amit kétlek...








Ilyet találtam:





wp-caption img {


margin: 0;


padding: 0;


border: 0 none;





de ez még alapból van igy.

Keresd meg ezt a kod részletet


Code:

#content .post a img {

}





és módositsd a következöre

Code:

#content .post a img {border:none;

}

Hálás köszönet! Működik, eltűnt a keret. :slight_smile:

Sziasztok!











Van egy elég egyedi problémám egy sablonnal. A bejegyzések után be lehet írni videó adatokat, letöltési linkkel együtt. A gond az, hogy amikor beírok egy letöltési linket pl.: word-press.hu az oldalamneve.végződés/word-press.hu -ként jelenik meg. A kód rész a sablon single.php fájljában a következő:









Code:

<a href="" target="_blank">








A functions.php-ban, ami a bejegyzésnél megjelenik pedig:





Code:

DVD Download Url:

<input name="video_dvd_downurl" type="text" id="video_dvd_downurl" size="40" value="" />









Előre is köszönöm a segítséget!

'umbro95' wrote on '2010-01-24:




pl.: word-press.hu az oldalamneve.végződés/word-press.hu -ként jelenik meg.








így próbáld meg: word-press.hu

'hitetlen' wrote on '2010-01-24:




Mi a csudának idézel feleslegesen? Nem akarsz leszokni róla?








Megoldódott, köszönöm!

Sziasztok!











A kérdésem az lenne, hogyan lehet kiszedni az új bejegyzésnél az illető nevét, illetve komment feliratot? De a kérdésem csatoltam kép formájába is, úgy érthetőbb.











Várom válaszokat, bízom segítségetekbe!

















Kép

Az index.php-ben megkeresed a









Code:

Bejegyezte, |









részt (nem biztos, hogy pontosan így néz ki, de valami nagyon hasonló) és a

és a

között törölsz mindent. Vagyis ennyit hagysz meg:





Code:









(Amúgy nem vágom, hogy kerül ez a kérdés ebbe a témába.)

psztrnk arra célzott, hogy hheli, a kérdező, regisztrált, majd amerre az orra állt, arra hányta a kérdését, ahonnan én most ide lapátoltam (helyeztem át).











Kedves hheli! Köszönd meg szépen psztrnk válaszát, de ettől függetlenül, a köszönetet követően mindenképpen, nézz rá a Fórumszabályzatra, és használd örömmel, egészséggel a Fórumot!

Ja, igen. Elnézést, ha kissé nyersnek tűnt, csak nem tudtam, hogy a kérdező a témanévben szereplő kozmetikázás alatt a “totális kipúderezést” érti-e és azért írta oda, vagy csak a legelső szembejövő témába írt. :unsure:

Igen, először is köszönöm a választ! Két hozzászólást szerény személyem tiszteletére megejteni nem kellett volna, de sebaj! Ezen a fórumon is sok értelmes ember van!











Jó szórakozást!

Köszönjük hheli! :slight_smile:











A 2 hozzászólást nem miattad tettük, hanem azok miatt, akik tanulni szeretnének; szerényen, csendesen, mélyrehatóan.

sziasztok











leszedtem ezt a sablont





http://fthrwght.com/autofocus/











de mikor ftp-n feltöltöm ezt irja





http://cl.ly/1oid











mi lehet a gond??

Pont az, amit ír… :slight_smile:











“A thematic szülő sablont telepíteni kell.”





http://wordpress.org/extend/themes/thematic











(Az autofocus egy úgynevezett child theme (“gyerek-sablon”), aminek szüksége van a “szüleire”. Telepítsd először a Thematicot, arra épül rá az Autofocus. :wink: )

köszi





de most meg ezt irja és nem tudok belépni csak ha törlöm ftp-n a témát











“Fatal error: Allowed memory size of 33554432 bytes exhausted (tried to allocate 491520 bytes) in /var/www/blogja.net/urbijoe/www/wp-admin/menu.php on line 235”