Kis segítség kellene sablon ügyben.

Nincs elegendő memória.











Továbbá: ne idézd feleslegesen az előtted hozzászólót! :wink:

Kicsit bővebben: a Wordpress alapból 32MB memóriát bocsájt a PHP (ill. a Zend Engine) “rendelkezésére”. Úgy tűnik, hogy neked ennél többre lesz szükséged. A memóriát növelheted a wp-config.php fájlban pl. ezzel:









Code:

define('WP_MEMORY_LIMIT', '64M');








Mivel úgy látom, hogy neked ~48MB-ra lenne szükséged, a 64-nek bőven elégnek kell lennie.


Egyébként: http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php#Increasing_memory_allocated_to_PHP

köszönöm mindenkinek a segitséget





de valószinüleg a szerver nem enged több memóriát





http://okhost.eu/

Azért oda se neki:









Quote:

- Minden ingyenes felhasználónknak adott [32MB] memória áll rendelkezésére, ingyenes megnövelésre nincs lehetőség.





- A "stream_set_timeout()" függvény tíltása miatt hibaüzenet jelenik meg a Wordpress belső admin felületén, de ez nem okoz a tapasztalatok szerint meghibásodást, ettől függetlenűl használható a Wordpress az OkHost tárhelyén.








Innen van: http://forum.okhost.eu/viewtopic.php?p=2368#p2368





Az oldal frontendje egyébként tényleg simán megy, ahogy nézem.





Mondjuk az, hogy





Quote:

[az sajnos a Wordpress 'butasága', hogy minél csicsásabb a design, annál több memóriára volna szüksége]








kicsapta a biztosítékot -- mintha nem mindennel az lenne a helyzet, hogy minél összetettebb, annál többet eszik. Ráadásul sem a Thematic, sem az Autofocus nem "csicsás", sokkal inkább igényes és funkciógazdag. [s:2t9pqo5p]Úgyhogy fck OkHost.[/s:2t9pqo5p] :)


még egy kérdés











az Autofocus sablonban ezt az irást hogy lehetne eltüntetni?











A comments.php-ban megkeresed azt, hogy









Code:



<?php _e('You may use these HTML tags and attributes:', 'your-theme') ?>











és kikommenteled:





Code:

<!--


<?php _e('You may use these HTML tags and attributes:', 'your-theme') ?>



-->

(Vagy kitörlöd.)


'psztrnk' wrote on '2010-07-30:




(Vagy kitörlöd.)





köszi

Ez csiki csuki mert saláta lesz ebből. Próbáljatok a problémátoknak megfelelő című topikokat nyitni. Vagyis konkretizáljátok légyszíves a dolgokat.

Sziasztok!



A Mantle sablont használom ami a GeneratePress gyereksablonja.

Minden remek volt addig amíg mindkettőből kijött egy-egy frissítés.

A problémám az, hogy a gyereksablont módosítottam néhány helyen ami a frissítéskor el fog veszni.



Gondoltam semmi gond létrehozok egy új gyerek sablont és minden módosítást átrakok abba és szépen láncban majd egymásra hivatkoznak.

Tehát létrehoztam egy gyerek sablont a gyerek sablonhoz. :slight_smile:



A gond, hogy ez így nem működik.

Amint hivatkozom a style.css-ben a mantle sablonra gyereksablonként az alábbi hibaüzenetet kapom admin oldalon.

“A “mantle” sablon nem szabványos szülősablon.”



Tud valaki erre egy jó megoldást, hogy miként lehet létrehozni gyerek sablont a már eleve gyereksablonhoz?

Más megoldás is érdekel ahol a két eredeti sablon marad frissíthető állapotban.



Köszönöm előre is a segítséget.

Child theme-ből még egy child-ot csinálni nem lehet. :slight_smile:



Ezért érdemes még a child módosításait is a css legvégére tenni, hogy copy-zható legyen.

Sajnos sejtettem, hogy így lesz de azért reménykedtem, hogy tévedek. :slight_smile:

Köszönöm a válaszod.